Dodaj do ulubionych

Depresja czy chwilowy spadek nastroju

12.12.20, 20:15
Pisalam w poprzednich wątkach o mężczyźnie sprzed lat, z którym odnowiłam kilka miesięcy temu kontakt.
Zapytałam wprost czy jesteśmy razem lub czy będziemy. Odpowiedź nie wiem.
Zrobiło mi się bardzo przykro.
Póki co znajomość raczej zakończona i ów mężczyzna nazwał mnie egoistką.

Do czego zmierzam. Od momentu kiedy znajomość się odnowiła nie mogę się na niczym skupić bo czekałam aż wreszcie będzie miał czas na spotkanie, czekałam na tel czy sms.
W tej chwili płaczę, nie wiem co robię w pracy, popełniam sporo błędów, nie jem, czekam tylko aby pójść do łóżka, nie mogę spać.

Czekam, może zadzwoni, może napisze. Cisza.

Nie mam siły żyć.

Co to do cholery?
Chcę wrócić do żywych..... sad
Obserwuj wątek
    • tyggrysio Re: Depresja czy chwilowy spadek nastroju 12.12.20, 20:41
      Depresje diagnozuje sie przy minimum dwuyugodniowym spadku nastroju. Do tego dochodza inne czynniki. Zrob sobie test na sieci (tam sa pytania dotyczace snu, jedzenia, koncentracji).
      Trudno zgadnac po poscie, ale to nie wyglada (nie musi byc) na depresje na pierwszy rzut oka. Raczej duzy zal, ze nie wyszlo
    • olkkaa_99 Re: Depresja czy chwilowy spadek nastroju 12.12.20, 21:09
      Jeśli nie mialas takich stanow nigdy wczesniej i trwa to ponad 2 tygodnie, to moze to byc depresja, choc tutaj jest jeden konkretny powód - zawod milosny. To moze byc tak, ze to wyzwolilo depresję , do ktorej mialas juz wczesniej sklonnosci, a moze byc tez tak, ze po prostu przezywasz gleboki smutek i żal, ale to samo przejdzie, bez leczenia. Trudno cos poradzic, bo sama znasz siebie najlepiej. Depresja to przede wszystkim brak sil fizycznych i motywacji, problemy ze snem (w obie strony, ale czesciej bezsennosc) i z jedzeniem (tez w obie strony, ale czesciej brak apetytu).

Jesli to wplywa na ciebie tak mocno, ze nie radzisz sobie z codziennymi obowiązkami, to nie warto sie meczyc - idz do lekarza.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka