Dodaj do ulubionych

Szczepienia start - Niemcy

21.12.20, 19:41
I rusza „akcja szczepień„ na covid tu gdzie mieszkam - Niemcy. Start zaplanowany na 27.12
To pozytywna wiadomosc.
Ta negatywna wiadomość to taka że- nie mam chorób współistniejących, nie jestem starsza, nie jestem politykiem, nie jestem w ciąży nie jestem nauczycielką, nie pracuje w sklepie i tak dalej.
Wiec jeśli do mnie dojdzie , będzie rok 2022 🙈
Obserwuj wątek
      • clk Re: Szczepienia start - Niemcy 21.12.20, 19:48
        Ja egoistycznie tak samo- Z 65 lotów spadło mi do 2 w tym. I przez tą całą pandemię mogłam a więcej kasy odłożyć więc już planuje co będzie jak będzie mozna.
        Ale fajnie byłoby też zacząć od otwartych restauracji siłowni itd.
      • kasiamat00 Re: Szczepienia start - Niemcy 21.12.20, 22:19
        Szwajcaria zaczyna pojutrze (w Lucernie, www.swissinfo.ch/eng/cantons-speed-up-covid-vaccination-preparations/46237130), kanton zuryski planuje, ze do sierpnia zaszczepia wszystkich chetnych (www.tagesanzeiger.ch/rickli-sagt-wie-die-zuercher-bevoelkerung-geimpft-werden-soll-223760899019).
    • bi_scotti Re: Szczepienia start - Niemcy 21.12.20, 20:00
      Przesadzasz smile Nasz PM obiecal, ze do konca 2021 wszyscy Canadians chetni bycia zaszczepionymi, beda miec te mozliwosc. Osobiscie mam (cicha - just whispering na ematce wink) nadzieje, ze moze jakos w kwietniu albo i wczesniej mi sie uda ... Good luck. Cheers.
        • bi_scotti Re: Szczepienia start - Niemcy 21.12.20, 20:37
          smile Nie bierzesz pod uwage gestosci zaludnienia & remote communities - duzo latwiej zaszczepic wiecej ludzi w jednym miejscu niz mniej ludzi rozsianych po ogromnym terenie (fly-in communities etc.) szczegolnie jesli czesc szczepionek to Pfizer wymagajacy tych -70/80C i 2 jabs. Jakos dziwnie podejrzewam, ze w DE wszystko pojdzie sprawnie & easy-breezy w miare szybko ale moze tez mam zbyt wygorowane przekonanie o niemieckiej organizacji wink Cheers.
          • clk Re: Szczepienia start - Niemcy 21.12.20, 20:40
            No to powiem ci , ze ta sławna niemiecka organizacja na przestrzeni lat się zmieniła, niestety na gorsze. Nie, zle nie jest. Ale Np. Dygitalizacja to leży tutaj, poziom innych krajów sprzed 10 lat.
            • snakelilith Re: Szczepienia start - Niemcy 21.12.20, 20:55
              clk napisała:

> Ale Np. Dygitalizacja to leży tutaj, poziom innych krajów sprzed 10 lat.

No i dobrze, że istnieją kraje, w których analogowe rozwiązania ciągle są wysoko cenione. Niemcy zawsze były pod tym względem konserwatywne, to nie ma nic wspólnego z "ostatnimi latami". Wiele digitalnych pomysłów nie przyjęło się do tej pory, bo uderzają w wyobrażenie wielu obywateli o bezpieczeństwie. Nie każdy lubi być przezroczysty.
          • snakelilith Re: Szczepienia start - Niemcy 21.12.20, 20:49
            Większe zaludnienie sprzyja zakażeniom, dlatego nie da się zaszczepić wszystkich na raz. Tu i tam potrzebne są centra do szczepień, terminy i dobra organizacja. Dlatego nawet przy sprawnym systemie medycznym liczba mieszkańców gra jednak sporą rolę.
    • al_sahra Re: Szczepienia start - Niemcy 21.12.20, 20:01
      clk napisała:

> Ta negatywna wiadomość to taka że- nie mam chorób współistniejących

Nieźle to zabrzmiało smile.

Mój mąż będzie się szczepił w tym tygodniu, ja niestety nie jestem w żadnej uprzywilejowanej grupie, więc przyjdzie mi pewnie czekać do maja. On mi złośliwie radzi, żebym szybciutko utyła jakieś 50 funtów...
      • clk Re: Szczepienia start - Niemcy 21.12.20, 20:03
        miało zabrzmieć sarkastycznie tylko i wyłączniewink
        No ja już się mocno zastanawiałam czy przypadkiem nie pójść do domu opieki na pół etatu- tez ironia. Trzeba czekać
        Mega za to jestem ciekawa jak zorganizują to logistycznie
          • snakelilith Re: Szczepienia start - Niemcy 21.12.20, 21:20
            annajustyna napisała:

> Ale na pierwszy ogień w Niemczech będą szczepione zawody medyczne i seniorzy 80
            > plus, nie osoby z nadwagą.

W pierwszej kolejności szczepieni będą mieszkańcy i pracownicy domów opieki, niezależnie od wieku oraz seniorzy powyżej 80-tki. Oraz personel medyczny pracujący w pierwszym szeregu, znaczy służby ratunkowe, lekarze i pracownicy na SOR-ach oraz oddziałach intensywnej opieki.
            Do drugiej kategorii należą ludzie powyżej 70 tki oraz ludzie z demencją, po transplantacjach, z zespołem Downa i ludzie, którzy nimi się opiekują. Oraz bezdomni.
            Trzecia kategoria to ludzie powyżej 60 tki oraz młodsi z chorobami podwżyszonego ryzyka, do nich zalicza się też otyłość (BMI powyżej 30). Oraz pracownicy zawodów ważnych dla systemu jak policja ,strażacy, niektórzy urzędnicy, kasjerzy w supermarketach, pracownicy sezonowi itd.
        • snakelilith Re: Szczepienia start - Niemcy 21.12.20, 21:05
          clk napisała:

> Mega za to jestem ciekawa jak zorganizują to logistycznie

Jak pisała prasa, zorganizowane zostaną lokalne centra szczepień, zresztą już chyba takie istnieją. Grupa uprawniona w danym czasie do szczepienia musi się tam sama zgłosić, np. telefonicznie i ustalić indywidualny termin szczepienia. Kolejność grup jest już ustalona. W razie chorób współtowarzyszących potrzebujesz zaświadczenia twojego lekarza. Myśli się nad tym, by urzędy zameldowania wysyłały zaproszenia dla seniorów, ale nie jest to na razie pewne, prawdopodobnie będą apele w mediach. Zarówno szczepionki jaki i ewentualne lekarskie zaświadcznie są za darmo.
          • clk Re: Szczepienia start - Niemcy 21.12.20, 21:24
            U mnie lokalnie to już zorganizowali - widziałam wizualizacje - ciekawa jestem jak to wyjdzie w praktyce. W zeszłym tygodniu rząd ogłosił że dla osób starszych czyli seniorów, 3 maseczki ftp2 będą za darmo. Były tak Spore kolejki w poniedziałek pod lokalną apteką, ze aż uwierzyć nie mogłam wink
            • snakelilith Re: Szczepienia start - Niemcy 21.12.20, 21:38
              Czytałam kilka dni temu w Bildzie.
              Tu masz podobne informacje:
              www.tagesschau.de/inland/faq-corona-impfstoff-107.html
              Z tekstu:
              Die Impfung der ersten Gruppe wird nach Worten von Bundesgesundheitsminister Spahn mindestens ein bis zwei Monate dauern. Erst dann werde man darüber nachdenken, das Impfangebot auszuweiten. Spahn kündigte "fließende Übergange" zwischen den Stufen an.
              Wie werde ich informiert?
              Für eine Impfung ist ein Termin notwendig. Das genaue Prozedere ist noch unklar und könnte sich von Land zu Land unterscheiden. Es soll aber ein telefonisches Anmeldesystem geben - und vermutlich auch eine Online-Anmeldung. Die Adresse und die Telefonnummern sollen demnächst veröffentlicht werden. Die Nummer 116 117 könnte möglicherweise genutzt werden.

Einige Bundesländer wollen Berechtigte unmittelbar nach der Zulassung teils direkt anschreiben. Laut "Bild"-Zeitung könnten Impfberechtigte etwa in Niedersachsen später auch einen Brief mit einem QR-Code zum Scannen mit dem Handy erhalten. Der berechtigt zur Impfteilnahme. In Hamburg sollen laut "Bild" ebenfalls postalisch Kennnummern zur Vorlage im Impfzentrum verschickt werden.

In Thüringen sollen laut MDR Termine online über die Website www.impfen-thueringen.de vergeben werden. Für Menschen, die nicht über einen Internetzugang verfügen, soll die Telefonnummer 03643 / 49 50 490 (noch nicht aktiv) freigeschaltet werden.

Gesundheitsminister Spahn mahnte, dass zum Start der Impfungen "jetzt nicht alle versuchen, gleich einen Termin zu bekommen." Die Impfberechtigten würden informiert, wann es für sie losgehe - etwa per Schreiben oder über eine Hotline.

Laut MDR müssen sich etwa in Sachsen Impfwillige eines Landkreises nicht zwingend in genau diesem Kreis auch impfen lassen. Mit dem ersten Termin wird auch der Termin für die zweite Impfung nach drei Wochen vergeben.
      • snakelilith Re: Szczepienia start - Niemcy 21.12.20, 20:57
        al_sahra napisał(a):

On mi złośliwie radzi, żebym szybciutko utyła jakieś 50 funtów...

Ha, ha, ha. big_grin Niemiecki Bild wypuścił dziś na pierwszej stronie artykuł pt " Czy jestem wystarczająco gruby do otrzymania szczepionki w pierwszej kolejności?". big_grin
          • snakelilith Re: Szczepienia start - Niemcy 21.12.20, 21:40
            www.tagesschau.de/inland/faq-corona-impfstoff-107.html

Wer wird zuerst geimpft?
            Laut Impfverordnung wurden drei Gruppen mit "höchster", "hoher" und "erhöhter" Priorität festgelegt, laut Gesundheitsministerium sind das folgende Gruppen.

Höchste Priorität:

Personen ab 80 Jahren
            Personen, die in stationären Einrichtungen für ältere oder pflegebedürftige Menschen behandelt, betreut oder gepflegt werden oder tätig sind
            Pflegekräfte in ambulanten Pflegediensten
            Beschäftigte in medizinischen Einrichtungen wie Intensivstationen, Notaufnahmen, Rettungsdienste, als Leistungserbringer der spezialisierten ambulanten Palliativversorgung, Impfzentren und in Bereichen mit infektionsrelevanten Tätigkeiten
            Beschäftigte in medizinischen Einrichtungen, die Menschen mit einem hohen Risiko behandeln, betreuen oder pflegen (etwa Hämato-Onkologie und Transplantationsmedizin)

Hohe Priorität:

Über-70-Jährige
            Menschen mit Trisomie 21, Demenz oder geistiger Behinderung, nach einer Organtransplantation
            Enge Kontaktpersonen von über 80-Jährigen oder Bewohnern von Alten- Pflegeheimen und Heimen für geistig Behinderte
            Kontaktpersonen von Schwangeren
            Personen, die in stationären Einrichtungen für geistig behinderter Menschen tätig sind oder bei ambulanten Pflegediensten regelmäßig geistig behinderte Menschen behandeln, betreuen oder pflegen
            Personen, die in Bereichen medizinischer Einrichtungen mit einem hohen oder erhöhten Expositionsrisiko in Bezug auf das Coronavirus tätig sind, insbesondere Ärzte und sonstiges Personal mit regelmäßigem Patientenkontakt, Personal der Blut- und Plasmaspendedienste und in Testzentren
            Polizei- und Ordnungskräfte, die im Dienst, etwa bei Demonstrationen, einem hohen Infektionsrisiko ausgesetzt sind.
            Personen im öffentlichen Gesundheitsdienst und in relevanten Positionen der Krankenhausinfrastruktur
            Personen, die in Flüchtlings- und Obdachloseneinrichtungen leben oder tätig sind

Erhöhte Priorität:

Über-60-Jährige
            Personen mit folgenden Krankheiten: Adipositas, chronischer Nierenerkrankung, chronischer Lebererkrankung, Immundefizienz oder HIV-Infektion, Diabetes mellitus, Herzerkrankungen, Schlaganfall, Krebs, COPD oder Asthma, Autoimmunerkrankungen und Rheuma
            Beschäftigte in medizinischen Einrichtungen mit niedrigen Expositionsrisiko (Labore) und ohne Betreuung von Patienten mit Verdacht auf Infektionskrankheiten
            Personen in relevanter Position in Regierungen, Verwaltungen und den Verfassungsorganen, in Streitkräften, bei der Polizei, Feuerwehr, Katastrophenschutz und THW, Justiz
            Personen in relevanter Position in Unternehmen der kritischen Infrastruktur, Apotheken und Pharmawirtschaft, öffentliche Versorgung und Entsorgung, Ernährungswirtschaft, Transportwesen, Informationstechnik und Telekommunikation
            Erzieher und Lehrer
            Personen, mit prekären Arbeits- oder Lebensbedingungen

Die Impfung der ersten Gruppe wird nach Worten von Bundesgesundheitsminister Spahn mindestens ein bis zwei Monate dauern. Erst dann werde man darüber nachdenken, das Impfangebot auszuweiten. Spahn kündigte "fließende Übergange" zwischen den Stufen an.
    • chococaffe Re: Szczepienia start - Niemcy 21.12.20, 20:07
      Dobrze, że to już rusza !

Ja nawet nie wiem kiedy dojdzie moja kolejka tutaj.

Ciekawe kiedy, na jakim etapie "wyszczepienia" szczepionki będą też dostępne komercyjnie (niekoniecznie tylko dla mieszkanców danego panstwa)
    • rb_111222333 Re: Szczepienia start - Niemcy 21.12.20, 20:36
      clk napisała:

> Ta negatywna wiadomość to taka że- nie mam chorób współistniejących, nie jestem
      > starsza, nie jestem politykiem, nie jestem w ciąży nie jestem nauczycielką, ni
      > e pracuje w sklepie i tak dalej.
      > Wiec jeśli do mnie dojdzie , będzie rok 2022 🙈

Ta szczepionka nie jest przeznaczona dla ciężarnych, więc - co pocieszające - będziesz przed nimi w kolejce
    • ultimate.strike Re: Szczepienia start - Niemcy 22.12.20, 01:07
      Poszczepią, poszczepią, po czym ogłoszą, że jednak masek i lockdownów znieść nie można, dołożą godzinę policyjną i zakaz uśmiechania się, bo zaraz wszyscy umrzemy, Pandemia. Nie chodzi o to, by złapać króliczka, chodzi o t, by gonić go.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka