Dodaj do ulubionych

co zrobić z taką ścianą?

22.12.20, 16:27
Niedawno robiłam mały remont, jedną ścianę w salonie pomalowałam na butelkową zieleń, reszta na biały. Jedna ściana (ta biała na zdjęciu) jakoś słabo wygląda - pusta, zimna, nieciekawa. Kojarzy mi się z gołą ścianą w mieszkaniu w stanie deweloperskim. Do tego szpeci ją klimatyzacja i grzejnik. Myślałam już, żeby ją też pomalować na zielono, ewentualnie dać jakąś tapetę, tudzież cegłę, ale kamień chyba strasznie drogo wyjdzie i potem są problem ze zdejmowaniem. A może tapeta w cegłę, ale czy nie będzie tandetnie? W rzeczywistości ta ściana wygląda gorzej, bardziej goło i pusto niż na zdjęciu, a w dodatku rzuca się w oczy od razu na wejściu. Może ma ktoś jakieś pomysły/rady co z tym zrobić?
Obserwuj wątek
  • pyza-wedrowniczka Re: co zrobić z taką ścianą? 22.12.20, 16:36
   Ja bym dała zamiat białego jakiś beżowy. Biały moim zdaniem wygląda ciężko we wnętrzach wbrew pozorom.
   I może jakiś drobny mebel/kwietnik w lewy narożnik - tam pod obrazem. Tylko najlepiej jakiś ciemny. Żeby przełamać tę powierzchnię jakoś więcej.
  • gama2003 Re: co zrobić z taką ścianą? 22.12.20, 16:37
   Zielona ściana piękna.
   Niestety ( jak w kazdym domu ) kaloryfer i klima to paskudztwa i najlepiej im na bialej ścianie.
   Mam fazę na aksamit i na Twoim miejscu powiesiłabym na tej ścianie ciężkie zaslony, albo białe, albo takie zielone jak ściana. Albo w jeszcze ciemniejszej zieleni. Żadnych cegiełek i tapet.
   Może jeszcze tam pod oknem kilka roślin bym postawiła, przyciągną wzrok itd.

  • 35wcieniu Re: co zrobić z taką ścianą? 22.12.20, 16:42
   Wszystko co zrobisz jeszcze podkreśli grzejnik i klimę. To nigdy dobrze nie wygląda. Nie tędy droga. Zostaw biała, na parapecie umieść rośliny i tyle.
   Ewentualnie zasłona która przykryje to wszystko i będzie robiła optyczne wrażenie że okno jest dużo szersze.
   • mokka39 Re: co zrobić z taką ścianą? 22.12.20, 16:48
    wiem, ale w tym momencie nie bardzo mam możliwość zmiany mebli, bo przydałaby się i nowa ława i fotele, kanapa. Zresztą w sumie też nie wiem co by tam dobrze wyglądało. Zresztą, akurat to wygląda bardziej neutralnie niż na zdjęciu, mniej razi.
    • gama2003 Re: co zrobić z taką ścianą? 22.12.20, 16:55
     Ten stolik nie jest zły. Może go kiedys przemalujesz ? Albo odwrotnie - do gołego drewna zeszlifujesz ?
     Lampa by mi tam pasowała taka w kształcie odwróconego wiadra, z takim abażurem, nie wiem czy to ma jakaś nazwę. W ciemniejszej zieleni niż ściana i takież zasłony walające się po podlodze. Fotele ok, pasują tam takie zarzucane pledami.
    • saszanasza Re: co zrobić z taką ścianą? 22.12.20, 17:01
     mokka39 napisała:

     > wiem, ale w tym momencie nie bardzo mam możliwość zmiany mebli, bo przydałaby s
     > ię i nowa ława i fotele, kanapa. Zresztą w sumie też nie wiem co by tam dobrze
     > wyglądało. Zresztą, akurat to wygląda bardziej neutralnie niż na zdjęciu, mniej
     > razi.
     >
     Ja bym kaloryfer zabudowała od parapetu (zabudowa biała)

     oslonykaloryferow.pl/produkty/oslona-sistema-2/
     I niestety okna również ubrałabym w białe rolety rzymskie, tego typu:

     www.prestigeostaszewska.pl/-rolety-srednio-przepuszczajace-swiatlo/369-15168-roleta-rzymska-kolekcja-hug.html#/501-strona_mechanizmu_rolety_dzien_i_noc-prawa/888-roleta_rzymska-model_2/942-kolekcja_solution_len-biel
  • dominika9933 Re: co zrobić z taką ścianą? 22.12.20, 16:50
   A może problemem tu jest "przecinanie" sciany? Tu okno, tu klimatyzator, tu kaloryfer i obraz? Jakby obrazu nie było, a jakiś fajny grzejnik dać? Tak bym kombinowała, ale ja się nie znamsmile. Nie dodawalabym dodatkowego koloru czy struktury. Powodzenia
  • folivora Re: co zrobić z taką ścianą? 22.12.20, 16:53
   Zasłony na okno, choćby miały zwisać z boku i nigdy nie być zaciągnięte.
   Jakiekolwiek odmalowanie tej ściany tylko sprawi, że grzejnik i klima będą się odcinać od ściany i rzucać w oczy jeszcze bardziej.
   Popieram dostawienie jakichś roślin. Nie wiem czym jest ten mały kwadrat na podłodze pod klimatyzatorem - jakaś kocia zabawka? Ale też mi trochę wizualnie przeszkadza, weź się kota spytaj, czy nie można tego trochę przesunąć wink
    • asiairma Re: co zrobić z taką ścianą? 22.12.20, 17:15
     Nie widzę tego dokładnie, ale nie musisz dobierać reszty do tego co jest. Ten mógłby być głównym (ale nie w centrum). Mniejsze mogą być i w ramkach i bez, proste grafiki lub w takim stylu jak ten, ale już nie powtarzaj zielonego koloru, raczej inny, kontrastowy. Ale ja sroka trochę jestem, także ten ...
    • memphis90 Re: co zrobić z taką ścianą? 22.12.20, 17:20
     Teraz modne są liście monstery i inne, więc łatwo znaleźć, a będą pasowały.
     Zobacz też tu, są roślinne plakaty do wydruku.
     mavelo.pl/2018/02/retro-ilustracje-druku-zwierzeta-owoce-kwiaty-innych-imponujace-zasoby-nowojorskiej-biblioteki/
  • mae224 Re: co zrobić z taką ścianą? 22.12.20, 16:55
   A masz możliwość zalozenia zaslony na to okno? W coś nawiazujacego do zieleni, żeby zasłonić grzejnik. I nie odwrocilabys regału do pokoju i zagrala nimi jakoś (rosliny), zmienilabym trochę ustawienie obrazu. Może dodalabym inne.
  • odnawialna Re: co zrobić z taką ścianą? 22.12.20, 17:06
   Na szybko? postawiłabym na niej ten regał zza fotela, a obraz na 2 stronę okna. Krawędź regału równo z krawędzią klimatyzatora. Zniknie wifi i gniazdka. Obraz powiesić wyżej niż teraz, równo z krawędzią klimatyzatora.
   • aqua48 Re: co zrobić z taką ścianą? 22.12.20, 17:12
    odnawialna napisała:

    > Na szybko? postawiłabym na niej ten regał zza fotela, a obraz na 2 stronę okna.

    Dokładnie ten sam pomysł mi przyszedł do głowy.

    A w dalszej części remontu klimatyzator przewiesić na ścianę po prawej..  • twisteria Re: co zrobić z taką ścianą? 22.12.20, 17:06
   Wg mnie problem nie w bieli, tylko braku dekoracji. No ja bym jednak jakoś oprawiła okno - zasłony plus firany, no ale wiem, że firanki nie wszyscy lubią, choć uważam, że akutrat tej ścianie by pomogły. Jesli nie firanki, to może donice ładne na parapecie. Możesz iść w tę zieleń ze ściany na zasłonach. Do tego kwiaty na podłodze i jakaś komódka/konsola/sideboard i będzie fajnie.
  • turzyca Re: co zrobić z taką ścianą? 22.12.20, 17:13
   Ona powinna być reprezentacyjna, tak jest zaprojektowana (w ogóle dobra architektura, jak rzadko) a jest podziubana, po prawej kawałek wystaje spod regału, po lewej klima i obraz i to wszystko zdominowane tą zieloną ścianą.
   Ja bym klasycznie dała po prawej regał do sufitu z książkami, po lewej, skoro już jest miszmaszi nie da się tego zmienić, to dowaliła kilka dalszych obrazów, każdy w innej ramie i formacie.
   Osłona grzejnika oraz pluszowe osłony okna także do rozważenia.
   • gwiezdnahelena Re: co zrobić z taką ścianą? 23.12.20, 10:34
    Popieram!
    Zasłony najlepiej zainstalować trochę wyżej i szerzej od samego okna, żeby je wizualnie powiększyć i zająć przestrzeń. Najlepiej, jak dziewczyny piszą, w kolorze ciemnej zieleni. do tego trochę roślin w donicach, najlepiej z terakoty (absolutnie nie plastikowych) i może jakieś obrazy.
    Dołączam się do zachwytów nad komodą, cudowna smile
    • gwiezdnahelena Re: co zrobić z taką ścianą? 23.12.20, 10:39
     Aha, skoro komoda jest zabytkowa to warto iść tym śladem i grzejnik zakryć taką osłoną do kominka, jakby mini parawanikiem. Aczkolwiek resztę wnętrza wtedy trzeba by ujednolicić, kolory drewna i jakoś ten regalik z prawej uspokoić albo dostosować; może też go przemalować? :p i np wypełnić książkami a szpargałki pochować - jeśli są ozdobne, to i tak ich nie widać, więc może zawiesić półkę z wystawą najpiękniejszych. Regał przesunąć pod klopotliwą ścianę.
     • mokka39 Re: co zrobić z taką ścianą? 23.12.20, 10:48
      chciałam go przemalować na biało, żeby wtapiał się w ścianę, ale kilka osób powiedziało, że tak jest ok, więc chyba mniej razi niż na zdjęciu. W przyszłości oczywiście jest on do zmiany, chociaż średnio mam pomysł jaki mebel tam postawić.
  • memphis90 Re: co zrobić z taką ścianą? 22.12.20, 17:15
   Zielona ściana śliczna i wydaje mi się, że kotara byłaby dobrym pomysłem. Na marginesie przydałoby się ujednolicic drewno - jest podłoga w jednym odcieniu, komoda w drugim, stolik w trzecim, expedit w czwartym i chyba jeszcze kanapa w skórze w kolejnym odcieniu? Ja bym chciaz tego expedita machnęła farbą do ściany na zielony...
  • solejrolia Re: co zrobić z taką ścianą? 22.12.20, 17:30
   Zostaw ją na biało, tak jest dobrze. Ale ściana jest nieurządzona, i brakuje:
   1. zasłon (albo zasłon i firany )
   2. jakiegoś mebla, typu regał na książki, może stoliczek/barek
   a najprościej byłoby postawić tą piękną komodę
   (moze przestaw, zobacz jak ta ściana wygląda, bo może to, co najprostsze okazać się najbardziej sensowne)
   i 3. dużego kwiatka w donicy.
  • molik28 Re: co zrobić z taką ścianą? 22.12.20, 17:34
   W kącie regał słupek o szerokości mniej więcej do klimatyzatora. Najlepiej w stylu komody. Na resztę ściany zasłona i stopniowo wymiana mebli. Ta Ikea razi. Obraz gdzieś indziej. Od razu będzie przytulniej dzięki zasłonom. Nie muszą być do zaciągania na okno. Wystarczy że zasłonią klimatyzator.
  • ga-ti Re: co zrobić z taką ścianą? 22.12.20, 17:36
   Obraz na drugą stronę a po lewej zrobić kąt dla kwiatów stojących na podłodze, sporych, zielonych. Tak by zieleń z dworu weszła do mieszkania (teksty z tv smile ). No chyba, że nie masz ręki do kwiatów albo Twój kot je lubi za bardzo to trzeba kombinować inaczej.
   Może wtedy zasłony, takie by okno powiększyć. Ja mam tylko firanki, więc nie pomogę fachowo, ale w programach wnętrzarskich często robią większe okna firanami i zasłonami, nie wiem, czy na całą ścianę oraz jak spasować klimę i zasłonę, ale może coś znajdziesz w necie ciekawego.
   Albo z jednej strony zrobić galerię obrazów i obrazków a z drugiej półeczki na książki, może jakiś narożny regał.
  • malia Re: co zrobić z taką ścianą? 22.12.20, 17:37
   Nie dawaj tam żadnych cegiełek, innej tapety, innego koloru, bo będzie gorzej. Nie wiem jak bardzo wystająca jest ta klima, ale jak by się dało, to najlepiej byłoby ją przykryć zasłoną, bladozieloną, pastelową. Okno się poszerzy, zasłona zakryje klimę, odwróci uwagę od grzejnika, dopełni całości. Obraz zdjąć, wisi na dziwacznej wysokości, dodatkowo rozbija ścianę na kawałki
  • koronka2012 Re: co zrobić z taką ścianą? 22.12.20, 17:39
   Myślę że nie kolory są tu największym problemem, a to że wnętrze jest (bez urazy) nijakie.

   Wygląda tak jakby ktoś nie miał pomysłu co z nim zrobić. I zanim zaczniesz robić cokolwiek a w szczególności przemalowywać ściany to opracuj sobie jakiś pomysł jak to wszystko miałoby wyglądać finalnie. I tapeta ani okleina ani tym bardziej kamień nie będą pasować.

   Za dużo i będzie potęgować wrażenie przypadkowości. I tak jest chaos. Meble masywne, z różnych bajek, w różnych kolorach, podłoga tez.
   Niestety klimatyzacja niezbyt szczęśliwie ulokowana bo nie ma jak zawiesić zasłon a one by dały wnętrzu trochę przytulności. Ozdób te ściany czymś ciekawym, może plakaty? Lampa stojąca?

   Jaki efekt chciałabyś osiągnąć?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka