Dodaj do ulubionych

M贸j wigilijny cud 馃槉

24.12.20, 19:14
Kupi艂am amarylisa, czy te偶 to hiper-co艣-tam, w po艂owie listopada chyba. Ro艣linka wypu艣ci艂a drugi p臋d, zupe艂nie gratis...
Pierwszy p臋d przekwit艂 jaki艣 czas temu, drugi r贸s艂, r贸s艂, rano by艂 nabrzmia艂y p膮k, a dzi艣 wieczorem zakwit艂 馃ぉ
Wam te偶 偶ycz臋 wigilijnych cud贸w!

A poza tym pogodzi艂am si臋 偶e znajom膮 i odezwa艂a si臋 do mnie dawno nie widziana, fajna, kole偶anka.
I wiecz贸r z te艣ciow膮 przebiega bardzo ok.

A co u Was mi艂ego si臋 zdarzy艂o?
Obserwuj w膮tek
    • ren.s Re: M贸j wigilijny cud 馃槉 24.12.20, 19:32
      O 15.45 zadzwoni艂a do drzwi kobieta, z w艂asnor臋cznie w臋dzonym, pi臋knie opakowanym w臋dzonym pstr膮giem (w艂asnej "roboty") i 偶yczeniami 艣wi膮tecznymi. Kobieta, kt贸rej udziela艂am lekcji obs艂ugi komputera i program贸w u偶ytkowych, bo po latach bycia 偶on膮 przy m臋偶u chcia艂a zdoby膰 nowe kwalifikacje. Fakt, po lekcji kolejn膮 godzin臋 cz臋sto przegada艂y艣my i tematy si臋 nie ko艅czy艂y, polubi艂y艣my si臋. Ale kurcz臋, bardzo mile mnie zaskoczy艂a. Magia Wigilii mnie, racjonalistk臋 i introwertyczk臋, dopad艂a smile
      • e-ness Re: M贸j wigilijny cud 馃槉 24.12.20, 21:03
        U nas tez by艂o magicznie馃槉 bardzo spontanicznie, serdecznie, bez zad臋cia, cudownie wr臋cz!
        Przyszed艂 do nas samotny s膮siad, cho膰 wcale nie spodziewa艂am si臋 ze przyjemnie zaproszenie, bo Wigilia to rodzinnie, bo sami swoi, bo nie wypada. Strasznie sie ciesz臋, ze zmieni艂 zdanie鈽猴笍 I nie by艂o by w tym nic niezwyk艂ego, ale... otwieraj膮c mu drzwi zobaczy艂am ubranego w garnitur i much臋 siwego 60-o latka, kt贸ry swoim wygl膮dem tak bardzo przypomina艂am nie偶yj膮cego ojca mojego m臋偶a ( on zawsze w smokingu, pod mucha), ze a偶 zaniem贸wi艂am.
        Zaskoczy艂a mnie i jego obecno艣膰 i wygl膮d.
        Ciep艂y, serdeczny, najbardziej skrad艂 moje serce przynosz膮c upominki dla mojego zwierzynca.
        Jakbym zn贸w mia艂a okazje sp臋dzi膰 czas z moim te艣ciem - cudownym cz艂owiekiem.
        Po kolacji m贸j m膮偶 spyta艂 鈥 czy nas s膮siad nie przypomina艂 mi jego ojca鈥?
        A偶 mi si臋 艂ezka zakr臋ci艂a ...

Magia 艣wiat!!!
    • szarsz Re: M贸j wigilijny cud 馃槉 24.12.20, 22:58
      U mnie w rodzinnym domu zawsze by艂o kilka amarylis贸w. Zawsze czeka艂am w napi臋ciu - wypu艣ci czy nie wypu艣ci p臋d? Zakwitnie czy nie zakwitnie? Oj, ale偶 mi si臋 te emocje przypomnia艂y...
    • padum Re: M贸j wigilijny cud 馃槉 25.12.20, 09:19
      U nas ok cho膰 jak te艣ciowa po艂膮czy艂a si臋 z moim mezem przez video rozmow臋 to jej g艂os by艂 jak wielkie wiert艂o udarowe wbijaj膮ce mi si臋 w m贸zg.
      Za wysokie tony. Ale to z ekscytacji. Wybaczam.

Zupa grzybowa - wy..ba艂am przepis od babci m臋偶a, bo odkry艂am ze jest zerzniety z ksi膮偶ki kucharskiej co wyja艣ni艂o dlaczego nic z przepis贸w od niej nie wychodzi艂o mi tak jak u niej. Trzy lata temu zrobi艂am to samo z sosem tatarskim i nagle m贸j zacz膮艂 by膰 lepszy ni偶 u babuni i mamusi.
      Anyway... zup臋 zrobi艂am w termomixie z przepisu w Cookidoo i wysz艂a mi najlepsza zupa grzybowa jaka jad艂am. Doda艂am wi臋cej grzyb贸w ni偶 w przepisie. Co dziwne - wysz艂o mi jej tyle, ze starczy艂o na 8 os贸b i jeszcze mi zosta艂a.

Troch臋 ba艂am si臋 o kompot po Waszych piskach, ze jak mo偶na kompot 3 dni wcze艣niej robi膰? Nic si臋 nie zepsu艂o, wyszed艂 elegancki i aromatyczny.

Sa艂atk臋 kupi艂am, ale mama tez przywioz艂a. Karpia przywioz艂a ciocia, sos z piernika babcia. Podobnie makielki i groch z kapusta. Mama zrobi艂a kapust臋 z grzybami. Ciocia ryby w occie. Ja mia艂am pierogi - zam贸wione, krokiety - zrobione (farsz w niedziele, reszta przedwczoraj), sos tatarski - thermomix.

Nie zmieni艂am pierwszy raz s 偶yciu po艣cieli na 艣wi臋ta. Zmieni臋 w tygodniu. I nie wypralam zas艂on - nie chce mi si臋. Wypiore przy okazji przenoszenia majdanu na nowe.
      Nawet mi specjalnie 偶al nie by艂o, ze to ostatnie 艣wi臋ta tutaj.
    • kocynder Re: M贸j wigilijny cud 馃槉 25.12.20, 09:34
      Ca艂a Wilija by艂a super. Wszystko si臋 uda艂o, jedzonko pyszne. W艣r贸d prezent贸w kilka niespodzianek: album wok贸艂 kt贸rego "chodzi艂am", ale zawsze by艂o co艣 pilniejszego, wa偶niejszego, najnowszy tom ulubionego cyklu kryminalnego, i pi臋kna powie艣膰 z histori膮 mojej ulubionej epoki w tle, z艂ota bi偶uteria, no i najfajniejszy - od m臋偶a drobiazg do mojego hobby, kt贸re do mnie zawsze lekce sobie do艣膰 wa偶y (nie, 偶ebym ja traktowa艂a ze 艣mierteln膮 powag膮). Tego偶 wczorajszego wieczoru od os贸b trzecich si臋 dowiedzia艂am, 偶e wielokrotnie wychwala to moje hobby, prezentuje efekty i jest piekielnie dumny. A 偶e nie potrafi MI tego powiedzie膰? Taka jego uroda - za to pod choink臋 dosta艂am w艂a艣nie co艣 "do hobby". smile Ja i rodze艅stwo zorganizowali艣my niespodziank臋 dla rodzic贸w - po艂膮czyli艣my si臋 via telefon, w sensie wszyscy razem, i wsp贸lnie za艣piewali艣my ulubion膮 rodzic贸w kol臋d臋 - nie wa偶ne, 偶e fa艂szuj膮c. Z przyczyn niezale偶nych spotkanie osobiste w gr臋 nie wchodzi艂o. Jedyne co by艂o na "Nie!" to pogoda - deszcz i chlapa... sad Ale og贸lnie - bardzo, bardzo fajny, udany i dobry czas. smile
        • kocynder Re: M贸j wigilijny cud 馃槉 25.12.20, 10:24
          Cykl kryminalny o profesorowej Szczupaczy艅skiej Maryli Szymiczkowej pt "Z艂oty R贸g". Dla informacji: Maryla Szymiczkowa to pseudonim ukrywaj膮cy Jacka Dehnela i Piotra Tarczy艅skiego.Fantastycznie opisuj膮 mieszcza艅ski Krak贸w sprzed 140 lat. smile Pozosta艂e tomy z cyklu to: "Tajemnica Domu Helcl贸w", "Seans w domu egipskim" i "Rozdarta zas艂ona". Za kolejno艣膰 nie dam g艂owy, ale ja si臋 艣wietnie bawi艂am czytaj膮c ka偶dy z tom贸w.
          A ksi膮偶ka "z epoki" to "Telefonistka" - lata '50 w niewielkim ameryka艅skim miasteczku. smile Nie ka偶dy lubi te klimaty, ale ja owszem. smile
    • redwineiswhatilike Re: M贸j wigilijny cud 馃槉 25.12.20, 10:04
      kosmos_pierzasty napisa艂a:

> A co u Was mi艂ego si臋 zdarzy艂o?

Wszystko smile
      Bez starszego pokolenia w tym roku wszystko by艂o fajne. Nikt nie by艂 sam ale my z powodu koronawirusa tylko z dzie膰mi i nigdy, naprawd臋 nigdy w ci膮gu ostatnich 30 lat nie mia艂am tak fajnej Wigilii. Tylko my i nasze doros艂e dzieci. Luz, spok贸j, bez wciskania jedzenia, bez pouczania, bez doradzania, bez tej nudy. Kr贸tko przy stole a potem filmy i wino smile

Popularne w膮tki

Nie pami臋tasz has艂a

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si臋

Nakarm Pajacyka