Dodaj do ulubionych

A co dobrego w te święta?

25.12.20, 11:15
Jak nigdy wszystko co gotowałam i piekłam wyszło mi przepyszne, zwłaszcza bigos, makowiec japoński i pomarańczowy keks z pistacjami i żurawiną.
A u was?
Obserwuj wątek
    • berdebul Re: A co dobrego w te święta? 25.12.20, 11:24
      Jedzenie wyszło dobre i jest go rozsądna ilość.
      Udało mi się sprawić komuś frajdę, ale taką że obdarowany popłakał się ze wzruszenia.
      Nigdzie nie trzeba było jeździć, było spokojnie i na luzie.
      Futro czuje się lepiej i korzysta do oporu z faktu, że jest rekonwalescentką.
    • daniela34 Re: A co dobrego w te święta? 25.12.20, 11:30
      Udało mi się jednak, mimo kłopotów i pośpiechu skompletować prezenty dla wszystkich. Całkiem fajne wyszły i okazały się trafione.

Jedzenie wyszło super.
      Zdążyliśmy z udekorowaniem mieszkania.

Generalnie dobrze jest, leżę sobie z książką i emamą i oddaję się lenistwu.
    • eliszka25 Re: A co dobrego w te święta? 25.12.20, 11:44
      Wszystko wyszło nam bardzo smaczne, a wigilia była bez pośpiechu, choć byłam w pracy i wróciłam do domu o 14. Z kulinarnych przyjemności najbardziej cieszę się, że udało nam się zdobyć świeże śledzie i mogłam je zrobić wg przepisu mojej mamy, czyli nie zabrakło najważniejszej potrawy świątecznej.

Najfajniejszy prezent dostaliśmy za to od pogody. W nocy spadł śnieg i po raz pierwszy od wielu lat mamy białe święta 🤗
    • nie-mama Re: A co dobrego w te święta? 25.12.20, 11:49
      Salatka jarzynowa wyszla boska w tym roku. Poza tym zrobilismy jej tak duzo z mezem, ze bedziemy ja jesc przez trzy dni chyba, a to oznacza trzy dni odpoczynku od gotowania (zwykle lubie, ale po prawie roku home office mam troche dosc tego kieratu). Samo robienie salatki bylo tez bardzo mile, siedzielismy sobie w kuchni, kroilismy warzywa i popijalismy wino. Bardzo bylo fajnie.

A najlepiej udal nam sie prezent dla corki. Dostala wymarzony rower. Ja wlasnie sobie siedze na ematce, podjadam salatke z pieczenia, a maz mi przesyla filmiki z parku jak mala jezdzi. Dobrze mi smile
    • enigma81 Re: A co dobrego w te święta? 25.12.20, 11:56
      Wszystko fajnie wyszło - dzięki połączonym stołom każdy miał wygodne miejsce, były ładne dekoracje, jedzenie wyszło smaczne (ok, barszcz był dość ostry), organizacyjnie udało mi się wszystko ogarnąć tak, że miałam jeszcze czas na prysznic przed przyjazdem gości. Nawet mama była wyjątkowo grzeczna i rzuciła tylko dwie głupie uwagi, które wszyscy puściliśmy mimo uszu.
      Aczkolwiek po wyjedzie gości ledwo się wdrapałam na piętro, niemoc mnie dopadła.
      Teraz cieszą mnie trzy dni pełne luzu i nicnierobienia.
    • feniks_z_popiolu Re: A co dobrego w te święta? 25.12.20, 12:07
      Jedzenie. Wszystko wyszło wyjątkowo smaczne. Wesoły nastrój przy odpakowywaniu prezentów. Zawsze staram się by opakowania były intrygujące i zabawne. No i brak spiny przy kolacji, potrawy wjeżdżały na stół w dowolnej konfiguracji. Kolędy grane przez męża i córkę na pianinie. Kolędy śpiewane altem przez córkę. Było rodzinnie i miło
    • malia Re: A co dobrego w te święta? 25.12.20, 12:08
      Prezenty mi się udały, dla córki szczególnie, z tych dla mnie też jestem zadowolona.
      Śledzie wyszły dobre, sernik, paszteciki z nadzieniem pieczarkowo kapustowym. Po raz pierwszy w życiu robiłam śląskie makówki. Specjalnie dla męża , który lubi. W poprzednich latach jadał albo u teściów albo dostawał do domu. I małżonek i teściowe to lizusy, bo powiedzieli że te moje są lepsze.
      Nie wyszło za to ciasto nr dwa, ale tak się konczy chęć zmiany dobrego na inne - nigdy nie kupię innego kajmaku niż gostyń.
      Chyba uda mi się leniuchowanie - obiad tylko podgrzać, teraz emtka, potem książka, spacer z psem, film i winko
    • ritual2019 Re: A co dobrego w te święta? 25.12.20, 12:46
      Jak na razie to wszystko udane, kolejne fajne swieta. Zrobilam czarny las pierwszy raz i wyszedl bardzo udany, az jestem pod wrazenien. Prezenty trafione Swieteczne sniadanie udane, kanapki z beconem i szampan. Pozniej swiateczny obiad. Nawet pogoda super.
    • saszanasza Re: A co dobrego w te święta? 25.12.20, 13:00
      Mnie też ciasta wyszły b.dobre: sernik i marchewkowe, do tego bardzo dobry pasztet z dzika i bigos. No i w miarę stół wyglądał, chociaż zapomniałam zamówić stroika. Święta spędzamy tylko we czwórkę (ja, mąż i dzieci), więc nie przesadzałam z jedzeniem.
        • saszanasza Re: A co dobrego w te święta? 25.12.20, 14:48
          magdallenac napisała:

> Pięknie to wszystko wygląda! Mnie jedzenie w tym roku kompletnie nie wyszło, al
          > e i tak było super.

Dzięki magda🙂 Ja ci powiem tak: moje dzieci tworzą nową świąteczną tradycję, dla nich na świątecznym stole mogłoby stać tylko ciasto nr 1, ciasto nr 2 i pavlowa, której nie zrobiłam🙈 Ja nawet poważnie się zastanawiam, żeby te ciasta pakować i pod choinkę im wrzucać, zaoszczędziłabym na prezentach, a i miałabym z głowy świąteczne gotowanie😂😅
            • saszanasza Re: A co dobrego w te święta? 25.12.20, 18:58
              majenkir napisała:

> Tak się przymierzam do zrobienia pavlovej. Bardzo to trudne?
              >
              > Drugie zdjęcie takie eleganckie 😅. To ten sernik?
              >

Nie, tylko jedna moja uwaga. we wszystkich przepisach jest, żeby białka jajek były w temp. pokojowej. Ja zawsze robię z zimnych białek. Raz zrobiłam „z ciepłych” i się nie udała🙈. I trzeba trzymać sie temperatury.
              • saszanasza Re: A co dobrego w te święta? 25.12.20, 18:58
                saszanasza napisała:

> majenkir napisała:
                >
                > > Tak się przymierzam do zrobienia pavlovej. Bardzo to trudne?
                > >
                > > Drugie zdjęcie takie eleganckie 😅. To ten sernik?
                > >
                >
                > Nie, tylko jedna moja uwaga. we wszystkich przepisach jest, żeby białka jajek b
                > yły w temp. pokojowej. Ja zawsze robię z zimnych białek. Raz zrobiłam „z ciepły
                > ch” i się nie udała🙈. I trzeba trzymać sie temperatury.
                >
                >

A sernik ten...biały😉
      • saszanasza Re: A co dobrego w te święta? 25.12.20, 18:59
        majenkir napisała:

> Pierwszy raz w życiu zrobiliśmy samodzielnie pierogi (ja farsz, màż cała resztę
        > ). Wyszły rewelacyjnie! 🤪
        >
        Pierogów nigdy robić nie umiałam i już nie zamierzam ich robić. W tym roku zrobiła je dla mnie koleżanka😁
    • mid.week Re: A co dobrego w te święta? 25.12.20, 19:06
      a ja nie obchodziłam świat wcale i jest mi z tym za je faj nie!
      dziś posprzątałam osiedlowy trawnik ze smieci, byłam wybiegac pasa 3h na spacerze w deszczu, podpisałam 2 petycje (jedną z forum - czarnek), zjadłam pierogi z gramażerki i utwierdziłam sie w przekonaniu, ze nie mam pojecia o co ludziom chodzi w tym całym świętowaniu wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka