Dodaj do ulubionych

Jakie plany na ferie?

25.12.20, 17:44
Wyjeżdżacie czy zostajecie?
Obserwuj wątek
    • ursgmo Re: Jakie plany na ferie? 25.12.20, 18:22
      Na te rządowe - zostajemy w domu . Chciałam zapisać dziecko na naukę jazdy na łyżwach , ale podobno póki co nigdzie nie ma czynnych lodowisk .Na ferie w starym terminie , po 25 stycznia jedziemy na tydzień do Zakopanego . Zastanawiamy się tylko czy nie przesunąć wyjazdu o dwa tygodnie , może otwarta będzie choć Snowlandia na która dziecko się cieszyło .
    • volta2 Re: Jakie plany na ferie? 25.12.20, 19:35
      ja wyjechałam do męża, więc na ferie plany mam zacne, plaża, nurkowanie, plaża + zwiedzanie (u nas wszystko czynne, choć sylwestrowych zabaw nigdzie nie będzie)

takie miałam plany już w wakacje, nie wiedziałam, że italiańskie wyciągi staną i że mąż nagle znajdzie robotę pod palmami, no ale już tak wyszło... trzeba korzystać
    • mum2004 Re: Jakie plany na ferie? 25.12.20, 19:52
      Syn jedzie na zgrupowanie. My zostajemy. Nie mam ochoty na kombinacje. Pochodzimy na spacery do lasu, na rowery lub łyżwy (zależnie od pogody). Liczę, że jeszcze w marcu uda się do Austrii na narty wyskoczyć. Teraz i tak nie mam po co jechać w góry- stoki zamknięte, śniegu nie ma, hotele, które mnie interesują nieczynne, baseny również. Szkoda kasy i urlopu.
    • iuscogens Re: Jakie plany na ferie? 25.12.20, 21:30
      Zostaję. W wakacje byłam pierwsza do wyjazdu, we wrześniu też wyjeżdżałam a teraz wydaje mi się to niezbyt mądre a opcja kombinowania z noclegiem, restauracjami - upokarzająca. Poza tym pogoda brzydka, dzień krótki, wszystko pozamykane. Średnia przyjemność. Nie siedzę zamknięta w piwnicy, chodzę do pracy, na spacery, może jakbym od marca siedziała na zdalnej, nie wyjeżdżała nigdzie od roku to miałabym covodową traumę ale obecnie wolę poczekać na wyjazd w normalnych warunkach.
      • redwineiswhatilike Re: Jakie plany na ferie? 25.12.20, 22:04
        Ja też. Byłam na fajnym wyjeździe latem, byłam jeszcze 2 razy jesienią, tuż przed zamknięciem hoteli. Jeszcze zdążyłam skorzystać z basenu i spa. Przede wszystkim z jedzenia w hotelu. A teraz wszystko pozamykane, żadnej restauracji. Zimno okropnie. Po spacerze nie wejdziesz na kawę czy herbatę, na obiad. Na pewno można zamówić do apartamentu ale to nie to samo. W domu też mogę zamówić, mogę podjechać i iść na spacer w różne fajne miejsca. Pojadę jak otworzą hotele i restauracje. Chcę mieć z wyjazdu przyjemność.
      • iwoniaw Re: Jakie plany na ferie? 25.12.20, 22:10
        No więc właśnie, zimno, dzień krótki, pogoda średnia, wszystko zamknięte - jakoś nie bardzo mi się uśmiecha wyjeżdżać do kwater na dziko i jeszcze bez możliwości wykupienia posiłków czy korzystania z restauracji. Ale ja nigdy nie byłam specjalną entuzjastką wyjazdów zimowych (no chyba że w wersji "wygrzać kości i złapać trochę światła słonecznego"), więc tum bardziej teraz.
        • waleria_s Re: Jakie plany na ferie? 26.12.20, 00:22
          Dla mnie wyjazdy zimowe to też koszmar. Nie wspominam dobrze nawet tych listopad/marzec, no jest mi za zimno na spacerki, po godzinie się telepię i tyle to przyjemności z wyjazdu. Też sobie nie wyobrażam pobytu w lewej kwaterze i braku rozrywek, knajp. Dla mnie jest ważny relaks- leniwe śniadanie w fajnym miejscu, dobra kolacja. Z żarciem na wynos to nie to samo.
    • padum Re: Jakie plany na ferie? 26.12.20, 08:41
      Ooooj... zawsze mam złe przeczucia, kiedy widzę kogoś tak aroganckiego rzucającego takimi hasłami... 🥺
      Mam nadzieje, ze tfu tfu tym razem przeczucia mnie mylą... ale weź może na wszelki wypadek jakieś czerwone kokardki Wam powiąż...
    • leia33 Re: Jakie plany na ferie? 26.12.20, 09:25
      Ferie mamy zepsute - miał być wyjazd, korty, basen, siłownia - wszystko pozamykane. Siedzimy więc w domu - ja mam wolne, coś wymyślimy. Syn zakręcony na punkcie sportu, który z powodzeniem można uprawiać w domu, wystarczy podstawowy sprzęt, będzie miał zajęcie. Oprócz tego filmy, książki, witrualne muzea, gotowanie, spacery, rower, może zacznę biegać - dziecko namawia. Kwasy sobie zrobię, parafinę na stopy.
    • claudel6 Re: Jakie plany na ferie? 26.12.20, 22:29
      słuchajcie - czy wyjazd do prywatnego apartamentu jest w ogóle legalny? bo mi właśnie skasowali rezerwację i czytam teraz różne interpretacje tych genialnych przepisów i wychodzi, że zakaz obejmuje wszelki wynajem turystyczny, również kwater. to jak jest?
            • triss_merigold6 Re: Jakie plany na ferie? 27.12.20, 11:18
              Skarbie, argumentacja "to tylko: kilka tygodni, jedne święta, wakacje, semestr szkoły, rok akademicki, jeden wyjazd za granicę <wstaw dowolne>" już się zużyła i działa tylko na tych, którzy sami niczego nie stracili.
              • mum2004 Re: Jakie plany na ferie? 27.12.20, 11:21
                Zjechaną psychikę beda miały po wyjeździe z taką matką, przy absolutnym braku jakichkolwiek rozrywek. W sumie to dziwię się, że zgadzają się na taki wyjazd. Ani nart Ani basenów. Ale pewnie nie mają nic do gadania. Bo matka musi coś udowodnić ....
              • redwineiswhatilike Re: Jakie plany na ferie? 27.12.20, 11:29
                No ok, też bym gdzieś pojechała i to bardzo. Lubimy z mężem raz na dwa miesiące pojechać do fajnego hotelu na weekend, dużo spacerować a wieczorem iść do sauny czy jacuzzi. Ale jest jak jest. Naprawdę jeszcze nie umieram. Pojadę za pół roku.
                Dla dzieci w górach nie ma połowy atrakcji. A dziecko w pierwszej klasie liceum to nie woli kontaktu z kolegami bardziej niż wyjazd z mamą i małą siostrą? Ja wiem, obozów teraz nie ma, 15 latki nie mogą wychodzić z domu, bezsens totalny, ani łyżwy chociaż czy cokolwiek na powietrzu. W sumie nie wiem co bym zrobiła.
                • mum2004 Re: Jakie plany na ferie? 27.12.20, 11:38
                  redwineiswhatilike napisał(a):

> Dla dzieci w górach nie ma połowy atrakcji.

Połowy? Chyba 99 procent. Nie ma basenów, term, schronisk, aquaparków, stoków, restauracji, muzeów, nie ma wypadów na Słowację. Nie ma hoteli.
                  Jest lewa kwatera i spacerki z mamusią w najkrótsze dni roku. Wymarzone ferie dla nastolatka....
                    • iwoniaw Re: Jakie plany na ferie? 27.12.20, 13:45
                      Średnio fajne jest też tkwienie w mieście, gdy wszystko zamknięte - rozumiem, że Triss chodzi w tym momencie głównie o zmianę klimatu, która przyda się zarówno 17-latkowi jak i młodszej córce. Przypominam, że dzieci od października nie chodzą do szkoły, tkwią przed kompem po kilka (minimum) godzin dziennie, a ruchu i kontaktów z ludźmi mają tyle, ile im rodzice zorganizują/pozwolą (przy czym pozwolić muszą też rodzice znajomych, a tu już różnie bywa). Rodzice często normalnie pracujący i nie mający możliwości monitorowania i animowania dziatwy całe dnie. Zatem chęć zorganizowania czegoś dzieciom, choćby tej zmiany klimatu, wydaje się całkiem normalna, nie rozumiem, czemu się tak rzuciłyście, jakby ktoś pisał, że pójdzie nakaszleć na staruszków do rossmanna w godzinach dla seniora...
                      • little_fish Re: Jakie plany na ferie? 27.12.20, 13:51
                        Ja tam się nie rzucam. Tylko śmieszą mnie nieco te egzaltowane sformułowania o niszczeniu życia z powodu braku tygodniowego wyjazdu.
                        No i 17 latkowi to raczej nic animować nie trzeba. Mój sobie organizuje czas bez problemu.
                        • iwoniaw Re: Jakie plany na ferie? 27.12.20, 13:58
                          Siedzenie w zamknięviu od marca do - póki co - stucznia to jest dla ciebie "brak jednego tugodniowego wyjazdu"? I nie pisz, że przecież ktoś wyjeżdżał czy kombinował, jak przy zakazie otwarcia basenu/siłowni/kina/muzeum jednak jakąś rozrywkę mieć, bo w każdym wąyku na ww. tematy pojawia się ten głupi "argument": ale to tylko... Tak, tylko milion pięćset zakazów od czapy, bo żeby one miały jeszcze coś wspólnego z logiką i zapobieganiem epidemii, byłabym ostatnia do kwestionowania ich...
                          • redwineiswhatilike Re: Jakie plany na ferie? 27.12.20, 14:25
                            Przecież od marca można było kilka razy wyjechać. Ja byłam kilka razy latem i jesienią, jeszcze chyba o ile pamiętam weekend po 15 października można było jechać do hotelu. Jeszcze wszystko było normalnie otwarte.
                              • bywalec.hoteli Re: Jakie plany na ferie? 27.12.20, 17:35
                                triss_merigold6 napisała:

> I wyjeżdżaliśmy - dzieci obozy, potem wakacje, jesienią byłam na rajdzie. Niemn
                                > iej, TERAZ jest już zima i będą ferie, co DLA UCZNIÓW oznacza czas bez szkoły,
                                > nawet tej zdalnej.

Triss, ja doskonale rozumiem twoją motywację, chęć wyjazdu, chęć zmiany otoczenia, relaksu gdzie indziej niż warszawskie betony i blokowiska.

Tylko, ze uważam, ze wyjazd w bieżącym czasie to będzie max 30 procent normalnej radości z wyjazdu.

Dla mnie gastronomia i aktywnie spędzany czas jest bardzo ważne.

Raczej nie spodziewam się, ze będziecie chodzić po szlakach górskich na przełomie grudnia i stycznia kiedy jest najkrótszy dzień, najmniej słońca i bardzo nieciekawie na dworze a w górskich miejscowościach dodatkowo smog z kominów. Nie jestescie raczej osobami, które chodzą z czekanami, rakami, uprzężą i umieją się znaleźć w górach w śniegu po ciemku kiedy często nie widać znaków szlaku. Jeśli juz to wolałbym poczekać do marca kiedy słońca i dnia bedzie więcej.
                          • wapaha Re: Jakie plany na ferie? 27.12.20, 20:15
                            iwoniaw napisała:

> Siedzenie w zamknięviu od marca do - póki co - stucznia to jest dla ciebie "bra
                            > k jednego tugodniowego wyjazdu"? I nie pisz, że przecież ktoś wyjeżdżał czy kom
                            > binował, jak przy zakazie otwarcia basenu/siłowni/kina/muzeum jednak jakąś rozr
                            > ywkę mieć, bo w każdym wąyku na ww. tematy pojawia się ten głupi "argument": al
                            > e to tylko... Tak, tylko milion pięćset zakazów od czapy, bo żeby one miały jes
                            > zcze coś wspólnego z logiką i zapobieganiem epidemii, byłabym ostatnia do kwest
                            > ionowania ich...

przecież nigdy nie siedzieli w zamknięciu-triss ciągle na forum podkreśla że nie przestrzega tych zalecen/obostrzen i td wiec jej dzieciaki zmiany wielkiej nie odczuły

za to rozumiem jak najbardziej potrzebę robienia tego co zawsze ( sama to robie ale nie wymaga to ode mnie wysiłku) i chęć zmiany klimatu. Jak najbardziej wyrwanie sie z miasta, w góry, obcowanie z przyrodą , oddychanie wiejskim powietrzem-jest odskocznią od codzienności
                            • triss_merigold6 Re: Jakie plany na ferie? 27.12.20, 20:30
                              Ależ odczuły. Zanim wprowadzono debilne zakazy i zamykanie miejsc, z których korzystają ludzie, chodzili do kina, na jakieś kręgle, zjeść na mieście, do teatrów, czasem do jakiegoś muzeum czy parku linowego. Wszystkie sensowne miejskie atrakcje zniknęły.
                              • wapaha Re: Jakie plany na ferie? 27.12.20, 20:35

> Ależ odczuły. Zanim wprowadzono debilne zakazy i zamykanie miejsc, z których ko
                                > rzystają ludzie, chodzili do kina, na jakieś kręgle, zjeść na mieście, do teatr
                                > ów, czasem do jakiegoś muzeum czy parku linowego. Wszystkie sensowne miejskie a
                                > trakcje zniknęły.

1. Przybytki o których piszesz nie SĄ STALE ZAMKNIĘTE OD MARCA - zaliczyłam i parki linowe i kino i muzeum. Kilka tygodni zamknięcia to jest "zamknięcie od marca" . Nie wspomnę już o zupełnie normalnych wakacjach , za wiele kombinowac nie trzeba było
                                • triss_merigold6 Re: Jakie plany na ferie? 27.12.20, 20:41
                                  Są zamknięte teraz i będą zamknięte w ferie, co oznacza totalny brak atrakcji przez niemal miesiąc, licząc od świąt.
                                  Tak, w wakacje dało się normalnie wyjechać, obozy też się odbyły mimo straszenia histeryczek.
                                  • wapaha Re: Jakie plany na ferie? 27.12.20, 20:43
                                    Ale rozumiesz z czym ja polemizuję ?
                                    Siedzenie w zamknięviu od marca do - póki co - stucznia

Taka sytuacja nie miała NIGDY miejsca. Chyba że ktoś sam dobrowolnie masochistycznie się zamknął i narzucił sobie bana na wszelkie wyjścia
                                      • wapaha Re: Jakie plany na ferie? 27.12.20, 20:52
                                        Jeszcze raz, skup się

Siedzenie w zamknięviu od marca do - póki co - stucznia

NIE MIAŁO MIEJSCA

A że obiekty są zamykany i otwierane z dupy -w zaleznosci od decyzji dyrekcji, interpretacji zarządzeń przez prawnika miejskiego itd- to inna sprawa. Swoją drogą ta chwiejność, niespójność i sprzeczność wkurwia mnie bardziej niż wszystko inne
                                        • iwoniaw Re: Jakie plany na ferie? 27.12.20, 21:04
                                          wapaha napisała:

> Jeszcze raz, skup się
                                          >
                                          > Siedzenie w zamknięviu od marca do - póki co - stucznia
                                          >
                                          > NIE MIAŁO MIEJSCA
                                          >
                                          > A że obiekty są zamykany i otwierane z dupy -w zaleznosci od decyzji dyrekcji,
                                          > interpretacji zarządzeń przez prawnika miejskiego itd- to inna sprawa. Swoją dr
                                          > ogą ta chwiejność, niespójność i sprzeczność wkurwia mnie bardziej niż wszystko
                                          > inne
                                          >
                                          >
                                          >
                                          >
                                          No a o czym ja piszę? Nie o tym, co ludzie robią naprawdę i czy można z dnia na dzień wyczaić tską czy inną atrakcję/dostępną formę spędzania czasu. Wiadomo, że raczej nikt cały ten czas nie siedzi w piwnicy (choć część planów albo i wszystkie mu się poszło paść). Chodzi mi o to, że od marca do teraz każdy post na forum z cyklu "nie, nie zamierzam a, b czy c" jest kwitowany "ależ to TYLKO a... b... c... z..." No więc można uważać jakieś obostrzenia za potrzebne lub nie, sensowne lub nie, ale, do cholery, mam dość czytania, że w sumie to żadnych obostrzeń nie ma, a poza tym nie są wcale dolegliwe, bo się czuję jak w Misiu, gdzie nie było prswdą, że na zgrupowaniu dach pzeciekał, a poza tym prswie wcale nie padało, a w ogóle to prezes dba o nas jak ojciec najlepszy. 😐
                                          • triss_merigold6 Re: Jakie plany na ferie? 27.12.20, 21:12
                                            bo się czuję jak w Misiu, gdzie nie było prswdą, że na zgrupowaniu dach pzeciekał, a poza tym prswie wcale nie padało

o, identycznie
                                            już posyłając młodszą na świetlicę w maju, czułam się jakbym osobiście miała eksterminować seniorów
                                            przed wakacjami czytałam głównie o tym, czego nie będzie wolno, bo zaraz wszyscy umrą na covid przez moje bombelki
                                            po demonstracjach byłam 'siewcą śmierci"
                                            no to teraz po feriach, legalnie strzelę sobie naszywkę Men Of Mayhem (Pan Chaosu) na skórzanym płaszczu
                                            • iwoniaw Re: Jakie plany na ferie? 27.12.20, 23:22
                                              wapaha napisała:

> Napisałaś co napisałaś - następnym razem pisz o co ci chodzi zamiast rzucać w e
                                              > ter takie bzdety
                                              >
                                              > Siedzenie w zamknięviu od marca do - póki co - stucznia
                                              > >

>
                                              >

To się może w końcu zdecyduj, czy kolejne przepisy wprowadzane przez rząd to "bzdety", czy ich nieprzestrzeganie to objaw wszystkiego, co najgorsze.
                                      • mum2004 Re: Jakie plany na ferie? 27.12.20, 20:56
                                        Zapewniam cię że nie mam histerii covidowej. Wręcz przeciwnie. Jeszcze w marcu jeździłam w Austrii na nartach. Po prostu teraz w polskim górach nie ma dla mnie warunków do wypoczynku. Poczekam jeszcze chwilę. Liczę że w lutym/marcu porobię testy i pojedziemy na narty. Ale nie zamierzam teraz w polskich górach uprawiać partyzantki i szamać ze styropianu. No way. Choćby mi dopłacali.
                                        Jak się nie uda to zostanie mi duuużo urlopu na wakacje.
                          • triss_merigold6 Re: Jakie plany na ferie? 27.12.20, 14:11
                            A mój 16-latek woli wyjechać z miasta, bo organizacja czasu na miejscu jest mocno monotonna. Ileż można grać w gry albo włóczyć się po osiedlu z jednym czy drugim kolegą. Niestety, wielu rodziców to szaleńcy covidowi, którzy zabraniają małolatom kontaktów towarzyskich na żywo i straszą, a drugiej strony wielu małolatow już przywyklo do tkwienia w domu i nie chce im się ruszać.
                            • redwineiswhatilike Re: Jakie plany na ferie? 27.12.20, 14:31

> . Niestety, wielu rodziców to szaleńcy covidowi, którzy zabraniają m
                              > ałolatom kontaktów towarzyskich na żywo i straszą

Chyba że tak. Moja 19 latka (no niedługo będzie miała 20 ale rocznikowo 19) była semestr na uczelni we Francji, wróciła na Święta i niedługo tam wraca. Nie mówię, że się nie boję. Boję się ale trzeba żyć dalej. Wyjeżdżałyśmy razem latem, ona pod koniec sierpnia do tej Francji, gdzie wiadomo jak było ale jakoś życie się toczy dalej. Noszą maseczki, część zajęć online, w akademiku wiadomo życie kwitnie, jednak postanowiła zostać do maja tam. Uważać trzeba na siebie, nosić maseczki ale z drugiej strony trzeba w miarę normalnie żyć, ostrożniej trochę ale nie można zamknąć się w domu.
                        • aniorek Re: Jakie plany na ferie? 28.12.20, 14:44
                          Otoz to. Pokolenie naszych babc i dziadkow mialo troche inne problemy, a tu wystarczy odwolany wyjazd na ferie, zeby czlowiekowi zniszczyc zycie. Cos za dlugo jest spokoj w tej czesci Europy i efekty mamy.
      • redwineiswhatilike Re: Jakie plany na ferie? 27.12.20, 10:38
        Cały czas przychodzą mi oferty na booking.com. Nie próbowałam rezerwować ale widzę, że ceny na styczeń wcale nie są niskie i w ogóle nie patrzę na góry. Myślałam o weekendzie ewentualnie choć jednak wolałabym hotel, normalnie ze śniadaniem, z salą fitness, sauną. Trzeba by zobaczyć czy da się tak po prostu z booking.com zarezerwować apartament. Albo airbnb. W sumie nie wiem czy jest totalny zakaz czy zalecenie.
        • mum2004 Re: Jakie plany na ferie? 27.12.20, 11:19
          Do 17 stycznia zakaz. Potem zobaczymy. Ja czekam na luty, marzec. W Austrii wyciągi ruszyły, najwyżej zainwestuję w testy i pojedziemy. Ale na partyzantkę przy zamknięciu wszystkiego nie mam ochoty.
          • panna_lila Re: Jakie plany na ferie? 27.12.20, 11:26
            Czytałam że Austria tylko dla Austriaków, tzn wyciągi ruszyły ale mogą korzystać Ci którzy tam mieszkają. Ktoś to może potwierdzić? Szwecja ponoć otwarta dla wszystkich...ale to wszystko jest tak dynamiczne, że nie wiem, czy można cokolwiek z większym niż tygodniowym wyprzedzeniem planować😕 A tak mi się chce jechać na narty😭
            • joanna05 Re: Jakie plany na ferie? 27.12.20, 11:43
              panna_lila napisała:

> Czytałam że Austria tylko dla Austriaków, tzn wyciągi ruszyły ale mogą korzysta
              > ć Ci którzy tam mieszkają. Ktoś to może potwierdzić? Szwecja ponoć otwarta dla
              > wszystkich...ale to wszystko jest tak dynamiczne, że nie wiem, czy można cokolw
              > iek z większym niż tygodniowym wyprzedzeniem planować😕 A tak mi się chce jecha
              > ć na narty😭
              W austrii jest m.in. kwarantanna 10 dni dla Polaków, obowiazkowe maseczki FTP2 na wyciagach i zakaz wychodzenia z domu (z kilkoma wylaczeniami) i jeszcze parę podobnych atrakcji. Poza tym nieczynne hotele i knajpy, mojej ekipie hotel odwołał wyjazd planowany po 18.01 jeszcze przed świętami, bo nie moga przyjac gości. No i dobrze, bo utknęliby na kwarantannie, a potem w hotelu bez możliwości opuszczania go.
    • zwyczajnamatka Re: Jakie plany na ferie? 27.12.20, 11:42
      Nie wyjeżdżamy. Dla nas taki wyjazd, gdzie wszystko pozamykane to nie wypoczynek. Lubimy zwiedzać, szukać fajnych restauracji, kawiarni. I nie chodzi tylko o poszukiwanie nowych smaków, ale też o sposób ich podania i o niebanalne wnętrza. Posiedzieć w miłym miejscu, zjeść ładnie podany obiad, a nie z plastikowych pojemników w kwaterze. Wyjazd na ferie łączyliśmy często z jakimś koncertem lub spektaklem, teraz nie ma nic. Ile można spacerować? Dzień krótki, zimno. Poza tym na te ferie planowaliśmy wyjazd do tzw ciepłych krajów, więc wyjazd w Polskę i na takich warunkach nie spełnia żadnych moich oczekiwań.
      • redwineiswhatilike Re: Jakie plany na ferie? 27.12.20, 13:18
        zwyczajnamatka napisał(a):

> Nie wyjeżdżamy. Dla nas taki wyjazd, gdzie wszystko pozamykane to nie wypoczyne
        > k. Lubimy zwiedzać, szukać fajnych restauracji, kawiarni. I nie chodzi tylko o
        > poszukiwanie nowych smaków, ale też o sposób ich podania i o niebanalne wnętrza
        > . Posiedzieć w miłym miejscu, zjeść ładnie podany obiad, a nie z plastikowych p
        > ojemników w kwaterze. Wyjazd na ferie łączyliśmy często z jakimś koncertem lub
        > spektaklem, teraz nie ma nic. Ile można spacerować? Dzień krótki, zimno.

To samo u mnie. Lubię spacerować, bardzo dużo chodzę ale ileż można zimą. Trudno, może uda się wyjechać w marcu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka