Dodaj do ulubionych

Znajomi po koronie.

26.12.20, 20:23
Kiedy można ich bezpiecznie odwiedzic ?
Obserwuj wątek
  • joanna05 Re: Znajomi po koronie. 26.12.20, 20:36
   No sa po, to o co pytasz właściwie?
   To już. Tzn, jeśli zachowywali izolację, to minęło co najmniej te 14 dni od zakażenia. Jeśli wyzdrowieli, nie kaszla, nie goraczkuja itd., to nie ma powodu, żeby się ich obawiać - co więcej, to z nimi właśnie najbezpieczniej jest się teraz spotkać, bo na kilka miesięcy maja przeciwciała, nie zachoruja i nie zarażaja.
    • joanna05 Re: Znajomi po koronie. 26.12.20, 20:47
     moze_sprobowac_inaczej napisała:

     > Chorowali pod koniec listopada. Ale jeszcze są trochę osłabieni. Chcielibyśmy i
     > ch odwiedzić, sami się zapytali, czy sie ich nie boimy 😜
     Jeśli sa osłabieni po chorobie (normalne to jest), a nie chorzy to nie zarażaja już, minał miesiac przecie.
     Dokładnie tak, jak napisałam - nie ma obecnie bardziej bezpiecznych osób do kontaktu niż ozdrowieńcy. Na kilka miesiecy sa odporni, mówi się, że na 3 na pewno.
     Za chwilę (no dobra, za jakiś miesiac-dwa) dojada jeszcze w Polsce i zaszczepieni - z tymi będzie można się spotykać bez ryzyka zarażenia na pewno dłużej.
  • ida_listopadowa Re: Znajomi po koronie. 27.12.20, 00:50
   Przyjmuje sie, ze czlowiek zaraza 2 dni przed wystąpieniem objawów i 7 dni od wystapienia. Test pcr moze wykryc wirusa w wymazie nawet jeszcze przez 3 miesiace, ale juz sie nie zaraza.

   Sadze, ze to ty jestes wiekszym zagrozeniem dla nich niz oni dla ciebie smile po covidzie siada odpornosc, wiec moga sie od ciebie czyms (katarem, grypa) zarazic łatwiej niz inni.
     • ida_listopadowa Re: Znajomi po koronie. 27.12.20, 02:08
      Alez nie trzymaja. Przepisy zmienily sie jakies pol roku temu. Obecnie czlowiek idzie na kwarantanne w dniu zlecenia testu i jezeli ten jest pozytywny, otrzymuje 10 dni izolacji. Nie robi sie juz od dawna testow na wyjscie. Izolacja konczy sie automatycznie.
      • biszkopty35 Re: Znajomi po koronie. 27.12.20, 08:13
       ida_listopadowa napisała:

       > Alez nie trzymaja. Przepisy zmienily sie jakies pol roku temu. Obecnie czlowiek
       > idzie na kwarantanne w dniu zlecenia testu i jezeli ten jest pozytywny, otrzym
       > uje 10 dni izolacji. Nie robi sie juz od dawna testow na wyjscie. Izolacja konc
       > zy sie automatycznie.
       Jeśli jest zrobiony test na wyjście i wynik jest pozytywny, nakłada się kolejne kwarantanny. Mimo braku objawów. Co więcej, policja przyjeżdża codziennie na kontrolę.
       • sko.wrona Re: Znajomi po koronie. 27.12.20, 08:25
        pacjent.gov.pl/aktualnosc/krotsza-kwarantanna

        „Jeśli lekarz POZ nie zdecyduje o przedłużeniu czasu izolacji domowej, jej koniec następuje:

        u osób z objawami COVID-19 – po 3 dniach od ustąpienia objawów, ale nie krócej niż po 13 dniach od wystąpienia objawów
        u osób bezobjawowych – po 10 dniach od uzyskania wyniku dodatniego (dni przebywania na kwarantannie sprzed uzyskania wyniku testu w te 10 dni się nie wlicza).„

        Jak kogoś interesuje skąd i dlaczego takie ramy czasowe oraz dlaczego nie testujemy na koniec kwarantanny osób objawowych, to internet jest pełen wirusologów i epidemiologów, którzy to pięknie tłumaczą przy użyciu wykresów.
         • sko.wrona Re: Znajomi po koronie. 27.12.20, 10:30
          „Ile trwa izolacja domowa

          Na izolację domową trafiasz automatycznie, jeśli otrzymasz pozytywny wynik testu na koronawirusa. Siódmego dnia otrzymasz na swój telefon SMS dotyczący kontaktu ze swoim lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej. Między 8 a 10 dniem izolacji powinieneś uzyskać teleporadę lub poradę w warunkach domowych, po której lekarz – w zależności od Twojego stanu zdrowia – zdecyduje o tym, jak długo potrwa Twoja izolacja.”

          Oficjalna rządowa strona. Oficjalne wytyczne potwierdzone zresztą najnowszymi badaniami. Do tego mnóstwo znajomych, u których właśnie tak to wyglądało.

          pacjent.gov.pl/aktualnosc/krotsza-kwarantanna
           • sko.wrona Re: Znajomi po koronie. 27.12.20, 15:47
            www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/hcp/duration-isolation.html

            Na dzień dzisiejszy przyjmuje się, że przy łagodnych objawach po 10 dniach od początku choroby przestaje się zarażać. Lekarze dodają czasem 3 dni izolacji od momentu ustąpienia objawów.
            A pewności 100% przy tym wirusie nie ma to jest stan wiedzy na dzień dzisiejszy po prostu.
   • bovirag Re: Znajomi po koronie. 27.12.20, 14:47
    My jesteśmy w trakcie chorowania. 3x dziennie dzwonią do nas z odpowiednika polskiego nfz pytając jak się czujemy itd. Dzis ucielam sobie z Panem mila pogawedke( w koncu mam sly, zeby w ogole z kimś rozmawiac) i tak: test robiony 21.12, pozytywny, 10 dni kwarantanny licząc od następnego dnia po teście. Pan mi tu gwarancje daje, ze po 7 dniach juz nie zarazam, jeśli chorobę przechodzę łagodnie. Przechodzę łagodnie, pomimo wielu objawów chorobowych. Kaszel i brak wechu i smaku po 10 dniach nie świadczą o chorobie, tylko o jej przebyciu- moga się utrzymywać jakiś czas po przechorowaniu. 10 dni od testu lub od pierwszych objawów nie zarażasz. Lec śmiało do znajomych, u nich teraz w sumie najbezpieczniej! Cieszcie się swoim towarzystwem!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka