Dodaj do ulubionych

Irobot warto kupic?

27.12.20, 20:09
Ladnych kilka lat temu jak sie w sklepach pojawily kupilam sobie taki robotyczny odkurzacz, nie byl to irobot, choc tez nie tani. I nie bylam z niego zadowolona, raz sprzatal z grubsza cale pomieszczenie w miare ok, a raz jedno miejsce, zapetlal krecac sie w kolko, az bateria padla a reszta nie ruszona.
O irobotach slyszalam dosc duzo pozytywnych opinii, wiec z jednej strony mnie kusi, a z drugiej boje sie ze znowu bede miala maszynke za niemale pieniadze, ktora bedzie sie odbijac pomiedzy sciana a noga od krzesla przez pol dnia.
Czy ematki bedace posiadaczkami moga sie wypowiedziec czy sa zadowolone z uzytkowania? Jak jest z dokladnoscia sprzatania (mam zwierzeta w domu)? Nie mamy dywanow, czy on dobrze zbiera z paneli? Jak sobie radzi ze zbieraniem ziarenek piasku i kociego zwirku z twardej podlogi? Troche mam obawy czy nie bedzie tego tylko rozrzucal zamiast wciagac.
Obserwuj wątek
    • smaczna_zupa Re: Irobot warto kupic? 27.12.20, 20:39
      Ja mam RoboRock S5 max, odkurza i mopuje. U mnie się sprawdza, mam na podłogach wszędzie drewno (w kuchni i łazienkach również), gromadkę dzieci i kotów. Jestem zadowolona, mam naprawdę czyste podłogi. Do tego możliwość wyboru konkretnych pomieszczeń do posprzątania i włączenia go z łóżka telefonem to dla mnie duży plus.
      • smaczna_zupa Re: Irobot warto kupic? 27.12.20, 20:45
        Jeszcze - zwalnia przed krzesłami, meblami i wjeżdża bez problemów wszędzie, gdzie się zmieści, pod kanapy i fotele również, więc absolutnie o nic się nie obija. Teraz stoi choinka na trójramiennym stojaku i statyw z aparatem, bo akurat pracuję - bez żadnych problemów posprzątane dookoła. Pokonuje też niski próg, który mam w domu i odkurza kawałek dywanika pod drzewkiem-drapakiem dla kotów i wokół kuwet też. Jest cichy i dość szybko ogarnia.
    • mama0208 Re: Irobot warto kupic? 27.12.20, 20:57
      Mam Roombę i nowy miesięczny roborock. Nie ma porównania bo roomba jest bardzo głośna i odkurza na oślep. Roborock jest cichutki i sprząta i mopuje gdzie ja mu wskażę. Drugi raz nie kupiłabym irobota roomba
      • kasiulka25 Re: Irobot warto kupic? 27.12.20, 21:09
        Też mam robrocka, uważam że jest dobry ale uważam że Mopowanie- to raczej sztuka dla sztuki jeśli myślisz że umyje ci podłogę to się mylisz. Świeżo naruszone rozmazem, przyschniętego - nie doczysci. To raczej takie "odświeżenie" podłogi niż jej umycie.
        Plusy - możesz sterować apka z telefonu, mapuje pomieszczenia, możesz ustawiać na apce ściany czyli miejsca gdzie ma nie wjeżdżać.
        Dobrze zbiera piasek i psie kudły (mam owczarka i dwa koty).
        Radzi sobie na dywanach o ile nie są wlosiste (pluszowe ok, ale te wszystkie faux fur /shaggy odpadają bo się futro wkręca w szczotki).
        Co do progów to się nie wypowiem bo nie mamwink
        Nie odbija się bez sensu, sprawnie omija przeszkody.
        Ma czujki krawędzi (nie wiem jak to się fachowo nazywa) - nie spadnie że schodów jeśli będzie odkurzał na górze a ty nie masz bramki.
        Możesz sobie wybrać czy sprząta cała powierzchnie czy tylko dane pomieszczenie czy miejsce.
        Minus - jeśli ma być dokładnie odkurzone to trzeba "puścić" go dwa razy pod rząd, jeden raz zostawia niedociągnięcia.
        Plus - możesz go sparować z Alexa jeśli masz alexem smile
        Minus -
      • yenna_m Re: Irobot warto kupic? 11.01.21, 07:48
        I w moim odczuciu roborock wypada zdecydowanie lepiej niż roomba.
        Miałam roomby z serii 6xx i z serii 8xx oraz scoobę.
        Obecnie używam roborocka s5 max. Jestem bardzo zadowolona. Diżo bardziej niż z roomb (hałas, czas sprzątania, świetna apka, możliwość sprzątania konkretnego pokoju czy strefy, wyłączenia przez telefon w nocy urządzenia uruchomionego przypadkiem przez koty).
    • kasiamat00 Re: Irobot warto kupic? 28.12.20, 01:05
      Kup cos, co ma sensowna nawigacje i bedzie dobrze. Lidar jest OK, kamera tez powinna byc OK, zderzanie/zyroskop NIE sa OK, niezaleznie co producent wmawia. Nie chcesz zeby ci odkurzacz demolowal mieszkanie i przestawial lekkie meble, szczegolnie jesli tym meblem jest stolik kawowy z kubkiem kawy na nim (tak, stara Roomba mi pare razy rozlala kawe). W przypadku iRobota oznacza to niestety chyba tylko te najdrozsze modele.
      • lianis Re: Irobot warto kupic? 28.12.20, 09:11
        Myslalam nad irobotem i7, choc teraz jeszcze patrze na tego roborock s6, z tym, ze patrzac na filmiki z recenzjami to one wszystkie przejezdzajac przez cos sypkiego na twardej podlodze po prostu to rozrzucaja, a poniewaz mieszkamy przy drodze nieutwardzonej to niestety duzo piasku wnosimy do domu i obawiam sie ze ten piasek zamiast odkurzony bedzie rozrzucony po calym dole. Lekkich mebli nie mam, mam tyko ciezkie drewniane wiec tego raczej taka maszynka nie poprzestawia
    • bienka3 Re: Irobot warto kupic? 10.01.21, 22:09
      Oryginalny irobot sprząta bardzo dokładnie. Też mam w domu kota i roomba sobie świetnie radzi z rozsypanymi chrupkami czy żwirkiem. Nie obija mebli, nie gubi się, zbiera sierść z dywanu i z podłóg (mam panele i płytki).
      • b-b1 Re: Irobot warto kupic? 11.01.21, 06:07
        Mam roombę od kilku lat-jeździ pół dnia bez ładu i składu, obija się o sprzęty -serwisowana niedawno, więc stan techniczny idealny i problemem nie są czujniki, po prostu taki typ-nie kupiłabym ponownie. I od kilku miesięcy (oczywiście poprzez e-matke big_grin) Roborock s5 max-genialny jest! Jeździ szybko, cicho, mopuje od razu na mokro.
    • biszkopty35 Re: Irobot warto kupic? 11.01.21, 08:41
      Ja kupiłam niedawno i roombe i7 i jestem zadowolona, odkurza dokładnie i jest niezbyt głośna (cichsza niż nasz odkurzacz, ale pogadać z przyjaciółką czy oglądać tv się nie da). Mogę ogarniać dom albo robić pranie, albo obiad, a ona sprząta. Zazwyczaj po wykonaniu tych czynności nie miałam już siły albo czasu na odkurzenie domu - i odwrotnie. Wpuszczam ją regularnie, najrzadziej co drugi dzień, do pokojów dzieci, więc służy jako narzędzie dyscyplinowania ich w utrzymaniu porządku. Włazi pod łóżka i szafy, spod których ciężko wymiata się miotłą. Odkąd mam roombę, nie użyłam starego odkrzacza. Robot potrzebuje więcej czasu niż człowiek z odkurzaczem, to jasne, czasem idzie dwa lub trzy razy w to samo miejsce bez sensu, a omija śmieci, ale w końcu wszystko jest odkurzone. Albo wychodzi z pokoju na korytarz i idzie do innego pomieszczenia, choć w pokoju jeszcze nie skończyła. Początki są trudne, bo musi zmapować pomieszczenia, ale potem sprawniej omija meble i wychodzi z pokoju dopiero, gdy skończy. Bateria trzyma krótko - 75 minut i to wystarcza na porządne posprzątanie ok 60 - 70m. Ustawiam wirtualną ścianę (takie proste urządzenie), żeby nie łaziła po całym, obszernym i skomplikowanym domu z dużą otwartą przestrzenią, bo nigdzie nie byłoby odkurzone dokładnie, a ona potrzebowałaby już doładowania. Widziałam, że roborocki mają dużo bardziej wytrzymałą baterię i kusiła mnie ta szmatka do podłogi w nim, ale w opisie podano więcej decybeli. Bardzo się wahałam, który odkurzacz kupić; przeważyła popularność romby w Polsce, serwis i łatwo dostępne części. Zaletą są też gumowe szczotki, nie pamiętam już, co miał roborock, ale nie wplątują się w nie włosy. Wkręcają się na końce szczotek i się je po prostu zsuwa.
      Reasumując: odkurzacz robotyczny jest dobrym, potrzebnym wynalazkiem i żałuję, że nie miałam go wcześniej. Znajomi mają xiaomi za ok tysiąc złotych i również są bardzo zadowoleni.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka