Dodaj do ulubionych

Opowiecie o wizycie u psychiatry?

29.12.20, 14:25
Jak wygląda wizyta? Podejrzewam depresję, ale może tylko sobie wymyślam? Wstydzę się tego, że pojde niepotrzebnie. Może tak wygląda życie a ja się wygłupiam z tymi podejrzeniami?
Jeśli to nie jest zbyt osobiste dla Was to opowiedzcie co Was skłoniło, żeby trafić do lekarza.
Chyba muszę wziąć ze sobą kartkę ze spisanymi przemyśleniami, bo z nerwów połowy zapomnę, tylko czy to nie będzie dziwne, że muszę mieć to spisane? Chyba powinnam pamiętać takie rzeczy...
Obserwuj wątek
    • thea19 Re: Opowiecie o wizycie u psychiatry? 29.12.20, 14:35
      wizyta jak u każdego lekarza - opowiadasz co Ci dolega, jak masz wyniki badań, to lekarz je ogląda. Potem psychiatra zadaje pytania i mówi co dalej. Możesz sobie napisać pytania. Sama czasem do różnych lekarzy (ostatnio wetów) mam milion pytań i mogę coś zapomnieć a następna wizyta daleko. Do psychiatry chodziłam z synem jak go diagnozowano w kierunku adhd. Lepiej pójść 2 razy za dużo niż 1 raz za mało.
    • milupaa Re: Opowiecie o wizycie u psychiatry? 29.12.20, 14:46
      Ja sobie bardzo często spisuje pytania do lekarzy i nie widzę w tym nic dziwnego. Nawet w trakcie mówię proszę powtórzyć, chwileczke bo muszę sobie zapisać, i zapisuję ważne rzeczy. Lekarz od tego jest aby stwierdzić czy masz depresję, czy nie.
    • welcome_back Re: Opowiecie o wizycie u psychiatry? 29.12.20, 14:51
      Lekarz pyta, z czym przyszłaś. Od jak dawna i jakie objawy masz. Raczej nie zbagatelizuje. Oceni poważność dolegliwości,, dopyta, jak nie będzie miał pełnego obrazu. Zaproponuje leki albo psychoterapię, albo połączenie.
      Nie ma się czego bać. To jest lekarz i jego misją nie jest wytykanie palcami "a z jakimi głupotami pani przychodzi".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka