Dodaj do ulubionych

Dlaczego ebooki są drogie ?

31.12.20, 00:30
Czytam sporo książek miesięcznie, przy Pandemi więcej niż kiedyś.
Mam kindle, kupuje głównie z Empiku. Mimo wszystko różnica pomiędzy książka papierowa a ebookiem jest często niewielka. Z czego to wynika ?
Skąd wy kupujecie swoje elektorniczne książki?
Obserwuj wątek
    • bywalec.hoteli Re: Dlaczego ebooki są drogie ? 31.12.20, 01:23
      Koszt wydruku grubej książki w drukarni w hurcie to 5 zł. Michał Szafrański to kiedyś liczył na swoim blogu "Jak oszczędzać pieniądze". Najwięcej zgarniają sobie wydawca i księgarz. Autor gówno dostaje. Dlatego Michał wydał książkę sobie sam, sprzedaje ją sam i zarabia na egzemplarzu 50 zł na czysto.
    • bialeem Re: Dlaczego ebooki są drogie ? 31.12.20, 03:01
      Tak jak pisze bywalec - koszt wydania jest relatywnie mały, a do niedawna różnicę całkowicie pokrywały różne kaategorie podatkowe. To się zdaje w tym lub zeszłym roku zmieniło, ale chyba nie dla całej prasy.
    • drilka Re: Dlaczego ebooki są drogie ? 31.12.20, 06:04
      Korzystam z wyszukiwarek. Oprócz dwóch wspomnianych wyżej jeszcze z tej w świecie czytników. Kupuję tam gdzie najtaniej. Zwykle za kilkanaście złotych. Często czekam na najlepszą cenę. Zresztą papierowe też kupuję tam gdzie najtaniej z wysyłka lub najlepiej z odbiorem.
    • tilijka123 Re: Dlaczego ebooki są drogie ? 31.12.20, 10:30
      Mam abonament biblioteczny w Legimi - niestety nie działa z kindle, więc czytam na tablecie.

Przy płatnym abonamencie w Legimi można używać Kindle - jest limit pobrania do 10 książek w miesiącu na kindle i bez ograniczeń na inne urządzenia.

Jak nie ma książki na legimi to wtedy szukam najlepszej oferty na upolijebooka
    • mdro Re: Dlaczego ebooki są drogie ? 31.12.20, 10:51
      "Kupuję głównie z Empiku"

To przestań wink. Empik jest drogi, tańsze (tzn. mające częste i duże przeceny) są inne księgarnie. Większość ebooków kupuję w cenie do 20 zł, często w okolicach 15-16 zł. To już jest dużo taniej niż papierowe.

Ponadto wiele księgarni "ebookowych" ma dodatkowe profity dla kupujących więcej klientów: w Publio jest zniżka przy kupnie kilku książek naraz, w Ebookpoint można dojść do dodatkowej zniżki 5%, a potem 10%, w Woblinku każde wydane 10 zł to ważny kilka miesięcy "kupon" na obniżenie ceny następnej kupowanej książki o te 10 zł (do ceny nie mniejszej niż 14,90) - opłacalne, jeśli nie chcesz czekać jakieś na promocje, bo w ten sposób książka z regularną ceną np. 32 zł będzie kosztować 22 zł (co więcej, oni sprzedają też papierowe, i kupony działają na wszystko). W Nexto możesz wykupić konto Premium, dające bodajże 40% zniżki (opłacalne, jeśli się dużo tam ma zamiar kupić - ale osobistych doświadczeń tam nie mam).

A poza tym rzuć okiem na poradnik:
      swiatczytnikow.pl/upoluj-e-booka-i-sie-nie-skalecz-czyli-7-rad-jak-madrze-korzystac-z-promocji/
      tam jest też link do programów zniżkowych do poszczególnych księgarń.
      No i zaglądaj na ten blog wink, tam niemal codziennie jest informacja o aktualnych promocjach.
        • mdro Re: Dlaczego ebooki są drogie ? 31.12.20, 12:31
          Ale większość jest łatwa w obsłudze wink. Zakładasz konto, a potem płatność kartą, PayPalem albo szybkim przelewem (właśnie w Empiku, pamiętam, były trudności, bo trzeba było rejestrować kartę płatniczą).

Tak z ciekawości podliczyłam - zakupy w ostatnich dwóch miesiącach wyszły mi niemal równo 20 zł/pozycję (przy czym były tam dwie znacznie droższe publikacje naukowe, w sumie za 70 zł, więc beletrystyka wychodzi jeszcze mniej).

Btw., w Woblinku jest dzisiaj promocja na powieści Horsta (norweskie kryminały z komisarzem Wistlingiem), po 11 zł sztuka wink.
    • koraleznasturcji Re: Dlaczego ebooki są drogie ? 31.12.20, 11:16
      VAT na ebooki długo był znacznie wyższy niż na książki tradycyjne i to niwelowało część różnic w kosztach wytworzenia - zwłaszcza że, przy większym zamówieniu, wydrukowanie jednego egzemplarza naprawdę nie jest jakoś szczególnie drogie.
    • redwineiswhatilike Re: Dlaczego ebooki są drogie ? 31.12.20, 17:11
      Kupiłam sobie w grudniu czytnik inkbook. Myślałam o kindle bo ma od wielu lat mój syn i jest zadowolony ale stanęło na inkbook, ponieważ mogę bezpośrednio z Empik Go pobrać e-book i od razu czytać. W abonamencie 40 zł na rok nie ma aż tak wielu książek ale można zawsze dokupić od nich albo wziąć inny pakiet. W sumie na razie czytam prosto z legimi, też bezpośrednio pobieram w minutę a kod bezpłatny mam z biblioteki. Tu książek jest mnóstwo. Też dużo czytam i to jest dobry pomysł. Choć jednak ciężko mi się przyzwyczaić do czytnika. Jest fajny ale chyba wolę książki.
    • olkkaa_99 Re: Dlaczego ebooki są drogie ? 31.12.20, 17:22
      Praktycznie nie kupuje papierowych książek i prasy i nie jestem wierna żadnemu sklepowi-kupuje tam, gdzie znajde najtaniej. Czesto ceny wahają sie o 6-10zl na tym samym tutule. w skali roku to kilkaset zl, warto szukać u roznych dostawcow, zalozenie kont nic nie kosztuje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka