Dodaj do ulubionych

Testy na covid - jak to się robi, pomocy

31.12.20, 02:36
Jestem od kilku dni mocno przeziębiona, lekarka podczas telewizyty powiedziała mi, że jak mi się za kilka dni po przepisanych przez nią lekach nie poprawi, to mam zrobić test. Nie poprawiło się, czuję się dalej kiepsko, choć jak na covid nietypowo (nie mam gorączki ani utraty smaku i oprócz kaszlu, bolu w klatce i braku sił mam mega katar).
No i się zastanawiam, robic ten test? Coś mi w ogole to da?
I gdzie go się robi (jestem z Warszawy)? Wiem, że muszę mieć skierowanie od lekarza POZ, ale gdzie z nim iść, żeby to sprawnie poszlo? Szukałam w Google, ale wyskakują mi same oferty prywatnych placówek, a sensownej informacji o tym, jak to jest na NFZ nie znalazłam.
I robić go dziś (Sylwester) czy poczekać do poniedziałku? Dziś pewnie i tak nikt mnie nie przyjmie...
No jestem w kropce, pomocy.
Obserwuj wątek
    • tiffany_obolala Re: Testy na covid - jak to się robi, pomocy 31.12.20, 09:19
      Kliknij tutaj.
      Przyjmują prawie wszędzie codziennie, również w weekendy, tylko trzeba sprawdzić godziny w konkretnym punkcie. Dzikich kolejek ostatnio nie widziałam, przynajmniej w tych dwóch punktach, które codziennie mijam. Polecam drive thru, bo zimno jest, a czeka się na zewnątrz. Najlepiej wybrać sobie wygodny punkt, zadzwonić i o wszystko wypytać, bo każdy ma swoją specyfikę.
      Kwarantannę dostaje się tylko na czas oczekiwania na wynik (do 24h). Wynik na IKP, online.
    • iwo_nka Re: Testy na covid - jak to się robi, pomocy 31.12.20, 10:01
      Dziwna ta lekarka..... Na początku grudnia dopadła mnie choroba, wysoka temperatura, bóle mięśni, bez kaszlu, kataru, utraty smaku i węchu. Na teleporadzie od razu dostałam skierowanie na wymaz mimo moich protestów że pracuję zdalnie, izoluje się i ryzyko covid małe. Usłyszałam że lepiej wiedzieć gdyby mi się pogorszyło i musiałabym wzywać pogotowie. Razem ze skierowaniem odstałam od lekarki adresy punktów pobrań, wraz z telefonami, godzinami pracy. W ten sam dzień zrobiłam wymaz, wieczorem wyniki online. U mnie covid nie stwierdzono, mogłam więc spokojnie się leczyć bez dodatkowego stresu.
      Zdrowia życzę!!!
    • asia-loi Re: Testy na covid - jak to się robi, pomocy 31.12.20, 21:57
      migafka357 napisała:

> Jestem od kilku dni mocno przeziębiona, lekarka podczas telewizyty powiedziała mi, że jak mi się za kilka dni po przepisanych przez nią lekach nie poprawi, to mam zrobić test.

Rozumiem, że lekarka dała Ci już skierowanie na test?
      Jeżeli tak, to już masz kwarantannę z automatu. Bo skierowanie na test równa się automatyczna kwarantanna.
      Jeżeli zrobisz test i wyjdzie covid, to kwarantanna zamienia się na izolację. Z izolacji zwalnia lekarz.
      Jeżeli nie mieszkasz sama, to domownicy mają kwarantannę.
    • kurt.wallander Re: Testy na covid - jak to się robi, pomocy 31.12.20, 21:59
      mownfz.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=027656e5d5db4cb084be51cce40fbee7

tu masz mapę punktów pobrań w Warszawie. Szukasz, gdzie ci najbliżej, w jakich godzinach przyjmują i jedziesz. Oczywiście, jak juz będziesz mieć skierowanie. Skierowanie wyda ci lekarz POZ podczas teleporady, będzie to nr zlecenia, który wraz z nr dowodu podajesz w punkcie.
    • megwhite25 Re: Testy na covid - jak to się robi, pomocy 31.12.20, 22:16
      Miałam te same objawy , lekarz Poz skierował natychmiast na test. Robiłam na NFZ , Alab laboratoria ul. Fieldorfa 10. Test o 16 a rano o 8 wynik negatywny. Krąży teraz taki zaraźliwy wirus. Te same objawy ma 4 bliskich mi osób. Ból gardła , zapchane zatoki. Bez gorączki bez utraty węchu.
    • migafka357 Re: Testy na covid - jak to się robi, pomocy 02.01.21, 13:56
      Dzięki, bardzo mi pomogłyście, jak się wie, jak to wygląda, to stres jest mniejszy. W Sylwestra dostałam skierowanie, wczoraj rano (żeby nie stać w kolejce smile) zrobiłam test, wieczorem przyszedł wynik, koronki brak.
      Nawet sprawnie jest to wszystko zorganizowane, rozśmieszyly mnie tylko codzienne natrętne SMS-y z rządowego systemu, że jestem na kwarantannie i mam ustawowy obowiązek zainstalować aplikację. No chyba ich pogięło, naprawdę jest taki obowiązek? Wiem, że mnie to już nie dotyczy, bo mam negatywny wynik, ale pozytywni muszą? Myślałam, że ta aplikacja jest dla chętnych.
      • asia-loi Re: Testy na covid - jak to się robi, pomocy 02.01.21, 14:01
        migafka357 napisała:

... rozśmieszyly mnie tylko codzienne natrętne SMS-y z rządowego systemu, że jestem na kwarantannie i mam ustawowy
        > obowiązek zainstalować aplikację. No chyba ich pogięło, naprawdę jest taki obowiązek? Wiem, że mnie to już nie dotyczy, bo mam negatywny wynik, ale pozytywni muszą? Myślałam, że ta aplikacja jest dla chętnych.

Ja miałam covida, więc też dostawałam kilka smsów dziennie o instalacji tej aplikacji i automat/gaduła dzwonił raz.
        Niczego nie instalowałam, ponieważ nie mam obowiązku posiadania smartfona (mam smartfon), mogę przecież nie umieć zainstalować, a wiem na czym ta aplikacja polega. Jak policja chce to niech przyjeżdża i sprawdza i tak przecież leżałam w domu chora. Ta aplikacja jest też po to, aby policja nie musiała sprawdzać czy nie opuszcza się miejsca kwarantanny/izolacji.
        • kurt.wallander Re: Testy na covid - jak to się robi, pomocy 02.01.21, 19:39
          asia-loi, planuje dzwonić w pon do Sanepidu, ale może ty sie orientujesz. Ja miałam wynik negatywny, ale dostałam tez wiadomość, że jestem na kwarantannie i oczywiście żądanie instalacji aplikacji (nie zainstalowałam, skoro mam wynik negatywny). Czy ja formalnie jestem wciąż na tej kwarantannie? Myslałam, że przy negatywnym wyniku kwarantanna automatycznie zostanie anulowana.
          Mam z dzieckiem wizytę u lekarza i nie wiem, czy mogę jechać, czy mam jednak siedzieć kołkiem w domu na tej "kwarantannie"?
          • asia-loi Re: Testy na covid - jak to się robi, pomocy 02.01.21, 21:51
            kurt.wallander napisała:

... dostałam tez wiadomość, że jestem na kwarantannie i oczywiście żądanie instalacji aplikacji (nie zainstalowałam, skoro mam wynik negatywny). Czy ja formalnie jestem wciąż na tej kwarantannie? Myslałam, że przy negatywnym wyniku kwarantanna automatycznie zostanie anulowana.

Niby ta kwarantanna powinna być zdjęta, ale czy tak się dzieje od razu to nie wiem. Na chłopski rozum, masz test negatywny, to nie masz covida i nie zarażasz, więc powinnaś być wolnym człowiekiem.
            Ale to nasze państwo z kartonu i papieru nie działa, więc ja też nie wiem jak to jest z tą kwarantanną. Wiem natomiast, że jak się dostaje skierowanie na test i nie zrobi się testu to i tak ma się kwarantannę z automatu.
            Masz konto na pacjent.gov.pl
            Jak nie masz to sobie załóż i może tam będzie, choć wiem od znajomych, którzy mieli kwarantannę/izolację że informacje na koncie pojawiały się z opóźnieniem. Możesz też dzwonić do Sanepidu tylko czy się dodzwonisz?
            Albo do swojego lekarza, który dał skierowanie na test.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka