Dodaj do ulubionych

Mam wyzwanie dla emamy na 2021 :)

31.12.20, 12:48
Przez tę całą pandemię zaniedbałam "mój" las.
Dziś dopiero - od wiosny - się przeszłam z workiem na śmieci (60 l) i niestety to niezauważalny szczegół na obszarze ok. 2ha. Jutro chyba w ramach świętowania nowego roku podjadę samochodem z zapasem worków, żeby nadrobić.
I mam taką propozycję:
Żeby może każda emama znalazła sobie hektar czy dwa lasu, o który będzie dbać w 2021? W sensie zbierać pozostałości po tych ludziach, którzy nie zasługują na to, by porównywać ich ze zwierzętami? Ze szczególnym uwzględnieniem białego szkła, bo wiadomo - lato nadejdzie niepostrzeżenie, a soczewki swoje robią...
Obserwuj wątek
      • kochamruskieileniwe Re: Mam wyzwanie dla emamy na 2021 :) 31.12.20, 13:20
        jeju, jak mnie te buteleczki wkurzają. Są wszędzie. W słupach sieci, w rowkach między płotem a chodnikiem, w ogrodzie, przy płocie wzdłuż chodnika...
        Bo idzie takowy osobnik, wypije i ciepnie byle gdzie..
        Ostatnio ktos był kulturalny. Nie zdążyłam wciągnąć pojemnika na śmieci (po opróżnieniu śmieciarze zostawiają otwarty, na znak, że wywiezione. No wciągnęłam pojemnik jakąś godzinę po wywozie - w w koszu już byłam butelka...
      • kosmos_pierzasty Re: Mam wyzwanie dla emamy na 2021 :) 31.12.20, 13:26
        U mnie jest wszystko sad Po małpkach akurat nie ma. Ale puszki po piwie, buty, półlitrówki opróżnione, ochraniacze z rowerków dziecięcych, opakowania po chemii domowej...

Ale to mi przypomina, jak z okazji Gwiazdki chciałam zrobić mężowi żarcik (nawiązujący do jego ostatnich wypowiedzi) i chciałam kupić tę "małpkę" dobrej jakości mocnego alkoholu... To była przygoda... big_grin
        Najpierw w hipermarkecie, pytam pana na stoisku, czy są dobre mocne alkohole w małej objętości. "A co pani rozumie pod pojęciem 'dobre mocne alkohole'?."No to pan chyba wie, lepiej niż ja, kiedyś była chyba jakaś Stolicznaja... czy coś...", "A nie, ale mamy tu wódkę w butelce w kształcie rewolweru, w sam raz na prezent!", "To nie całkiem o to chodzi, dziękuję".
        W małym monppolowym:
        - Dzień dobry, chciałabym kupić dobrą wódkę na prezent, ale w małej objętości, bo to tylko dodatek.
        - Proszę bardzo
        Tu widzę na ladzie ląduje butelka 0,5l...
        - Ale ja chciałam małą...
        - To jest mała! Jeszcze mniejszą? Może tę?
        Pani wskazuje jakąś ukraińską wódkę ok. 0,2.
        - Ale ta to jest taka naprawdę dobra?
        Kolejka się odzywa: - Tak, proszę brać!
        Ok, biorę.
        Pani:
        - Gotówką, czy kartą?
        - Gotówką, żeby nie było widać na koncie smile [ostatecznie to prezent]
        - Dlatego właśnie wszyscy płacą gotówką...
        big_grin
      • bi_scotti Re: Mam wyzwanie dla emamy na 2021 :) 31.12.20, 20:30
        livia.kalina napisała:

> napiszcie proszę, jakich śmieci jest najwięcej? U m
        > nie zdecydowanie wygrywają opakowania po małpkach.
        >

Teraz to definitely maseczki suspicious Poza tym butelki po wodzie, wrappers po czekoladkach, kubki po kawie, czasem cale torebki ze smieciami po zjedzeniu McDonald's czy innego KFC uncertain Co jeszcze? Flyers i wszelkiego typu ads/info publications. No i cos, co mnie chyba najbardziej wkurza - psie kupy w torebkach plastikowych. Kompletnie tego nie rozumiem - ktos zrobil wysilek zeby kupe po swoim psie zebrac, torebke zawiazac a potem taki pakunek rzuca na trawe! Why, oh why? To juz lepiej zostawic bez tej torebki! Ludzie naprawde sa complicated, eh wink Cheers.
    • dziennikaktywnosci Re: Mam wyzwanie dla emamy na 2021 :) 31.12.20, 15:28
      Zawsze na wyjazdy do lasu/nad jezioro zabieramy worki + rękawiczki.

Nie mogę przebolec, że w tak pięknych miejscach słaba się śmieci. Nie rozumiem ludzi.
      Przecież za jakiś czas wrócą w to.miejsce i będą siedzieć w otoczeniu śmieci.
      Czy liczą, że inny posprząta?

• homohominilupus Re: Mam wyzwanie dla emamy na 2021 :) 31.12.20, 20:04
        W rejonach turystycznych najwięcej obsikanych chusteczek. Pańcie muszą po sikaniu się podetrzeć koniecznie bo tych parę kropelek własnego moczu na gaciach je niechybnie zabije ale juz chusteczki nie sprzątną. Malo co tak mnie wkur**a. Pisalam juz o tym kiedyś. Można by codziennie sprzątać a tego świństwa będzie przybywać. To jest prawdziwa plaga.
    • nenia1 Re: Mam wyzwanie dla emamy na 2021 :) 31.12.20, 20:21
      ja mam od dawna taki program pod roboczą nazwą "codziennie coś dobrego" i oczywiście nie pamiętam o tym codziennie, ale staram się, a najprościej zrobić coś dobrego to podnieść śmieć i wrzucić do kosza, na szczęście widzę coraz mniej śmieci, jednak brudasów i niechlujów dalej nie brakuje, i to mimo tego, że kosze na śmieci stoją, a nawet jak nie stoją to przecież np. puste butelki można zabrać ze sobą, no ale po co, skoro prościej rzucić w krzaki. Mnie się w oczy najbardziej rzucają butelki pet. Ale teraz partner na mnie trochę buczy, że "nie wiadomo kto to dotykał, nie ruszaj, nie ruszaj", no i chyba faktycznie twój pomysł sensowniejszy bo na jedną butelkę szkoda wkładać rękawiczkę.
    • bi_scotti Re: Mam wyzwanie dla emamy na 2021 :) 31.12.20, 20:25
      Sprzatam codziennie czesc mojego subdivision. Szlag mnie trafia na ludzi, ktorzy wyjma ze skrzynki flyer(s) i rzuca pod nogi choc kosz na smieci maja 20 metrow obok suspicious No wiec zbieram, mam taki swoj "rewir", z ktorego zbieram co znajde. Jest jeszcze jeden pan w moim neighbourhood, ktory tez to robi. Nie znamy sie, pozdrawiamy tylko z daleka smile ale oboje wiemy, ze my sprzatamy. Someone has to, eh ... W lasach to jednak raczej czysto jest, czasem mozna zobaczyc/zebrac jakas butelke po wodzie czy wrapper po czekoladce ale ogolnie to smieci widac bardziej w miescie uncertain Life.
    • turbinkamalinka Re: Mam wyzwanie dla emamy na 2021 :) 31.12.20, 22:18
      Niestety u mnie się nie da. To znaczy da się ale trzeba samochodem z tragarzami. W lasku koło mnie (jest taki malutki właśnie hektar lub dwa). W większości gruz i kible, lodówki, pralki. Mieliśmy z partnerem przejść się na spacer niedawno śliczna pogoda. Ja wyszłam pierwsza partner miał ogarnąć "wrzaska". Partner się mnie pyta gdzie się spotkamy. Na co ja do niego "przy telewizorze".
      Jak łaziłam na grzyby w tym roku to brałam reklamówkę na śmieci, ale takich małych to niewiele było
        • milupaa Re: Mam wyzwanie dla emamy na 2021 :) 01.01.21, 10:51
          Absolutnie na śmiecenie nie ma żadnego usprawiedliwienia, można je zabierać ze sobą, nosić woreczki na śmieci ja mam w aucie i w torebce zwykle też coś mam. A celowe wywozenie śmieci do lasu to zbrodnia, na przyrodzie i ludziach w perspektywie bo my nie żyjemy w mydlanej bańce tylko w tych śmieciach w glebie i wodzie.
      • konsta-is-me Re: Mam wyzwanie dla emamy na 2021 :) 01.01.21, 11:30
        A może tak, zrobić kampanię nienawiści, tak jak dla grubasów i palaczy ?
        Co prawda grubasa od razu widac, więc się nie wymknie, syfiarzom łatwiej...
        A tymczasem klepiemy śmiejących po plecach i mówimy"nic, nic, ja posprzątam za ciebie..."
          • ginger.ale Re: Mam wyzwanie dla emamy na 2021 :) 02.01.21, 00:12
            Ja zawsze zwracam uwagę osobom, które nie sprzątają po psie, nawet jeśli to wielki dresiarz z wilczurem (ten faktycznie zbaraniał, ale nie posprzątał) - zwykle słyszę AKURAT nie mam przy sobie woreczka...
            Nawet jak przed własną klatkę wychodzą i wiadomo, co pies zrobi na spacerze, no niestety nie wzięli woreczka... Ostatnio sąsiadka wynajmująca mieszkanie piętro wyżej (metoda pies luzem i nic nie widziałam, nic nie słyszałam) nie miała woreczka, no to jej wręczyłam, ale była zła! To że stało kilka osób, a jej pies narobił przed klatką jej nie przeszkadzało, dopiero to, że ją zawołałam.
            Niestety nie zamierzam sprzątać g..po cudzych psach.
    • bywalec.hoteli Re: Mam wyzwanie dla emamy na 2021 :) 02.01.21, 01:30
      jestem przeciwny sprzątaniu za innych, bo to ich niczego nie uczy.
      Sam sprzątam po sobie i swojej rodzinie obojętnie czy jesteśmy w lesie czy na płazy czy w górach itp.

Jestem za fotopulapkami na świecących, obecnością straży miejskiej i wysokimi mandatami (500 zł za śmiecenie w lesie)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka