Dodaj do ulubionych

Niezłożone życzenia

02.01.21, 00:39
Nie złożyłam rodzicom życzeń z okazji rocznicy ślubu. Zapomniałam.
Dziś się z nimi widziałam, wszystko git, a wieczorem dostaje SMS:

Bangbang30, mieliśmy X rocznicę ślubu, z Twojej strony żadnych życzeń dla nas, myślałam, że dzisiaj je nam złożysz, będą kwiaty, ale nie, bardzo mi przykro, a byłam pewna, szkoda.

Jestem wkurwiona. Raz że takie wymuszanie życzeń mnie mierzi, dwa, uwaga smaczek: moja matka nie złożyła mi w tym roku życzeń na moją rocznicę ślubu (w ogóle tego nie oczekiwałam, od męża spodziewam się życzeń i nikogo innego).

Co jej odpowiedzieć?
Obserwuj wątek
    • joanna05 Re: Niezłożone życzenia 02.01.21, 00:46
      To Ty z nimi ten ślub brałaś? Czyjaś rocznica ślubu to w ogóle nie jest okazja do życzeń, wg mnie. To święto konkretnej pary, nie urodziny. Jeszcze rozumiem jakąś okrągłą, 25 czy coś - to można rodzinnie świętować, ale nie o roku. Zignoruj, zdziw się uprzejmie, że coś od Ciebie chcą i tyle.
    • ga-ti Re: Niezłożone życzenia 02.01.21, 00:56
      A co roku dawałaś kwiaty i składałaś życzenia? Bo jeśli tak, to mają prawo się zdziwić, czekali,że będzie jak zawsze i się nie doczekali. Jak się dziś widziałaś to mogłaś te życzenia złożyć, usprawiedliwiając się nawałem pracy i zakręceniem okołoświątecznym. W sumie na odczepnego możesz i teraz się tym wymówić i życzenia złożyć. Choć powinni już machnąć ręką i czekać za rok.
      Jeśli nie dawałaś wcześniej kwiatów to nie wiem, czego oczekiwali i czemu akurat teraz.
      Mnie też mierzi takie dopominanie się o życzenia.

My rocznic nie świętujemy jakoś szczególnie, ale telefon z życzeniami od rodziców (i w drugą stronę, ja do nich) przeważnie jest. My z dziećmi zwykle coś tam odświętnego robimy, ciacho, lody, fajna kolacja, ale tylko w naszym gronie.
      Kwiaty i impreza z okazji ślubu rodziców to była na okrągłą rocznicę.
    • pitupitt Re: Niezłożone życzenia 02.01.21, 01:47
      Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek składała życzenia moim rodzicom z tytułu ich rocznicy ślubu. Gorzej: przez bardzo długi okres czasu nie wiedziałam, kiedy ta rocznica wypada, bo oni sami jej nigdy nie celebrowali. Mi czy mojemu bratu też nigdy nie składano życzeń z tego tytułu. Ludzie zawsze znajdą powód, żeby sobie życie zatruwać...
    • ajr27 Re: Niezłożone życzenia 02.01.21, 02:13
      Jakbym swoją matkę słyszała. Całe życie wyrzuty o przeoczone rocznice ślubu, rocznice śmierci członków rodziny, imieniny, urodziny babci, dziadka. To klasyczny szantaż emocjonalny, wzbudzanie w dziecku poczucia winy. Olej to, chociaż w sumie szkoda, że nie odpaliłaś o swojej rocznicy. Niektórym rodzicom całe życie się wydaje, że ich dziecko to najfajniejszy obiekt manipulacji.
    • bulzemba Re: Niezłożone życzenia 02.01.21, 02:39
      Wybacz ale po ile lat wy macie? Takie besztanie to brzmi jak nadąsana 15 latka! A twoje licytowanie "a ona mi nie złożyła życzeń" też pasuje do gimnazjum, i to takiego z Zapiecka Dolnego.
      • minniemouse Re: Niezłożone życzenia 02.01.21, 03:16
        bulzemba napisała:
        Wybacz ale po ile lat wy macie? Takie besztanie to brzmi jak nadąsana 15 latka!
        > A twoje licytowanie "a ona mi nie złożyła życzeń" też pasuje do gimnazjum, i to takiego z Zapiecka Dolnego.

a ty nie pojmujesz kompletnie, zapiecku dolny, ze jej matka prowadzi manipulacje obwiniania i ona ma tego slusznie dosyc?

Minnie
    • minniemouse Re: Niezłożone życzenia 02.01.21, 03:13
      bang_bang30 napisał(a):
      > Jestem wkurwiona. Raz że takie wymuszanie życzeń mnie mierzi, dwa, uwaga smaczek: moja matka nie złożyła mi w tym roku życzeń na moją rocznicę ślubu (w ogóle tego nie oczekiwałam, od męża spodziewam się życzeń i nikogo innego).
      > Co jej odpowiedzieć?

powiedz jej - ty tez zapomniałaś o moich - i data.

Minnie
    • bialeem Re: Niezłożone życzenia 02.01.21, 03:20
      Moja rodzona matka zapomina o moich urodzinach. Dostała kiedyś komentarz w urzędzie, że o takich rzeczach, to raczej tatusiowie zapominają. Nie mam pojęcia kiedy rodzice mają rocznice. Generalnie daty w mojej rodzinie są kwestiami pomijalnymi i nikt niczego nie wymusza.
      I wtedy poznałam teściów i to był koszmar dzwonienia w każdy wypierdek. Rocznice (wszystkie), urodziny, imieniny (całej wielkiej rodziny) i poniedziałki. Nie daj się. Życie bez datownika jest lepsze i powoduje mniej siwizny.
      • pani_tau Re: Niezłożone życzenia 02.01.21, 09:12
        Aż mnie dreszcz przeszedł. Mnie, na ten przykład wink idea świętowania urodzin w ogóle nie przekonuje - dawniej to by miało sens, bo było co czcić, jako że to był spory wyczyn wysmyknac się śmierci. A teraz? Cieszyć się, że oto o rok bliżej mamy do śmierci to chyba coś jakby nie teges zważywszy na wszechobecną afirmacje życia.
    • kosmos_pierzasty Re: Niezłożone życzenia 02.01.21, 09:00
      Jak ja nie znoszę takich życzeniowych jazd. Ktoś pamięta, złoży, miło, akurat zapomni, bo coś tam (tak, o dziwo ludzie mają czasem zajęcia czy sprawy, które ich zajmą na tyle, że zapomną), trudno. Dobra relacja nie zależy od punktualnego składania życzeń. A rocznica ślubu to akurat dla mnie osobiście okazja, o której pamiętają przede wszystkim małżonkowie. Jeszcze rozumiem, że przykro, jak mąż zapomni, choć mąż też człowiek, ale dzieci?! Dziwny jest ten świat smile
        • szalona-matematyczka Re: Niezłożone życzenia 02.01.21, 11:36
          😁Moja kolezanka tez miala taka jazde bo zapomniala o rocznicy slubu rodzicow. Jej rodzice wzieli slub, bo matka miala wpadke (zaplanowana przez nia, by uciec przed staropanienstwem i bieda), malzenstwo niezbyt szczesliwe, ale rocznice swietuja. Tzn. matka swietuje i wymaga od otoczenia by swietowali i jej prezenty dawali z tej okazji. I oczywiscie zyczenia. Ojciec juz dawno pod pantoflem siedzi, jak ma dosc to ucieka na ryby. Kiedys kolezanka zapomniala o tej rocznicy i juz wieczorem dostaje histerycznego sms od matki, tez w tym stylu co powyzej, ze jest zla corka i jak mogla. Kolezanka byla czyms tam w pracy wkurzona, wiec po przeczytaniu SMS matki dostala piany na ustach i odpisala jej mniej wiecej cos takiego: "Droga mamo, gdyby nie moja osoba to by tego malzenstwa nie bylo. Wiec kto to komu powinien byc wdzieczny i dawac prezenty?" .😁
    • ginger.ale Re: Niezłożone życzenia 02.01.21, 09:15
      Odpowiedz: najważniejsze, że tata nie zapomniał o Waszym święcie i kwiaty napewno były. Oczywiście dołączam się do życzeń. Wszystkiego najlepszego! Wyoraź sobie, że my mieliśmy w tym roku już 5/10/wpisz właściwe rocznicę, ale zleciało! XYZ
    • asfiksja Re: Niezłożone życzenia 02.01.21, 10:01
      W ogóle by mi nie przyszło do głowy, żeby innym ludziom składać życzenia z okazji rocznicy ich ślubu. Własnemu mężowi czy mąż żonie - to tak. Tak samo z okazji Dnia Matki składam tylko swojej matce, nie innym osobom, które są czyimiś matkami. Co innego, jeżeli rodzice urządzają przyjęcie z tej okazji, bo rocznica okrągła - to nie tylko życzenia, ale i prezent wypada dać, jeśli jest się zaproszonym.
      Opierdzielanie kogokolwiek sms-em jest objawem nienachalnej kultury osobistej.
    • hexella Re: Niezłożone życzenia 02.01.21, 17:34
      właśnie otworzyłam oczy w szczerym zdumieniu, bo do dziś dnia żyłam w świecie, w którym rocznica ślubu i jej obchody należą jedynie do pary. Nie sądzę, żeby moje dzieci choć przypuszczały kiedy mamy z chłopem rocznicęsmile
      A już dopominanie się życzeń w sms to jakiś żart.
      Może to z braku poważniejszych zagwozdek w życiu?
    • aqua48 Re: Niezłożone życzenia 02.01.21, 18:39
      bang_bang30 napisał(a):

> Co jej odpowiedzieć?

Odpowiedz tak: kochana mamusiu, Ty również nie złożyłaś mi życzeń z okazji mojej rocznicy ślubu, nie było kwiatów, tortu, śpiewania sto lat, ani nic. Sądziłam więc, że to z Twojej strony sygnał iż nie składamy sobie życzeń z tej okazji wzajemnie...No ale jeśli jednak chcesz, to przypominam iż kolejna nasza rocznica wypada 18 lutego, całusy - kochająca córka bangbang.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka