Dodaj do ulubionych

Rekrutacja do szkół średnich

02.01.21, 10:34
Mam pytanie odnośnie rekrutacji. Czy na jakimś etapie obecność osobista ucznia/rodzica jest konieczna czy np. dokumenty, swiadectwo , zaswiadczenie o egzaminie mkze dostarczyc dowolna osoba?
Obserwuj wątek
      • qwirkle Re: Rekrutacja do szkół średnich 02.01.21, 17:23
        iwoniaw napisała:

> Do tej pory mógł to dostarczyć ktokolwiek. Nie wiem, co w przypadku, gdy się ni
        > e dostajesz do 1 wyboru i musisz przenieść papiery do kolejnego.

Musiałam podpisać kwit, że syn zabiera papiery z jednej szkoły do innej, bo zmieniał kolejność preferencji.

Generalnie moje obserwacje z ostatniej rekrutacji jest takie, że to rodzic dzwigał teczkę z oryginalami dokumentów, kandydat szedł obok (i grał na telefonie). Myśmy dziwni byli, bo to młodym zależało dostać się do określonej szkoły... Ja byłam dla podpisu rodzica, jeśli o czymś syn zapomniał...
    • asia_i_p Re: Rekrutacja do szkół średnich 02.01.21, 10:38
      U nas mógł przynieść ktokolwiek. Nie jestem pewna, czy odebrać może ktokolwiek - a w zasadzie mam poważne wątpliwości, czy może - i to może być problem, kiedy trzeba odebrać z jednej szkoły i zanieść do drugiej.
        • asia_i_p Re: Rekrutacja do szkół średnich 02.01.21, 10:57
          Te papiery to jest w zasadzie komplet danych (zawsze się zastanawiam, po cholerę, swoją drogą) + dokument, od którego zależy rekrutacja. Teoretycznie starczy zwykłe pełnomocnictwo (bo starcza do wszystkiego, do czego nie ma przepisu, że potrzebne jest co innego), praktycznie szkoły mogą się bać, zwłaszcza gdyby się trafiła kombinacja dziecko ma szanse się dostać z drugiego naboru, a ty i tak chcesz zabrać papiery.

Oczywiście można się kłócić, ale wtedy trzeba wysłać osobę, która będzie się kłóciła z przekonaniem i z podstawami prawnymi, bo w tym momencie jednak nie chodzi o to, kto ma rację, tylko żeby załatwić sprawę, więc przeciwnika trzeba przekonać, a nie zakrzyczeć. Kiedyś w jakimś urzędzie, nie pamiętam już jakim, pytałam, czy mogę przysłać kogoś z upoważnieniem i dostałam odpowiedź, że tak, ale musiałabym najpierw z tą osobą przyjść i upoważnić ją przy nich. Tak teraz nie wydaje mi się to przepisowe, ale ludzie pewnie gromadzą dupochrony. Bo jednak gdyby się okazało, że papiery twojego dziecka odebrała sąsiadka ze sfałszowanym pełnomocnictwem, żeby podnieść szanse swojego dziecka, po czym wrzuciła je do szuflady, a twoje dziecko nie dostało się nigdzie, to chryja by się zrobiła nieziemska.

Konkluzja - jeśli stawiasz na pełnomocnictwo, pisałabym ze znajomym prawnikiem, żeby nikt się nie mógł przyczepić i dowiedziała się od niego, jakiej argumentacji ma używać osoba przenosząca papiery, gdyby stawiano opór.

Ni w cholerę nie rozumiem, czemu świadectwa szkolne nie mogą być dostępne w jakimś scentralizowanym systemie i czemu nie korzysta się z tego, że zaświadczenia z egzaminów są w takim systemie dostępne. Powinnaś przekazywać danej szkole kod do dokumentów swojego dziecka i tyle, tak, żeby wszystko dało się załatwić elektronicznie.
          • oceandream Re: Rekrutacja do szkół średnich 02.01.21, 11:09
            Asiu nie wiem o czym piszesz🤔
            Dokumenty w Szczecinie może złożyć ktokolwiek A NAWET WRZUCIĆ DO SKRZYNKI NA LISTY żeby uniknąć wchodzenia osób do sekretariatu.
            Sama wrzucałam do takiej skrzyneczki. Potem zadzwoniłam żeby upewnić się że są w sekretariacie.
            Upoważnienie do odbioru dokumentów można wydrukować ze strony każdej szkoły.
            Co Ty piszesz to jakiś matrix niewspółmierny z tym co trzeba zrobić!
            Zatrudnienie prawnika???😀
            Nie nakręcaj ludzi!
                • katriel Re: Rekrutacja do szkół średnich 02.01.21, 16:55
                  > w każdym liceum jest zakladka: rekrutacja. W każdym do którego zaglądałam były nawet druczki do wydrukowania aby odebrać dokumenty.

Możesz zalinkować?
                  Ja zajrzałam do trzech losowo wybranych liceów i w żadnym takiego druczka nie znalazłam.
                  Potem próbowałam znaleźć je googlem i wszędzie były tylko druczki upoważnienia do odbioru świadectw maturalnych.
                  • oceandream Re: Rekrutacja do szkół średnich 02.01.21, 17:07
                    Bo jest za wcześnie! Nie mogłaś odszukać jeszcze zakładki: rekrytacja skoro sami nie znają żadnych dat. Zobacz w okolicy kwietnia/ maja wtedy pojawiają się w każdej szkole średniej zakładki o rekrutacji. Tam masz kika pytań i odp. a jeśli nie ma to dzwonisz do sekretariatu.
                    • oceandream Re: Rekrutacja do szkół średnich 02.01.21, 17:15
                      Znalazłam info:
                      "ZMIANA WYBORU SZKOŁY
                      Możliwość zmiany wybranych szkół i oddziałów w ramach rekrutacji
                      podstawowej jest możliwa w dniach
                      od 31 lipca do 4 sierpnia 2020 r. do godz. 15.00
                      /instrukcja postępowania podczas zmiany wyboru szkoły z poziomu
                      indywidualnego konta kandydata w systemie Nabór dostępna będzie
                      w zakładce „Dokumenty”/
                      Czyli szukaj info i druczków w dokumentach albo zadzwoń do danej szkoły🙂
    • mea8 Re: Rekrutacja do szkół średnich 02.01.21, 11:55
      W zeszlym roku bylo wszystko on line. Jedyna rzecz, którą robiło się "analogowo" to zaniesienie dokumentów do szkoły po przyjęciu jako potwierdzenie wyboru. MOgł to zrobić ktokolwiek. Myślę, że w tym roku też tak będzie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka