Dodaj do ulubionych

Naród powinien dbać o swoje elity

03.01.21, 20:41
poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,26655203,prezydent-poznania-jacek-jaskowiak-o-szczepieniu-na-covid-19.html
Kto według was jest elitą wartą zaszczepienia? Czy Michał Bajor (dla ludzi do 30 rż. ktoś absolutnie nieznany) czy np. najlepszy chirurg od kolan, lat 40?
Czy honorowy obywatel Poznania, rocznik 1932, czy też niehonorowy obywatel żadnego miasta, za to świetny specjalista od, hm, rozproszonego systemu plików, młody ojciec trójki dzieci?

Czy najpierw powinno się wyszczepiać elitę? I kto jest w sumie tą elitą?

Prawdę mówiąc, to niedobrze mi się zrobiło po przeczytaniu tego tekstu.
Obserwuj wątek
    • saszanasza Re: Naród powinien dbać o swoje elity 03.01.21, 20:45
      Jezu, czego jęczysz wciąż o tym samym. Tak, lekarze są w grupie O, ale ktoś wpadł na pomysł, że w celu rozpropagowania szczepień zaszczepi jakiś celebrytów, ilu ich tam było 10-20?
      Nie kojarzę, żeby był zakaz ani żeby było Rozporządzenie nakladające bezwzględny wymóg szczepienia wyłącznie osób z grupy O.
      • tiszantul Re: Naród powinien dbać o swoje elity 03.01.21, 21:08
        "ale ktoś wpadł na pomysł, że w celu rozpropagowania szczepień zaszczepi jakiś celebrytów"

Przypomnę, rektor WUM mówił, ze nazwiska szczepionych są tajne, chronione RODO. Ciekawy sposób propagowania - tajni ambasadorzy. Propagowanie w tajemnicy, bez kamer, bez nazwisk.
        Celebryci to Miller, Umer, Miszczak, Janda, mąż Jandy i córka Jandy. Ciekawy zestaw. Na ematce oczywiście cicho jak makiem zasiał, ale polecam przejść się po internecie.
        Wpadka to jedno, ale zarządzanie wpadką przez opozycyjne media to jeszcze większa katastrofa. Desperackie brnięcie kłamstwa w sytuacji, gdy są natychmiast demaskowane.

- Szczepiła się pani na COVID?
        - Nie, a co?
        - Posiadamy info, ze się pani szczepila.
        - Aha, czyli to poszło...

Dialog zostanie na długo zapamiętany. Pani mówi, ze "nie zwykła kłamać" i dlatego skłamała "odruchowo". Ciekawe odruchy u osoby, która nie zwykła kłamać
    • daniela34 Re: Naród powinien dbać o swoje elity 03.01.21, 20:47
      Cóż, nie zgadzam się z Jaśkowiakiem. Jako że nie wiadomo kto miałby być tą elitą to najlepiej zacząć szczepienia od grup najbardziej zagrożonych.
      Ale zaszczepienie propagandowo (tyle ze w ramach grupy) osob znanych jak najbardziej ma sens.
    • amast Re: Naród powinien dbać o swoje elity 03.01.21, 21:00
      W amerykańskich filmach o końcu świata elitą są politycy, naukowcy, lekarze, przedstawiciele zawodów niezbędnych przy odbudowie społeczeństw, przedstawiciele kultury (na ogół z rodzinami, ale chyba nie zawsze, a w przypadku kultury w co najmniej jednym filmie przetrwać miały dzieła, twórcy niekoniecznie). Potem lecą ludzie młodzi i zdrowi (żeby ludzkość przetrwała) oraz bogaci (bo ich stać). Oraz jeden/kilku dziwnie dobranych bohaterów pierwszoplanowych.
    • asia-loi Re: Naród powinien dbać o swoje elity 03.01.21, 21:14
      A mnie cała ta afera jakoś dziwnie wygląda. Przekonują mnie tłumaczenia np. M. Umer, Zborowskiego.
      Wszyscy ci "celebryci" mówią, że zostali zaproszeni, sami tam nie poszli i nie kazali się zaszczepić.
      Dziwne że zaszczepili się tylko ci celebryci, którzy nie popierają partii Posady i Stołki (PiS).
      Bardzo dużo jest na ten temat na portalach popierających PiS jak i telewizji pisiowej.
      Mam wrażenie, że jakoś specjalnie zorganizowano to szczepienie z celebrytami, żeby przykryć inne afery PiS-u i nieudolność rządu w temacie szczepień.
      • dramatika Re: Naród powinien dbać o swoje elity 03.01.21, 21:22
        asia-loi napisała:

> Mam wrażenie, że jakoś specjalnie zorganizowano to szczepienie z celebrytami, ż
        > eby przykryć inne afery PiS-u i nieudolność rządu w temacie szczepień.

Przecież ta "afera" odkrywa między innymi nieudolność rządu w temacie szczepień tongue_out
      • kochamruskieileniwe Re: Naród powinien dbać o swoje elity 03.01.21, 21:24
        mnie wygląda na to, co Ichi ma w sygnaturce

wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba

Przykro mi, ale w akcję propagandową nie wierzę. Nie przy tym doborze nazwisk.
        Byc może, komuś przekazano, że to będzie udział w akcji.
        Ale od kogoś się zaczęło. I wszelkie "zbiegi okoliczności" są jak dla mnie nieprzekonywujące (trzy osoby z , no powiedzmy..., z jednej "rodziny"?, " "ja tylko przypdakowo przechodziłam z tragarzami" powiązania rektora z celebrytami itp itd...)

Nie, to wszystko szyte zbyt grubymi nićmi.

• dramatika Re: Naród powinien dbać o swoje elity 03.01.21, 21:31
          kochamruskieileniwe napisała:

> Przykro mi, ale w akcję propagandową nie wierzę.

Ja w sumie też przestaję wierzyć, choć skłaniałam się ku pisoskiej prowokacji. Trochę namieszał jednak list tej kobiety z teatru Jandy, że "istnieje możliwość zaszczepienia", Miller taki nie od kompletu celebryckiego. Poza tym gdyby to była prowokacja i celowe wkręcenie celebrytów, to PiS jechałby po nich teraz jak po łysych kobyłach ile fabryka dała, a są dość powściągliwi.
          Wygląda na to, że jednak świnie równiejsze i "myśląłam że jest jakaś pula dla aktorów" tongue_out
          • asia-loi Re: Naród powinien dbać o swoje elity 03.01.21, 22:12
            dramatika napisał(a):

Poza tym gdyby to była prowokacja i celowe wkręcenie celebrytów, to PiS jechałby po nich teraz jak po łysych kobyłach ile fabryka dała, a są dość powściągliwi.

Właśnie jedzie mocno po nich. Oczywiście w swoich mediach.
    • umi Re: Naród powinien dbać o swoje elity 03.01.21, 21:31
      Poybalo ich do konca. Powinni zaplacic kase za szczepionki - te i za ta nastepna dawke, ktora pewnie tez dostana na krzywy ryj i poza kolejka. Za ta kase powinny byc kupione dokladnie te same szczepionki, dla tych, ktorych zrobiono w hooya.
      Nie zebym byla entuzjastka szczepien, ale czesc osob chce sie szczepic i maja do tego prawo. Oraz maja prawo nie byc okradani ze swojej kolejki.
    • aandzia43 Re: Naród powinien dbać o swoje elity 03.01.21, 21:54
      Ogólnie, nie nawiązując do żadnych najnowszych wydarzeń i "wydarzeń". Naród powinien dbać o swoich niezbędnych do przetrwania fachowców. Obecnie o lekarzy i pielęgniarki o rzadkich a cennych specjalizacjach (anestezja, choroby zakaźne, kardiologia, itd.), potem o resztę medyków. Potem o wyszkolonych żołnierzy, policjantów, strażaków, naukowców, pracowników ważnych sektorów przemysłu oraz wysoko wykwalifikowanych koordynatorów całego tego syfu. Co do polityków: bliskie memu sercu ostatnio są obyczaje wielu kultur - królowie i inni notable czasami (cyklicznie bądź w sytuacjach trudnych) składają ofiarę z własnej krwi, jednym słowem mają przerąbane co najmniej tak jak reszta społeczeństwa. Gdzie ci królowie średniowieczni którzy szli na wojnę osobiście, w zbroi i z mieczem?
      • ewka.n Re: Naród powinien dbać o swoje elity 03.01.21, 22:14
        aandzia43 napisała:

> Co do polityków: bliskie
        > memu sercu ostatnio są obyczaje wielu kultur - królowie i inni notable czasami (
        > cyklicznie bądź w sytuacjach trudnych) składają ofiarę z własnej krwi, jednym s
        > łowem mają przerąbane co najmniej tak jak reszta społeczeństwa. Gdzie ci królow
        > ie średniowieczni którzy szli na wojnę osobiście, w zbroi i z mieczem?

Ależ Ty jesteś niedzisiejsza. Obecnie wzorem jest przemówienie Lorda Farquada ze "Shreka" do wyruszających w bój rycerzy: Za pewne wielu z was zginie, ale jest to poświęcenie na które jestem gotów.

Zdrowy egoizm smile
        www.youtube.com/watch?v=xq--wlDIoyQ
        • aandzia43 Re: Naród powinien dbać o swoje elity 03.01.21, 23:22
          Zawsze się wzruszam odrobinkę na myśl o Janie Luksemburskim, który nie bacząc na stołek króla na którym siedział całkiem wygodnie na bitwę dużą europejską wyruszył ślepym już prawie będąc by tam zginąć na pierwszej linii frontu. Taka rodzinna tradycja, jego dziadek wraz z kilkoma braćmi też padli w bitwie istotnej dla swoich interesów od której się nie migali. Można więc powiedzieć, że nawet jak na powszechność osobistego uczestnictwa głów państw i państewek w znacznych potyczkach w owym czasie, Luksemburczycy dawali czadu ze szczególnym fasonem.
    • runny.babbit Re: Naród powinien dbać o swoje elity 03.01.21, 22:57
      Cała ta afera jest niesamowita. Nie wiem czy to ustawka, czy to kolejny dowód na niekompetencję organizatorów szczepień. Faktem jest, że ile tych szczepionek zużyto na celebrytów, kilkanaście? Ktoś tych ludzi zaprosił na szczepienie, a robi się z tego polowanie na czarownice. Fascynujące że ludzi w Polsce nie rusza ciągłe łamanie prawa, przewały na grube miliony, afery typu Idea bank. Można nas okradać, oszukiwać, kłamać w żywe oczy, doić to państwo ile wlezie. Ale jakaś elita, która uważa się za "lepszą" ? Nie wybaczymy nigdy! Przecież to jest jakaś paranoja że nikt nie pyta o system szczepien- czy w ogóle jakiś jest, o to jaki jest plan wychodzenia z obostrzen- czy jest jakiś? czy będziemy tylko czekać na masowe szczepienia ( co w tym tempie oznacza że nie otworzymy gospodarki przez następny rok), a wszyscy wylewają pomyje na artystów.
      • tiszantul Re: Naród powinien dbać o swoje elity 03.01.21, 23:18
        "Polsce nie rusza ciągłe łamanie prawa, przewały na grube miliony, afery typu Idea bank"

Każdy ma w rodzinie czy dalszych znajomych oszukanego klienta Getinu, więc odebranie Czarneckiemu banku spotka się prędzej z aplauzem społeczeństwa
      • borsuczyca.klusek Re: Naród powinien dbać o swoje elity 03.01.21, 23:20
        Wydaje mi się, że problemem w tym przypadku są pokrętne tłumaczenia i zmienianie wersji wydarzeń. Gdyby od razu się przyznali, że tak mieliśmy okazję i się zaszczepiliśmy to już do dzisiaj nikogo by to nie obchodziło.
        Jednak lud nie lubi jak się z niego robi głupków.
          • borsuczyca.klusek Re: Naród powinien dbać o swoje elity 03.01.21, 23:35
            Tak twierdzą, chyba najbardziej zapultała się Maria Seweryn. Nie pomógł też ten list od kobity z fundacji Jandy co niby wypłynął.
            Powiem szczerze, że mnie ta aferka w ogóle nie rusza. Mam wrażenie że jeszcze nie zdechła śmiercią naturalną, tylko dlatego że akurat nikt nic innego nie odwalił.
          • dramatika Re: Naród powinien dbać o swoje elity 03.01.21, 23:46
            runny.babbit napisał(a):

> Tak jak mówi Da
            > mięcka, szczepionka w zamian za info na social media.

NIe wiem czy jest ktokolwiek kto śledzi "social media" jakiejś Damięckiej, tak czy inaczej pis twierdzi, że organizuje kampanię medialną z udziałem celebrytów, ale szczepienia poza kolejką nie były jej częscią.
            Oczywiście słowa pisu są tak samo warte jak słowa celebrytów, niemniej papierów żadnych nadal nie ma wink

Ja nie jestem entuzjastką szczepionek covidowych, do tego te 18 sztuk to jest nic, w kiblu pewnie zniknęło już dużo więcej, ale chodzi o zasadę, tę samozwańczą, butną "elytę" uważającą się za lepszą od innych. Jak tak patrzę na tych pajaców to autentycznie trudno nie wierzyć w teorie spiskowe, że mogą istnieć ludzie, którzy gdzieś tam w szklanych wieżowcach obmyślają depopulację, aby mieć luzy w kurortach i nie musieć patrzeć na plebs tongue_out
    • woman_in_love Re: Naród powinien dbać o swoje elity 03.01.21, 23:12
      Elity to:
      1) Jarosław Kaczyński
      2) Andrzej Duda z małżonką
      3) premier Morawiecki
      4) minister zdrowia
      5) marszałek sejmu Terlecki

i to oni powinni zostać zaszczepieni jako pierwsi - przed lekarzami, i w świetle kamer. Raz, że jako elity zasługują na to, a dwa żeby przekonać niedowiarków.
      Nie rozumiem, dlaczego jakiś no name Michał Bajor się szczepi a prezydent nie. Świadczy to chyba o tym, że w tym państwie z dykty i trocin, prezydent nie ma nic do gadania i każdy może więcej niż on.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka