Dodaj do ulubionych

Wykończenie mieszkania - pakiety

04.01.21, 10:24
Czy macie opinie na temat firm, które kompleksowo remontują mieszkania oferując pakiety usług? Czy to ma sens?
Obserwuj wątek
      • alina460 Re: Wykończenie mieszkania - pakiety 04.01.21, 13:02
        To drugie. Wybierasz pakiet np. srevrny albo złoty i w ramach pakietu masz określone usługi i materiały. Firma załatwia wszystko od projektu po zamówienie towaru, zakupy i wykończenie. Nie jestem zbytnio w temacie tej branży. Nie wiem, czy to się opłaca. Tym bardziej, że czasowo nie wygląda to dobrze. Ok.6 tyg na projekt, potem 2,5 miesiąca realizacja, czyli prace wykończeniowe.
        Mieszkanie 80m w cenie 90tys. W cenie materiał i wykonanie. Chodzi o firmę i mieszkanie w Warszawie.
        • madame_edith Re: Wykończenie mieszkania - pakiety 04.01.21, 13:10
          Zależy co rozumiesz przez "opłacanie się".
          Opłacać finansowo to się na pewno nie opłaca, bo ktoś za Ciebie wykonuje usługe skoordynowania całości, kupienia itd, czyli sam materiał i ta sama ekipa kosztowałaby mniej. Natomiast wiadomo, że to jest kupa czasu, pomysłu i załatwiania i perspektywa zrzucenia tego na kogoś, choćby i za pieniądze, wydaje się kusząca.
        • profes79 Re: Wykończenie mieszkania - pakiety 04.01.21, 13:12
          I tak musisz sama usiąść i wybrać materiały spośród dostępnych w ramach danego pakietu. Plus wychodzi to drożej niż w przypadku indywidualnego fachowca; dłużej jak widać także.

Z mojej strony firma proponowała pakiet w cenie 25-30k brutto za wykończenie plus 7-11k za kuchnię (nie licząc sprzętu AGD) (42m w 2017)
          W praktyce wykończenie kosztowało mnie około 20k brutto plus ok 9-10k za ikeowską kuchnię z AGD wraz z montażem. No i jakość całości podejrzewam o wiele lepsza niż w proponowanym przez firmę pakiecie Basic. Też niewiele miałem do roboty poza doborem materiałów (fizycznie z ekipą musiałem jechać do sklepu, żeby na miejscu wybierać panele, płytki, elektrykę itd.).
            • aqua48 Re: Wykończenie mieszkania - pakiety 04.01.21, 13:50
              alina460 napisała:

> W pakiecie nie ma kuchni ani w ogóle żadnych mebli. Jest wykończenie ścian, mon
              > taż drzwi, wykończenie łazienki, położenie podłogi, kafelków.

To jak? Będziesz dobierać meble do gotowych kafelków? A jeśli spodobają ci się takie które za nic nie będą pasować do tego co zrobiła ekipa? Weź z takim pakietem, to wyciąganie kasy od ludzi którzy mają jej dużo a nie chce im się urządzać mieszkań. Lepiej wziąć architekta który zrobi projekt, kupi odpowiednie wyposażenie, sprzęt AGD, kafelki, szafki, armaturę i meble i załatwi całą wykończeniówkę.
        • milupaa Re: Wykończenie mieszkania - pakiety 04.01.21, 13:33
          A to po prostu kompleksowa usługa. Trzeba porównać ceny. To jest dobra opcja jak ktoś nie ma czasu. Z tego co piszesz wychodzi 1125 zł /m2 myślę że to niedrogo. Jeśli faktycznie w cenie jest wszystko. Tylko sprawdź jakie materiały i firmy są w tych pakietach i czy ci odpowiadają, bo mam wrażenie że firmy się w ten sposób pozbywaja czasem sprzetow czy płytek które im nie schodzą, czy już są de mode. Czas projektu jest w porządku, realizacja bardzo długa.
          • alina460 Re: Wykończenie mieszkania - pakiety 04.01.21, 13:51
            Dzięki, Milupa, za rzeczową wypowiedź.
            Materiały są nawet ok, a jeśli chce się coś innego to wyrównuje się różnicę.

Mnie się też wydaje, że czasowo to bardzo rozciągnięte w czasie. Bardzo.
            Ale znowu jest wszystko w cenie, nie trzeba ganiać za ekipami.

Jak zwykle: plusy dodatnie i plusy ujemne wink
          • mava Re: Wykończenie mieszkania - pakiety 04.01.21, 16:05
            >Z tego co piszesz wychodzi 1125 zł /m2 myślę że to niedrogo

no wg mnie to jest BARDZO drogo.
            Ja wykonczyłam swoje mieszkanie za 1/3 tej ceny. No...moze bardziej połowe (bo miałam już np. podłogi, biały montaż częściowo - część wymieniłam na własny)
            Fakt, nie w pakiecie bo łazienki robiła jedna ekipa, kuchnie inna a pokoje (głównie malowanie i jakies duperele) jeszcze inna.
            Juz nie wspomne, że taki pakiet to najczęściej = badziew wykonczeniowy bo nad materiałami nie masz żadnej kontroli praktycznie a firmy tna koszta. Np u mnie w kuchni zamontowano okap, który po roku nieuzywania wyrzuciłam bo pracował jak traktor i nie dało sie go włączyć. Kupiłam potem sama w podobnej cenie, który pracuje z głośnoscia komputera (szumi sobie) i pracuje nieustannie juz kilkanascie lat. Panowie od kuchni byli baaardzo niezadowoleni, ze sami kupilismy sprzet (kuchenka, lodówka, zmywarka) zamiast skorzystac z ich "pakietu". Całe szczęście ze zrobilismy to sami! bo kupilismy sprzet z najwyżeszej półki, zamiast "pakietu".
            W życiu nie zgodziłabym sie na podobna opcje.
            Jesli juz to zgodziłabym sie tylko na architekta wnetrz z własna ekipą - ale wtedy ten architekt odpowiada za całość. No i ...kosztuje drożej...ale chyba niewiele drozej niz 1125 zł/m
            • mava Re: Wykończenie mieszkania - pakiety 04.01.21, 16:22
              >W pakiecie nie ma kuchni ani w ogóle żadnych mebli. Jest wykończenie ścian, montaż drzwi, >wykończenie łazienki, położenie podłogi, kafelków.

BEZ KUCHNI??? to jakis żart w takim razie...
              Za 2 łazienki (kafelki + przerobienie WC na łazienke z kabina = wszystkie podłączenia) zaplacilam nie wiecej niz 20 tys, z robocizna i kafelkami oraz całym wyposażeniem. Kafelki mielismy własne. Kabina też własna.. Ekipa miała tylko własne kleje czy tam silikony - to, co jest potrzebne do pracy. Za robocizne wzieli jakies kilkanaście tys, w sumie zmiescilismy sie w 20 tys. zł.
              Za balkony + kuchnie (kafelki) to jakieś śmieszne pieniadze były...kilka tys zl. Kafelki tez własne, za grosze...
              Montaz drzwi? znaczy co... masz framugi ? i ekipa tylko załozy drzwi? ew. troche podetnie żeby pasowały? to zrobił mój mąz sam, w 2 dni moze...
              A na podłogi to co ekipa proponuje? panele?
              Ja mam podobnej wielkosci mieszknie. Wykończenie kosztowało polowę tego co u ciebie, razem z kuchnią, sprzetem i meblami do kuchni i łazienek. Niemal 100 tys to jest baaardzo drogo. Przyznam szczerze, że mnie nie byłoby stac wtedy na taka sume bo mieszkanie i tak kupiliśmy z własnych zasobów (budowalismy ze społdzielnia, wpłacajac transze).
              • mikams75 Re: Wykończenie mieszkania - pakiety 04.01.21, 19:09
                nie, zazwyczaj jest dziura, trzeba osadzic futyny i drzwi, u mnie trzeba bylo kawalek zamurowac, niby prosta robota ale jednak trzeba wiedziec jak, zeby bylo prosto i drzwi sie normalnie domykaly.
                Ale tak, zgadzam sie z cenami, ja kiedys porownywalam ceny za pakiety i drogo wychodzilo a w podstawowym bylmaly wybor wszystkiego, wiec za wszelkie ekstrasy trzebeba by doplacac.
            • milupaa Re: Wykończenie mieszkania - pakiety 04.01.21, 18:51
              Gdzie w Warszawie? Wykończenie z wyposażeniem w średnim standardzie to 2500-3000 zł za m2. Pewnie ze mozna taniej byle jakimi mateialami i Ikeą. Autorka pisała ze pakiet mebli w tym kuchni nie obejmuje. Jeśli nie miałaś kontroli nad tym co ci montują to sama jestes sobie winna 🙂 Nie wyobrażam sobie o to nie zapytać o nie sprawdzić. Trzeba po prostu dobrze przejrzeć ofertę tego pakietu o porównać z cena ekip + materiały we własnym zakresie.
            • andace Re: Wykończenie mieszkania - pakiety 04.01.21, 19:07
              Nie wiem kiedy wykańczałaś mieszkanie ale teraz sam architekt w wersji kompleksowej (z nadzorem nad wykonawcami) kosztuje minimum 150 pln brutto za m2, ceny średnie to 200-250 z metra.
              Z tego co się ostatnio orientowałam to wersja super budżetowa wykończenia to ok 1000 pln z metra, najtańsze materiały, kuchnia gotowa z sieciówki z płyty pilśniowej etc. Drogo to powyżej 4-5 tys za metr. Średnio trzeba obecnie liczyć ok 2,5 tys.

Jeżeli nowe mieszkanie to nie założenie drzwi tylko osadzenie i zamontowanie ościeżnic i dopasowanie wszystkiego, założenie skrzydła drzwiowego to robota na 10 min, montaż drzwi to 2-3 h dla fachowca.
              A ekipie się płaci za wszystkie materiały, kleje, silikony i fugi.
        • black.emma Re: Wykończenie mieszkania - pakiety 04.01.21, 19:10
          U mnie by się nie sprawdziło ale mój kolega korzystał z takich pakietów i bardzo sobie chwali. Wybrał z kilku dostępnych opcji, poczekał i wprowadził się na gotowe.
          Czas realizacji wydaje się długi ale po pierwsze na sprawdzoną ekipę (o ile taką masz) i tak poczekasz, po drugie ekipy biorą kilka prac na raz i też może się przedłużyć.
          Finansowo pewnie można taniej, kwestia czy umiesz pilnować budżetu i czy nie wyskoczą Ci niespodzianki po drodze. Tutaj jest o tyle komfortowo, że masz ustaloną cenę i wiesz ile zapłacisz. Jeżeli odpowiadają Ci proponowane przez nich materiały to warto rozważyć.
    • palacinka2020 Re: Wykończenie mieszkania - pakiety 04.01.21, 14:20
      2.5 miesiaca na realizacje uwzglednia czas "czekania na ekipe" a nie same prace. Jak sama bedziesz szukac fachowcow to tez nie beda pewnie dostepni od reki, tylko jak im sie zwolni termin. Robilam mieszkanie z firma, zrobili w ok 5 tygodni + 2 tygodnie na nich czekalam. Przeciez im tez sie spieszy, zeby skonczyc i isc na nastepne mieszkanie, bo nie placi sie od godziny tylko za zrobienie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka