Dodaj do ulubionych

Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów

04.01.21, 11:00
Mocny wpis konkretnej z imienia i nazwiska lekarki pracującej na WUM, w której m.in. odebranie jej szczepionki nie tyle ją wkurzyło, co wprost: wkur.... ło. I jej wpis jest mocny i tak, wie, że być może za takie otwarte pokazanie, jak to działa, grozi jej wyrzucenie z pracy:
"Więc podsumowując.1. zabraliście dla mnie szczepionkę. I tego wam nie zapomnę, 2 Spróbjcie wywalicie mnie z pracy za ten wpis to będę mogła w końcu poopowiadać co tam robicie.Chcę uczyć, chcę byc opiekunką @skn_psychiatria ale mam dość, że nikt nie potępił imiennie tego bagna, które sie zadziało."
www.instagram.com/p/CJit5woM9AJ/?utm_source=ig_web_copy_link
Obserwuj wątek
     • kocynder Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 22:57
      A ty serio-serio wierzysz, że "przypadkiem" dysponowano akurat telefonami do Jandy, Zborowskiego, Miszczaka, Pazury... Nie dysponowano zaś telefonami do lekarza kardiologa pracującego w WUM, do onkologa takoż w WUM zatrudnionego... Że nie było, kurczę żadnego stażysty, studenta? No to cię zaskoczę! Otóż kadry mają zwykle telefony do lekarzy zatrudnianych! I była wcześniej poczyniona lista (z numerami telefonów!) personelu, który chce się zaszczepić. I patrz, lista akurat się zgubiła, a jeszcze większy zbieg okoliczności, rektor PRZYPADKIEM znał numer do pani gwiazdorki Jandy... I przypadkiem (Janda w tv mówiła, że zadzwoniono akurat jak była w Sylwestra na próbie w teatrze) na próbie byli ludzie, w tym teatrze nie zatrudnieni, z Millerem i Miszczakiem TVNowskim na czele... I równie przypadkiem troje z nich podało na szybko trzy całkiem różne wersje tego, jak to wyglądało... Sorry, ale Janda łże aż ziemia jęczy. Albo jest taką kretynką, że cud iż umie trafić łyżką do otworu gębowego.
      • nangaparbat3 Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 23:06
       Jak by to nie było, nie Janda podjęła decyzję o szczepieniu. Teraz chroni osobę, która tę decyzję podjęła. Zrozumiałe.
       Mnie się wydaje, że po prostu typowe "załatwienie po znajomości". Analogiczne do wpuszczenia ministra Czarnka do szpitala, chociaż tam jeszcze dochodzi władza.
       W takim kraju zyjemy.
       Proponuję zrobić rachunek sumienia, kto nigdy niczego "po znajomości" nie załatwiał ani jemu/jej nie załatwiano.
       Jest u nas społeczne przyzwolenie na takie rzeczy, niestety. Zamiast wyżywać się na aktorach czy rektorze, można by pogadać o problemie. Ale my zawsze wybieramy skupianie się na "winnym".
       • dramatika Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 23:27
        nangaparbat3 napisała:


        > W takim kraju zyjemy.

        Ależ nie.
        Pisowcy i politycy w ogóle to ciemna masa oderwana od pługa, prości cwaniacy, którzy do niczego innego się nie nadają tylko do snucia intryg i gdyby nie polityka, to musieliby robić za cieci. Cóż od nich wymagać - może tylko tego, aby nie byli zbyt bezczelni w złodziejstwie.
        Co innego elity, w dużej części samozwańcze. Kultura wysoka, ą i ę, Janda ciągle płacze, że ktoś na nią sra, w domyśle, że nie traktuje z należnym jej szacunkiem i atencją. A tymczasem te elyty zachowują się jak Chytre Baby z Radomia, tak samo jak politycy, patrzący tylko gdzie by tu co "załatwić". A zdaje się od elit powinniśmy wymagać więcej niż od Sasinów?
       • black.emma Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 23:35
        nangaparbat3 napisała:

        > Proponuję zrobić rachunek sumienia, kto nigdy niczego "po znajomości" nie załat
        > wiał ani jemu/jej nie załatwiano.
        Mnie nie załatwiano, myślę, ze wielu osobom z mojego pokolenia również nie.

        > Jest u nas społeczne przyzwolenie na takie rzeczy, niestety.
        Jak widać się kończy. Jeszcze prlowe pokolenie musi to zrozumieć, inaczej się będzie właśnie tak podkładać.
   • tiszantul Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 15:10
    "to jakaś histeryczka, zamiast szczepionki powinna sobie wziąć coś na uspokojenie"

    Wmawianie kobietom niestabilności psychicznej to gruby seksizm. Wciąż niestety popularny wśród mężczyzn, natomiast dziwi ze strony kobiety. Przyczyny histerii przypisujesz tradycyjnie "brakowi aktywności seksualnej"?
    • h_albicilla Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 15:27
     tiszantul napisała:

     > Przyczyny histerii przypisujesz tradycyjnie "brakowi aktywności seksualnej"?

     Nie. Przyczyn histerii upatruję w miałkości współczesnych elit lekarskich. Na medycynę ida i kończą ludzie tak beznadziejni, że nie dość, że nawet siebie nie potrafią utrzymać w dobrym zdrowiu fizycznym i psychicznym (a co dopiero swoich pacjentów!), to jeszcze zachowują się jak pospolite krzykaczki na targu i nie widzą, że to nie przystoi randze tego zawodu.
     • umi Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 05.01.21, 01:46
      O mialkosci to raczej swiadczy sklonnosc do zachowan korupcyjnych czy chlanie bez umiaru, nie wqw kiedy ktos robi walek w tak ciezkiej sytuacji jak pandemia. Rozumiem, ze krasc i oszukiwac mozna, byle sie przy tym nie uniesc i nie krzyczec? Genialne podejscie. Cos jak przy strajku kobiet. Baby klna i to jest zle, bo klna. Trybunal Konstytucyjny naraza caly kraj na protesty i zachorowania kiedy trwa pandemia i przepycha interpretacje konstytucji niezgodna z sama konstytuja - OK, bo... nie klnie przy tym. I uzywa czystej polszczyzny. Swietne podejscie suspicious
    • taniarada Do sędziego Wesołowskiej 04.01.21, 15:10
     livia.kalina napisała:

     > To ze wie o jakichś przestępstwach albo nadużyciach w szpitalu i je zataja to d
     > użo większy problem niż kilkanaście osób zaczepionych poza kolejnością. Powinna
     > zostać przesłuchana przez Prokuraturę.
     >
     Tylko od Zborowskiego wara .
     Zborowski walczył pod Zbarażem.
    • saszanasza Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 15:34
     livia.kalina napisała:

     > To ze wie o jakichś przestępstwach albo nadużyciach w szpitalu i je zataja to d
     > użo większy problem niż kilkanaście osób zaczepionych poza kolejnością. Powinna
     > zostać przesłuchana przez Prokuraturę.
     >
     Kobieta już stosuje próbę szantażu by zapobiec wyimaginowanemu zwolnieniu z pracy.Za coś takiego wywaliłabym na pewno i niech idzie do tej prokuratury a potem do psychiatry.
    • umi Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 22:42
     Nie, to ta sama skala. W kraju z taka skala korupcji (nie nowa, przed pisem tez korupcja byla) ludzie boja sie jak widac zglaszac tego, co naprawde powinno sie zglaszac (lapownictwo? walki przy przetargach? przyjmowanie "prywatnie" pacjentow ktorych sie powinno leczyc na NFZ?). Za to chetnie podp.rdola sasiada za jakas glupote.
      • umi Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 05.01.21, 01:41
       No, zabranie dawek szczepionki na grozna (podobno) chorobe osobom, ktore z chorymi stykaja sie non stop a danie im grupce artystow to niezle qrestwo jest (BTW, ja bym z tej kolejki wywalila studentow, niech sobie poczekaja na zdalnym, a wrzucila pracownice zlobkow - tylko te ktore maja bezposredni kontakt z dziecmi, nie administracje, ktora sie moze spokojnie dalej izolowac). I wcale nie taka lekka skala, zwlaszcza gdyby rozliczyc tego, ktory sie na to zgodzil. Cos jak lapownictwo czy przepychanie sie przed innych pacjentow. Dokladnie takie samo oszustwo.
       • asia_i_p Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 05.01.21, 12:55
        Ale studenci muszą wreszcie mieć praktyki. I w ramach tych praktyk pracują na wolontariacie z chorymi na Covid - tak pracuje moja siostra, która studiuje pielęgniarstwo w Warszawie, powiedzieli, że kto chce, może zostać wolontariuszem i będzie miał to zaliczone jako praktyki, więc studenci się rzucili, bo byli już sfrustrowani brakiem praktycznych zajęć. Pracuje na codzień z chorymi na Covid, więc jest przynajmniej równie zagrożona jak pracownicy żłobków. I tak, jest już zaszczepiona.
  • saszanasza Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 11:29
   Dobrze rozumiem. Pani psychiatra miała możliwość zapisania sie na szczepienie w dwóch punktach: w WUM i jeszcze gdzieś. Ponieważ na WUM oświadczenia zbierane były szybciej to pani pomyślała, że tam się zaszczepi szybciej (co tez napisała). Niezapisanie się więc na szczepienie do punktu (nazwijmy go X) nie było więc podyktowane troską o innego lekarza i checią oddania mu szczepionki tylko czysta kalkulacją (pani wydedukowała sobie, że tam gdzie oświadczenia zbierane są szybciej, ludzie szybciej sie zaszczepią), a tu dupa. Pani więc jest wyjatkowo obłudną sztuką. Przekombinowała i wylewa żale.
    • saszanasza Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 14:54
     turzyca napisała:

     > Co więcej, ona uważa, że pierwsi w kolejce do szczepienia powinni być influence
     > rzy medyczni, bo mają duże zasięgi i większy wpływ niż celebryci.
     > Ciekawe kogo ma na myśli...

     siebie🙈nikt jej nie docenił🙈
     >
     hehe, czyli jednak dopuszcza, by pierwszeństwo miały osoby, ktore niekoniecznie są bezpośrednio narażone na zagrożenie, choć są medykami, wystarczy że udzielaja się w mediach🙈
     BTW przeświadczenie tej pani, że ludzie wsłuchują sie jedynie w autorytety medyczne świadczy o jej braku wiedzy z zakresu socjologii i psychologii, a zdaje się jako psychiatra powinna mieć chociaż podstawy🙈
    • zwykly_nerd Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 18:14
     turzyca napisała:

     > Co więcej, ona uważa, że pierwsi w kolejce do szczepienia powinni być influencerzy
     > medyczni, bo mają duże zasięgi i większy wpływ niż celebryci. Ciekawe kogo ma na myśli...

     Ani chybi, ma na myśli dr Ziębę. Niełatwo jednak będzie go schwytać i zaszczepić.
   • umi Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 22:29
    No przeciez kobita zajecia prowadzi. Ze stadami ludzi. Do tego leczy pacjentow. Wszystko to w szpitalu.
    Ma prawo sie zdenerwowac, ulalo jej sie zwyczajnie. Psychiatra tez czlowiek. I tez sie moze bac o wlasne zycie. Napisala, ze ich zmuszaja do chodzenia stacjonarnie, a sami sie kryja i hospitacja byla zdalna. No troche wysoki lvl qrestwa.
    Poza tym wiekszosc forum chce sie zaszczepic i celebryci sa rozgrzeszani, bo tez chcieli. Wiec co zlego w tym, ze i ona chciala? Nie jest tak nieuczciwa jak cala reszta, nie wlazla w dwie kolejki, uczciwie stala w jednej. Jelsi ona jest obludna sztuka, to i celebryci sa, bo kaliber ich obludy wiekszy jest.
   • tiszantul Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 15:00
    'Nigdy tak nie wierzyłam w upadek polskiej psychiatrii, jak czytając zdanie pracownicy wiodącego polskiego uniwersytetu medycznego: "Zabraliście dla mnie szczepionkę.""

    Wracamy do klasycznej formuły "naukowiec ma prawo mieć poglądy, o ile są to właściwe poglądy", podobnie jak kobieta. Tu mamy kobietę naukowca, wydawałoby się, ideał postępowych Europejczyków, ale niestety poglądy niewłaściwe smile
     • tiszantul Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 15:23
      "Ależ Tiszu, w zdaniu "Zabraliście dla mnie szczepionkę" naprawdę nie chodzi o poglądy polityczne"

      Nic nie pisałem o poglądach politycznych. Zresztą wirus wyznaczył całkiem nowe fronty, wielu wyborców PiSu się mocno rozczarowało, a wielu przedstawicieli antypisu gorąco wspiera pisowski program szczepień
      • mdro Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 15:38
       UWAGA, uwaga!

       Zapamiętajcie: pistroll tiszantul napisał "pisowski program szczepień". Jeszcze raz: program szczepień jest pisowski. Odpowiada za niego PiS. Nie "lekarze", nie "samorząd", nie "szpitale", nie "opozycja", ale PiS. To PiS ponosi odpowiedzialność za to, że nie będą dotrzymywane terminy, szczepionki będą wyrzucane, a ludzie chcący się zaszczepić nie będą mieli gdzie tego zrobić.
      • saszanasza Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 15:40
       tiszantul napisała:

       > "Ależ Tiszu, w zdaniu "Zabraliście dla mnie szczepionkę" naprawdę nie chodzi o
       > poglądy polityczne"
       >
       >, a wielu przedstawicieli ant
       > ypisu gorąco wspiera pisowski program szczepień

       Tiszku, nie ma żadnego pisowskiego programu szczepień, jest program szczepień WHO do którego stosuje się większość panstw europejskich w tym PIS.
       • natalia.nat Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 05.01.21, 10:12
        Ano właśnie. To, że mamy szczepionki nie jest zupełnie żadną zasługą PiSu.
        Mieli tylko zorganizować ich sprawną dystrybucję do obywateli. No i widać jak zorganizowali...Była masa czasu na przedyskutowanie kwestii z ekspertami, zebranie uwag zwrotnych od przychodni i szpitali, przygotowanie, dopracowanie, żeby kiedy program się zacznie wszystko działało jak należy. Wszędzie na świecie to się tak odbywa, a Polsce jest jak zawsze, czyli: jakoś to będzie, będziemy łatać na bieżąco. Tak ważne przedsięwzięcie, od którego zależy zdrowie i życie ludzi i jak zwykle porażka. No ręce opadają. Ja nie ogarniam, jak ktoś może na tych nieudaczników głosować. Oni nadają się tylko do pługa.
     • umi Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 22:46
      Medycyny sie uczyla, na polski nie miala czasu.
      Tu sie czepilyscie, a w innych watkach pyszczenie, zeby okroic program. JUZ szkoly wypuszczaja deb.li niedouczonych, jak sie okroi, to jeszcze gorzej bedzie. I bedziecie czesciej pyszczyly, ze ktos sie uczyl biologii i chemii, ale polski omijal szerokim lukiem, bo mial podstawowy.
      • dramatika Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 23:17
       umi napisała:


       > Tu sie czepilyscie, a w innych watkach pyszczenie, zeby okroic program.

       Okrajanie okrajaniem, ale jeszcze dziś oleńka się zachwycała nad rozwojem medycyny polegającym na tym, że takiej dysleksji nie traktuje się jako czynnika świadczącego o inteligencji i dziś dyslektyk może zostać inżynierem, a kiedyś to skończyłby co najwyzej w fabryce obierania marchwi. A tutaj prosze, psychiatra coś tam pokręciła i już ją wysyłają na leczenie tongue_out
       Wiem, że różne opinie wypowiadają różne osoby, ale jednak jest na ematce TWA, które te poglądy u siebie nawzajem toleruje i nie widzi sprzeczności tongue_out
      • turzyca Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 23:19
       Nanga, to by była sensowna teoria, gdyby nie reszta wypowiedzi. Przeczytaj sama, wyrób sobie opinię. Tylko czytając, pamiętaj, że ona jest psychoterapeutką i język jest jej narzędziem pracy. To nie kardiochirurg czy ortopeda, który ma świetnie władać skalpelem i piłą.
          • turzyca Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 05.01.21, 09:32
           >Dlaczego ohydne? Dorosły zdenerwowany człowiek ma prawo się napić, to nic złego ani zawstydzającego.

           Wiesz, zazwyczaj nie pamiętam o tym, że dzieli nas pokolenie. Tylko czasami wychodzą takie drobiazgi i wtedy uświadamiam sobie, że to co ja uznałam za głupie wyobrażenia dziecka o świecie, równie sensowne co wiara w Mikołaja, to wcale nie było dziecięcą naiwnością tylko odbiciem poglądów popularnych tych 30-40 lat temu. I że zapominam, że ludzie te poglądy pielęgnują.
           Nie, nie powinno się pić alkoholu, żeby uzyskać zmianę stanu psychicznego. To jest ryzykowna strategia picia, sprzyjająca powstawaniu uzależnienia. Od lekarzy ogólnie, a od psychiatrów szczególnie, oczekuję świadomości mechanizmu powstawania uzależnień i znajomości zdrowych metod rozładowania napięcia. Jeśli młody lekarz zapija stres, to wykazuje się niekompetencją zawodową.
           • nangaparbat3 Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 05.01.21, 13:15
            Zupełnie się nie zgadzam.
            Raz, że kompetencja zawodowa i teoretyczna wiedza ma sie nijak do radzenia sobie z własnymi problemami, znam uzależnionych naprawdę świetnych i lekarzy, i psychoterapeutów, z różnych pokoleń - umiejętność udzielania pomocy innym nie zawsze się przekłada na siebie samego/ą, często sie nie przekłada, a to o czym piszesz to problem osobowości, a nie wiedzy. Niestety, bo wiele naprawdę smutnych, czasem tragicznych opowieści mogłabym snuć na ten temat, to zresztą jest wiadome, że nie wiedza decyduje.
            2. Akurat w moim pokoleniu picie przez kobietę w sytuacji innej niż towarzyska, zwyczajowa, było właściwie nie do pomyślenia. Dopiero teraz kobiety swobodnie mówią o tym, że piją w domu, wieczorkiem przy kompie - na przykład, "dla rozluźnienia". Mnie to bardzo niepokoi, ale nie chodzi o moje poglądy, ale o społeczne przyzwolenie na picie w takich oklicznościach.
            3. Z faktu że - być może - ale wskazuje na to język wpisu na twitterze - ktoś się w stresie napił, absolutnie nie musi wynikać, że ma taki sposób rozładowywania stresu w zwyczaju. I to jest nawjażniesze - mamy do czynienia z pojedynczym zachowaniem i nie zgadzam się, że można na jego podstawie wypowiadać się na temat obyczajów czy kompetencji pani doktor. Byłyby to zbyt ogólne wnioski.
    • dramatika Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 16:24
     tiszantul napisała:

     >Tu mamy kobietę naukowca, wydawałoby się,
     > ideał postępowych Europejczyków, ale niestety poglądy niewłaściwe smile

     Im chyba nie o poglądy chodzi, ale o to, że kobieta pisze z błędami.
     Skrajna nietolerancja. Może ona ma jakieś problemy neurologiczne, które uniemożliwiają jej poprawne pisanie, ale przecież zawód psychiatry polega co najwyżej na słuchaniu, a nie pisaniu :p
   • yadaxad Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 15:03
    Jej szczepionki nikt nie zabrał, jest w grafiku szczepień, jakby ją zaszczepiono, nadprogramową szóstą, to jej dawka zostaje niezagospodarowana. Pomysł wykorzystać to co inaczej poszłoby w kanał akurat do "sztuki" pasuje. Znani do złapania, nie boją się szczepienia, nie ukryje się, jakby im po szczepionce drugi nos wyrósł. A co mieli babcię z okna na ulicy zobaczyć i zaciągnąć ją siłą na bezdomną dawkę szczepienia? Akurat polityków nie należało w tym uwzględniać, bo z tym zawsze smród.
    • umi Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 22:36
     Moze wystarczylo zadzwonic na oddzial, zeby chetny przyszedl? Raczej by zdazyl dotrzec w 2h. I raczej by go na szczepienie z pracy wypuscili.
     Juz nie mowie babka psychiatra, mogli jakiegos interniste czy chirurga wziac (wariaci wprawdzie moga sie powiesic, ale moga sie tez nie powiesic i doczekac, a za chirurga moze nie miec kto robic). Albo jakas przedszkolanke z najblizszego przedszkola. Kogokolwiek kto chce i ma glebokie przekonanie, ze powinien, a kogo zaszczepienie zatrzyma chociaz troche to, co sie dzieje. A nie "artystow", od ktorych niczyje zycie czy mozliwosc pojscia do pracy jednak nie zalezy.
    • a23a23 Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 23:44
     yadaxad napisał(a):

     > Jej szczepionki nikt nie zabrał, jest w grafiku szczepień, jakby ją zaszczepion
     > o, nadprogramową szóstą, to jej dawka zostaje niezagospodarowana. Pomysł wykorz
     > ystać to co inaczej poszłoby w kanał akurat do "sztuki" pasuje.

     No cóż, wieść gminna niesie, że ta "akcja promocyjna" to wyglądała tak, że celebryci wchodzili przed kolejką czekających medyków, kogoś tam z tej kolejki przesunęli na przyszły tydzień, a miłościwie panujący nadzorował wszystkim, aby przyjaciele wumu zbyt długo nie czekali.
     I cała afera się wydała nie daltego, że nie pozwolono na wylanie sczepionki do zlewu i wykorzystano to, co by się zmarnowało, a pokazano zatrudnionym tam ludziom i studentom (po raz kolejny) gdzie ich miejsce.
  • tiszantul Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 14:55
   Afera szczepionkowa ujawnia poziom alienacji forum emama. Polecam przechadzkę po internecie. W krótkich słowach, samo przyjęcie szczepionki nie było jeszcze katastrofą. Katastrofą jest brnięcie medialnych obrońców "grupy Jandy" w kolejne kłamstwa, którym nikt nie wierzy. Jest to katastrofa na własne życzenie. Na szczęście zawsze zostaje im forum emama, gdzie mogą przeczytać, ze wszystko jest w porządku, nic się nie stało, a winny jest PiS smile
   • taniarada Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 15:07
    tiszantul napisała:

    > Afera szczepionkowa ujawnia poziom alienacji forum emama. Polecam przechadzkę p
    > o internecie. W krótkich słowach, samo przyjęcie szczepionki nie było jeszcze k
    > atastrofą. Katastrofą jest brnięcie medialnych obrońców "grupy Jandy" w kolejne
    > kłamstwa, którym nikt nie wierzy. Jest to katastrofa na własne życzenie. Na sz
    > częście zawsze zostaje im forum emama, gdzie mogą przeczytać, ze wszystko jest
    > w porządku, nic się nie stało, a winny jest PiS smile
    Brakuje tylko pięciu.Właśnie odliczył się Mariusz Walter. No i dodatkowo, jak ćwierkają wróbelki od samego rana, Czaskoś i Juras też są już po pierwszej dawce.Podobnie jak najazd na Rydzyka , ze winien
    bo bierze . Nie on winien tylko ci co mu sypią.
    • mdro Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 15:46
     Jak na razie to pistrolle i wielbicielki twojego rodzaju, siedzące ostatnio pod kamieniem ze wstydu, dostały orgazmu...

     Zupełnie nie wiadomo dlaczego - przemyśl, miłośniczko PiS, co teraz zrobi dyrektor szpitala czy przychodni, kiedy mu zostanie kilka.kilkanaście dawek szczepionek? Zaszczepi kogoś (niechby i swojego pociotka) czy wyleje do zlewu?

     Sprawdź też, kiedy ów "pisowski program szczepień" zostanie sfinalizowany przy takim tempie, jak dotąd. I przy wiedzy, że decydenci PiS mają zerowe pojęcie np. o tym, ile osób jest w każdej grupie przewidzianej do szczepienia. Bo np.główny doradca premiera ds. walki z pandemią, prof. Horban, prawie pięciokrotnie! zaniża liczbę osób z I grupy! Dalej jesteś taka uchachana?
  • tiszantul Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 15:14
   Wątek pokazuje, na czym polegają "prawa kobiet": kobieta ma prawo mieć poglądy, o ile są to właściwe poglądy. W innym wypadku przedstawicielka tak uwielbianej na forum nauki nie może liczyć na żadne zrozumienie, a jedynie na inwektywy, chociaż jest i kobietą, i przedstawicielką nauki
   • saszanasza Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 15:28
    tiszantul napisała:

    > Wątek pokazuje, na czym polegają "prawa kobiet": kobieta ma prawo mieć poglądy,
    > o ile są to właściwe poglądy. W innym wypadku przedstawicielka tak uwielbianej
    > na forum nauki nie może liczyć na żadne zrozumienie, a jedynie na inwektywy, c
    > hociaż jest i kobietą, i przedstawicielką nauki

    Wątek pokazuje, że niedouczone kobiety również się zdarzają, tak samo jak niedouczeni mężczyźni, we wszystkich specjalizacjach, i to nie ma nic wspólnego z prawami kobiet. Nie krytykuję Pani bo jest kobietą, gdyby takie dyrdymały napisał mężczyzna, też bym skrytykowała.
  • tiszantul Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 15:40
   Widzieliście, ze nawet opozycyjny, należący do niemiecko-szwajcarskiego kapitału Onet krytykuje bohaterów afery, a redaktor naczelny Węglarczyk jest oburzony zachowaniem "grupy Jandy"?
   Niemiecki Onet z redaktorem Węglarczykiem wspierają pisowską prowokację? Na ematce wszystko jest możliwe:

   www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/moja-szczepionka-jest-wazniejsza-niz-twoja/v5gglm7,79cfc278
  • wrotek0 Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 15:54
   Mamy na stronach rządowych Narodowy Program Szczepień. Jest. Ale nie mogą znaleźć podstawy prawnej do jego wprowadzenia - czyżby znowu zaczęło rządzić prawo powielaczowe i okólniki?
   I pytanie numer 2 - jaki akt prawny reguluje sankcje karne za wykonywanie szczepień w innej niż w Programie Kolejności? Bo minister Woś (nota bene jeden z pierwszych dotkniętych covidem w Polsce, jego kierowca niestety nie przeżył) już straszy doniesieniem do prokuratury. Nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza?
   Moralną ocenę celebrytów zostawiam dla siebie, ale chciałabym zobaczyć listę wszystkich zaszczepionych poza kolejką a nie wywlekanie tylko tych, których władza nie lubi.
  • nangaparbat3 Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 16:20
   jej wpis jest mocny i tak, wie, że być może za takie otwarte pokazanie, jak to działa, grozi jej wyrzucenie z pracy:

   Pani doktor niczego nie pokazała, jedynie grozi, że pokazać może. Wściekła się i to akurat dobrze rozumiem - z moich znajomych nikt tak nie czeka na szczepienia, jak właśnie lekarze, wielu jest z tego pwodu w wielkim stresie, nie dziwię się, oni wiedzą, jak to "sezonowe przeziębienie" moż przebiegać.

   Więc pani doktor potwornie się zdenerwowała, co każdemu się zdarza, napisała parę głupot, zgubiła parę wyrazów, zdarza się. W dawnych czasach wykrzyczałaby to w domu przy rodzinie albo przez telefon do przyjaciłki, która pewnie szybciutko zadzwoniłaby do innej, "posłuchaj, co ta Herman wygaduje", plotka by się rozniosła - ale tylko plotka. A teraz jest Internet i Twitter, co napiszesz rozchodzi się na cały świat, nie ma litości potem.

   Wniosek: najpierw ochłoń, potem pisz.
  • hanusinamama Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 04.01.21, 16:51
   Ciekawe jak ta Pani leczy w szpitalu. Moj dziadek leży w szpitalu, lekarz zlecił konsultacje psychiatryczną...uwaga polegała ona na "przeczytaniu karty pacjenta, wypełenieniuu przez pacjenta ankiety (pacjent ma 86 lat i często zapomina gdzie jest, kim jest...no był w stanie wypełnić ankietę)". Padłam. Ciekawe ile NFZ wycenił taką konsultację.
    • bistian Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 05.01.21, 10:24
     pani07 napisał(a):

     > Wystarczy wejść na fb na ZUM na WUM, a tam coś chyba się przełamało, bo lekarze
     > /pielęgniarki wprost piszą, jak całą tę sytuację widzą.
     > A zdaje się, że część emam nie rozumie tego, na co zwrócił uwagę w swoim wpisie
     > Szczepan Twardoch:

     Zdaje się, że pan Twardoch nie rozumie powagi sytuacji i jak wielu, zajmuje się głupotami.
     Powinno się szczepić 200-220 tys. osób dziennie, być już przygotowana logistyka, punkty szczepień i pracownicy, powinien być działać system komputerowy umożliwiający ewidencję szczepień i przygotowanie z tego automatycznych wezwań do osób szczepionych itd., a to jest tylko minimum. Żaden z tych punktów nie został zrealizowany, a ludzie biją pianę o 18 szczepionek, awanturę tę obserwuje z radością nieudolny rząd PiS.
     Tak to jest, gdy ktoś nie widzi całości, tylko skupi się na szczególe
     • araceli Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 05.01.21, 10:28
      > Zdaje się, że pan Twardoch nie rozumie powagi sytuacji i jak wielu, zajmuje się
      > głupotami.
      > Powinno się szczepić 200-220 tys. osób dziennie, być już przygotowana logistyka
      > , punkty szczepień i pracownicy, powinien być działać system komputerowy umożli
      > wiający ewidencję szczepień i przygotowanie z tego automatycznych wezwań do osó
      > b szczepionych itd., a to jest tylko minimum. Żaden z tych punktów nie został z
      > realizowany, a ludzie biją pianę o 18 szczepionek, awanturę tę obserwuje z rado
      > ścią nieudolny rząd PiS.
      > Tak to jest, gdy ktoś nie widzi całości, tylko skupi się na szczególe      Dokładnie tak - o ileż fajniej brandzlować się wyżywaniem na celebrytach...
      • bistian Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 05.01.21, 10:35
       pani07 napisał(a):

       > Czyli dalej Bastian nie rozumie, o czym p. Twardoch napisał, nic tylko teraz pr
       > oszę sobie puścić piosenkę Turnaua "Cichosza" - bardzo aktualna.. Cicho sza i p
       > yk szczepionkę...

       Ja rozumiem, ale nie rozumiem, dlaczego pisze tylko o tym, chociaż to też bywa(!) ważne, to fakt. Tak sobie napisał, a nie zajął ważnymi kwestiami, ma prawo
       • pani07 Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 05.01.21, 10:54
        Ale rozumiesz, że p. Janda do tego wtopiła we wczorajszej rozmowie z p.Olejnik rektora? Jej najnowszy wpis na fb pokazuje, że ma tego świadomość- i w bańce owszem będą poparcia/wsparcia/zaparcia, ale odbiór jest inny, także wśród środowiska medycznego, a tam trudno jednak uznać, że to prorządowe środowisko:
        • bistian Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 05.01.21, 11:02
         pani07 napisał(a):

         > Ale rozumiesz, że p. Janda do tego wtopiła we wczorajszej rozmowie z p.Olejnik
         > rektora? Jej najnowszy wpis na fb pokazuje, że ma tego świadomość- i w bańce ow
         > szem będą poparcia/wsparcia/zaparcia, ale odbiór jest inny, także wśród środowi
         > ska medycznego, a tam trudno jednak uznać, że to prorządowe środowisko:

         Rozumiem i co z tego?
         A z czym się nie zgadzasz z tym, co napisałem? Czy nie powinno być to wszystko przygotowane?
         Był na to czas, ale te nieroby nic nie robiły, w myśl "ch... może przejdzie?", a przecież dobrze wiedzieli, że nie przejdzie samo, że trzeba się przygotować.
         Ten tzw. rząd (jak napisałaby elka), wykorzystuje sytuację, robi zadymy po to, żeby nikt się do nich przyczepił. Nie czujesz się wykorzystywana? Jak to robisz?

         To nie jest tak, że ja trolluję, żeby zbić temat, ale mamy za duże problemy, żeby zająć się czymś takim w tak długim czasie. Trzeba docisnąć tych z PiS, bo nas wszystkich wykończą swoją niefrasobliwością
         • dramatika Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 05.01.21, 11:57
          bistian napisał:

          > Trzeba docisnąć tych z PiS

          I co ci, na Boga, da dociśniecie PiSu? Nie ma żadnej alternatywy. Dlatego mnie osobiście do szału doprowadza ten bezrozumny antypis, który polega tylko na bezproduktywnym dopyerdalaniu się, przy jednoczesnym popieraniu dokładnie takich samych idiotów.
          • bistian Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 05.01.21, 12:49
           dramatika napisał(a):

           > bistian napisał:
           >
           > > Trzeba docisnąć tych z PiS
           >
           > I co ci, na Boga, da dociśniecie PiSu? Nie ma żadnej alternatywy.

           Nie ma alternatywy, Polacy, na razie, nie wybiorą kogoś innego, więc trzeba docisnąć, tylko nikomu się nie chce. Wolą zdychać, niż wymagać. Głupi naród, Piłsudski miał rację.
     • natalia.nat Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 05.01.21, 10:59
      Ale tutaj mamy dwie kwestie rozdzielne. Pierwsza to brak logistyki i właściwej organizacji szczepień przez organy rządowe a druga to proceder szczepień ewidentnie po znajomości osób bez uprawnień (raczej nie dotyczy to tylko 18 szczepionek). I to, że ktoś pisze tylko o jednej z tych kwestii (dla ciebie głupota, dla innych nie) nie znaczy wcale, że nie ma świadomości drugiej. A celebryci? O wiele lepiej by to wyglądało, gdyby zwyczajnie przyznali, że ktoś zadzwonił i skorzystali z możliwości wcześniejszego zaszczepienia, te bajki o akcji promocyjnej o której nikt nic nie wiedział, albo że sądzili że robią cos dobrego (dla siebie na pewno), no są zwyczajnie nie na miejscu.
      • pani07 Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 05.01.21, 11:06
       ". A celebryci? O wiele lepiej by to wyglądało, gdyby zwyczajnie przyznali, że ktoś zadzwonił i skorzystali z możliwości wcześniejszego zaszczepienia, te bajki o akcji promocyjnej o której nikt nic nie wiedział, albo że sądzili że robią cos dobrego (dla siebie na pewno), no są zwyczajnie nie na miejscu."

       Bo poszli drogą Wałęsy- zwyczajnie: przyznanie się, powiedzenie, jak było, przeprosiny, faktyczne wejście w akcję promocyjną szczepień (gdy patrzy się, ilu u nas płaskoziemców w tej kwestii)- i dawno sprawa byłaby zamknięta.
       • araceli Re: Wpis lekarki z WUMu a szczepienie celebrytów 05.01.21, 11:38
        pani07 napisał(a):
        > ". A celebryci? O wiele lepiej by to wyglądało, gdyby zwyczajnie przyznali, że
        > ktoś zadzwonił i skorzystali z możliwości wcześniejszego zaszczepienia, te bajk
        > i o akcji promocyjnej o której nikt nic nie wiedział, albo że sądzili że robią
        > cos dobrego (dla siebie na pewno), no są zwyczajnie nie na miejscu."
        >
        > Bo poszli drogą Wałęsy- zwyczajnie: przyznanie się, powiedzenie, jak było, prze
        > prosiny, faktyczne wejście w akcję promocyjną szczepień (gdy patrzy się, ilu u
        > nas płaskoziemców w tej kwestii)- i dawno sprawa byłaby zamknięta.


        O akcji promocyjnej bajki opowiada też Damięcka, która jak pisze - nie skorzystała?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka