Dodaj do ulubionych

Piszczenie w uszach

05.01.21, 18:44
Pisze w imieniu brata bo jest juz na skraju nerwicy z powodu piskow w uszach. Trwa to juz 2 tygodnie. Byl u 2 laryngologow i nic, co mogloby pomoc nie doradzili. Prosze Was o porady, moze ktoras z Was miala z tym do czynienia i udalo sie pozbyc.
Obserwuj wątek
    • silenta Re: Piszczenie w uszach 05.01.21, 18:51
      Ja mam tak już ponad trzy lata ale w jednym uchu. Prawdopodobnie nie da się nic z tym zrobić. Jedyna pociecha, że po pierwszych tygodniach gdy myślałam, że oszaleję, po tych kilku latach w zasadzie tego nie zauważam.
    • snajper55 Re: Piszczenie w uszach 05.01.21, 19:47
      akseinga1975 napisała:

> Pisze w imieniu brata bo jest juz na skraju nerwicy z powodu piskow w uszach.

To się nazywa "szumy uszne" . Można wygooglać sporo na ten temat. Niestety, sporo artykułów jest w zasadzie reklamami, w których najpierw jest napisane, że szumy uszne są nieuleczalne a potem są propozycje różnych terapii. Czasem podawane są informacje wzajemnie sprzeczne. Na przykład:

"Z badań przeprowadzonych przez Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w latach 1999-2000 wynika, że szumów usznych doświadcza ok 20 proc. Polaków. (...)
      Odsetek szumów wzrasta z wiekiem. Szacuje się, że co piąta osoba w wieku senioralnym może mieć takie dolegliwości."

zdrowie.pap.pl/byc-zdrowym/co-zrobic-gdy-szumi-w-uszach

Przyczyny szumów są nieznane. Nie wiadomo czy szumów nie wywołują różne przyczyny. Z powodu niewiadomych przyczyn trudno szumy leczyć.

Mnie też szumi, przyzwyczaiłem się.

S.
        • bistian Re: Piszczenie w uszach 05.01.21, 20:18
          szafireczek napisała:

> Jak nieznane? Np. zmiany miażdżycowe...nieprawidłowo leczone zapalenie ucha...u
          > szkodzenie słuchu z powodu głośnej muzyki sluchanej w byle jakich słuchawkach.

Tak jest, to prawda.
          Ja mam szumy uszne, raz mniej, raz więcej, raz wcale. Gdy pochodzę w słuchawkach w hałasie, to mam.
          Wcześniej myślałem, że to odgłos od oświetlenia, dopiero po pewnym czasie się połapałem, że to z uszkodzeń.
          Kiedyś miałem badania i lewe ucho było słabsze, a teraz szumy są głównie z lewego ucha. Podobno większość artylerzystów ma utratę słuchu, osoby z innych głośnych zawodów też mają ten problem.
          I tu jeszcze dodam, jeżeli jest jakieś choćby małe upośledzenie słuchu, to głośniejszy dźwięk i długotrwały, bardzo denerwuje, również pewne wysokości tonów są nie do słuchania przez dłuższy czas. Czasami również jest taka reakcja, że się słabo słyszy do pewnego momentu, kiepsko rozróżnia dźwięki, są problemy ze słuchaniem cichych rozmów, ale jeśli jest niewiele głośniej, to już jest zdecydowanie za głośno i aż boli.
          Starsi ludzie tak mają, a czasami też mówią, że coś szumi.

Tak więc, uszkodzenia słuchu wstępem do szumów big_grin
    • lot_w_kosmos Re: Piszczenie w uszach 05.01.21, 20:38
      Zapraszam na dwie grupy facebookowe:
      Szumy uszne medycyna konwensjonalna
      Szumy uszne medycyna niekonwencjonalna.

Skarbnica wiedzy, porad i ukierunkowania.

Może mial uraz akustyczny lub zawał ucha. Czas na skuteczne działanie mija nieubłaganie.

Kokejna rzecz: powikłanie po covidzie. Ostatnio niestety częste.
    • agnesta Re: Piszczenie w uszach 05.01.21, 20:59
      Mnie piszczy w jednym uchu od 3 lat. Niestety w większości przypadków nie da się tego wyleczyć.
      Początki są ciężkie, wiele osób wpada z tego powodu w depresję. Jeśli brat tak źle to znosi, poza diagnostyką szumów powinien udać się także do psychiatry - mi antydepresanty bardzo pomogły.
    • koronka2012 Re: Piszczenie w uszach 06.01.21, 00:32
      Niech spróbuję wbić się jakoś do kliniki w Kajetanach. Przypadkowi laryngolodzy mogą nie pomóc. U znajomego zaczęło się od szumów i pisków a skończyło się nagłą utratą słuchu i leczeniem w komorze hiperbarycznej.

Są takie urządzenia imitujące dźwięki, które pomagają się przyzwyczaić.
      • lot_w_kosmos Re: Piszczenie w uszach 06.01.21, 10:56
        Kajetany? Nie znam nikogo z szumami kto by to polecal. Wyciągną kasę, n8e pomogą.
        Szumy uszne są niemal niemożliwe do świadomego wyeliminowania. Nie ma na to sposobów. Czasem same znikną.
        A badania można zrobić bez Kajetan: w każdym mieście są pracownie badania słuchu, gdzie mozna zrobić kilka badań: audiometrie tonalną, otoemisję, plus parę badań ucha wewnętrznego i środkowego. Plus dobry laryngolog który ma m8kroskop z kamerą. Tomografia komputerowa pirsmid i nerwu słuchowego jest wszędzie. Usg tętnic szyjnych, rtg kręgosłupa. Dentysta zbada zęby i stawy żuchwowe.
        Jak ktoś ma pakiet medyczny lub chce się pobawić w nfz - zrobi to za darmo. Kajetanywydoją a nie pomogą....
          • lot_w_kosmos Re: Piszczenie w uszach 06.01.21, 14:25
            Komora hiperbaryczna powinna być zlecona niemal natychmiast po wystąpieniu objawów.
            Om dłuższy czas upływa , tym efekt mniejszy . Pomijam że u większości i tak zerowy.

To samo dotyczy sterydów, chocby encortonu.Powinny być wdrożone natychmiast. Potem to musztarda po obiedzie.
            • koronka2012 Re: Piszczenie w uszach 06.01.21, 18:44
              lot_w_kosmos napisała:

> Komora hiperbaryczna powinna być zlecona niemal natychmiast po wystąpieniu obja
              > wów.

Fakt, im szybciej tym lepiej. Ale o ile pamiętam stosowano ją również u córki koleżanki po uszkodzeniu słuchu i wcale nie od razu a pomogło.

> Om dłuższy czas upływa , tym efekt mniejszy . Pomijam że u większości i tak zer
              > owy.

Przesadzasz, ludzie na oddziale mieli efekty terapii w Komorze choć nie wszyscy trafili tam od razu
    • gragi_tara Re: Piszczenie w uszach 06.01.21, 11:48
      Jakiś czas temu miałam coś jakby świerszcze w uszach. Lekarze rozkładali ręce a ja myślałam,że oszaleję. Najgorzej było w nocy. Przeszło samo po kilku miesiącach, pamiętam że jak się obudziłam rano i była cisza to popłakałam się ze szczęścia 😉 niech brat się nie poddaje, niech słucha cicho muzyki przez słuchawki by to zagłuszyć. I jak dziewczyny radzą wizyta u psychiatry bo wiem,że ludzie wpadają przez to w depresję a nawet potrafią targnąć się na życie.
    • black_halo Re: Piszczenie w uszach 06.01.21, 13:29
      Mam od 6 lat, zaczelo sie nagle, po grypie. Zrobilam pîelgrzymke po specjalistach w 4 krajach, zrobilam wszystkie mozliwe badania i nic. Probowalam roznych metod alt-medowych i tez nic. W sumie po 2 latach jakos sie przyzwyczailam i na dzisiaj prawie tego nie slysze. Oczywiscie bardzo dbam o sluch, na koncerty i glosne imprezy zawsze mam zatyczki do uszu (mam specjalne robione na wymiar). Unikam halasu, przewiania, wychlodzenia. Obserwuje kiedy mi sie pogarsza (jak sie nie wyspie i prze okresem) i w sumie jakos sobie radze.
    • igge Re: Piszczenie w uszach 06.01.21, 13:48
      Muszę mężowi pokazać Twój wątek choć on myśli, że zbadał już wszystko.
      Od mniej więcej roku ma szumy. Długo nie poszliśmy do lekarza, google nic nie mówił o tym, że szumy to jest np ubytek słuchu, głuchota. Ostatnimi czasu zdarzają się niestety i piski. Od kilku miesięcy chadza na kolejne badania i kontrole, łyka leki na wykrytą przy okazji niechcący boreliozę. Możliwe, że to wcale nie borelioza jest przyczyną tego wykrytego ubytku słuchu, który mamy nadzieję nie będzie postępował.
      Przy podnoszeniu ciężaru albo przy innej okazji jakieś naczynie/ naczynia mogły pęknąć.
      Mąż nigdy niczego nie słuchał głośno ani słuchawek nie używa do słuchania muzyki.
      Pierwszy lekarz, od którego zaczęły się pielgrzymki szpitalne to był laryngolog. On wykrył ubytek słuchu. I dał skierowania na dalsze konsultacje. A potem to już kolejne i kolejne badania. Na NFZ.
      Mąż miał 49 lat kiedy to się zaczęło.
      Trochę przerażające jest, że niektóre forumki żyją z tymi piskami/ szumami od latsad .
    • kieszonkowa Re: Piszczenie w uszach 07.01.21, 09:45
      Mam od ponad dwóch lat to samo, w jednym uchu, upiorne 😞 zaczęło się od nurkowania z butlą, od tamtego czasu nie zeszłam pod wodę i nie wiem czy zejdę, trauma, a ucho trzeszczy prawie cały czas 😔 ciężko z tym żyć
    • beverlyja90210 Re: Piszczenie w uszach 07.01.21, 10:41
      Tez się z tym borykam od ok 8 lat najgorzej na prawe ucho w nocy.

Jakiś czas temu zaczęłam się suplementowac,wit.d 4000,wit.c 1000 i cynk ale nie wiem jaka dawka do tego Omega i słuchajcie pi jakimś 1,5 mc w nocy nie słyszałam w tych uchu nic i gdybym była bardziej wrażliwa tez pewnie bym się poryczalam jak tu jedna z Was napisała. Na początku się przestraszyłam tej ciszy smile i ze względów na problemy z przewodem pokarmowym musiałam suplementację na jakiś czas odstawić i na drugi dzień bez supli,szumy wróciły
      Mam nadzieje ze jak najszybciej będę mogła do tego wrócić
    • czarna_kita Re: Piszczenie w uszach 07.01.21, 11:28
      Piszczenie w uszach to objaw jakiejś choroby. U mojego męża tak się objawiało nadciśnienie ( po zdiagnozowaniu i wdrożeniu leków minęło) a u mojego taty cukrzyca. Czytałam te że przy tarczycy też potrafi piszczeć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka