Dodaj do ulubionych

PPK po roku

07.01.21, 12:50
Pytanie do tych, którzy nie zrezygnowali z PPK.
Jaki jest stan Waszego konto po rocznym oszczędzaniu? Mi NN podaje, że wypracowali dla mnie 420 zl. Zastanawiam się jak to wygląda gdzie indziej.
Obserwuj wątek
  • z_lasu Re: PPK po roku 07.01.21, 14:43
   Pff... po roku. Teraz to oni nie mogą sobie pozwolić na wpadki wizerunkowe, więc nawet dopłacą do interesu byle ludzi przekonać. Sęk w tym, że to są prywatne podmioty, które nawet nie muszą Ci oddać tego, co do nich wpłynęło. Zdecydowałabym się (pomijając, że nie mogę uncertain) gdyby byli zobligowani oddać 100% tego co dostali (a jak zarobią, to ich zysk - miło jeśli się podzielą). Tymczasem rozwiązanie jest tak skonstruowane, że podmiot finansowy ma grać moimi pieniędzmi na moje ryzyko. Niech spadają.
    • z_lasu Re: PPK po roku 07.01.21, 15:48
     To wynika z ustawy o PPK, trudno to znaleźć, bo nikt nie jest zainteresowany, żeby zainteresowanych o tym informować.

     Cytat z artykułu (linki poniżej):

     "Czy mogę stracić na PPK?
     Pieniędzmi zarządza Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, więc to czy uzyskasz zysk czy nie, zależy od jego osiągnięć. Jeśli towarzystwo nie ma zysku, nie masz go ty. Ważne w co inwestuje TFI – inwestycje ryzykowne np. w akcje, mogą przynieść nawet straty. Finalnie może się okazać, że straciłeś wpłacone pieniądze. Warto mieć na uwadze, że inflacja też bardzo skutecznie pomniejszy twoje oszczędności w PPK."


     Tu masz przykładowe artykuły:

     Tekst linku
     Tekst linku

     A tu jeszcze inny aspekt, o którym się nie mówi:

     Utrata świadczeń

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka