Dodaj do ulubionych

Krzesło biurowe vs fotel gamingowy

08.01.21, 14:36

Szukam wygodnego 'zdrowego" krzesła biurowego. W wynikach pokazują mi się fotele gamingowe, które wydają się spełniać wszystkie potrzeby. Zainteresować się czy gdzieś jest haczyk?
Obserwuj wątek
      • chococaffe Re: Krzesło biurowe vs fotel gamingowy 08.01.21, 14:44
        Z ceną na pierwszy rzut oka jest różnie. Miejsce - na pewno będę brała pod uwagę.

Ale rozumiem, że jest to po prostu wygodny fotel/krzesło przy którym da się pracować na komputerze (ma np możliwośc odpowiedniej wysokości itd)

Myli mnie wymyślanie kolejnej nazwy na mebel - tylko marketing czy faktycznie są różnice
      • renia266 Re: Krzesło biurowe vs fotel gamingowy 08.01.21, 14:50
        Nie do końca się zgadzam. Niektóre piekne dizajnerskie fotele biurowe potrafią dużo kosztować. Fotele gamingowe są moim zdaniem nawet brzydsze. Mój mąż za to kupił sobie gamingowy do biurka bodajże polskiej firmy Diablo i mówi że rewelacja jeżeli chodzi o wygode i zdrowy kregosłup.
                • arribeth Re: Krzesło biurowe vs fotel gamingowy 08.01.21, 22:03
                  Od świąt mamy w domu dwa modele - Diablo X-Fighter dla syna i dla nas Diablo Basic z siatkowym siedziskiem i oparciem. Basic jak dla mnie jest wygodniejszy i zgrabniejszy, ale syn ze swojego jest bardzo zadowolony. Wizualnie - X-Fighter jest wielki. Eko skóra w upały też może być problematyczna, ale młody taki chciał i taki ma, to on będzie się na niej gotował. Regulacje obydwa mają podobne. Ale - poduszka w tym gamingowym doprowadzałaby mnie do szału, gdybym miała na nim przesiedzieć kilka godzin. Jest duża, gruba. twarda i po prostu uwiera w plecy. Diablo Basic ma oparcie wyprofilowane i to wygięcie jest dla mnie po prostu bardziej fizjologiczne.
        • mava Re: Krzesło biurowe vs fotel gamingowy 08.01.21, 15:55
          >Mój mąż za to kupił sobie gamingowy do biurka bodajże polskiej firmy Diablo i mówi że rewelacja jeżeli >chodzi o wygode i zdrowy kregosłup.

mój syn kupił sobie fotel gamingowy. Owszem, był bardzo wygodny...dopoki szlag go nie trafił. Fotel kosztował blisko 1000 zł a posłużył najwyżej 2 lata. Był ze sztucznej skory (jakies PU "wysokiej jakosci") + materiał. No i ta sztuczna skóra zaczęła sie przecierać, obłazić...I tak w lecie syn kladł ręcznik na fotel bo inaczej się przyklejał do fotela. Potem ten ręcznik był juz na stałe - jak siedzisko oblazło. I w końcu syn fotel wyrzucił w cholere, kupił wysoki fotel biurkowy w Ikei. Z matriału. Nawet jak wywali to jednak mniej go to będzie kosztowało. Ale fotel cały czas mu służy i syn jest zadowolony.
          Fotel gamingowy był też polskiej marki, baaardzo chwalony w sieci, DXRACER.
          https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTR8P29EaMjmY3bTyT7So5Jf9rKvD5LtlRVkA&usqp=CAU

A syn od zawsze był zapalonym graczem (obecnie pracuje w branzy) więc w fotelu spedzał wiele godzin.
          Tak że...radzę zwracać szczególna uwage na obicie takiego fotela
        • mysiulek08 Re: Krzesło biurowe vs fotel gamingowy 08.01.21, 16:23
          ergohumana mamy w skorze, leoparda tez, ale moja sabrina ma oparcie z siatki, chwale sobie, jest bardzo dobrze wyprofilowane, sprezyste, krzeslo jest lzejsze smile bo skorzany ergohuman czy leopard sa masywne i ciezkie,

uzytkowane sa od trzech lat, zero zuzycia, a siedzimy przy kompach duzo godzin
            • mysiulek08 Re: Krzesło biurowe vs fotel gamingowy 08.01.21, 16:40
              contessa to ponad 4tys w promocji niestety, leopard to juz w ogole kosmos

ale ergohuman z teksylnym siedzeniem i siatka na oparciu to 2000 wiec jeszcze do przezycia
              www.ceneo.pl/11488356#tab=reviews

przerobilismy przez lata duzo krzesel, glownie dostepnych w sklepach typu ikea czy obi i zawsze bylo cos nie tak, glownie glebokosc, wysokosc i wyprofilowanie, kuzyn ma problemy z kregoslupem i cierpial bardzo, jak sie pokazal na rynku ergohuman to kupil, ale tez do konca nie byl przekonany (wersja w skorze), ponoc wyprofilowanie na odcinku ledzwiowym nie pasowalo, ale przypasowal drugiemu, a pierwszy kupil sobie contesse tongue_out inna jakosc pracy jak mowil, ale oczy mu sie zaswiecily do modelu leopard, stwierdzil, ze stac go w koncu przeciez smile i w ten sposob ja odziedziczylam contesse

leopard wymaga sporo miejsca
            • nenia1 Re: Krzesło biurowe vs fotel gamingowy 08.01.21, 18:24
              Mogę potwierdzić, też mam ergohumana w skórze i jest to bardzo dobry fotel, mnie szczególnie podoba się wyprofilowanie pod odcinek lędźwiowy, z minusów jak widzę, ale to po fotelu partnera, że skóra na siedzisku trochę się deformuje, no ale on waży więcej niż ja, z dobre 40 kg. więc to pewnie dlatego, u mnie się nic nie dzieje.
          • mysiulek08 Re: Krzesło biurowe vs fotel gamingowy 08.01.21, 16:30
            wroc, to nie sabrina, tylko contessa smile myla mi sie od zawsze

siedzisko tez ma z 'siatki', ale mam poduszke, bo czasami Kicia.Yoda mnie podsiada i ona nie lubi siatki

okamura ma najglebsze siedziska (mowa o dostepnych u nas krzeslach do kompa) i najwyzszy poziom ustawien, wzrostu nam nie los nie poskapil i wszystkie dostepne byly za niskie
        • mus_tang1 Re: Krzesło biurowe vs fotel gamingowy 10.01.21, 15:13
          Siatkowe oparcia są super latem. Mam z Ikei, siedzisko skóra naturalna. Latem się przyklejasz. Poza tym działa bez problemu koło 6 lat (kółka, skóra ok)
          Teraz jest nowy model. Nie pamiętam nazwy, ale ma dodatkowo kupowany zagłówek. Cały materiałowy.W sklepie był tylko szary. Czekam na dostawę. Jest bardzo wygodny, wszelkie możliwe regulacje, również siedzisko wysuwane w poziomie i regulacja podłokietnikow, i regulowane podparcie dla lędźwi Jest płytszy od poprzedniego. Dla nastolatka młodszego lub kobiety . Cena koło 800zl z zagłówkiem. Jedyna wada to twarde podłokietniki, ale był najlepszy z tych co znalazłam, wizualnie i jeśli chodzi o wygodę, głębokość siedziska.
          Mloda chciała diablo, ale po moim trupie, ohydne są :p
    • taje Re: Krzesło biurowe vs fotel gamingowy 08.01.21, 16:31
      Jak dla mnie nie do przejścia jest ich estetyka... Mam teraz problem bo syn koniecznie chce fotel gamingowy a ja bronię się rękami i nogami. Czy ktoś widział jakieś wyględne (co dla mnie oznacza minimalistyczne) fotele gamingowe, powiedzmy, że cena nie gra roli? Musi mieć zagłówek.
    • huexido Re: Krzesło biurowe vs fotel gamingowy 08.01.21, 17:01
      Mam w domu dwa fotele biurowe marka sitag, obydwa kupione superokazyjnie przy likwidacji biura, 5 letnie ale praktycznie bez śladów użytkowania. Używamy takich w firmie, jednak nowy to wydatek rzędu 2tys., to dużo. Wygodne, nie do zdarcia, wytrzymałe mechanizmy, regulacja pion, poziom, plecy, podłokietniki, wszystko stabilne, dobrze spasowane. Tapicerka nie przeciera się, ciągle jak nowa. Wyprałam karcherem i jest pięknie. Czasem można dostać na olx i allegro, szczególnie teraz gdy firmy wyprzedają biura. Jeśli uda Ci się trafić na taki to polecam, jakość 1000 razy lepsza niż najdroższa ikea (pu z ikei fenomenalnie mi się kruszyło).
    • kotejka Re: Krzesło biurowe vs fotel gamingowy 08.01.21, 18:52
      moi synowie mają gamingowe - diablo x-one
      nie graja duzo, ale ze wzgledu na zdalne siedza jednak bardzo duzo przed kompem
      sa bardzo bardzo zadowoleni
      faktycznie sa ogromne
      styl maja jaki maja - choc w pokoju nastolatka to akurat nie razi
      ale sa bardzo bardzo wygodne
      ekoskora owszem pewnie spoconej golej dupie da dyskomfort, ale z drugiej strony latwa jest do utrzymania w czystosci i nie plami sie
    • buldog2 Re: Krzesło biurowe vs fotel gamingowy 08.01.21, 19:57
      Fotele gamingowe jak najbardziej.
      Jeśli chodzi o inne polecane tutaj - też są niezłe. Zagłówek też dobra rzecz, tylko powinien być dopasowany do kształtu głowy, nie wyobrażeń projektanta. Oczywiście z regulowanymi wysokością i odchyleniem w tył.
      Fotel, powinien mieć:
      - oparcia (podłokietniki) o wysokości regulowanej tak, żeby ramiona były lekko podniesione (mięśnie ramion nie napięte, nie rozciągane),
      - oparcia powinny być krótkie na tyle, żeby dłonie mogły "leżeć" na klawiaturze,
      - wysokość i wypukłość podpórki lędźwiowej muszą być dopasowane do konkretnej osoby (nie ma rozwiązania uniwersalnego),
      - siedzisko powinno być szerokie, z regulowanym wysunięciem przód-tył.

Foteli spełniających wszystkie wymienione warunki nie spotkałem, ale można sobie poradzić samodzielnie.
      Później napiszę więcej, boli łapa.

Posłuchaj tego:
      u.pcloud.link/publink/show?code=XZIsJYXZI6rf2MmY0PjEO4XOVPLFHVoqseok

P.S. Uwaga: Niedługo kolejne odwiedziny królowej Maeve.
    • my_fair_lady Re: Krzesło biurowe vs fotel gamingowy 08.01.21, 23:55
      Mój syn dostał (jakieś 2 lata temu. Może 3? Czas tak szybko leci..... 🕰) fotel Omega “Secret Lab”... czy jakoś tak. Jest super wygodny! Bardzo przyjemny w dotyku i ma świetny zagłówek i “zaplecnik”. (Cudowna, mięciutka “gàbka” na dół pleców, idealnie wyprofilowana, (bo mnie zawsze boli dół pleców jak za długo posiedzę). Sprawdziłam osobiście podczas wielogodzinnych “odwiedzin” na pogawędki w pokoju syna 😉.

Teraz (z okazji- wiadomej) urzàdzam swoje własne biuro domowe. Będę szukać czegoś podobnego!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka