Dodaj do ulubionych

Fobia społeczna - nastolatka. jak pomóc?

10.01.21, 11:06
Chodzi o moją 18 letnią córkę. Ma rozpoznaną socjofobię i osobowość ze skłonnością do depresji, jest pod opieką psychiatry, bierze leki. Kontaktowaliśmy się z psychologami i zalecenie jest w zasadzie jedno: córka powinna chodzić na terapię grupową. Na terapii indywidualnej spotkanie z psychologiem wygląda tak, że córka siedzi na fotelu przez 45 minut i się nie odzywa, psycholog gada mniej lub więcej a efektów nie ma. Na terapię grupową córka nie chce się zgodzić, robiliśmy kilka podejść ale każdorazowo kończyło się histerią, napadem paniki, twierdzi, że nie jest w stanie uczestniczyć ze względu na silne lęki. Psycholog nie chce więcej pracować indywidualnie bo twierdzi, że póki córka nie ma motywacji to nic z terapii nie będzie. i pewnie ma rację. No i właśnie o tę motywację chodzi. Może któraś z Was, mądre emamy ma pomysł na zmotywowanie nastolatki i namówienie na uczestnictwo w czymś co pomoże jej wypracować kontakty z ludźmi. Myślałam o wolontariacie ale jak ja w to wkręcić? A może odpuścić? Dodam, że córka mówi, że jej przeszkadza to,że nie potrafi nawiązywać relacji ale jest na etapie "nie umiem, nie dam rady i koniec".
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka