Dodaj do ulubionych

Dworczyk , 1200 szczepień na 2477 gmin , 0,5 osoby

11.01.21, 10:01
W Polsce jest 2477 gmin miejskich i wiejskich . Czyli pod wodzą Dworczyka w weekend zaszczepiono 0,5 mieszkańca w każdej gminie .
W każdej gminie wiejskiej i malomiasteczkowej jest po jednej przychodni rejonowej z gabinetem szczepień i pielegniarkami szczepiącymi .
W dużych gminach miejskich takich jak Kraków czy Poznań jest po 20 przychodni rejonowych
Czyli w Polsce jest około 5000 samych rejonowych/gminnych ośrodków zdrowia a w każdym osrodku po kilka pielegniarek szczepiących ,najczęściej 3-5 pielegniarek

5000 ośrodków x 4 pielęgniarki = 20 000 personelu szczepiącego

A ten Dworczyk kumpel Macierewicza tylko bredzi o "węzłowych szpitalach" .

Przychodnie rejonowe nie szczepią tylko "węzłowe szpitale " no i mamy 1200 szczepień w weekend .
Szczepienia powinny przeprowadzać samorządy /!!!/ a nie kumpel Macierewicza , mamy dotychczas sasinadę szczepieniową

Szczepienia w Izraelu wykonuje się w trybie ciągłym: przez całą dobę przez siedem dni w tygodniu, w sumie preparat otrzymuje 150 tys. osób dziennie.

Obserwuj wątek
    • turzyca Re: Dworczyk , 1200 szczepień na 2477 gmin , 0,5 11.01.21, 10:14
      Wiesz dlaczego w PRL nie było szparagów? Bo państwo nie było w stanie zorganizować łańcuchów dostaw, żeby towar dojechał odpowiednio schłodzony.
      To jest to samo. Dostarczenie szczepionek do przychodni wymaga potwornego planowania, bo rozmrożoną szczepionkę trzeba zużyć, dlatego szczepią tylko szpitale węzłowe.

Są inne szczepionki, łatwiejsze w obsłudze, które łatwo rozdystrybuować wśród przychodni, większość jeszcze w rejestracji, pierwsza dopuszczona 6 stycznia, EU zagwarantowała nam 13 mln dawek, kupiliśmy 6,5 mln.
        • olena.s Re: Dworczyk , 1200 szczepień na 2477 gmin , 0,5 11.01.21, 14:18
          Bo łańcuch był krótki.
          Analogicznie: podobno w szczycie prosperity Gierka padł pomysł o wpuszczenie McDonalda. Nie dało się go zrealizować z dwóch powodów: państwo nie było w stanie zagwarantować dostaw ziemniaków spełniających stałe parametry, ani też dostarczać w każdym punkcie gazu o niezmiennym ciśnieniu.
          Mniej rozwinięte cywilizacje nie są w stanie spełniać tego typu wymogów.
          Za to ich obywatele mogą się czaić na moment, kiedy wyżej zorganizowana społeczność potyka się o własną złożoność.
          • sarah_black38 Re: Dworczyk , 1200 szczepień na 2477 gmin , 0,5 12.01.21, 16:21
            olena.s napisała:

> Bo łańcuch był krótki.
            > Analogicznie: podobno w szczycie prosperity Gierka padł pomysł o wpuszczenie Mc
            > Donalda. Nie dało się go zrealizować z dwóch powodów: państwo nie było w stanie
            > zagwarantować dostaw ziemniaków spełniających stałe parametry, ani też dostarc

To można uznać za plus PRL-u, ponieważ plaga otyłości dosięgła nasze społeczeństwo ze trzy dekady później. Jestem rocznik '68 - nie miałam wśród swoich koleżanek otyłych osób, m.in. dlatego, że nie było syfnego jedzenia.

A co do szczepionek, to dobrze, że PIS nie bierze się za zamówienia, tylko robi to unia, bo byłoby podobnie jak z respiratorami i maskami. Słaba organizacja. Powiem jak było w moim przypadku z przesiewowym wymazem dla nauczycieli. Zgłosiłam się do badania. W poniedziałek 7.15 dostałam telefon, że mam dziś się stawić do punktu poboru wymazu. Pojechałam mocno przed południem. Kolejka była na 200 osób. Wszyscy stali na podwórku. Podeszłam na początek kolejki, spytałam osobę wychodzącą po badaniu, stała dwie i pół godziny na kilkustopniowym mrozie, przyszła o 7.30. Wejście do budynku od strony północy, więc nawet na słońcu nie można było się pogrzać, wiał wiatr. Na myśl czego się mogę nabawić czekając 2,5 godz. w kolejce podczas wietrznego , mroźnego dnia ( u mnie było 5 stopni na minusie) po pół godzinie zrezygnowałam i pojechałam do domu.

Może covida nie złapałabym, ale zwykłe przeziębienie na pewno. W sumie ja nigdzie nie łażę - ani po galeriach, nie popylam po ryneczkach, nie spotykam sie ze znajomymi, święta w małym gronie, do kościoła nie chodzę, na narty się nie wybieram.Jeżdżę jedynie do lasu rowerem, a teraz chodzę na kijki. Zdrowa jestem pod tym względem do tej pory. To kpina z ludzi, żeby zwołać tyle osób na raz i kazać im czekać na mrozie.
      • szeera Re: Dworczyk , 1200 szczepień na 2477 gmin , 0,5 11.01.21, 16:01
        "To jest to samo. Dostarczenie szczepionek do przychodni wymaga potwornego planowania, bo rozmrożoną szczepionkę trzeba zużyć, dlatego szczepią tylko szpitale węzłowe."

Nie bardzo. W Polsce szczepionki do szpitali trafiają już rozmrożone (mimo, że niektóre szpitale mówią, że chciałyby zamrożone i mają możliwość je przechowywać.) Pytanie dlaczego trafia ich tak mało, w porównaniu do tego co jest w magazynie ARM - oraz dlaczego tak nierównomiernie - Warszawa szczepi rodziny, inne miasta nie mają dla lekarzy. Polska caly czas ma większość pierwszych dawek niewykorzystanych.

Wg mnie Polska może mieć, z powodu swoich polskich problemów, duże trudności ze zwiększeniem skali szczepień. Co by było tragedią, bo dzięki UE cudem mamy szczepionkę, z której nie korzystamy.

W tej chwili inne kraje nie wyglądają lepiej niż PL bo zapętliły się w swoich grupach priorytetowych. Trzymanie się sztywno kolejności bardzo spowolniło niepotrzebnie szczepienia.U nas się mówi trochę złośliwie, że należałoby wszystkim popsuć lodówki, żeby przestali trzymać szczepionki w magazynach, a zaczęli szczepić. Ale wg mniej Niemcy czy USA w końcu sobie poradzą, a Polska niekoniecznie.

"Są inne szczepionki, łatwiejsze w obsłudze, które łatwo rozdystrybuować wśród przychodni, większość jeszcze w rejestracji, pierwsza dopuszczona 6 stycznia, EU zagwarantowała nam 13 mln dawek, kupiliśmy 6,5 mln."

Jak na razie "inna" jest jedna, o sporo słabszej skuteczności. Po kolejnym zamówieniu na 300 mln dawek UE ma już naprawdę sporo najskuteczniejszych obecnie szczepionek. W kraju takim jak Polska ich dystrybucja nie powinna stanowić problemu - jeśli stanowi, to jest to efekt błędnych decyzji, a nie szczególnych właściwości obecnie dostępnych szczepionek.
        • olena.s Re: Dworczyk , 1200 szczepień na 2477 gmin , 0,5 11.01.21, 16:51
          Ale część błędów wynika także z tego, że logistyka szczepionki podwójnej i mrożonej zwyczajnie przerasta pisich. Gdyby zamiast pfeizera i moderny jako pierwszy wskoczył J&J, czy nawet Astra, radziliby sobie lepiej.
          Niemniej to właśnie trudne wyzwania oddzielają wyraźnie leszczy od nieleszczy.
    • afro.ninja Re: Dworczyk , 1200 szczepień na 2477 gmin , 0,5 11.01.21, 10:29
      Tu jest Polska. Masz skojarzenie szpital- bezpieczna szczepionka. Poza tym pozy są pozamykane na trzy spusty. Punkty szczepien tylko dla zdrowych niemowlat i malych dzieci, gdzie mają się ludzie szczepic? W gmachu samorządu? Tutaj sie wszyscy boją, mówię głównie o medykach i ministerstwie zdrowia. Na razie ufają tylko szpitalom, a szpitale nie dają rady leczyć chorych ludzi, brak kadry, pozamykani, a mają jeszcze szczepić zdrowych?!
    • dzi1a Re: Dworczyk , 1200 szczepień na 2477 gmin , 0,5 11.01.21, 16:27
      cyt
      " W poniedziałek marszałek Senatu Tomasz Grodzki odpowiedział na tłumaczenie Michała Dworczyka na posiedzeniu senackiej komisji zdrowia - Trzeba położyć wszelkie wysiłki, aby szczepienia nie odbywały się w kilkuset szpitalach, tylko w kilku tysiącach punktów - tłumaczył Tomasz Grodzki, cytowany przez TVN24.

Szpitale są od czego innego. Szpitale są od leczenia ciężko chorych, onkologicznie, kardiologicznie i tak dalej "

- dodał Tomasz Grodzki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka