Dodaj do ulubionych

A pan szczepi celebrytów, ubeków

13.01.21, 11:06
"– Chcę powiedzieć tutaj, za pośrednictwem wolnych mediów, publicznych, TVP, proszę o refleksję. Bo to, co pan wyprawia, te wypowiedzi, ale również te obrony ze strony pana kolegów, to po prostu rzecz żenująca – powiedział Czarnek.

– Wszyscy widzą, co się stało. Ogrom nieprawidłowości jest przerażający. 200 osób zaszczepionych poza kolejnością i to w placówce Uniwersytetu Medycznego, który powinien dokładnie wiedzieć, że w pierwszej kolejności, przy tej ilości szczepionek, jaką mamy, szczepieni muszą być ci, którzy są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, pańscy pracownicy, studenci, pańscy koledzy lekarze. A pan szczepi celebrytów, ubeków – mówił minister."

dorzeczy.pl/kraj/168485/afera-na-wum-czarnek-nie-wytrzymal-pan-szczepi-celebrytow-ubekow.html
Obserwuj wątek
    • sarah_black38 Re: A pan szczepi celebrytów, ubeków 13.01.21, 15:16
     dzi1a napisała:

     > bo WOTowcy akurat przebywali w szpitalu , takie tłumaczenie :

     Nie wim jak ci z artykułu, ale te młode byczki z WOT-u siedzą na wejściu do szpitala, mierzą temperaturę i wydają dokumenty pacjentom przychodzącym na badania. Akurat oni są pożyteczni i wykonują potrzebną pracę w szpitalach. A może pani Janda tak chociażby jeden dzień postała na wejściu do placówki służby zdrowia i pomierzyła temperaturę pacjentom? Pani Seweryn przynajmniej przeprosiła, a nie jak p. Miller wczoraj bedąc gościem Polsatu na pytanie o szczepionkę, która dostał poza kloejnością zrobił się agresywny i jeszcze twierdził, że u was Murzynów biją.
     • riki_i Re: A pan szczepi celebrytów, ubeków 13.01.21, 16:14
      sarah_black38 napisała:

      > . A może pani
      > Janda tak chociażby jeden dzień postała na wejściu do placówki służby zdrowia
      > i pomierzyła temperaturę pacjentom?

      Polecam materiał Janka Śpiewaka na you tube. Jest tam wypowiedź córki Jandy, imo jest to kompletna kretynka. Nie ma szans, żeby Ci ludzie coś zrozumieli.
      youtu.be/NZwUDQyoROI
   • livia.kalina Re: A pan szczepi celebrytów, ubeków 13.01.21, 14:25
    Jednak absolwent KUL-u żadnemu absolwentowi Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej przenajświętszego ojca dyrektora, do piet nie dorasta. Wszystkie ważne i dobrze opłacone stołki powinny być obsadzone wybitnymi absolwentami albo chociaż studentami szkoły ojca dyrektora, a co zostanie to sobie czarnek może kolegów z KUL-u tam wciskać.
  • riki_i Re: A pan szczepi celebrytów, ubeków 13.01.21, 11:41
   Polecam profil studentów tej uczelni "zum na wum" na Facebooku. Rektor Gaciong to kwintesencja patologii uczelnianych. Jest na to 1001 potwierdzeń. Najbardziej mnie rozczulilo, jak nie chciał powołać rzecznika studentów (mimo że jest przewidziany w statucie uczelni), a jak studenci zaczęli szumieć, to odpowiedział, że przecież mają rzecznika... dyscyplinarnego !!!! Ps. Nieogarom wyjaśniam, że rzecznik dyscyplinarny służy do karania studentów, a nie wspomagania ich w wyrażeniu opinii i uwag na temat funkcjonowania uczelni.
  • bywalec.hoteli Re: A pan szczepi celebrytów, ubeków 13.01.21, 11:45
   "Poniżej treść oświadczenia rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego:
   W związku z wypowiedziami ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który podczas konferencji prasowej w dniu 11.01.2021 r. wyraził oczekiwanie mojej dymisji z funkcji rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, oświadczam, że nie ustąpię z zajmowanego stanowiska.

   Ponadto pragnę zwrócić uwagę na następujące fakty:

   • Minister zdrowia Adam Niedzielski w swoim wystąpieniu uznał, że powinienem złożyć dymisję, co w jego mniemaniu byłoby dowodem „umiejętności pokazania odwagi cywilnej”. W poczuciu odpowiedzialności za reformę uczelni i dając świadectwo odwagi cywilnej, odmawiam spełnienia oczekiwań ministra zdrowia, który jako swój cel przyjął odsunięcie mnie ze stanowiska.

   • Wbrew słowom ministra zdrowia Adama Niedzielskiego nigdy nie mijałem się z prawdą.

   • Kryzys wizerunkowy, który dotknął WUM w związku z nieprawidłowościami przy organizacji szczepień przeciwko COVID-19, jest efektem nie tylko błędów popełnionych przez spółkę Centrum Medyczne WUM Sp. z o.o., ujawnionych w wyniku wewnętrznej kontroli uczelni (wszelkie konsekwencje służbowe zostały już wyciągnięte), lecz także bezprecedensowego manipulowania opinią publiczną przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Przykładowo wskazuję, że Narodowy Fundusz Zdrowia (w wystąpieniu pokontrolnym) oraz minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej w dniu 11.01.2021 r. sformułowali oczywiście nieprawdziwą tezę, jakoby w dniach 28–31 grudnia 2020 r. akcję szczepień prowadziło Uniwersyteckie Centrum Kliniczne (UCK), podczas gdy podmiot ten we wskazanym okresie nie posiadał żadnego zlecenia z NFZ, nie otrzymał jakiejkolwiek szczepionki i wobec tego nie zaszczepił żadnego pacjenta. Co więcej, niewyobrażalne jest, że w dniu 4 stycznia 2021 r. na koncie UCK w systemie informatycznym NFZ (tzw. SZOI) pojawiło się zlecenie (produkt rozliczeniowy) na prowadzenie szczepień w wyżej wskazanym, czyli już minionym okresie. W niedopuszczalny sposób został również przerobiony przez NFZ „wykaz podmiotów wykonujących działalność leczniczą realizujących szczepienia przeciw COVID-19”.

   • Od początku kadencji minister zdrowia Adam Niedzielski nieprzychylnie reaguje na podejmowane przeze mnie inicjatywy. Pretekstem do takich reakcji stało się m.in. przyjęcie przeze mnie zaproszenia od przewodniczącej Senackiej Komisji Zdrowia, by dołączyć do ponadpartyjnego Zespołu Doradców Komisji Zdrowia Senatu RP X kadencji.

   • Odnoszę wrażenie, że moja dymisja zadośćuczyniłaby oczekiwaniom tych, którzy próbują mnie zdyskredytować. Wśród nich znajduje się nie tylko minister zdrowia Adam Niedzielski, lecz także osoby odpowiedzialne za nieprawidłowości, które miały miejsce na uczelni w ostatnich latach.

   Obejmując funkcję Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego dnia 1.09.2020 roku, zapoczątkowałem głębokie zmiany mające na celu zreformowanie struktury uczelni oraz wyeliminowanie nieprawidłowości (obecnie trwają końcowe prace nad raportem na ten temat).

   Zgodnie z ustawą z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, jednym z fundamentalnych praw polskich uczelni wynikającym z art.70 Konstytucji RP jest ich autonomia. To w gestii uczelni leży powoływanie i odwoływanie jej organów jednoosobowych i kolegialnych.

   Naciski ministra zdrowia Adama Niedzielskiego mające na celu ingerencję w statutowe prawa oraz działania uniwersytetu godzą w reputację uczelni i są zamachem na jej niezależność".
   dorzeczy.pl/kraj/168446/rektor-wum-nie-ustapie-z-zajmowanego-stanowiska.html
  • bywalec.hoteli Re: A pan szczepi celebrytów, ubeków 13.01.21, 13:34
   riki_i napisał:

   > Co Ty bredzisz? Gigantyczny szpital w Warszawie dostał szczepionki, żeby wyszcz
   > epić swoich pracowników i studentów medycyny odbywających zajęcia praktyczne w
   > szpitalu. Zamiast tego, z 450 otrzymanych szczepionek 200 poszło do celebrytów,
   > aktorów, polityków typu Leszka Millera, biznesmenów... w tym zasłużonych ube
   > ckich kanalii. Zaszczepili nawet młode żony rozmaitych gnid. Na forach uczelnia
   > nych można przeczytać skargi wielu lekarzy dla których szczepionki nie starczy
   > ło, ponieważ ważniejszy był Miszczak z TVN-u z młodą żoną. To jest niewyobraża
   > lny skandal i dowód na standardy ukraińskie. A ta gnida rektor jeszcze się odsz
   > czekuje, złapany wcześniej na wielokrotnym kłamstwie .

   Jeśli jest tak jak mówisz, to Czarnek powinien temat pociągnąć dalej a rzeczywiście rektor chyba powinien zrezygnować/wylecieć, bo nie panuje nad tym co się dzieje w jego szpitalu.
  • taniarada Re: A pan szczepi celebrytów, ubeków 13.01.21, 20:45
   Nieśmiertelny komunawirus. Od czerwonych mieli kariery i pieniądze, na starość dostali zdrowie bez kolejkiNajbardziej efektownym przykładem katastrofy owej linii obrony były słowa Krystyny Jandy, że jej zaszczepienie się to część akcji promującej szczepienia. Źle, ale nie najgorzej, dało się do tego dośpiewać uzasadnienie o pożytkach z akcji… Jednak gdy okazało się, że obok Jandy z przywileju skorzystał kpt Roman Kurnik, ostatni szef kadr SB, wizja jego uczestnictwa w spotach reklamowych przekroczyła granice groteski.
   Resortowi emeryci wysypali się ze strachu przed pandemią?.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka