Dodaj do ulubionych

Policja zrobiła wjazd na Mistrzostwa Polski

13.01.21, 11:58
Na forum chyba nie było, ale przez media przetoczyła się wczoraj informacja mniej więcej taka:
Policja skontrolowała jeden z hoteli znajdujących się we Władysławowie po tym, jak sanepid otrzymał zgłoszenie o tym, że przebywa w nim znaczna liczba osób. W czasie kontroli przebywający stwierdzili, że biorą udział w zawodach sportowych. (za next.gazeta.pl)
Jeśli przejrzy się kilka różnych portali (np. onet, wp, rmf24, tvn24), można się dowiedzieć, że:
- może niekoniecznie było to we Władysławowie, ale w gminie Władysławowo (różne źródła podają różnie);
- te zawody to miał być turniej szachowy i w hotelu rzeczywiście znajdowały się osoby grające w szachy, które pokazano policjantom;
- policja i Sanepid prowadzą postępowania wyjaśniające, prokurator nie uznał za konieczne wszcząć śledztwa.

Czego natomiast nie można się dowiedzieć, przynajmniej na razie, to:
- o który dokładnie hotel chodzi,
- czy rzeczywiście odbywał się tam turniej szachowy, a co za tym idzie:
- czy rzeczywiście zostało złamane prawo.
Niektóre z artykułów delikatnie sugerują, że sprawa nie jest do końca czysta (np. interpunkcją: notka na Polsatsport ma w tytule Turniej szachowy?!); gniewne komentarze pod tekstami w przeważającej większości podzielają te pogląd, niezależnie od tego, czy gniew swój kierują przeciw nieodpowiedzialnym hotelarzom i gościom (przywalić im wszystkim grzywnę po 30 tys.!) czy przeciw policji i rządzącym (jak rząd udaje, że rządzi, to ludzie symulują zawody sportowe).

Mnie się wydaje, że wiem, jak było, więc wyjaśnię:
W Jastrzębiej Górze w gminie Władysławowo znajduje się hotel o nazwie Dom Wczasowy VIS, który jest jednym z kilku ośrodków tradycyjnie współpracujących z PZSzach przy organizacji turniejów szachowych na szczeblu krajowym (inne mieszczą się np. w Szczyrku i w Poroninie). W tymże hotelu odbywają się właśnie Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach, konkretnie w zeszłym tygodniu, kiedy miał miejsce wjazd policji, grały grupy chłopców i dziewcząt do lat 13, 15 i 17 (w tym tygodniu grają młodsi: do 9 i do 11 lat). W zawodach brało udział niecałe dwie setki zawodników, ale jeśli doliczyć sędziów, trenerów i rodziców lub opiekunów liczba gości spokojnie mogła osiągnąć albo i przekroczyć 300.
Porównanie zdjęć z interwencji policji i ze strony hotelu nie pozostawia wątpliwości, że chodzi o to samo miejsce.

Czyli donos i wynikająca z niego policyjna akcja rzeczywiście wymierzone były ni mniej, ni więcej, tylko przeciwko grającym w szachy nastolatkom.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka