Dodaj do ulubionych

ósme i maturalne do szkoły

13.01.21, 17:43
od 1 lutego podobno, co prawda hybrydowo, ale to najwyższy czas
Obserwuj wątek
    • asia_i_p Re: ósme i maturalne do szkoły 13.01.21, 20:01
      Yes, yes, yes! - że tak ponaśladuję Kazimierza. Tylko czemu hybrydowo? Teoretycznie, jak będą w tej szkole sami, to mogą sobie siedzieć w dwóch sąsiednich salach dla zachowania dystansu, a ja mogę kursować między tymi salami, to duże dzieci i się nie pozabijają. Tak czy siak - yes!
    • iwoniaw Re: ósme i maturalne do szkoły 13.01.21, 20:14
      malia napisała:

> od 1 lutego podobno, co prawda hybrydowo, ale to najwyższy czas

Uwierzę, jak zobaczę. Jak zamknęli szkoły, to pletli coś o powrotach w strefie żółtej i hybrydzie w czerwonej - gdzie się te strefy podziały? Wg obecnych rządowych statystyk zachorowań część powiatów jest już zgoła zielona, czyż nie?
      • leia33 Re: ósme i maturalne do szkoły 13.01.21, 22:33
        A ja już mam w doopie. Wszystko mi jedno, jestem zrezygnowana, zniechęcona, przybita, żyć mi się nie chce. Nie wierzę w te powroty, puszczą teraz młodszych, zakażenia pójdą w górę, znowu zamkną i tak bez końca. Szlag by jasny trafił.
          • glanaber Re: ósme i maturalne do szkoły 13.01.21, 22:52
            Oczywiście, że nie pójdą w górę przez dzieci. Ale samorządy niechętne otwartym szkołom (kasa, misiu) zaczną wyć o zagrożeniach, a Czarnek z Niedzielskim tylko na to czekają, żeby móc znowu ten ułamek otwartych szkół zamknąć.
              • glanaber Re: ósme i maturalne do szkoły 13.01.21, 23:17
                Wiesz, w Warszawie pojawiły się w tym roku szkolnym 2 listy prezydenta miasta do rodziców uczniów. 1 września list, jak bardzo chcieliśmy jako samorząd kontynuować naukę zdalną, tacy jesteśmy przygotowani, a zły MEN szkoły otworzył. Drugi list w momencie zamykania szkół, jak to dobrze, że już teraz dobry MEN szkoły zamknął, bo my taaacy przygotowani jesteśmy i wszyscy na to czekaliśmy. No jakoś żaden znany mi rodzic ani żaden znany mi uczeń nie czekał.
            • sol_13 Re: ósme i maturalne do szkoły 13.01.21, 23:00
              O zagrozeniach oczywiście, Broniarz zresztą juz wyje.
              Jednak zrobiliby z siebie juz calkiem głupków, jakby za miesiąc cofneli dzieciaki z powrotem na zdalną. Myślę, ze beda juz chodzić do końca. Kwestia kiedy dołączą starszych-oby jak najszybciej.
          • sabina211 Re: ósme i maturalne do szkoły 13.01.21, 22:56
            W przedszkolu, gdzie pracuję (publiczne, Warszawa) od jutra znów zawieszone 2 grupy (na 8 dni), bo nauczycielki chore na covid. I nie są to pierwsze kwarantanny tam. W listopadzie przez tydzień całe przedszkole było zamknięte. Więc jednak jakieś ogniska są.
          • rb_111222333 Re: ósme i maturalne do szkoły 13.01.21, 23:09
            sol_13 napisała:

> Przedsz
            > kola funkcjonują od maja i jakoś przyczyną wielu ognisk zakażeń nie są.

Czemu tak myślisz? W przedszkolu mojego dziecka w 4 z 6 grup pojawił się koronawirus. Z rozmów z rodzicami znanych mi przedszkolaków wynika, że we wszystkich przedszkolach były przypadki choroby i grupy wysłane na kwarantannę. Myślę, że jeśli będą się spotykały duże grupy osób, które (one same lub ich rodzice) mają różne podejście do restrykcji, i będą przebywały że sobą w zamkniętych, rzadko wietrzonych pomieszczeniach, to dla jakiejś części uczniów to jest tylko kwestią czasu kiedy zachorują. Ją akurat korzystam z dobrodziejstwa otwartej placówki, dlatego rozumiem chęć puszczenia dzieci do szkoły, ale wydaje mi się, że myślenie, że dzieci i nauczyciele nie będą chorować, jest myśleniem życzeniowym. Będą chorować, pytanie ilu z nich i jak ciężko.
            • glanaber Re: ósme i maturalne do szkoły 13.01.21, 23:21
              Ale te teksty już były. Dzieci będą ciężko chorować na skutek długotrwałej izolacji i przykucia do komputerów. Może jak twój dziubulek zacznie zdalną naukę w zdalnej, permanentnie zamkniętej szkole, to to zrozumiesz.
            • sol_13 Re: ósme i maturalne do szkoły 13.01.21, 23:24
              To zyjemy w jakiejs rownoleglej rzeczywistosci, bo w mojej w zadnym przedszkolu nie ma ognisk. A w pazdzierniku/listopadzie chorowalo bardzo duzo moich znajomych dorosłych-zadne z ich dzieci szkolnych nie bylo chore (lub tez nie mialo objawow).
              • mia_mia Re: ósme i maturalne do szkoły 14.01.21, 06:24
                No właśnie, czy nie chorowały czy nie miały objawów, to duża różnica. Wśród moich znajomych fakt, że dzieci chorowały był kojarzony dopiero, kiedy rodzice rozwinęli objawy i mieli testy, bo dzieci chorowały lekko albo nietypowo.
                Nie żyjemy w równoległych rzeczwistościach, tylko ogniska nie były rozłożone równomiernie w kraju.
                  • mia_mia Re: ósme i maturalne do szkoły 14.01.21, 17:48
                    Ja też, w naszej szkole było dużo zakażeń, kwarantanny, na zdalne przeszliśmy dużo wcześniej niż zamknięto 1-3, a wcześniej nie miał kto prowadzić lekcji, w szkole dziecka mojej siostry podobnie, a nawet jeszcze gorzej. Jak się wirus przyplącze to leci szybko.
          • asia_i_p Re: ósme i maturalne do szkoły 14.01.21, 09:56
            Córka koleżanki od września do grudnia dwukrotnie była na kwarantannie z powodu zachorowań w swojej grupie żłobkowej. Na szczęście nieobejmującej rodziców, bo by mieli duży problem (własna działalność).

Coś tam skoczy na pewno, powinni się starać jednak rozbijać klasy na połówki (może zaproponować studentom pedagogiki wolontariat z zaliczeniem praktyk, tak jak zrobili ze studentami medycyny) i pilnować dystansu społecznego. No i pamiętać, że tak naprawdę w tej chwili nie chodzi o to, żeby w ogóle nie skoczyło, tylko żeby skok się utrzymał w określonych widełkach.
            • sol_13 Re: ósme i maturalne do szkoły 14.01.21, 17:34
              asia_i_p napisała:

> Coś tam skoczy na pewno, powinni się starać jednak rozbijać klasy na połówki (m
              > oże zaproponować studentom pedagogiki wolontariat z zaliczeniem praktyk, tak ja
              > k zrobili ze studentami medycyny) i pilnować dystansu społecznego. No i pamięt
              > ać, że tak naprawdę w tej chwili nie chodzi o to, żeby w ogóle nie skoczyło, ty
              > lko żeby skok się utrzymał w określonych widełkach.

Nic nie będą rozbijać, mamy info dzis na librusie od wychowawczyni. Wszystko bez zmian w stosunku do tego co było we wrześniu.
                • sol_13 Re: ósme i maturalne do szkoły 14.01.21, 17:58
                  U nas sie staraja, maseczki, dezynfekcja, osobne wejścia-tyle ze sa dwa a klas 12. Nic wielkiego nie sa w stanie po prostu zrobić, na osobne swietlice tez maja za mało pań.
                  Natomiast do listopada tj czasu przejscia na zdalną byl chory tylko jeden nauczyciel w starszych klasach i kilka klas miało kwarantanne. Poza tym nic, więc to głównie kwestia przypadku.
                  • mia_mia Re: ósme i maturalne do szkoły 14.01.21, 18:07
                    U nas do każdej klasy wchodzi 8-9 nauczycieli, którzy uczą 1-3 plus kółka plus świetlica. Nauczyciele mają mały pokój nauczycielski, nie bawili się w oddzielne obiady, przerwy, bo przy tylu nauczycielach godziny muszą się zgadzać. U siostry podobna organizacja, więc myślę, że to może być jakaś przyczyna. U nas trochę dałoby się pozmieniać, ale wątpię czy to zrozbią.
                    • sol_13 Re: ósme i maturalne do szkoły 14.01.21, 19:53
                      mia_mia napisał(a):

> U nas do każdej klasy wchodzi 8-9 nauczycieli, którzy uczą 1-3 plus kółka plus
                      > świetlica.

Czyli w zasadzie funkcjonujecie jak starsze klasy, a nie jak 1-3. Moje dziecko ma kontakt ze swoja pania wych. i anglistka i to wszystko. Na świetlicę i religię nie chodzi. Dlatego zupełnie nie widzę zagrozenia w poslaniu 1-3 do szkół, nie wiedziałam ze w prywatnych jest tylu nauczycieli dla młodszych klas.
              • asia_i_p Re: ósme i maturalne do szkoły 14.01.21, 17:59
                To zobaczymy, jak to wypali.
                Znajoma pod koniec poprzedniego stacjonarnego sama przestała puszczać swoje dziecko po tym, ja jego klasę połączyli z klasą nauczycielki pozostającej w izolacji z powodu zachorowania na Covid (czyli pomiędzy 20+ dzieciaków teoretycznie bez kontaktu wrzucili 20+ dzieciaków z potwierdzonego kontaktu). Dyrekcja nie miała innego wyjścia, nie miała nauczycieli, bo chorowali, a na hybrydę nie dostała zezwolenia.
        • solejrolia Re: ósme i maturalne do szkoły 13.01.21, 23:04
          No tak całkiem w dupie to nie mam.
          Jednak córka jest w klasie maturalnej, i ze względu na nią jednak obserwuję co się dzieje.
          A miała plany na studia, posypało się, bo kurs przygotowawczy odwołano, a on line (wznowiony po pewnym, dłuższym czasie), to była bzdura. Potem coś wymyśliła innego, ale znów, bez przygotowania, nie ma szans na dostanie się. (Tak są takie kierunki, i nie ma co się czarować, że jest inaczej. )
          A teraz to młoda już nie planuje nic. Bo przez bite pół roku, co sobie zaplanowała, to wzięło w łeb. Jak nie planuje, to jakoś wychodzi.

Więc czekamy.....
    • redwineiswhatilike Re: ósme i maturalne do szkoły 14.01.21, 09:48
      Szczerze mówiąc nie wierzę. Moim zdaniem po prostu mówią aby mówić. 1 lutego? Ok, zobaczymy. Jestem ciekawa czy jutro jednak nie zmienią zdania co do 1-3. Z nimi nigdy nic nie wiadomo. Przypuszczam, że 1 lutego zrobią możliwość konsultacji dla roczników egzaminacyjnych a nie lekcje tydzień w domu, tydzień w szkole.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka