Dodaj do ulubionych

rejestracja - covid - nie rozumiem

14.01.21, 17:45
Od jutra mogą się rejestrować osoby powyżej 80lat. Od 22.01 powyżej 70.
A placówki prywatne już teraz przyjmuje zapisy na szczepienia? Po co to robią?
Zwykle się nie gubię w procedurach, ale powiedzcie mi co i w jakiej kolejności zrobić, aby w miarę szybko i sprawnie zarejestrować osobę po 60 roku życia z obciążeniami bardzo solidnymi.
Obserwuj wątek
    • 12gram Re: rejestracja - covid - nie rozumiem 14.01.21, 18:35
      Jak masz przychodnię w okolicy to zadzwoń i pytaj , powiedz że osoba z obciązeniami, może cię wpiszą że jesteś zdecydowana na szczepienie.
      Na "system" jako taki nie licz. Burdel na kółkach i to co pisza na stronach ministerstwa i tak figę daje.
      Część osób okołomedycznych już ma skierowania na szczepienie w ręce (znaczy na pacjent gov). Ale co z tego, jak z tym skierowaniem jest tak samo jak z innymi skierowaniami na oblężone zabiegi/lekarzy - czyli jak się dostanie skierowanie to i tak trzeba zadzwonić do przychodni/szpitala i się umówić na termin.... a tam albo nikt nie odbiera albo telefon zajęty.... Ale przeciez rzad zorganizował, że skierowanie wszyscy dostali! hahaha
    • panna.nasturcja Re: rejestracja - covid - nie rozumiem 14.01.21, 18:42
      Podejrzewam, ze prywatne, jak i państwowe, przyjmują nieoficjalne zapisy żeby się zorientować ile będą miały chętnych, jakieś ramy liczbowe nakreślić.

Osoba w wieku 60 lat nie może się jeszcze rejestrować.
      Teraz od jutra 80+ a za pare dni powyżej 70 lat.
      Podejrzewam, ze potem ogłoszą termin rejestracji dla 60 plus, jak się zorientują jak im idzie z tymi starszymi.
      Obciążenia i choroby seniora nie maja znaczenia, tu idzie tylko wedle wieku.
      Dopiero u osób poniżej 60 lat choroby będą miały znaczenie będą przenosiły do grupy drugiej, zamiast trzeciej, tylko nie wiem jak się będzie te choroby udowadniać, bo słowa o tym nie ma. A chciałabym wiedzieć, bo jestem właśnie w tej grupie.
      • asiairma Re: rejestracja - covid - nie rozumiem 14.01.21, 18:53
        Tak tez podejrzewałam, że pewnie chcą się zorientować w ilości osób, dziś pół pracy dzwoniło, ja jednak nie miałam czasu się zorientować co im to daje.
        Rozumiem to tak, że nie mam co czekać dziś do północy wink a jedynie zgłosić chęć szczepienia na internetowym koncie i czekać na start dla młodszych niż 70. A że mama mieszka w młodej dzielnicy, to może uda się dość szybko. Zależy mi, aby ulżyć i jej i po części sobie. Nie dość że ma zwiększone ryzyko samego zachorowania, to przebieg mógłby być nie najciekawszy. A jak dobrze pójdzie to ma jeszcze przed sobą wiele lat miłego życia.
    • julita165 Re: rejestracja - covid - nie rozumiem 14.01.21, 18:51
      Moja mama 71l wczoraj sie zapisala. Ale taki zapis tak naprawde nic nie znaczy. Po prostu wzieli od niej dane i nr tel i powiedzieli ze zadzwonia jak bedzie jej kolej. To bardziej taka deklaracja checi zaszczepienia sie niz zapis na szczepienie. Jej kolezanka w tym samym wieku w ten sposob zapisala sie jakos miedzy swietami a sylwestrem.
    • saszanasza Re: rejestracja - covid - nie rozumiem 14.01.21, 19:01
      No właśnie nie! Na stronach ministerstwa powiedziane jest, że od jutra mogą wszyscy się zgłaszać, natomiast maila i receptę na szczepienie wystawią wtedy, gdy przyjdzie „twój czas”, ja tak to rozumiem. Bedę sie szczepić w ostatniej grupie, zapisuję się teraz, ale poinformują mnie, kiedy ruszą te szczepienia dla mojej grupy.
        • saszanasza Re: rejestracja - covid - nie rozumiem 14.01.21, 21:35
          panna.nasturcja napisał(a):

> Rejestracja a zgłoszenie to nie to samo.
          > Zgłaszać się od jutra mogą wszyscy, to jest po prostu czysta informacja, ze jes
          > teś zainteresowana szczepieniem.
          > Rejestrować wyłącznie osoby powyżej 80 roku życia.

To jest to samo, tylko pewnie osoby 80+ za chwilę dostaną powiadomienie i receptę w IKP no i muszą zarejestrować się na szczepienie do konkretnej placówki, natomiast nie muszą czekać na „zaproszenie”. Pozostali czekają na maila.
          • panna.nasturcja Re: rejestracja - covid - nie rozumiem 14.01.21, 22:44
            Nie, to jest kompletnie choinę go i jest inny system dla tych dwóch grup.
            Zgłoszenie to jest wyłącznie wyrażenie woli szczepienia.
            A rejestracja jest możliwa dopiero po tym jak uruchamiana jest kolejna transza szczepień, dla kolejnej grupy, wtedy pojawia się dla niej opcja rejestracji.

Wyjątkiem są dwie najbliższe grupy czyli powyżej 80 lat od nocy dziś i powyżej 70 lat od za tydzień, oni nie maja pierwszego etapu czyli zgłoszenia a tylko rejestracje.
            Rejestracja oznacza już wybór konkretnej placówki oraz terminu.

O jakiej recepcie piszesz to w ogóle nie mam pojęcia, bo tu żadnych recept nie będzie.
            A e-skierowanie dotyczy tylko systemu, pacjent go nie potrzebuje w ogóle widzieć, zapisuje się na podstawie swoich danych, numeru skierowania nie musi znać.

IPK w ogóle nie trzeba mieć by się zgłosić, ani by się rejestrować.
            Zgłaszasz się na stronie rządowej, a rejestrujesz poprzez te stronę, infolinie lub w wybranej placówce telefonicznie.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: rejestracja - covid - nie rozumiem 14.01.21, 20:59
      U nas od 11.01 są zapisy w ZOZ.
      Miałam się zapisać/zarejestrować 40+, bez chorób, ale mają, że rejestrują osoby 60+ a szczepią 80+.
      I teraz nie wiem czy jak wyślę to będzie kosz, czy po prostu będę zapisana i za 5 lat jak przyjdzoe moja kolej to zadzwonią.
      Jutro dzwonie po wyniki syna to się dopytam.
    • panna.nasturcja Re: rejestracja - covid - nie rozumiem 15.01.21, 00:10
      No to system już padł, infolinia też.

W dodatku na infolinię udało mi się dodzwonić w pierwszej minucie i okazało się, że potrzebuję numeru dowodu seniora, wcześniej była mowa tylko o peselu. Zanim zdobyłam numer linia się wyłączyła, a było dopiero dwie minuty po północy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka