Dodaj do ulubionych

Co myślicie o "osobach z macicami" itp.?

15.01.21, 01:38

Jestem bardzo ciekawa opinii emamy w sprawie burzy środowiskowej, w której oskarża się środowiska feministyczne o dyskryminowanie transpłciowych mężczyzn (czyli osób urodzonych jako kobiety, które identyfikują się z płcią męską) i osób niebinarnych (czyli urodzonych jako kobiety, ale nie identyfikujących się z jedną płcią), ponieważ nie wymienia się ich w kontekście Strajku Kobiet, a mogą zachodzić w ciążę i kwestia aborcji ich dotyczy, choćby teoretycznie.
Powstał nawet taki list:
lobby.lgbt/ogloszenia/list-otwarty-do-wysokich-obcasow-i-gazety-wyborczej/
Jak to widzicie?
Obserwuj wątek
  • triismegistos Re: Co myślicie o "osobach z macicami" itp.? 15.01.21, 04:58
   A co mam myśleć? Takie osoby istnieją i zasługują na szacunek i normalne traktowanie. I jakkolwiek ciężko mi traktować poważnie domagania sie dla siebie większego wynoszenia na afisz w przypadku strajku kobiet to nie widzę w przytoczonym liście nic złego, dziwacznego, gorszącego. Artykuł “Mamo, mam udawać osobę niebinarną? Nie chcę!” miałam okaazję przeczytać i uważam za obrzydliwą szczujnię na osoby trans.
   • daisy Re: Co myślicie o "osobach z macicami" it 15.01.21, 20:19
    A mnie się wydaje, że ten list jest strasznie nienawistny, idealny przykład manipulacji i przekłamań, jakie stara się demaskować u innych. Takie szczucie. Stwierdzenia, że feministki i Wyborcza działają ramię w ramię z polskim rządem są zbyt kuriozalne, żeby je w ogóle komentować.
  • woman_in_love Re: Co myślicie o "osobach z macicami" itp.? 15.01.21, 07:35
   Mam z tego bekę, że ludzie którzy walczyli ze świrami religijnymi i świrami "prolajf", a także furgonetkami antyaborcyjnymi / antyLGBT o wiele wcześniej niż Trybunał Pseudokonstytucyjny zaostrzył prawo i o wiele wcześniej niż powstał Strajk Kobiet, i o wiele wcześniej niż Juli wyszły na ulicę, zostali zepchnięci teraz na margines przez terfy czyli pierdolnięte feministki.

   To tylko pokazuje, że sens ma jedynie robienie kasy - bo tylko kasa daje wolność, także od przepisów obowiązującego prawa - zajmowanie się sobą i pierd.....nie wszelkich społeczników. Głosuję zatem na Konfę: niech zgnoją ich wszystkich a ja sobie poradzę smile.
   • daisy Re: Co myślicie o "osobach z macicami" it 15.01.21, 20:35
    Jest to o tyle skomplikowane, że w ustawie jest mowa konkretnie o kobietach. Oczywiście z medycznego punktu widzenia każdy człowiek w ciąży jest kobietą czyli po prostu samicą, ale transmężczyzna, jeśli przeszedł tylko formalną korektę płci, będzie wg prawa mężczyzną. Czy dla lekarzy to coś zmienia - nie wiem, natomiast powoduje komplikacje prawne.
  • maly_fiolek Re: Co myślicie o "osobach z macicami" itp.? 15.01.21, 10:11
   Mam delikatny problem z osobami 'trans'.
   Z jednej strony lubię iść ludziom na rękę i jeśli facet chce być nazwany kobietą i przebierać się w kiecki to czemu nie? Jego sprawa.
   Z drugiej strony jednak, nie chcę żeby taki osobnik świecił mi siusiakiem w damskiej przebieralni na basenie, oglądał mnie jak się przebieram albo korzystał z damskiej ubikacji. No nie.
   I jak to pogodzić?
   • agonyaunt Re: Co myślicie o "osobach z macicami" it 15.01.21, 12:01
    >Z drugiej strony jednak, nie chcę żeby taki osobnik świecił mi siusiakiem w damskiej przebieralni na basenie, oglądał mnie jak się przebieram albo korzystał z damskiej ubikacji. No nie.

    A jak przyglądają się inne kobiety, albo jak inne kobiety świecą cycem, to już jest OK? Ja mam dyskomfort z cudzą golizną w ogóle, jest mi wszystko jedno co wypięta w moją stronę dupa ma z drugiej strony, bo to sama dupa mi przeszkadza.
    Po kiblach też nie latam z gołym tyłkiem więc też nie interesuje mnie czy w kabinie obok sika babka czy facet.
     • agonyaunt Re: Co myślicie o "osobach z macicami" it 15.01.21, 14:22
      No i spoko, przecież to nic złego. Mnie nie pasują mali chłopcy w damskich szatniach (a przecież to "tylko dziecko" więc ponoć "co mi szkodzi"smile). Akurat baseny dałoby się łatwo ogarnąć - podzielić szatnie na kabiny z prysznicem, żeby ci, którzy nie chcą świecić i oglądać, mogli sobie być tekstylni na widoku. A w ogóle to może fajnie by było gdyby ludzie jednak sami się ogarniali, wydaje mi się, że przesadziliśmy - tak ogólnie obyczajowo - z powszechnością golizny, dla wielu to wciąż sprawa na tyle intymna, że po prostu nie mają ochoty dzielić się z nią światem, ani tej światowej oglądać tuż pod własnym nosem.

      I tu przyznam, że sama mam problem z publicznym karmieniem piersią. Niby nic takiego, ale jednak pierś to pierś, nawet jeśli chwilowo pełni funkcję karmnika. Rozsądek mówi, że to nic takiego, a jednak coś gdzieś się burzy na taki obrazek i wolałabym tego nie widzieć. No tak mam i jużsmile
   • asfiksja Re: Co myślicie o "osobach z macicami" it 15.01.21, 13:45
    >nie chcę żeby taki osobnik świecił mi siusiakiem w damskiej przebieralni
    Mnie tam może świecić. Ale zamordowałabym, gdyby świecił w przyszłości mojej nastoletniej córce. I gdyby ona chciała uprawiać sport zamordowałabym, gdyby jakieś niebinarne zero podpinało się pod kobiecą konkurencję. Co prawda wygląda na to, że jeśli coś będzie uprawiać to będzie to jeździectwo, więc luz.
    Poza tym osoba niebinarna posiadająca penisa i/lub po męskim dojrzewaniu, lecz pragnąca być nazywana kobietą nie musi chcieć (i często nie chce) być kobietą hetero i może realizować się płciowo w sposób właściwy mężczyznom (jest to jej święte prawo!). Nie widzę jednak najmniejszego powodu, żeby ułatwiać takiej osobie dostęp do młodych dziewcząt.
  • dramatika Re: Co myślicie o "osobach z macicami" itp.? 15.01.21, 11:15
   Proletariat zastępczy w postaci transów kłóci się o pałeczkę pierwszeństwa z proletariatem zastępczym w postaci pseudofeministek. Walczą o to, kto ma większe prawo do czerpania profitów z powodu bycia uciskaną ofiarą.
   Cóż, można tylko wziąć popkorn i obserwować tongue_out
  • kobietazpolnocy Re: Co myślicie o "osobach z macicami" itp.? 15.01.21, 11:37
   Nie wiem, czy środowiska feministyczne dyskryminują osoby trans czy nie. Odnoszę wrażenie, że to zależy od danego odłamu. Nie wiem też, czy WO i GW też dyskryminują, bo nie czytam.

   Moje skromne zdanie jest takie, że nie podoba mi się podpinanie spraw LGBT+ do spraw praw kobiet. To jest osłabienie wysiłków i prac feminizmu, zwłaszcza że problemy z którymi muszą zmagać się osoby trans, czy mniejszości seksualne nie są automatycznie problemami kobiet, i na odwrót. Wrzucanie wszystkich dyskryminowanych grup do jednego worka do niczego nie prowadzi. To nie dyskryminacja powinna być wspólną płaszczyzną, tylko konkrety.

   A akcje w stylu "people that menstruate" zamiast "women that menstruate" z pewnością porozumieniu nie pomagają.
  • asfiksja Re: Co myślicie o "osobach z macicami" itp.? 15.01.21, 13:37
   Macica absolutnie nie definiuje kobiety. Znam kobiety w pełnym tego słowa znaczeniu bez macicy (po histerektomii). To po pierwsze.
   Po drugie jestem najwyraźniej hardkorową feministką (lecz w dobrym towarzystwie - jak J. Rowling) i uważam, że dziewcząt i kobiet, szczególnie młodych NIE WOLNO wrzucać do tego samego worka, co osoby niebinarne, które mają penisa i/lub przeszły męskie dojrzewanie. W sporcie, w życiu publicznym czy w przyporządkowaniu do toalet i pryszniców.
   • azalee Re: Co myślicie o "osobach z macicami" it 15.01.21, 17:04
    asfiksja napisał:

    > Macica absolutnie nie definiuje kobiety. Znam kobiety w pełnym tego słowa znacz
    > eniu bez macicy (po histerektomii). To po pierwsze.

    To ze kazda "osoba z macica" to kobieta nie oznacza przeciez ze automatycznie osoba bez macicy nie moze byc kobieta.
    Z druga czescia Twojej wypowiedzi sie calkowicie zgadzam.
  • tiszantul Re: Co myślicie o "osobach z macicami" itp.? 15.01.21, 14:59
   Może jeszcze warto zauważyć, ze rozważania są czysto akademickie, ponieważ 99,5% społeczeństwa to nie dotyczy i nie interesuje, więc nie ma znaczenia, co tam sobie środowiska trans ustalą z feministkami i niebinarnymi. Tym bardziej że jak widać nic nie mogą ustalić. Fajna okazja do niszowej jatki i nic więcej
  • fornita111 Re: Co myślicie o "osobach z macicami" itp.? 15.01.21, 20:27
   Szczerze, to juz nie mam sily na takie bzdury, nawet mi sie tego czytac nie chce. Nie mam absolutnie nic do osob trans i niebinarnych i bede sie do nich zwracac tak jak sobie zazycza. Ale srodowisko Margot wysyla w swiat taki belkot i robi takie gownoburze, ze przestalo mnie ciekawic, co maja do powiedzenia. A mialam dla niej kiedys sporo sympatii...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka