Dodaj do ulubionych

Szczepienia - jak to ma być?

15.01.21, 16:00
Słuchajcie, ale jak to ma być.
Chodzi mi o osoby 18-70 lat.
Zgłaszając teraz chęć szczepienia przez system, bo tylko tak można, podaje właściwie wyłącznie pesel i kod pocztowy.

To jak system będzie przydzielał ludzi do grup szczepień na podstawie zawodów, które są wcześniej oraz chorób współistniejących, które przenoszą ludzi z grupy trzeciej do drugiej, skoro jedyne co system o nas wie to zna nasz wiek?

Myślałam, ze więcej danych będzie się podawać jak przyjdzie ten link potwierdzający, ale tam wystarczy kliknąć i już.
To jak to ma działać dalej?
Obserwuj wątek
  • joanna05 Re: Szczepienia - jak to ma być? 15.01.21, 16:04
   Pytali o to ministra dziś - powiedział, że to kolejkowanie między grupami 2 a 3 jeszcze nie działa, a o chorobach kwalifikujących do przesunięcia w górę kolejki zdecyduje lekarz podczas wizyty przed szczepieniem.
  • kurt.wallander Re: Szczepienia - jak to ma być? 15.01.21, 16:08
   Myślę, że te zapisy mają władzy dać info o tym, ilu Polaków jest chętnych na szczepienie. Kto i kiedy dokładnie, to im będzie "wychodziło w praniu" na bieżąco. Oni nie wybiegają zbyt daleko w przyszłość, jeśli chodzi o planowanie czegokolwiek.
      • anatewka11 Re: Szczepienia - jak to ma być? 20.01.21, 20:01
       aandzia43 jeśli ta choroba była dawno i nawet nie jest objęta leczeniem specjalistycznym to czemu się uważa za chorą? Też miałam raka, nie mam tarczycy a nawet większości przytarczyc i jestem na wysokich dawkach euthuroxu ale w życiu by mi nie przyszło do głowy że podlegam pod jakieś uprzywilejowane grupy. Akurat temat dla mnie czysto teoretyczny, bo pracuję w szpitalu i jutro mam 2 dawkę. Jak chorujesz przewlekle to wymagasz opieki specjalisty.
      • slonko1335 Re: Szczepienia - jak to ma być? 15.01.21, 18:13
       No to Ci odpowiadam. Mam wizytę w szpitalu w środę i specjalisty i dzwoniła wczoraj oddziałowa z pytaniem czy chcę się szczepic to mi przygotują skierowanie od razu bo następną wizyta będzie za kilka miesiecy . W środę dopytam jak to ma wyglądać ale tak to rozumiem.
        • slonko1335 Re: Szczepienia - jak to ma być? 15.01.21, 20:35
         Sama jestem ciekawa. Z
         takim skierowaniem na choroby przewlekle lapalabym się na grupę 2 więc na pewno dalej niż 2 miesiące. Może też tak być że oni sami nie wiedzą jak to ma wyglądać do końca I na wszelki wypadek chcą gdzieś zapisać czy coś wystawić.
         • panna.nasturcja Re: Szczepienia - jak to ma być? 15.01.21, 22:34
          No ja tez na druga grupę się łapie stąd moje pytanie jak się te choroby potwierdza.
          Wiem, ze jeszcze kupa czasu, ale myślałam, ze kogoś przewidział i system będzie pytał o choroby, zawód itd. Jak infrastruktura krytyczna ma być szczepiona wcześniej jak nie zgłaszasz, ze w niej pracujesz?
          • slonko1335 Re: Szczepienia - jak to ma być? 15.01.21, 22:41
           Może i będzie ale to musi być jakos weryfikowane formalnie przecież bo ludzie nakłamią i skąd lekarz kwalifikujacy bez czegoś od specjalisty będzie wiedział że to prawda co mówi pacjent. Musi to skierowanie czy zapis ktoś potwierdzić. Moze poz wystarczy kij wie...
           • panna.nasturcja Re: Szczepienia - jak to ma być? 15.01.21, 22:47
            No właśnie. Dlatego myślałam, ze teraz się podaje te dane a gdy będzie nadchodziła kolej danej grupy to powiedzą co masz zrobić, na przykład iść do swojego lekarza po zaświadczenie o leczeniu nadciśnienia od ktoregos tam roku i jak tego.
            Inna sprawa, ze oni maja te dane. Bo system rejestracji recept istnieje od lat i skoro od lat mam nadciśnienie to od lat ktoś mi przepisuje leki na nadciśnienie, to samo tyczy cukrzycy, chorób tarczycy itd. Wiec gdyby myśleli wcześniej to mogliby te systemy jakoś łączyć, to tez trudno sfałszować teraz ileś lat wstecz, a fałszywe zaświadczenie może ktoś wystawić.
            • slonko1335 Re: Szczepienia - jak to ma być? 20.01.21, 14:16
             Obiecałam, że napiszę po wizycie. No dobra to nikt nic nie wie generalnie. Byłam w szpitalu rano i wtedy nie wiedzieli jeszcze, ze do 1 grupy zostaną wrzuceni przewlekle chorzysmile Przygotowano mi zaświadczenie, z kodem choroby, leczeniem i adnotacją, że moge być przy tych lekach i chorobie szczepiona ale tak naprawdę nie mają nawet pojęcia czy ta choroba się złapie i czy to do czegoś się przyda . Z uwagi na to, że akurat w tym szpitalu są szzcepienia to lekarka mi powieedziła, że jak trzeba będzie wystawić skierowanie to mi wystawi na ten szpital od razu z oddziału. Tak więc czeski film...
  • memphis90 Re: Szczepienia - jak to ma być? 20.01.21, 16:45
   Ty byś tak chciała już, już, już! Na razie nie szczepi się służb medycznych bo brakuje szczepień i zaczyna się szczepic się po trzydziestu 80 latków tygodniowo, a do szczepień w gr 2 w 2025r rząd na pewno opracuje jakąś strategię i wszystko będzie wiadomo...
  • taniarada Re: Szczepienia - jak to ma być? 20.01.21, 17:00
   Czy to ważne? Jakoś to będzie. Czy osoby zaszczepione na Covid-19 mogą zarażać innych? O to mnie chodzi. Bo idea szczepień opiera się na nadziei. Jak sie ogląda migawki gdzie szczepią staruszkę albo cieżko chorego to odnosi sie wrazenie .Że tylko psychopata mógł wpaść na taki pomysł Podobne wrażenie sie odnosi jak się widzi gdy rodzinka prowadząca staruszka czy staruszkę do szczepienia.
  • sol_13 Re: Szczepienia - jak to ma być? 20.01.21, 17:25
   Daj spokój.
   Na razie to brakuje szczepionek dla medykow i nie zaczęli nawet 80latkow. Samo to im zajmie pewnie ze dwa trzy miesiace. Potem kolejni seniorzy ktorych jest prawie 10 mln. Nie ma sensu sie nawet nad tym teraz zastanawiać.
   • panna.nasturcja Re: Szczepienia - jak to ma być? 20.01.21, 17:44
    Na szczepienia zapisało się 700 tysięcy osób powyżej 80 lat, w tym już policzono pacjentów dps, w grupie 18-70, która mogła zgłaszać chęć szczepienia zgłosiło się niecałe półtora miliona ludzi. Od tego czeka w kolejce 200 tysięcy medyków i nie wiem ile osób z grupy 70-80.
    To znaczy, ze w Polsce zgłosiło chcieć szczepienia jakieś 3 miliony ludzi. Więcej nie.
    Plus te 500 tysięcy już zaszczepionych osób.
    • sol_13 Re: Szczepienia - jak to ma być? 20.01.21, 19:26
     panna.nasturcja napisał(a):

     > Na szczepienia zapisało się 700 tysięcy osób powyżej 80 lat, w tym już policzon
     > o pacjentów dps, w grupie 18-70, która mogła zgłaszać chęć szczepienia zgłosiło
     > się niecałe półtora miliona ludzi. Od tego czeka w kolejce 200 tysięcy medyków
     > i nie wiem ile osób z grupy 70-80.
     > To znaczy, ze w Polsce zgłosiło chcieć szczepienia jakieś 3 miliony ludzi. Więc
     > ej nie.
     > Plus te 500 tysięcy już zaszczepionych osób.

     Myślę, ze jest sporo ludzi, którzy chcą , ale nie ogarneli, że jest możliwość zgłoszenia przez formularz. Tyle jest zamieszania z tymi szczepieniami, taki natłok zmieniajacych sie informacji, że robi się to nieczytelne.
     • panna.nasturcja Re: Szczepienia - jak to ma być? 20.01.21, 19:51
      To na pewno.
      Powinny być jasne informacje, które nie zmieniają się co chwila, plakatów każdej przychodni, informacje w telewizji, w necie i wszędzie dokładnie to samo.
      A tak to ludzie się gubią i wcale się nie dziwię, sama miałam wątpliwości rejestrując seniora.
    • ada.maris Re: Szczepienia - jak to ma być? 20.01.21, 19:53
     Ja zamierzam się zaszczepić, ale jak im to tak wolno idzie, to się jeszcze nie zgłaszam. Sadze, ze zanim dotrą ze szczepieniami do gr 3, to na rynku pojawią się jakieś odpłatne szczepionki i se skorzystam prędzej, mam nawet nadziej, ze może już jesienią

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka