Dodaj do ulubionych

W jakim wieku dzieci przestałyście

15.01.21, 21:44
ingerować w prezenty dla babci czy dziadka?

Rok temu jeszcze przypomniałam, kupiłam.
Teraz dziecię ma lat prawie 12...

Ze swego dzieciństwa nie pamiętam, by rodzice w ogóle się angażowali w to święto, niezależnie od wieku.
Gdzieś na studiach zaczęłam robić prezenty jedynemu dziadkowi, jaki żył.
Obserwuj wątek
    • bi_scotti Re: W jakim wieku dzieci przestałyście 16.01.21, 00:30
      Dopoki babcie & dziadkowie zyli, tak kolo 18 stycznia przypominalam, ze 21 stycznia jest "ten dzien" i ze wszyscy troje maja zadzwonic z zyczeniami. Najstarsza chyba nawet pamietala sama z siebie ale chlopaki ... no way uncertain No to przypominalam zeby potem uslyszec jakie te bi_scotcie dzieci kochane, ze dzwonia z zyczeniami - moje punkty rosly tongue_out Lokalnie, Najstarsza pamieta o tesciowej i matce tescia przy okazji Mother's Day, podobnie Sredni w kwestii mamy jego girlfriend i jej babc. Choc dziwnie podejrzewam, ze to jego girlfriend pamieta zeby mu przypomniec big_grin Cheers.
    • redwineiswhatilike Re: W jakim wieku dzieci przestałyście 16.01.21, 00:41
      Gdy dzieci były małe to rysowały laurki. Zawsze kupowaliśmy jakieś czekoladki czy coś w tym stylu. Potem po prostu odwiedzały dziadków albo dzwoniły. Jeśli kupowały prezent to coś symbolicznego. Teraz są dorosłe. Właściwie to jakoś nie ingerowałam. Przypominałam zawsze.
    • tereso Re: W jakim wieku dzieci przestałyście 16.01.21, 09:14
      Tak zupełnie zupełnie to chyba 13. Przedtem razem w sklepie wybierały ja kupowałam. Od 14 same kupują że swojego kieszonkowego zupełnie nie myślę już o tym, ani o telefonach, wizytach. Same ogarniają. Nie powiem mam radość jak mama mówi przez telefon a x dzwoniła, a y takie śliczne zdjęcie przysłał. Byliśmy z mężem na wyjeździe 10 dni i dzwoniłam do ojca i się okazało że córki przyjechały upiekły ciasto syn trawę zrobił jestem bardzo zdziwiona bo w ogóle nie mówię o tym. Jest to dla mnie duża radość.
    • eliszka25 Re: W jakim wieku dzieci przestałyście 16.01.21, 10:43
      Tutaj tego święta się nie obchodzi, więc w żadnym kalendarzu czy w rozmowach z kolegami na to nie natrafią. Poza tym jakiś prezent czy kartkę trzeba wysłać odpowiednio wcześniej, żeby zdążyły dojść do Polski w okolicach dnia babci i dziadka. Dlatego wciąż przypominam, choć synowie mają 11 i 14 lat. Oni pamiętają, że jakoś w zimę jest to święto, ale jak przypomnę, to słyszę zwykle „acha, to teraz będzie!”, więc konkretna data im raczej umyka. Z robienia laurek już wyrośli, ale co roku robimy kalendarz ze zdjęciami i wiem, że dziadkowie zawsze na ten kalendarz czekają. Poza tym chłopcy dzwonią z życzeniami, a w tym roku powiedzieli, że wydrukują coś dla dziadków i babć na drukarce 3D. Zapowiedzieli, że będą kombinować dziś i jutro, a w poniedziałek ja mam wysłać.

Moi rodzice też się angażowali. Pamietam, że chodziłam do babć i dziadka (drugi dziadek zmarł zanim się urodziłam) z kwiatkami i sama ich sobie nie kupowałam, bo trzeba było po nie jechać do miasta. Przy czym ja pamiętałam sama z siebie, bo mam wtedy urodziny i była uroczysta wymiana prezentów. Ja dawałam na dzień babci i dziadka a w zamian dostawałam swój urodzinowy 😁.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka