Dodaj do ulubionych

Ludzie, Julia miała 13 lat...

15.01.21, 22:32
Skąd te wszystkie emocje?

Oczywiście, że lepiej by dziecko, szczególnie płci żeńskiej (ach to całe romantyzowanie, itd) wstrzymało się ze współżyciem.
Jednak szok i oburzenie?
A już w ogóle uznawanie, że takie "dziecko" nie powinno mieć "oficjalnie" chłopaka?
Gdzie Wy się chowałyście, Drogie Panie?
Czy matki synów również uważają swoich 13-latków za "dzieci"?
Obserwuj wątek
        • aqua48 Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 16.01.21, 09:23
          kosmos_pierzasty napisała:

> Pytam o współżycie.

Tak, jeśli chodzi o współżycie, to moich trzynastoletnich synów traktowałam jak dzieci. I byłabym bardzo zdziwiona gdyby w tym wieku mieli "dziewczyny" i byłby to dla mnie bardzo mocny sygnał do wielokrotnych rozmów na temat tego co wolno robić z taką dziewczyną, a czego absolutnie nie bo to nie tylko niestosowne i nieodpowiedzialne, ale i zagrożone kodeksem karnym.

• maja0026 Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 16.01.21, 12:42
          No ale mam rozumieć ze ty jakąś pedofilka jesteś? Bo skoro sex 13 latki to normalnie dla ciebie ważne cie nie dziwi to wybacz ale czuje sie w obowiązku zgłosić twoje wypowiedzi i watek do odpowdnich służb, chyba trzeba sie tobie i temu co robisz przyjrzeć dokładniej, skoro w UK mieszkasz to akurat znam odpowiedia instytucję która łatwo cie namierzy po IP
      • fifiriffi Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 16.01.21, 07:39
        animalny-animals napisał(a):

> kosmos_pierzasty napisała:
        > > Czy matki synów również uważają swoich 13-latków za "dzieci"?
        >
        > Jak karać czternastoletnich morderców?tak, moj prawie 14 katek jest dla mnie dzieckiem. Może inne są inne, ale mój syn na xhwile obecną...jest dzieckiem w pełnym sluwa tego znaczeniu i mnie to cieszy." Dziewczyny są głupie itp"
        Natomiast jego kuzynka... lat 13 niesplena ...glowa jej za chłopakami lata jak dzika.
        I jest "zakochana... a mój syn potrafi się bawić jeszcze w żołnierzy na dworze
        Wiec...
        • szmytka1 Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 16.01.21, 10:26
          moj nieraz marzy ponownie o pistoletach zabawkowych, a na urodziny dostanie nerfa big_grin big_grin Jakis czas temu widziałąm, jak z zainteresowaniem w sklepie oglądał, nuby wtedy odmówiłam zkaupu, bo stary koń i skzoda już kasy an taką pierdołe... ale jakiś czas poźniej kupiłam wink
          • m_incubo Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 16.01.21, 19:19
            14 latki są różne. Mój w wieku 14 lat, rok temu, miał 180 cm wzrostu, wyglądał na co najmniej 16, nie bawił się żadnymi zabawkami już od kilku lat i jak najbardziej miał dziewczynę. Owszem, prawnie jest nadal dzieckiem, ale nie wygląda jak dziecko, nie zachowuje się jak dziecko i ani ja ani jego ojciec nie traktujemy go już jak dzieciaka. Bo to nie jest dzieciak.
              • m_incubo Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 17.01.21, 10:04
                Rozsądny i odpowiedzialny zawsze był ponad wiek, nawet mając 12 lat, oczywiście nie jak 17 latek smile
                Jego młodszy brat w lutym skończy 12, jeśli miałabym porównać z nim starszego w tym wieku, to między nimi jest przepaść. Młodszy najprawdopodobniej do 20 będzie nieodpowiedzialny i bedzie mieć głupie pomysły.
      • snajper55 Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 17.01.21, 03:27
        animalny-animals napisał(a):

> kosmos_pierzasty napisała:
        > > Czy matki synów również uważają swoich 13-latków za "dzieci"?
        >
        > Jak karać czternastoletnich morderców?

Ty się lepiej zastanów jak wychowywać dzieci, aby z nich mordercy nie wyrastali. Może nie demonizując seksu, ciąży czy aborcji? Aby dziecko nie wolało zabić niż powiedzieć rodzicom.

S.
    • triss_merigold6 Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 15.01.21, 22:40
      Tak, 13-latek jest dzieckiem. Może odprowadzić koleżankę po szkole, umówić się do kina czy obdarować maskotką na Walentynki, ale bez przesady z eskalacją bliskości.
      Nie, nie szok i oburzenie tylko wpajanie prostej informacji, że współżycie nastolatków poniżej 15. roku życia jest przejawem demoralizacji i zdarza się u patologii, a jeśli partner/ka jest starszy, to popełnia przestępstwo. To jest qrde proste - nie kupisz legalnie alkoholu w pubie, jeśli masz mniej niż 18 lat i nie dymasz się, jeśli masz lat 13, niezależnie od chęci.
    • kamin Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 15.01.21, 22:42
      Mój pierwszy poważny chłopak, z normalnej rodziny przeszedł inicjację w wieku 13 lat z trochę starszą dziewczyną. Nie wychowywał się w cygańskim taborze, nie był zaniedbywany przez rodziców, nie stoczył się.
      Obecnie ma żonę, duże już dzieci i być może uczy wasze bombelki w szkole.
    • szmytka1 Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 15.01.21, 22:42
      Tak, uwazam mego 13latka za dziecko. I jest dziecinny, układa lego i czyta ksiązki o Harrym Potterze oraz komiksy dla dzieci. Latem połowa jego klasy ( w tym dziewczynki) bawiła się w chowanego na naszym osiedlu i przesiadywala na placu zabaw. NIe wykluczam, że są i bardziej dojrzali 13latkowie, ale ja takich nei znam akurat.
    • umi Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 15.01.21, 22:43
      Ja to chyba na ostatnim zadoopiu swiata, pod trzema kamieniami i psy u nas d.tylkami szczekaly suspicious Bo uwazam 13-letnie dziecko obu plci za dziecko, a sympatie w tym wieku za nic powaznego. Wspolzycia 13-latkow nie uwazam za norme ani nawet nic w miare normalnego. Uwazam za wybitny wyjatek i zanim w ogole dopuszcze mysl o przedwczesnej dojrzalosci nad wiek, wlacza mi sie podejrzenie demoralization mode u dziubdziusia.
    • fredzia098 Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 15.01.21, 22:44
      Oczywiście że to dziecko, które w tym wieku absolutnie nie powinno współżyć. Podobnie jak ten chłopak. Czy ty uważasz 13 latkę za dorosłą kobietę, bo miesiączkuje i może zajść w ciążę? I tak, 13 letniego chłopca uważam za kompletnego dzieciaka. Ty nie?
      • kosmos_pierzasty Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 15.01.21, 22:54
        Uważam, że biologia może ich do tego popychać. I wiele zależy od tego, czy mają zaspokojone inne potrzeby. Bo seks nieraz wchodzi tam, gdzie brak zupełnie innych rzeczy - miłości, bliskości, akceptacji, albo przynajmniej poczucia, że się wszystko to ma.
        Uważam, że to nie jest żadna "patologia" a co najwyżej dowód, że bliscy dorośli zawiedli.
        Gdyby moje dziecko podjęło przedwcześnie decyzję o współżyciu wzięłabym to na klatę, uznała, że to ja popełniłam błąd, a nie wyzywała.
        • manala Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 15.01.21, 23:01
          Nie winię dziewczynki, ale przyznaj, że coś tu nie zagrało...Mam prawie 13-latkę w domu. Bardzo dojrzałą emocjonalnie...Ale jaki seks???? A jej koledzy z klasy? Niektórzy 140 wzrostu, dzieciuchy na całego. Orgazm to oni ewentualnie przeżywają z padem do X-boxa....
          • mrs.solis Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 16.01.21, 01:47
            manala napisała:

> Nie winię dziewczynki, ale przyznaj, że coś tu nie zagrało...Mam prawie 13-latk
            > ę w domu. Bardzo dojrzałą emocjonalnie...Ale jaki seks???? A jej koledzy z kla
            > sy? Niektórzy 140 wzrostu, dzieciuchy na całego. Orgazm to oni ewentualnie prze
            > żywają z padem do X-boxa....

Jeszcze pare lat temu napisalabym to samo. Tez mam w domu prawie 13-latke i patrzac na nia zgadzam sie z toba, ale dwa miesiace mlodsza kuzynka mojej corki , a moja bratanica zaczela miesiaczkowac w wieku 10 lat i w ciagu roku przeobrazila sie z chudego "kurczaka" w pelna "kobiete" z obfitym biustem i w tej chwili wyglada na 16 latke, a nie na 12-latke, ktora nadal jeszcze jest. Koledzy z klasy raczej nie beda jej "wyrywac" , bo pewnie wiekszosc wyglada tak jak koledzy twojej corki, ale chlopcy 2-3 lata starsi spokojnie beda mogli sie pomylic co do jej wieku. Poped tez pewnie ma wiekszy niz rowiesniczki, ktore jeszcze nie maja ani piersi ani nie miesiaczkuja.
            • umi Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 16.01.21, 02:38
              P.rdolenie. Jakby razem z cyckami dorastal mozg i zmienialy sie potrzeby, to patrzac na skale nastoletnich matek na calym swiecie, MENSA powinan byc pelna cycatych geniuszek, juz nie mowiac o tych wychuchanych mniej cycatych dzieciach urodzonych we wczesno-nastoletnim wieku swoich matek. Ktore jak sa takie turbo rozwiniete, powinny miec parcie na miliony zadbanych bobo. Biustu mozna sie dorobic nawet przed 12 rokiem zycia. Nie daje to nic oprocz wzmozonej uwagi zboczencow i zazdrosci co niektorych plaskich desek (lub ich mamus, jak deska sama jeszcze nie mysli w takich kategoriach). Mozna sie tez nie dorobic biustu, a za chlopami i tak latac, roznie to bywa. Rozwoj fizyczny nie jest tozsamy ani z emocjonalnym, ani nawet z popedem. Juz nie mowiac o tym, ze lecac ta logika, to i niemowlaki powinny sie seksic, bo niektore sie masturbuja. Wiec ja bym nie powielatal takich tekstow, to argument pedofilow jest.
                • umi Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 17.01.21, 01:48
                  Tak. Calkowicie. Nie podoba mi sie wpis mr solis o tej dziewczynce. Co z tego, ze wyglada na 16 lat?
                  Jesli sie poczulas wezwana do odpowiedzi rozmiarem stanika, to nie bylo to moja intencja wytukac komus biust. Tylko nie podoba mi sie takei wartosciowanie dziewczynek. 3-mamuska tez tak pisze. Co z tego, ze ktos ma czy nei ma cyckow, jak to o niczym nei swiadczy? Molestowane dzieci potrafia molestowac onne dzieci nawet, kiedy same nie zaczely jeszcze dojrzewac. Inne dzieci moga byc rozwiniete fizycznie, a psychicznie nadal byc dziecmi. Nie mam nic do mr solis, ale wkurza mnie propagowanie pogladu "jak cycki, to dojrzala". Otoz nie.
                  A jesli sie przejmujesz deskami, wstaw tam sobie wizualnie cudzyslow. Ogolnie do rozmiarow stanikow nic nie mam.
                  • 3-mamuska Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 17.01.21, 02:18
                    umi napisała:

> Tak. Calkowicie. Nie podoba mi sie wpis mr solis o tej dziewczynce. Co z tego,
                    > ze wyglada na 16 lat?
                    > Jesli sie poczulas wezwana do odpowiedzi rozmiarem stanika, to nie bylo to moja
                    > intencja wytukac komus biust. Tylko nie podoba mi sie takei wartosciowanie dzi
                    > ewczynek. 3-mamuska tez tak pisze. Co z tego, ze ktos ma czy nei ma cyckow, jak
                    > to o niczym nei swiadczy? Molestowane dzieci potrafia molestowac onne dzieci n
                    > awet, kiedy same nie zaczely jeszcze dojrzewac. Inne dzieci moga byc rozwiniete
                    > fizycznie, a psychicznie nadal byc dziecmi. Nie mam nic do mr solis, ale wkurz
                    > a mnie propagowanie pogladu "jak cycki, to dojrzala". Otoz nie.
                    > A jesli sie przejmujesz deskami, wstaw tam sobie wizualnie cudzyslow. Ogolnie d
                    > o rozmiarow stanikow nic nie mam.

Ty jesteś po prostu głupia.
                    Chodzi o to z jeśli dziewczynka szybko dojrzewa pojawia się biust. Niektóre maja miesiączkę w wieku 9 lat to po 3-4 latach może MOŻE zacząć się interesować seksem. Często takie dziewczynki czuja się doroślejsze od reszty. Odstają od grupy zaczynaja interesować się seksualnością. Interesują się bo hormony działają. Już dłuższy okres w ich życiu. I to jest naturalne choć przedwczesne.
                    Trudo żeby hormony działały u dziewczynki ,której daleko do okresu dojrzewania albo go jeszcze nie przeszła.
                    Jak dziewczynka zaczyna dojrzewać w wieku lat 15 a biust i misiaczka pojawia się około 16 roku życia to taka może się zacząć interesować seksem w wieku lat 17-18. Bo najpierw oswaja się ze swoim nowym ciałem. O onanizowaniu się dzieci tez nie słyszałaś?

Moja kuzynka bawiła się lalkami, a o 16 szła na randkę z kolegą. Ojciec tez nie wiedział bo poszła na podwórko z dzieciakami z którymi zna się od lat.

Patrycja była strasznie za Kacprem szalała na jego punkcie i podejrzewam ze gdyby jej zabroniono to byłby cyrk.
                    Może dlatego rodzice chcieli ich trzymać blisko ,żeby mieć ich na oku.

Myśle ze oni czuli się dużo bardziej „dorośli” niż byli.

Ale widać ze lepiej zamykać oczy i udawać ze problemu nie ma. Bo dzieci żadne i nigdy nic.
                    Po pierwsze ja :
                    Wyznaje zasadę lepiej zapobiegać niż leczyć.
                    Dwa skoro dorosła baba uważa ze lepiej smierć niż ciąża w młodym wieku, i facet ma prawo decydować o ciąży patrz wątek i in-vitro to najwidoczniej Kacper tez tak myślał. Wolał ja zabić niż płacić alimenty. I mieć przesrane całe życie w oczach ematki które uważają ze dziecko to zasrsne życie.
                    ciąża najwidoczniej już trochę trwała skoro od 3 miesięcy nie byli razem.

I od początku piszę ze takie dziewczynki to jednostki, jednak się zdarzają. Jak widać. A wy na siłę próbujecie udowodnić ,ze Patrycja nie mogą uprawiać seksu bo za młoda , jakoś mogła i to robiła i zaszła. I dalej się tuliła do Kacpra w drodze na jej egzekucje. Wiec gadanie ze nie nie mogła możecie sobie w buty wsadzić.
                    A Kacper za „rada” triss (uważa ze lepsza śmieć niż ciąża) wolał ja zabić niż niszczyć sobie życie dzieckiem. Wyjdzie za 6 lat i będzie żył pełnia życia. Może wyjdzie z kraju i będzie żył bez obciążenia.
                    Taki obraz emateczki się wyłonił.... eh.
    • magdallenac Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 15.01.21, 22:59
      Ja mam 13 latkę, której jednego dnia wydaje się, że zjadła wszystkie rozumy, jest cyniczna i zblazowana, za godzinę przychodzi poprzytulać się do mamusi i tatusia, wieczorem tego samego dnia omawiają z przyjaciółkami, że jakiś chłopak za długo się na jedną z nich patrzył, a później wyciągają stare klocki lego i budują wielki dom. Wszystkie znajome mi 13 latki są przede wszystkim dziećmi, nie wyobrażam sobie, że którakolwiek z nich mogłaby mieć chłopaka i rozpocząć życie seksualne. Nie mówię, że takie nie istnieją- ja takich nie znam.I tak oburza mnie postawa rodziców- traktowaliśmy go jak członka rodziny, nawet na wycieczki z nami jeździł WTF??
          • kosmos_pierzasty Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 15.01.21, 23:22
            Mnie się wydaje, że założenie, jakoby nie myślały jest naiwne. Co oczywiście nie znaczy, że się realizują w tej sferze, większość oczywiście nie - ale jeśli tak, to nie jest to aż tak szokujące jak ostatnio można przeczytać na forum.
                • umi Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 17.01.21, 01:43
                  Jak rodzic nie upilnowal. Wtedy jest latanie po lekarzach i naprawianei bledu tak, zeby nie bylo uszczerbku na zdrowiu. Nikt nie mowi, ze jak dziecie lat 3 rwie sie do palnika, to ze jest to jego naturalna potrzeba i nalezy ja spelnic. Wszyscy mowia, zeby se zrobic antydzieciowe zabezpieczenia. To samo dokladnie z seksem jest. Dzieci ucza sie od doroslych i eksploruja swiat. Seks tez wezma na tapete, zwlaszcza jak dostana odpowiedni bodziec, ze warto sie zainteresowac. Jak dostana inny - typu psy, konie, komputery, bron jadrowa, to mozliwe, ze zamaist testu ciazowego dostaniesz wezwanie od policji, ze dziubdzius cos tam sobie zmontowal w piwnicy i tworzy rozne substancje tudziez gdzies sie wlamal uzywajac komputera zekomo do gier. Dzieci sa tylko dziecmi i trzeba na nie uwazac. I nie mozna przypisywac dziecku motywow osoby doroslej. Moze jedno na milion faktycznie jest wyjatkowo dojrzale i wczesniej niz inne pojdzie w zycie. Ale cala reszta narobi sobie koloptow. A to dojrzale, tak czy tak, nie. Bo wlasnie bedzie dosc dojrzale, zeby nie sp.przyc. Jak sp.przaja, to jednak dzieci sa i partyznatke robia, bo na tej zasadzie poznaja swiat.
          • 3-mamuska Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 16.01.21, 00:01
            cruella_demon napisała:

> Jezu jakiej biologi?
            > Niepatologiczne 13latki niemyślą o seksie.
            >

Myślą o seksie z moja 13-latka rozmawialiśmy o ciąży aborcji i ona miała temat przemyślany. Wiec myśleć tak ,robić w 98-99% nie robi znajdzie się przylądek ze jednak tak.
          • mrs.solis Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 16.01.21, 01:57
            cruella_demon napisała:

> Jezu jakiej biologi?
            > Niepatologiczne 13latki niemyślą o seksie.
            >

Hmm, ja seksualne mysli mialam na dlugo przed trzynastymi urodzinami , ale to byly tylko mysli. Wianek stracilam bedac pelnoletnia.
        • aqua48 Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 16.01.21, 09:33

> Biologii nie oszukasz

Ale wychowanie może przytępić bezmyślne folgowanie instynktom, pozwolić dzieciom zdać sobie sprawę z konsekwencji postępowania, a w razie kłopotów dać wiedzę jak sobie z nimi poradzić i do kogo się zwrócić z prośbą o pomoc. I tak znam pary które w wieku 13, 14, 15 lat uprawiały seks, a dziewczyny zachodziły w ciąże. Jakoś jednak nikt nikogo nie mordował. Większość takich wczesnych związków się rozpadło, trzy pozostały. Dzieci wyrosły "na ludzi".
          • ritual2019 Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 16.01.21, 09:38
            aqua48 napisała:

> Ale wychowanie może przytępić bezmyślne folgowanie instynktom,

Nie zawsze, bo to nie od wychowania zalezy a od cech charakteru. Ja mam dwoje dzieci, tego samego ojca a sa zupelnie rozni pomimo ze tak samo wychowywani. Corka najpierw mysli potem dziala a syn odwrotnie.

pozwolić dziecio m zdać sobie sprawę z konsekwencji postępowania, a w razie kłopotów dać wiedzę jak sobie z nimi poradzić i do kogo się zwrócić z prośbą o pomoc. I tak znam pa
            > ry które w wieku 13, 14, 15 lat uprawiały seks, a dziewczyny zachodziły w ciąże

Wtedy jest juz za pozno. To typowe podejscie w Polsce, w razie klopptow... ale wtedy ciaza juz jest i przymus urodzenia
            Nalezy zapobiegac, dac wiedze i narzedzia do zapobiegania klopotom.
      • taniarada Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 15.01.21, 23:05
        cruella_demon napisała:

> Kosmos do tej pory miałam cię za normalną.
        > Co ci do głowy przyszło?!
        > Nie. Seks w tym wieku nie jest normalny i jest bardzo rzadki.
        >
        > Dzisiaj piątek .To może być nienormalna.Ile w domu można siedzieć.Ja mam pytanko.Czy wasi synowie na randki latają z nożem ?
      • 3-mamuska Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 15.01.21, 23:59
        Seks w tym wieku nie jest normalny i jest bardzo rzadki.

Zgodzę się ,co nie znaczy ze niemożliwy. (No i zależy co to znaczy normalny, może odbyć pełny stosunek bo ma do tego warunki- budowę ciała )

Myśleć ze w każdy środowisku może wystąpić taki przypadek. I zdarzyć się z bardzo różnych powodów.
        Od patologii do wielkiej miłości.
    • mala_truskawka Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 15.01.21, 23:14
      Wstyd się przyznać, ale pod wpływem wątkow na emamie weszlam na profil FB tej zamordowanej dziewczynki. Większość jej rownolatków jest "w parach", wyznania w rodzaju "miłość mojego zycia", "umrę za ciebie". To mi uświadomiło, że ta dziewczynka nie była jakaś "wyjątkowa". Nie mam bliskich nastolatków, nie pomyślałam o tym... To są właśnie takie miłości Romea i Julii, wydają się najmocniejsze na świecie. A my się spieramy czy mogli czy nie mogli. Nikt z nich rodziców o zdanie nie zapyta przy takiej miłości.
      • umi Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 15.01.21, 23:34
        Dlatego caly czas pisze, ze pilnowac trzeba. Nie ograniczajac, tylko madrze. Bo jak juz dzieciak wlezie w takie towarzystwo, to po ptakach jest. To tez zreszta wina masowych szkol i uwazam, ze edukacja online jest pod tym wzgledem dobra dla tych bystrzejszych (umyslowo) dzieci, ktore psychicznie nadal sa dziecmi. Odpada im presja klasy i jakies proby smarkatego ostracyzmu dla tych, ktorzy sie nie dostosowuja.
        A praktyka pokazuje, ze takie szkolne gwiazdy hop do przodu lsnia tylko w szkolach. Bo dalej juz nie i wtedy przychodzi czas tych pozniejszych kwiatow wink Lepiej sobie taki pozniejszy wyhodowac (o ile ma sie wybor). Bo chyba nawet bardzo niezdarny rodzic zawsze sie jakos tam o dziecko martwi (chyba ze jest ch.lernym patusem). Wiec przy tych bardziej dzieciowatych przynajmniej lzej na starosc i na emeryturze nie trzeba korygowac tylu ich bledow.
      • 3-mamuska Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 16.01.21, 02:49
        mala_truskawka napisała:

> Wstyd się przyznać, ale pod wpływem wątkow na emamie weszlam na profil FB tej z
        > amordowanej dziewczynki. Większość jej rownolatków jest "w parach", wyznania w
        > rodzaju "miłość mojego zycia", "umrę za ciebie". To mi uświadomiło, że ta dziew
        > czynka nie była jakaś "wyjątkowa". Nie mam bliskich nastolatków, nie pomyślałam
        > o tym... To są właśnie takie miłości Romea i Julii, wydają się najmocniejsze n
        > a świecie. A my się spieramy czy mogli czy nie mogli. Nikt z nich rodziców o zd
        > anie nie zapyta przy takiej miłości.

Nie mogłaś wejść bo jej profil jest zablokowany ...
        Jej i jej brata.
        Są tylko rodzice. Dalsza rodzina.
          • kandyzowana3x Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 16.01.21, 08:33
            Naprawdę??? Przyznam, że wylewanie hejtu na rodziców, którym w brutalny sposób zamordowano dziecko bardziej mi się w głowie nie mieści niż seks 13 latków.
            Dziwi mnie wogóle, że to właśnie seks i ciąża wywołuje więcej dyskusji niż morderstwo.
                • triss_merigold6 Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 16.01.21, 09:49
                  Nie mogą nie być zgłaszane, o ile dochodzi do porodu. W Polsce kobiety rodzą dzieci w szpitalach i rejestrują w usc.
                  Skala inicjacji w poszczególnych grupach wiekowych nieletnich też jest znana, badania są od dekad. Jeśli są ciąże 13-15-latek nie ujęte w statystykach, to pojedyncze, a nie na masową skalę.
                  • snajper55 Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 16.01.21, 10:21
                    triss_merigold6 napisała:

> Nie mogą nie być zgłaszane, o ile dochodzi do porodu. W Polsce kobiety rodzą dz
                    > ieci w szpitalach i rejestrują w usc.
                    > Skala inicjacji w poszczególnych grupach wiekowych nieletnich też jest znana, b
                    > adania są od dekad. Jeśli są ciąże 13-15-latek nie ujęte w statystykach, to poj
                    > edyncze, a nie na masową skalę.

A ile jest tych ciąż, w których do porodu nie dochodzi? Pojedyncze? Chyba żartujesz.

S
                  • ritual2019 Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 16.01.21, 10:32
                    triss_merigold6 napisała:

> Nie mogą nie być zgłaszane, o ile dochodzi do porodu.

Przeciez nie zawsze dochodzi. Wiele z tych ciaz jest usuwanych nielegalnie. Do statystyk wiec nie trafia nigdy.

> Skala inicjacji w poszczególnych grupach wiekowych nieletnich też jest znana, b
                    > adania są od dekad.

Tiaaa, bo oczywiscie te badania sa oparte na faktach 100% wszak nastolatki ochoczo sie tym dziela.

Jeśli są ciąże 13-15-latek nie ujęte w statystykach, to poj
                    > edyncze, a nie na masową skalę.

😀😀😀
                • black_halo Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 16.01.21, 14:48
                  https://r.dcs.redcdn.pl/http/o2/tvn/web-content/m/p1/i/5103c3584b063c431bd1268e9b5e76fb/b0b1cd7b-b038-4737-a4e9-0203864613a3.png

Rozumiem, ze chodzi o to, ze zwykle rodzina dyskretnie pozbywa sie problemu i one pozostaja poza wszelka statystyka. Podziemie aborcyjne to ok. 200 tys rocznie. Liczna urodzen to 400 tys wiec tak ekstrapolujac to jesli na 400 tys urodzen 2000 to dziewczynki ponizej 18 lat (40-50 ponizej 14 lat) to mysle, ze mozna przyjac, ze ciaze to tez raczej to na 200 tys aborcji jakis 1000 to ciaze nastoletnie.

Mozna podniesc argument, ze czesciej ciaze usuwaja nastolatki, ktorym ciaza faktycznie moze zrujnowac zycie wiec niech bedzie, ze tych aborcji jest 10x wiecej niz wychodzi ze statystyk. To nadal 10 tys a nie jakas norma na tle spoleczentwa.
                  • kosmos_pierzasty Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 16.01.21, 15:05
                    Bo to nie jest powszechnie obowiązująca norma, zdecydowanie nie o to chodzi, ale coś, co normalnie się zdarza - niektórym dziewczynom i chłopakom. Tego zresztą też dowodzi Twoja statystyka. 50 przypadków rocznie to nie jest 1-2 na dziesięć lat. Do tego trzeba chyba przyjąć, że nie każdy stosunek kończy się ciążą. Natomiast niektóre wpisy, jakby popełniały osoby, które pierwszy raz w życiu dowiedziały się, że nastolatki współżyją i dodatkowo potępiają w czambuł te dziewczyny, a nie dorosłych. Bo zawiedli dorośli. Zawodzi państwo, które nie zapewnia właściwej edukacji, która i tak by problemu nie wyeliminowała, ale mogłaby go ograniczyć.
                    • ritual2019 Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 16.01.21, 16:43

Bo zawiedli dorośli. Zawodzi państwo, które nie zapewnia właściwej edukacji, która i tak by problemu nie wyeliminowała, ale mogłaby go
                      > ograniczyć.

Sama edukacja nie ograniczy problemu, trzeba jest dac srodki.
                    • umi Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 17.01.21, 01:36
                      "50 przypadków rocznie to nie jest 1-2 na dziesięć lat" - No ale to patologia jest i zobacz, ze tendencja spada w kazdej grupie oprocz tych dwoch najwyzszych wiekowo, czyli powiedzmy, ze wykluczamy wplyw nizu demograficznego. I to mimo, ze sukcesywnie odbiera sie kobietom coraz wiecej praw. Czyli te dziewczynki najbardziej zaniedbane musza urodzic, bo nie ma sie kto za nimi wstawic. Mimo to wciaz spada. Ludzie sa coraz bardziej swiadomi, ze dziecko to dziecko i coraz bardziej o swoje dzieci dbaja. Wykorzystywanie 13stolatek (i 13latkow) to pedofilia czysta jest. Nie ma mozliwosci, zeby osoba w tym wieku mogla podjac swiadoma konsekwencji decyzje o wspolzyciu. Slodycze tez wiele dzieci lubi, bo sa smaczne. Co nie znaczy, ze jak nielat po kryjomu cale kieszonkowe zacznie przeznaczac na syf-zarcie, to nalezy mu pozwolic, bo ma 13 lat. I nie wytlumaczyc, ze to sie za chwile skonczy brakiem zebow.
                      • kosmos_pierzasty Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 17.01.21, 09:24
                        Nie lubię słowa patologia, bo to jest czysta prymitywna ocena, za którą idzie tylko pogardą i nic więcej.
                        Owszem, pewnie na seks decydują się dzieci zaniedbane, pod różnym względem, i naturalnie zgadzam się, że to wyjątki - szczęśliwie, ale jednak to nie oznacza, że zjawiska nie ma, bo jest i było zawsze.
                        Nota bene jedną z moich koleżanek wyszła za faceta, z którym 'chodziła' jak 13-latka właśnie, normalne, niepatologiczne, życie wiodą, dzieci przed trzydziestką urodziła.
                        I ten wątek nie jest o dorosłych pedofilach, a o seksie między nastolatkami w podobnym wieku. To jest zasadnicza różnica.
            • redwineiswhatilike Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 16.01.21, 11:07
              kandyzowana3x napisała:

> Dziwi mnie wogóle, że to właśnie seks i ciąża wywołuje więcej dyskusji niż mord
              > erstwo.

Dokładnie. Mnie szokuje, że 15 latek zadźgał nożem swoją koleżankę a potem poszedł do domu, rzucał się śnieżkami z bratem i wrócił do swojego życia. Masakra. Potem szukał tej koleżanki razem z jej rodziną i policją. To jest patologia.
              Oczywiście, że dziwi mnie, że 13 latka uprawia seks, że jej mama nawet specjalnie się nie dziwi, że ona może być w ciąży i już ją umówiła do ginekologa. Dziwi bardzo. Ale widocznie w tej rodzinie to nie było nic bardzo dziwnego. Czy mnie to szokuje? Nie. Szokuje mnie to co zrobił ten 15 latek, to że zabił i nie wiem co sobie wyobrażał, że nastąpi dalej.
    • heca7 Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 15.01.21, 23:44
      Tak, dla mnie 13 lat to dziecko. Mam niespełna 14 latka na stanie w tej chwili i jest tak dziecinny, że nie ma szans aby wpadł na pomysł seksu. Zresztą z KIM???? Z komputerem do gier i kolegami z Battlefront?!
    • nigdynigdynigdy84 Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 16.01.21, 00:03
      Zgorszona wspolzyjaca nastolatka ematka będzie bronić wianka swojej córki do 30 albo i dłużej.
      A i wianek pozwoli oddać tylko chłopcu z dobrej rodziny, pytając wcześniej czy aby się nie masturbował nigdy, wszak ematka oczekuje pełnej czystości dla swojej córki
      I ematki, uwaga, Twoja córka o seksie wie więcej niż Ty
            • yadaxad Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 16.01.21, 14:38
              Dlaczego? Zapalnik morderstwa tkwił w sferze seksualnej. Wprowadza to element seksualnego uświadomienia jako obecnego problemu, stwarzającego kłopoty emocjonalne z również tragicznymi skutkami dla psychiki, poprawnego rozwoju i układania życia. Natomiast to, że prowadziło to do mordu, ma aspekt ogólnie- moralny, nastawienia psychiki tego chłopca, który tak zareagował na likwidację stresującego problemu. Problem wyniknął, ma swoje tło, ale jakby nie wyniknął, to w przyszłości chłopak by tak może rozwiązał problem konkurenta w firmie. Myślę, że się go psychiatrycznie rozmagluje i od wyników obserwacji podejmie decyzje co z nim dalej. Może to tylko wzorce, którym uległ i jest do resocjalizacji. Po odbyciu "czyśca", będzie z niego człowiek lepszy, niż wszyscy myślący o sobie najlepiej. A może jest niebezpiczny i nawet jakby został wybitnym naukowcem, musi mieć ograniczony dostęp do społeczności i być do końca życia pod na smyczy.
            • black_halo Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 17.01.21, 09:47
              Zainteresowanie seksemi związkami to jak najbardziej istnieje w tym wieku i jest nawet normalne ale kluczowe jest właśnie przejście do czynów.

Chyba Wisłocka napisała, że wczesna nastolatka i jest najczęściej nastawiona na trzymanie się za rączki, patrzenie w oczy, jakieś przytulanie. Natomiast nastolatek niestety jest nastawiony na rozładowanie napięcia w każdy możliwy sposób. I w związku z tym należy dziewczyny chronić przed zbyt wczesnym (nie, że zaraz do ślubu mają czekać czy do 20 urodzin) rozpoczynaniem współżycia.

Dodatkowo należy jeszcze brać pod uwagę czynnik psychiczny. Nawet dl dorosłej kobiety, często już po rozwodzie, mającej duże dzieci sytuacja gdzie dochodzi do seksu w konfiguracji "bez zobowiązań" jest często trudnym przeżyciem.

Jak ma sobie w takiej sytuacji poradzić wczesna nastolatka?
    • nena20 Re: Ludzie, Julia miała 13 lat... 16.01.21, 07:29
      W normalnym domu. Natomiast jeśli 13 latka współżyje to jest to nienormalne. Że szkoły pamiętam , tylko jedna 15 latka miała prawdziwego chłopaka , a nawet współżyła. Jak nietrudno się domyślić zaszła w ciążę nie doczekawszy dorosłości.