Dodaj do ulubionych

W czym na kijki nordic walking

15.01.21, 23:05
W zimę, w temperaturze około -1 do -4 stopni C. Jakaś lżejsza kurtka? A na nogi co? Kurtka zimowa za ciepła. Chciałabym zacząć chodzić ale nie wiem w czym. A buty? Polećcie coś proszę smile
Obserwuj wątek
    • mikams75 Re: W czym na kijki nordic walking 16.01.21, 00:41
      zalezy na jak dlugo, w jakim tempie i jaki masz teren, jak musisz maszerowac pod gorke, to sie szybko rozgrzejesz, wowczas cos cienszego jest potrzebne. Niektorzy z kijkami raczej spaceruja a wtedy sie bardziej marznie niz jak sobie narzucisz szybkie tempo pod gore. Odczuwanie temperatury tez jest rozne. Zaloz co masz i sie przekonasz czy warto cos dokupic czy ubrac sie inaczej. Na mrozy mam lekko ocieplane spodnie dresowe, ale w zwyklych tez spokojnie daje rade. Lekka czapka, lekkie rekawiczki, buty mam rozne w zaleznosci od pogody, biegowe sa wygodne, trailowe z goretexem na mokra pogode. Kurtke raczej lzejsza plus warstewki pod spod, ja lubie bielizne welniana jak jest naprawde zimno.
      • magia Re: W czym na kijki nordic walking 16.01.21, 09:00
        ja nie dajecrady w lekkich rekawicach nawet przy słabych mrozach. Te temperatury ktorecsa teraz czyli u mnie -9st to eymagaja rekawic najcięższego kalibru czyli grube narcaeskie zakladane na ciensze softshellowe i dopiero wtedy nie marzne.
        Niestety dla rak nie ma zmaczenia czy ide w tempie 4 czy 7 km /h - marzna fak samo sad
        No i przy sciegu u mnie tylko wysokie buty trekkingowe zakladane do ocieplanych legginsow.
        Buty do biegania wystarczaja mi do ok -2st o ile jie ma sniegu.
    • te_de_ka Re: W czym na kijki nordic walking 16.01.21, 01:32
      Pod spód mam odzież termiczną (koszulka z dł. rękawem i legginsy), jeśli chodzę wolno lub w umiarkowanym tempie czyli wiem, że na pewno się nie spocę idąc. Przed założeniem termicznej odzieży, rozgrzewkę wykonuję jeszcze w domu, po niej dopiero ubieram się i wychodzę na kije.
      Jeśli zamierzam maszerować szybko tj. 6 km/h lub szybciej, będę podbiegać, mam na trasie do pokonania jakieś przewyższenia, zakładam pod spód odzież termoaktywną (w tej odzieży rozgrzewkę robię na zewnątrz).
      Na wierzch zakładam kurtkę narciarską albo wiatroszczelną przejściówkę, na nogi legginsy jak do biegania.
      Bardzo dobrze sprawdzają mi się skarpety narciarskie w mrozy, mogę do nich założyć buty do biegania. Ewentualnie cienkie skarpety i buty trekkingowe, gdy bardziej mi zależy na usztywnieniu nóg w kostkach - to nie jest zalecane obuwie do nordic walking.
      W mrozy nie mogę się obyć bez porządnej jakości rękawic narciarskich, żadne inne nie dadzą mi komfortu termicznego a gdy z zimna drętwieją palce, nie dam rady prawidłowo trzymać kijków.
      Tak się ubieram na długie chodzenie czyli co najmniej godzinę. Gdy wychodzę na małe pół godzinki bladym świtem, potrafię wciągnąć na piżamę jeansy i kurtkę puchową. Jak czuję, że zaczynam się pocić, zmniejszam tempo, a gdy mi za zimno, truchtam przez chwilę. Polecam jednak nabyć komplet termiczny i termoaktywny i wypróbować, jak się sprawdzą.
    • eliszka25 Re: W czym na kijki nordic walking 16.01.21, 03:54
      To trochę kwestia osobnicza. Ja jestem zmarźlakiem i normalnie na codzień też chodzę w czapce, więc na kijki porządna czapka musi być. Wierzchnia warstwa, to u mnie softshell - kurtka, spodnie, rękawiczki. Przy czym softshellowe spodnie zakładam gdy jest morko lub muszę iść przez śnieg. No i jak jest spory mróz. Ja muszę mieć ciepło w tyłek i koniec. Przy temperaturach plusowych i bez deszczu spodnie dresowe + w razie potrzeby bielizna termiczna pod spodem.

Na górę najlepiej ubrać kilka nie za grubych warstw. Aktualnie przy kilku stopniach na minusie zakładam koszulkę termiczną bez rękawów, cienką sportową bluzkę z rękawami i cienki polar (mam taki cieniutki polarowy golf z tchibo). Na wierzch kurtka softshell.

Jeśli idziesz dobrym tempem, to się dość szybko rozgrzejesz, więc zimowa kurtka będzie za gruba. Moim zdaniem softshell jest najlepszy do takich aktywności. W razie potrzeby możesz założyć jedną warstwę mniej lub więcej pod spód. Najlepiej jest ubrać się na cebulkę i w razie potrzeby jedną warstwę zdjąć/rozpiąć.
    • fifiriffi Re: W czym na kijki nordic walking 16.01.21, 08:19
      Ja zakładam softshell, pod spodem temiczne, buty do biegania , ale te w treren i tak idę.
      Chodze dosyć szybko bo na 6:40, wiec chwila u jestem rozgrzana.
      Na głowę opaska i rękawiczki na nogi. Leginsy ocieplane
      Ale ja lubię zimno.
      Morsuje tongue_out
    • ren.s Re: W czym na kijki nordic walking 16.01.21, 08:41
      Przy temperaturze do -5 stopni zakładam podkoszulek termiczny, na to bluzę termiczną (z wełną merino) oraz softshell, na nogi spodnie treningowe, buty mam całoroczne z goretex-em, ubieram cieplejsze skarpetki, cienki komin i cienką czapkę, rękawiczki też z tych cieńszych (takie specjalne do NW)
      Przy niższych temperaturach zamieniam softshell na kurtkę puchówkę, pod spodnie zakładam gatki termiczne (raczej przy -10 niż przy -5), narciarskie skarpetki. Cieplejszą czapkę i rękawiczki przy -10 dopiero.
      Chodzę w średnim tempie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka