Dodaj do ulubionych

Czy są tu emamy okulistki?

18.01.21, 09:35
Od lat mam męty w oczach, takie pływające w polu widzenia śmietki. Niektóre m już na stałe i przy ostatnim badaniu okulistycznym optyk faktycznie potwierdził, że je widać. W jednym oku, chociaż są mniejsze, to znajdują się dokładnie w środku pola widzenia i niestety przeszkadzają mi w pracy, bo widzę niewyraźne. Czy z tym da się coś zrobić?
I druga rzecz. Jakiś tydzień temu w drugim oku zaczęłam widzieć inny rodzaj śmieci, tak jakby ktoś rozsypał szczyptę ziarenek soli (tylko ciemno szarej). Zachowują się tak samo jak te męty w drogim oku, ale o ile tamte są takie niewyraźne i mgliste, to te ziarenka "soli" widzę bardzo wyraźnie. Kilka razy myślałam, że to mała muszka, bo akurat zalęgły nam się takie mikroskopijne muszki w kwiatkach doniczkowych.
O ile te mgliste męty w jednym oku jakoś znosiłam, to w połączeniu z tymi wyraźnymi w drugim, irytują mnie niemożebnie. Co to w ogóle są te ziarenka, które tak dokładnie widzę?
Dodam, że wizytę u optyka mam pojutrze, ale jestem ciekawa opinii i ewentualnych rad.
A, wiek 54 lata, praca przy komputerze od 30 lat, niewielka krótkowzroczność (-1.25) i starcza dalekowzroczność, ale w czasie covidu obywam się bez okularów wink.
Obserwuj wątek
    • bo1 Re: Czy są tu emamy okulistki? 18.01.21, 12:27
      Nie jestem okulistką, ale trochę o oczach wiem. Męty ma wiele osób, z wiekiem mętów przybywa. Można je usunąć zabiegiem laserowym. Męty, które pojawiły się nagle, zwłaszcza takie drobne i wyraźne, należałoby dobrze zdiagnozować (z rozszerzeniem źrenic), bo mogą świadczyć o odklejaniu się siatkówki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka