Dodaj do ulubionych

Klasy 1-3 dzieci w bańkach czy nie?

18.01.21, 15:40
Pytam przez ciekawość jak to wygląda u was po tym pierwszym dniu? Są te bańki czy nie ma? Świetlica jedna dla wszystkich? Czy każda klasa zostaje w swojej sali? Co ze stołówką?
Moja ósmoklasistka siedzi na zdalnym, oby jak najszybciej wróciła do szkoły, tak jak maluchy.
Obserwuj wątek
    • marszawka Re: Klasy 1-3 dzieci w bańkach czy nie? 18.01.21, 16:17
      U syna sala zmieniona, tylko do dyspozycji jego klasy. Wcześniej dzielili z inną klasą( szkola zmianowa). Szatnia też oddzielna. Na stołówce przebywają po 4 klasy. Ale tadam... świetlica bez zmian, czyli się mieszają. Taka bańka🙂 rozumiem brak kadry itd. tylko po co to dzielenie sal i na stołówce, skoro i tak się spotkają na świetlicy.
      • ga-ti Re: Klasy 1-3 dzieci w bańkach czy nie? 18.01.21, 17:30
        Do świetlicy posyłasz na własne ryzyko wink

A serio to lekcje obowiązkowe, musieli zapewnić bezpieczeństwo według wytycznych, żeby rodzice nie zarzucili,że muszą dzieci w wir wirusów puszczać. Do świetlicy nie muszą puszczać wcale.
        U nas nie wiem, bo dziecko mam w 7 klasie, więc przesiadło się jedynie z łóżka do biurka uncertain
    • wapaha Re: Klasy 1-3 dzieci w bańkach czy nie? 18.01.21, 17:43
      Jest inaczej- przeorganizowane ciągi komunikacyjne-by jak najmniej osób się mijało, przechodziło tym samym korytarzem. W zasadzie każda klasa na innym piętrze/części szkoły , grafik godzin. Świetlica w tej samej sali w której są lekcje ( a wiec każda klasa ma "swoją świetlicę)
    • klaviatoorka1 Re: Klasy 1-3 dzieci w bańkach czy nie? 18.01.21, 18:31
      U nas jest podobnie- klasy rozrzucone po całej szkole, do świetlic i wspomagania wszystkie ręce na pokłąd.

I to mnie przeraża, bo jeśli takie zmiany, w planie i rozmieszczeniu, poczyniono, to nie wróży dobrze powrotowi pozostałych uczniów uncertain

Takie trochę "dzieci gorszego boga" zrobiono ze starszych uczniów podstawówki i młodzieży szkół średnich.

I głupio teraz wyglądają pozamykane galerie, knajpy, kina i baseny, przy takim skupieniu kilkuset osób w jednym budynku ( dzieci, nauczyciele, obsługa szkoły, rodzice zerówek i świetliczaków), korzystających z jednej toalety na każdym piętrze, wchodzących dwoma wejściami do budynku, przebywającymi ze sobą przez wiele godzin w jednym pomieszczeniu
      Co z tego, że dzieci w "bańkach', kiedy nauczyciele przedmiotowi ( językowcy, katecheta, informatyk, wuefiści, rozmaici terapeuci) rozwłóczą ewentualne zarazki po wszystkich klasach.
      • glanaber Re: Klasy 1-3 dzieci w bańkach czy nie? 18.01.21, 20:05
        klaviatoorka1 napisała:

> U nas jest podobnie- klasy rozrzucone po całej szkole, do świetlic i wspomagani
        > a wszystkie ręce na pokłąd.
        >
        > I to mnie przeraża, bo jeśli takie zmiany, w planie i rozmieszczeniu, poczynion
        > o, to nie wróży dobrze powrotowi pozostałych uczniów uncertain
        >
        > Takie trochę "dzieci gorszego boga" zrobiono ze starszych uczniów podstawówki
        > i młodzieży szkół średnich.
        >
        To samo mi przyszło do głowy. Urządzili cyrk z bańkami-srańkami, rozwłóczeniem 3 roczników po całych szkołach - to oznacza, że nie ma absolutnie żadnych planów przywrócenia normalnej nauki pozostałym rocznikom. Zresztą nikt z rządu o tym nawet nie wspomina, media mainstreamowe też mają na to wylane. Tymczasem 1-3 to zaledwie 1/4 wszystkich roczników edukacyjnych (i mniej niż połowa podstawówek) więc naprawdę nie należy nazywać powrotem uczniów do szkół czegoś, co tym powrotem nie jest.
    • fibi00 Re: Klasy 1-3 dzieci w bańkach czy nie? 18.01.21, 20:31
      Nie wiem jak jest ze świetlicą i stołówką bo syn nie korzysta ale co mnie zdziwiło to to, że dziś mieli wf razem z inną klasą. Myślałam że może byli podzieleni że jedna klasa na jednej połówkę sali gimnastycznej a druga na drugiej ale nie- grali razem w zbijaka😉.
    • kropkaa17 Re: Klasy 1-3 dzieci w bańkach czy nie? 18.01.21, 20:51
      Jakieś tam zmiany są.
      3 klasy przerzucili do budynku 4-8.
      Zrobili dodatkowe wejście do szkoły i szatnie przy sali gimnastycznej (ale tylko dla 2 klas). Z tego powodu chyba nie bedzie wf na sali gimnastycznej, dziecko coś mówiło że tylko na dwór będą chodzić.
      Każda klasa ma przerwę o określonej godzinie i w czasie niej może wyjść na korytarz i przebywać w wydzielonej jego części.
      Przerwy obiadowe dla każdego rocznika oddzielne ale klasy jedzą jednocześnie, każda zajmuje wyznaczony sektor.
      Tak samo świetlica podzielona, 1 klasy w jednej sali na parterze, 2 na piętrze.
    • aurinko Re: Klasy 1-3 dzieci w bańkach czy nie? 18.01.21, 23:58
      Mój syn w 3kl, każda klasa na inną godzinę żeby się w szatni nie spotykali. Klas 1-3 jest łącznie 4, dzieci poniżej 100. Każda klasa na innym piętrze lub w innym skrzydle. Mamy zmianę nauczycieli w taki sposób żeby jeden nauczyciel mógł prowadzić wszystkie lekcje. I w ten sposób mój syn nie ma zajęć ze swoją wychowawczynią tylko inna panią, która uczy też angielskiego i wf (wf to akurat pikuś, dzieciaki miały rozgrzewkę i reszta lekcji to gra w zbijaka). Na przerwach zostają w sali, wc mają tylko dla siebie. Na szczęście sala duża, z częścią "dywanową", zaopatrzona w zabawki i planszówki. Po lekcji dzieci do godz 16 mogą zostać w sali w ramach świetlicy ale już dyrektorka pisała że od jutra obowiązkówo dzieci mają być w odzieży dostosowanej do pogody bo będą wychodzić na podwórko. Zajęcia dodatkowe prowadzone przez nauczyciela (Młody ma Klub Ciekawskich) prowadzone przez tę jedną Panią, kravmaga odwołana. Nie wiem jak z religią, etyką i obiadami bo mój syn nie chodzi, jeździ sam prosto na lekcje i sam wraca od razu po lekcjach.
      Córka w ósmej klasie i wolałabym żeby to ona poszła do szkoły a nie Młody.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka