Dodaj do ulubionych

Prośba - ból jajnika (?)

20.01.21, 16:29
Dzien dobry, pisze tutaj, ponieważ macie dużą wiedzę i doświadczenie.
Po poprzedniej miesiączce, zaraz 1go czy 2go dnia zaczął mnie boleć, kłuc (chyba) jajnik. Z przodu i z tyłu placow również. Noe jest to jakoś mega ból, ale jednak odczuwalny i upoerdliwy
Tak jak przy owu, z tą różnicą, że to pobolewanie trwało do kolejnej miesiączki. Podczas miesiączki nie zabolało ani razu. Dzisiaj znów pierwszy dzień po miesiączce i dolegliwości ustały.
Czy może któraś z Was miała podobny problem? Zwracam się z prośbą o jakieś porady, może do czasu wizyty jakieś domowe sposoby?
Wizyta u moje sprawdzonego gina dopiero 10go lutego. Nie wiem, czy wcześniej alarmowac? Czy czekać? Nie wiem, czy jest możliwa najpierw e-wizyta. Szybsze terminy u innych, ale ten dr zna mnie i moja historie, dodatkowo pracuje w szpitalu. Mam czarne myśli, chyba pandemia daje się we znaki....
Mam 38 lat. Dziecko. Przez ciąża miałam torbiele czynnosciowe. Ciąża ciężka, problemowa.
Obserwuj wątek
        • nangaparbat3 Re: Prośba - ból jajnika (?) 20.01.21, 19:28
          Tak.
          Myślę jednak, że na Twoim miejscu poszłabym szybciutko do dostępnego gina, a potem jeszcze raz do tego, co Cię zna i leczy.
          Te moje bóle związane z wyrostkiem się ciągnęły przez parę lat - bolało i przechodziło, lekarze nic nie znajdowali, zapominałam, wracało po dwóch-trzech latach, az do gwałtownego ataku i wówczas wreszcie wycięli.
          Myślę jednak, że u Ciebie to raczej torbiel, bo piszesz o ewidentnym związku z cyklem i miałaś wcześniej.
          Torbiel nie jest groźna, tyle tylko że jak mi się raz zrobiła ginekolog kazał wzywać pogotowie gdyby się pojawiły wymioty lub biegunka. Nie pojawiły się, po miesiączce ból minął, wszystko wróciło do normy.
    • snakelilith Re: Prośba - ból jajnika (?) 20.01.21, 18:58
      A jakie to masz niby czarne myśli? Jeżeli wcześniej miałaś torbiele czynnościowe, to z bardzo dużym prawdopodobieństwem to teraz też taka była. Te torbiele zwykle same znikają i po miesiączce nie ma po nich śladu. Ustanie bólu świadczy raczej o tym, że problem się naturalnie rozwiązał. Oczywiście dla uspokojenia nerwów warto zrobić USG i porozmawiać z lekarzem.
      I nie martw się, to zdarza się bardzo wielu kobietom, z wiekiem ten problem może pojawiać się nawet częściej. Poza tym, to wcale nie musi być jajnik, a np. drażliwe jelita. Aktualnie u wielu ludzie pogłębiają się problemy psychosomatyczne, przez ten cały stres związany z koroną.
        • snakelilith Re: Prośba - ból jajnika (?) 20.01.21, 19:34
          Nie rozumiem. Kiedy dokładnie zaczęło cię boleć? W którym dniu cyklu? Cykl liczy się od pierwszego dnia miesiączki. Jeżeli zaczęło cię boleć w dzień dwa po miesiączce, a miesiączka trwała dajmy na to 5 dni, to był 6-7 dzień cyklu, prawda? Ból trwał do miesiączki i wraz z krwawieniem zniknął, jak piszesz. Ciągle cię boli?
      • przestraszona_em Re: Prośba - ból jajnika (?) 20.01.21, 21:59
        snakelilith napisała:

> A jakie to masz niby czarne myśli? Jeżeli wcześniej miałaś torbiele czynnościo
        > we, to z bardzo dużym prawdopodobieństwem to teraz też taka była. Te torbiele z
        > wykle same znikają i po miesiączce nie ma po nich śladu. Ustanie bólu świadczy
        > raczej o tym, że problem się naturalnie rozwiązał. Oczywiście dla uspokojenia n
        > erwów warto zrobić USG i porozmawiać z lekarzem.
        > I nie martw się, to zdarza się bardzo wielu kobietom, z wiekiem ten problem moż
        > e pojawiać się nawet częściej. Poza tym, to wcale nie musi być jajnik, a np. d
        > rażliwe jelita. Aktualnie u wielu ludzie pogłębiają się problemy psychosomatycz
        > ne, przez ten cały stres związany z koroną.
        >
        snakelilith ważna sprawę poruszyłas. Jelita. Rzeczywiście, mogę mieć z tym problem. Ze względu na długotrwały stres mam trochę rozregulowany tryb...
        I bóle odczuwam z lewej strony.
        A nawet mi się ostatnio śniło, że mam raka.jelita, może to znak, by się i w tym kierunku przebadać.
        • snakelilith Re: Prośba - ból jajnika (?) 20.01.21, 22:36
          Spokojnie, rak jelit tak szybko nie boli. Więc jak boli to zwykle są to rzeczy mniej straszne. Krok po kroku. Zrób najpierw USG ginekologiczne, a potem możesz kolonoskopię. Też robiłam, jak szukano źródła mojego bólu. Jeżeli ból w tej okolicy trwa dłużej, niezależnie od przyczyny, to często ma się napięte mięśnie dna macicy, a to może zaburzać dodatkowo pracę jelit.
          • przestraszona_em Re: Prośba - ból jajnika (?) 21.01.21, 10:23
            snakelilith napisała:

> Spokojnie, rak jelit tak szybko nie boli. Więc jak boli to zwykle są to rzeczy
            > mniej straszne. Krok po kroku. Zrób najpierw USG ginekologiczne, a potem możesz
            > kolonoskopię. Też robiłam, jak szukano źródła mojego bólu. Jeżeli ból w tej ok
            > olicy trwa dłużej, niezależnie od przyczyny, to często ma się napięte mięśnie d
            > na macicy, a to może zaburzać dodatkowo pracę jelit.
            >
            Pol roku bez seksu może powodować napięte mięśnie 😊
            • snakelilith Re: Prośba - ból jajnika (?) 21.01.21, 12:38
              To może warto najpierw zredukować stres, zacząć się ruszać, w razie braku partnera kupić wibrator (polecany przez ginekologów przy napięciach mięśni dna miednicy) i zobaczyć co się dzieje. Czasem pomaga też dobry masaż ciała, zwłaszcza w okolicach okołokrzyżowych. Ja jak już wiedziałam, że winny jest kręgosłup, to też musiałam szukać alternatywnych rozwiązań, bo diagnoza diagnozą, a terapia lekarska działała tak se.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka