Dodaj do ulubionych

Dawno żaden pisowski polityk nie tłukł żony....

20.01.21, 21:54
Ale polityce pis potrafią w tej kwestii szybko nadrabiać:

Media informują, że Jacek Baczyński, szef klubu PiS w sejmiku dolnośląskim, został zatrzymany przez policję. Interweniowała ona w jego domu w związku z przemocą w rodzinie.
Warto przypomnieć, że Baczyński kandydował w 2019 roku do Parlamentu Europejskiego z list Prawa i Sprawiedliwości. Swoją kampanię oparł między innymi na obronie tradycyjnego modelu rodziny. Jak tłumaczył na forum europejskim chce promować tradycyjny model rodziny, chrześcijańskie i patriotyczne wartości.
Już wiecie dlaczego tak bardzo przeszkadza im Konwencja Stambulska czyli Konwencja Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej? Bo dla obrzydliwych typów, którzy biją swoje partnerki i dzieci, to właśnie jest "tradycyjny model rodziny". Uważają, że mają prawo podnieść rękę, znęcać się psychicznie, maltretować.
Polskie prawo jest dziurawe i nie chroni ofiar przemocy. Konwencja Stambulska zobowiązała Polskę do zwalczania wszelkich formom przemocy wobec kobiet i przemocy domowej oraz do zmiany prawa, wprowadzenia praktycznych rozwiązań i przeznaczenia środków finansowych.
Dla przemocy domowej nie ma i nigdy nie powinno być usprawiedliwienia. Nie pozwólmy na wypowiedzenie Konwencji. Mamy prawo do bezpieczeństwa.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka