Dodaj do ulubionych

Oczyszczacz klarta forste 3

21.01.21, 12:59
Czy ktoś ma? Poleca? Chcę kupić oczyszczacz, a w zasadzie to powinnam nabyć przynajmniej dwa. Po przejrzeniu stron i rankingów zdecydowałabym się na ten, zwłaszcza, że cena jest bardzo przystępna. Zastanawia mnie tylko, ze filtry można kupić tylko u producenta. O firmie za wiele informacji nie ma w internecie. Obawiam się ewentualnych problemów z zakupem filtrów w przyszłości. Z podobnych cenowo odrzuciłam Xiaomi. Rozważam jeszcze Philipsa, ale on już będzie dużo droższy. Proszę o opinie użytkowników Klarty😀
Obserwuj wątek
      • iliri Re: Oczyszczacz klarta forste 3 21.01.21, 20:59
        Można dokupić lepszy filtr, to mam przemyślane. Pod uwagę przy wyborze brałam CADR, głośność, zużycie energii, wyświetlacz numeryczny i to, żeby normy jakości powietrza były bardziej „europejskie” niż azjatyckie. I jednak wchodziłam już w raczej w wyższy przedział cenowy.
    • feel_good_inc Re: Oczyszczacz klarta forste 3 21.01.21, 14:19
      Dlaczego konkretnie odrzucasz Xiaomi?
      Taki najprostszy 2C jest chyba o połowę tańszy, filtry ma w niższej cenie (dostępne od ręki i producent raczej się nie zwinie, co się może stać z "polskim" frontem chińskiego producenta OEM) i do tego na oko ze dwa razy bardziej pojemne.
      • iliri Re: Oczyszczacz klarta forste 3 21.01.21, 20:44
        Xiaomi maja inne normy, jesli chodzi o czystość powietrza. W klarcie przekonuje mnie to, ze za złe powietrze uznaje takie, gdy stężenie PM 2,5 jest wyższe niż 25. Do tego czytałam sporo opinii, ze Xiaomi maja kiepskie czujniki i podawane przez nie wartości stężenia pyłów potrafią rozmijać się z prawdą. Nie wzbudziło to mojego zaufania. Dlatego wyeliminowałem oczyszczacze tej firmy.
        • saszanasza Re: Oczyszczacz klarta forste 3 21.01.21, 20:51
          iliri napisała:

> Xiaomi maja inne normy, jesli chodzi o czystość powietrza. W klarcie przekonuje
          > mnie to, ze za złe powietrze uznaje takie, gdy stężenie PM 2,5 jest wyższe niż
          > 25. Do tego czytałam sporo opinii, ze Xiaomi maja kiepskie czujniki i podawane
          > przez nie wartości stężenia pyłów potrafią rozmijać się z prawdą. Nie wzbudził
          > o to mojego zaufania. Dlatego wyeliminowałem oczyszczacze tej firmy.

w xiaomi można ustawić czułość tych czujników, zresztą podobnie jak w sharpie, który mam. Ja sobie przestawiam, w nocy zmniejszam czułość, za dnia zwiększam.
          • iliri Re: Oczyszczacz klarta forste 3 21.01.21, 21:11
            Chodziło mi o to, że podobno czujniki w Xiaomi potrafią pokazywać zdecydowanie niższe stężenia PM 2,5 niż mierzone niezależnym czujnikiem. To byłaby dla mnie ich największa wada. Wiem, że w aplikacji można ustawić docelowe progi ( niechętnie bawię się w takie rzeczy), ale co z tego, jesli czujnik źle mierzy. Nad Sharpem myślałam, ale chcę bez nawilżacza.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka