Dodaj do ulubionych

Powiększone węzły pod pachą

23.01.21, 19:29
Miała któraś z Was? Wyczułam dwa dni temu, usg we wtorek, ale troszkę denerwuje się. Ostatnie usg piersi rok temu- wynik ok, infekcji brak, wiec jaka może być przyczyna powiększonych węzłów pod pachą?
Obserwuj wątek
    • oazaspokoju22 Re: Powiększone węzły pod pachą 23.01.21, 19:58
      Też tak miałam a raczej mam do dziś. Przed kontrolnym USG piersi zaczęłam się macać i znalazłam pod obiema pachami. Był szok, lęk i przerażenie. USG wykazało prozapalne odczynowe powiększone węzły chłonne. Radiolog powiedziała że mam się nimi nie przejmować. Nie dawały mi spokoju. Rodzinny dał mi skierowanie na krew i RTG klatki piersiowej. Tu wszystko było ok. Po pół roku powtórzyłam USG. Węzły wyglądały tak samo. Ten sam rozmiar. Mam je wyczuwalne do dziś. Do dziś nie wiem z jakiego powodu mi się powiększyły bo na nic nie chorowałam w tamtym okresie.
    • molik28 Re: Powiększone węzły pod pachą 23.01.21, 20:28
      Można mieć jakby infekcję bez objawów tzn jakiś stan zapalny. Zrób przy okazji morfologię. Syn miał tak kiedyś. W wyobraźni prawie zoperowałam go na przepuklinę, bo węzeł widoczny był gołym okiem. Lekarka teżnie bardzo wiedziała co to dopiero USG i badanie krwi wskazało najprawdopodobniej infekcję. Samo przeszło bez żadnych leków. Po prostu zniknęło. Syn nie miał żadnych objawów chorobowych. Spokojnie. Dobrze, że badanie we wterek to już niedługo. Może nie zwariujesz. Będzie dobrze.
    • arabelax Re: Powiększone węzły pod pachą 23.01.21, 20:46
      Moze.to nie wezly? Jakies 3 miesiace temu mialam podobnie. Wielki strach i czarne wizje. Okazalo sie ze to bylo cos z mieszkiem wlosowym. Samo zniknelo. Najadlam sie wtedy strachu.
      Pójdziesz we wtorek i bedzie dobrze.
      Rok temu usg i w porzadku, wiec nie martw sie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka