Dodaj do ulubionych

Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terapii?

26.01.21, 21:30
Czy może mi ktoś wytłumaczyć?
Bez złośliwości pytam.
Gość dostał dożywocie. W jakim celu terapia?
Przecież manie wrócić do społeczeństwa.
Znacie się na tym? Nie chce mi się szukać w internecie.
Obserwuj wątek
  • daniela34 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 26.01.21, 21:34
   Art. 96 kkw: W systemie terapeutycznym odbywają karę skazani z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi, w tym skazani za przestępstwo określone w art 197-203 Kodeksu karnego, popełnione w związku z zaburzeniami preferencji seksualnych, upośledzeni umysłowo, a także uzależnieni od alkoholu albo innych środków odurzających lub psychotropowych oraz skazani niepełnosprawni fizycznie - wymagający oddziaływania specjalistycznego, zwłaszcza opieki psychologicznej, lekarskiej lub rehabilitacyjnej.


   Obstawiam, że z powodu zaburzen psychicznych. Nieważne, że nie wyjdzie. Jeśli jest zaburzenie to jest system terapeutyczny
  • ichi51e Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 26.01.21, 21:36
   “ P. ma odbywać karę w trybie terapeutycznym. - To oznacza, że osoba skazana musi odbywać karę w jednostce penitencjarnej, w której jest oddział psychiatryczny. Założenie jest takie, że taka osoba powinna być leczona, prowadzona powinna być z nią terapia - wyjaśnił nam Piotr Dałkowski, obrońca oskarżonego.”

   Kasy za duzo.
     • daniela34 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 26.01.21, 21:49
      On w więzieniu przebywa z innymi ludźmi- skazanymi, strażnikami, pielęgniarkami, innymi pracownikami. Setio uważacie, że człowieka niebezpiecznego należy zamknac i nie leczyć jego zaburzeń? W trosce o otoczenie chociażby jak najbardziej powinno się leczyć. Nawet jeśli nigdy nie wyjdzie to co jak postanowi zabić kolejną osobę?
      Bo chyba nie wierzycie, że w więzieniu "niedasie" zabić?
       • daniela34 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 26.01.21, 22:18
        Wiesz, ja wiem, ze ludziom sie wydaje, że on ma w ZK raj, ciepło, brzuch pełny, telewizor i w ogóle super. Ale zakładając, że opiniujacy go psychiatrzy choć odrobinę znają się na swojej robocie, to gwarantuję Ci, że tego raju nue będzie. Będzie za to być może co jakiś czas cela o miękkich ścianach, kaftan bezpieczeństwa i kask na głowę
              • daniela34 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 26.01.21, 23:04
               trilllian napisała:

               > A, to co napisałaś czyli izolowanie w celu ochrony przed gorszym traktowaniem t
               > o też jest rodzaj preferencji.


               Nie. To jest po prostu niedopuszczenie do zabójstwa. Albo przynajmniej ciężkiego uszkodzenia ciała. Chroni się w ten sposób więzniów, którzy są szczególnie zagrożeni: m.in. właśnie rozmaite medialne osobowości, sprawców pedofilii, ex funkcjnariuszy. Bo bez tego mielibyśmy więcej trupów w ZK. Albo przynajmniej różne niewyjasnione cięzkie obrażenia.
               • 35wcieniu Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 26.01.21, 23:10
                Poza tym chroni się pracowników i całą strukturę. Każda grubsza bójka, już nie mówię nawet o poważniejszych rzeczach to konieczność interwencji. Zawsze mnie dziwią te rozkminy "po co izolować, niech więźniowie zrobią porządek". Więźniowie siedzą również za cos, nie wiem jakim cudem miało by być korzystne wymierzanie sprawiedliwości jednemu przestępcy przez drugiego. Poza tym skala nadużyć i nieprawidłowości i tak jest w więzieniach sporą, a takie wpuszczanie ewidentnie problematycznego więźnia do innych musiałoby to jeszcze potęgować.
                • daniela34 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 26.01.21, 23:16
                 35wcieniu napisał(a):

                 > ". Więźniow
                 > ie siedzą również za cos, nie wiem jakim cudem miało by być korzystne wymierzan
                 > ie sprawiedliwości jednemu przestępcy przez drugiego. Poza tym skala nadużyć i
                 > nieprawidłowości i tak jest w więzieniach sporą, a

                 Taaak, pozwólmy koniecznie więźniom wymierzać sprawiedliwość, a będziemy mieć więziennych "ojców chrzestnych", których boi się sam naczelnik (już i tak nie jest to wykluczone). I ciekawe jak potem zapobiegniemy buntom i ucieczkom takich rozochoconych samodzielnością więźniów. Bardzo mnie zawsze wzrusza przekonanie, że więźniowie będą oczywiście tylko zabijać pedofilów i gwałcicieli, a strażników nie ruszą, nu, nu, nu
                 • 35wcieniu Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 26.01.21, 23:19
                  Ja z dużym zainteresowaniem i nie ukrywam, trochę rozbawieniem, śledziłam wpisy o "matce Madzi z Sosnowca". Jak to z nią w więzieniu zrobią porządek, jak to wspaniale się z nią osadzone obejdą. I wtedy gruchnęła wieść że posadzili ja z "matka Szymonka z Będzina". Dziwnym trafem nie doczekałam się wpisów która której powinna wymierzyć sprawiedliwość.
                  • daniela34 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 26.01.21, 23:25
                   35wcieniu napisał(a):

                   > Ja z dużym zainteresowaniem i nie ukrywam, trochę rozbawieniem, śledziłam wpisy
                   > o "matce Madzi z Sosnowca". Jak to z nią w więzieniu zrobią porządek, jak to w
                   > spaniale się z nią osadzone obejdą. I wtedy gruchnęła wieść że posadzili ja z "
                   > matka Szymonka z Będzina". Dziwnym trafem nie doczekałam się wpisów która które
                   > j powinna wymierzyć sprawiedliwość.
                   >

                   Tak. Pamiętam. To rzeczywiście budziło śmiech. Raczej taki gorzki, ale śmiech.
                       • daniela34 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 00:49
                        sofia_87 napisał(a):

                        > W każdym przypadku straty nie byłyby wielkie


                        Nie chodzi o osobę zabitą (która to jak twierdzisz nie jest wielką stratą), chodzi o to, że produkujemy wielokrotnego mordercę/morderczynię. I założenie, że ów morderca/morderczyni ograniczy się do zabijania współwięźniów jest delikatnie mówiąc... naiwne. Bo zauważ: jak zamykamy 2 morderczynie w jednej celi (mama Madzi i mama Szymonka) to jeżeli jedna zabije drugą to przecież nie dlatego, że potępia czyn tamtej, no nie? No bo wtedy musiałaby i siebie zabić. No to w ten sposób hodujemy wielokrotną morderczynię bez tej całej pseudomoralnej ideologii "zabijam morderczynię niewinnych dzieci"
                        • daniela34 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 00:53
                         Cd Zresztą to można pociągnąć dalej: jedna zabiła drugą, mamy więc przy życiu podwójną morderczynię, zamykamy ją z jednorazową. I teraz wypadałoby dla jakiejś równowagi, żeby ta jednorazowa zabiła tę podwójną. No bo ta podwójna jest niby gorsza, zabiła 2 osoby to bardziej zasługuje na śmierć. No ale jaką mamy gwarancję, że to właśnie ona zginie. A jak zginie tamta jednorazowa? Ta wielokrotna może być silniejsza, większa, sprawniejsza. I nagle się okaże, że wymordowała nam cały oddział zamknięty w w ZK dla kobiet Grudziądzu a ona nadal żyje. I gdzie tu sprawiedliwość?
                         • 35wcieniu Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 10:37
                          Żeby jej dać celę - jakąkolwiek, najpierw musi być sądzona. Tak, więźniowie z dożywociem którzy zabijają w więzieniu mają kolejne procesy, chociaż nic im więcej w teorii zrobić nie można. I na tych rozprawach dostają np.wyroki na mocy których zaostrza im się warunki albo pozbawia prawa do starania się o skrócenie wyroku. Ale sądzeni są, chociaż już siedzą. Nie można też pozbawić ich prawa do obrońcy, opieki zdrowotnej itd. bo to wynika z przepisów.
                          Przy przewożeniu więźnia na rozprawę lata temu zginął znajomy moich rodziców, strażnik. W zasadzie do przewożenia nie doszło bo rzecz się stała jeszcze w więzieniu. Tak, postulujmy wybijanie się więźniów, bo później wystarczy ich zamknąć i do śmierci nikt nie będzie miał z nimi kontaktu. Mhm...
                         • sofia_87 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 10:45
                          Pomysl, że w takiej sytuacji byłaby szansa, że znajomy Twoich rodziców by nie zginął, gdyby w celi trafił na silniejszego od siebie.

                          Btw W wątku obok są historie o pacjentach w dobie pandemii. Opieka nad obloznie chorymi, zakaz glodzenia ich etc. także wynikają z przepisów.
                          I co? I realia są takie jakie są. A więzień przyjmowany jest do szpitala w pierwszej kolejności, ma robione badania i opiekę nad którą nie mają co liczyć inni pacjenci.
                         • daniela34 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 11:21

                          > Tylko, że tak nie jest.

                          To jest bardzo ładna propaganda populistyczna, na którą łapią się masy. A realia są takie, że nowotworów, jaskry, zaćmy i szeregu innych schorzeń ani się u wielu więźniów nie leczy ani nie diagnozuje. I to nie tylko zabójców dotyczy, ale też odsiadujących łagodniejsze wyroki. Jak już jest kiepsko to wychodzi na przepustkę. Ale jak ktoś siedzi w kolejce do lekarza i widzi konwój z więźniem wchodzacy jako pierwszy to mu się wydaje, że leczą więźniów kosztem innych chorych. A to są jak ktoś wyżej słusznie zauważył wzglefy bezpieczeństwa. A z czym więzień przyszedł i dlaczego tego juz kolejkiwicz nie wie ale chętnie się oburzy.
                         • raczek47 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 12:08
                          Daniela,tak wlasnie jest .
                          Mam,powiedzmy kontakt z tym środowiskiem i przestepcy chwalą się ,że po raz pierwszy w życiu,trafiając do więzienia kompleksowo mogą robić wszelkie badania np.kardiologiczne,okulistyczne stomatologiczne itp.szybko i łatwo, w przeciwieństwie do rzeszy nas podatników, którzy albo czekają miesiącami albo płacą prywatnie.
                          Paradoksalnie, zaniedbane dziady jako więźniowie nagle bardzo zaczynają dbać o swoje zdrowie. Dlaczego? Bo mają szybki i łatwy dostęp do lekarzy ,w przeciwieństwie do nas.
                          Moja córka miesiąc musi czekać do chirurga szczękowego na usunięcie ósemki, prywatnie kosztuje to w moim mieście 800-1000 zł.,zdjecie panoramiczne na wlasny koszt-70zl.
                          Więzień ma to od ręki i za darmo.
                         • daniela34 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 13:46
                          raczek47 napisała:

                          > Daniela,tak wlasnie jest .
                          > Mam,powiedzmy kontakt z tym środowiskiem i przestepcy

                          Ja też. I z wiezien wychodzą ludzie w gorszej kondycji niż weszli. Skoro zatem jest tak dobrze i taka opieką wspaniała to dlaczego jest tak źle. Dlaczego wychodzą mi klienci z nieleczonymi chorobami oczu, nowotworami (o psychiatrii zmilczę). Owszem, wielu powie, że pierwszy raz w życiu w ZK byli na badaniach, tylko że to akurat wcale nie świadczy dobrze o niczym.
                         • 35wcieniu Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 11:57
                          No ale przecież odnoszę się do tego że postulujesz trzymanie skrajnie niebezpiecznych więźniów (daniela pytała o przykład kilkukrotnej morderczyni) bez kontaktu z kimkolwiek z zewnątrz. No więc mówię że tak się nie da bo trzeba ich wozić chociażby na rozprawy.

                          Poza tym dość dziwna wydaje mi się wiara w to że zabicie mordercy przez innego (teraz już wielokrotnego) mordercę spowodowałoby że strażnicy są stuprocentowo bezpieczni bo ten wielokrotny starannie selekcjonuje i zabija innych morderców, a strażnikow nie rusza.
                         • daniela34 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 13:48
                          sofia_87 napisał(a):

                          > Sugerujesz, że jej nie trafia środkiem uspokajajacym zza drzwi?

                          Tak, między innymi to też sugeruję.
                          > Ja po prostu uważam, że źle się dzieje gdy społeczeństwo bardziej dba o przeste
                          > pce niż o jego ofiarę.

                          A dba bardziej? W przypadku ofiary zabójstwa nie bardzo, bo ofiary juz nie ma.

                          > A UE nie ma patentu na nieomylnosc

                          No nie ma. I co w związku z tym. Jesteśmy członkiem organizacji, która zobowiazala sie do przestrzegania (i swoich członków)pewnych praw.Uwazasz ze powinniśmy z niej wystąpić?
                         • sofia_87 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 13:58
                          Jeśli nie trafia to potrzebują ćwiczeń na strzelnicy. Lepiej na to przeznaczyć środki.

                          Właśnie, ofiary zabójstwa już nie ma, więc po cóż dbać o to żeby morderca był?

                          Nie uważam , że powinniśmy wystapic z UE, raczej zadbać o nasza pozycję w tej organizacji i stosowne reformy.
                         • daniela34 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 14:22
                          sofia_87 napisał(a):

                          > Jeśli nie trafia to potrzebują ćwiczeń na strzelnicy. Lepiej na to przeznaczyć
                          > środki.

                          Lepiej niż na co? Mamy wielokrotną morderczynię która:
                          moze być agresywna w celi (w twoim założeniu trzymamy ją w tej celi bez kontaktu ze światem zewnętrznym 24/7)
                          oze symulować chorobę/zgon
                          W każdej tej sytuacji ktoś będzie musiał do niej wejść. Oczywiście możesz uważać, że powinno się ją zostawić w tej celi "niech zdycha", no ale jednak w pewnym momencie będą chcieli chociaż zgon stwierdzić.


                          > Właśnie, ofiary zabójstwa już nie ma, więc po cóż dbać o to żeby morderca był?

                          No bo podpisaliśmy parę konwencji, które zakazują kary śmierci i tortur. Możemy je oczywiscie wypowiedzieć - UE jest nam zbędna, podobnie jak Rada Europy i ETPC.

                          >
                          > Nie uważam , że powinniśmy wystapic z UE, raczej zadbać o nasza pozycję w tej o
                          > rganizacji i stosowne reformy.

                          No jakoś poza Węgrami żaden kraj nie przebąkuje nawet o powrocie kary śmierci. 27:1 bis? A nie, teraz by było 24:2, chyba że Orban znowu nas wystawi.
                         • sofia_87 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 14:37
                          Wchodzi trzech strażników, dwóch ma broń gotowa do strzału.

                          No popatrz, szkoda, że żadna konwencja nie zakazuje tortur i kary śmierci wykonywanej przez morderców.
                          Po prostu nie trzeba o nich dbać, a już na pewno nie kosztem innych.

                          Kraj nie przebakuje , ale to nie znaczy, że poszczególne społeczeństwa nie chcą kary śmierci. Tu można podziałać.
                         • daniela34 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 14:44
                          sofia_87 napisał(a):

                          > Wchodzi trzech strażników, dwóch ma broń gotowa do strzału.

                          No i? Mamy wielokrotną zabójczynię, która zabiła inne (również zabójczynie), ona nie czuje strachu, a zanim ją zastrzelą to ten co się nad nią nachyli moze już nie żyć.


                          > No popatrz, szkoda, że żadna konwencja nie zakazuje tortur i kary śmierci wykon
                          > ywanej przez morderców.


                          Jak konwencja przestanie nakładać obowiązki na państwa a zacznie na obywateli (a z ich grona-przestępców) to zapewne przestepcy się dostosują. Stworzyłaś właśnie nową definicję konwencji międzynarodowej.

                          > Kraj nie przebakuje , ale to nie znaczy, że poszczególne społeczeństwa nie chcą
                          > kary śmierci. Tu można podziałać.

                          No to działaj. Przeciez nic nie stoi na przeszkodzie.
                         • sofia_87 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 14:52
                          I Ty sądzisz, że takiej wielokrotna zabojczyni gotowej zabić w dwie sekundy pomoże terapia?
                          Zawsze można ją uśpić profilaktycznie, z daleka, a potem sprawdzać czy żyje.

                          Niczego nie stworzylam, po prostu pokazuje głupotę tzw. cywilizacji, w której ofiary nie są chronione, a mordercy jak najbardziej.

                          Jeśli ktokolwiek skrzywdzi kogoś mi bliskiego to będę działac
                         • nenia1 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 15:05
                          sofia_87 napisał(a):

                          >
                          > Niczego nie stworzylam, po prostu pokazuje głupotę tzw. cywilizacji,

                          Przy okazji również własną. To co piszesz jest pomieszaniem z poplątaniem i tanią demagogią,
                          taką w sam raz do nakręcanie się przed sklepem na wsi z grupą panów z butelkami piwa w ręce.
                          Jak ktoś padł ofiarą morderstwa i nie żyje to trudno mieć pretensje do systemu, że nie chroni
                          nieżyjącej ofiary. Jej już żaden system nie ochroni, z prostego powodu. Bo nie żyje.
                          Z drugiej strony kompletną iluzją jest przekonanie, że każdego da się ochronić i że wystarczy zmienić system.
                          Z trzecie strony system nie chroni przestępców tylko wymierza im karę. Karę pozbawienia wolności, a nie karę nie leczenia, nie karmienia i przypalania stóp rozżarzonym prętem. Zacznij odróżniać te pojęcia bo na razie wszystko plączesz w jedno i ci wychodzi co wychodzi.
                         • sofia_87 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 16:53
                          Z tego co czytam jesteś blisko grupy panów z piwem pod sklepem☺
                          Oczywiście, ofiara nieżyje, możemy o niej zapomnieć i zająć się dobrostanem mordercy
                          Może więc należałoby chronić potencjalne ofiary?
                          Była na tym forum dyskusja na temat pana, który zabił eks dziewczynę, ale tak go resocjalizowali, że na przepustce zabil inna kobietę i jej 3 letniego synka.
                          Skoro trudno o dostęp do opieki medycznej, to tym bardziej należy zapewnić go więźniom w ostatniej kolejności
                         • nenia1 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 17:06
                          sofia_87 napisał(a):

                          > Z tego co czytam jesteś blisko grupy panów z piwem pod sklepem☺
                          > Oczywiście, ofiara nieżyje, możemy o niej zapomnieć i zająć się dobrostanem mor
                          > dercy

                          słonko, to są twoje słowa, ustawiasz sobie chochoła bo tak ci pasuje, żeby pleść te swoje androny.
                          Nikt nie zapomina o ofierze, właśnie dlatego działają organy ścigania, odbywa się proces
                          i zapada wyrok. To, że nie zaspakaja to twojej potrzeby sprawiedliwości opartej na kodeksie Hammurabiego
                          to twój problem, więc nie pleć, że ktoś zapomina o ofierze, albo nie dba o nią, bo ty też nie dbasz o ofiarę
                          a głównie o to żeby pleść na forum trzy po trzy.
                         • yadaxad Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 17:17
                          Nie ma co szkalować kodeksu Hammurabiego, powstał z potrzeby opanowania ludzi o mentalności sprawiedliwej zosiuni. Bo mu się z takiego traktowania sprawiedliwości kraj popadał w rozsypkę i wcale nie było bezpieczniej, że z każdego winnego krew się lała, łącznie z jego rodziną.
                         • daniela34 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 17:29
                          sofia_87 napisał(a):

                          > Lepiej żeby krew się lala z winnych niż gdyby oni mieli przelewać krew niewinny
                          > ch


                          No i co? Podziałało? Troche czasu już minęło od wprowadzenia tego kodeksu. Mowisz, że do XX wieku zabojstw nie było i wróciły dopieto wraz ze zniesieniem kary śmierci. To ciekawe.
                         • nenia1 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 17:27
                          yadaxad napisał(a):

                          > Nie ma co szkalować kodeksu Hammurabiego, powstał z potrzeby opanowania ludzi o
                          > mentalności sprawiedliwej zosiuni. Bo mu się z takiego traktowania sprawiedliw
                          > ości kraj popadał w rozsypkę i wcale nie było bezpieczniej, że z każdego winneg
                          > o krew się lała, łącznie z jego rodziną.


                          Ja nie szkaluję, ale zauważasz, że nie żyjemy w czasach w których obowiązywał, świat się zmienia, okoliczności się zmieniają, trudno tkwić stale mentalnie w czasach gdy był przydatny.
                         • sofia_87 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 17:20
                          Pytanie czy to zaspokaja potrzebę sprawiedliwości rodziny ofiary i ogólnie społeczeństwa.
                          Najczęściej nie, więc to nie tylko mój problem.
                          Bądź uprzejma w ten sposób zwracać się do bliskich Ci osób, ja sobie nie życzę tego rodzaju określeń w stosunku do mojej osoby.
                          Dziękuję ☺
                         • nenia1 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 18:22
                          sofia_87 napisał(a):

                          > Pytanie czy to zaspokaja potrzebę sprawiedliwości rodziny ofiary i ogólnie społ
                          > eczeństwa.
                          > Najczęściej nie, więc to nie tylko mój problem.

                          No tak, to argument, ale pogrzebmy w nim trochę, "Za przywróceniem kary śmierci jest niecałe 45% respondentów. Za karą śmierci częściej są osoby o najniższym wykształceniu (62 proc.) oraz mieszkańcy wsi (51 proc.)" więc może zamiast zaspakajać potrzebę sprawiedliwości tej grupy włożyć więcej wysiłku w jej edukację, pomijając już fakt, że jednak "ogólnie społeczeństwo" nie do końca jest zgodne z tym co proponujesz.
                         • nenia1 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 19:43
                          sofia_87 napisał(a):

                          > A może zamiast edukować czesc społeczeństwa , która jest za kara śmierci należy
                          > edukować przestępców, którzy mogliby zabijać?
                          > To bardziej korzystne dla społeczeństwa.

                          no i widzisz jaka jaki absurdalny poziom dyskusji wprowadzasz? A może nie widzisz?
                          Mam nadzieję, że jednak tak. Więc proszę, powiedz, w jaki sposób można edukować
                          morderców, przyjmować do szkoły średniej po dostarczeniu teczki z prezentacją indywidualnych prac, a może studia dzienne po zdaniu egzaminu praktycznego, lub dla tych morderców, którzy są zapracowani jakieś kursy on line "jak przestać zabijać w 21 dni" czy jak to sobie w praktyce wyobrażasz?
                         • nenia1 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 20:11
                          sofia_87 napisał(a):

                          > Ach tak, ich nie można edukować.
                          > Należy edukować niewinną, produktywna część społeczeństwa żeby nie chciała kary
                          > śmierci dla tych, którzy taka karę samowolnie wymierzaja.
                          > 😀
                          > Nie widzisz w tym absurdu?

                          no ty twierdzisz, że można, zatem proszę opisz jak to widzisz w praktyce, chociażby proces rekrutacji skoro
                          nie samej edukacji.
                         • sofia_87 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 20:15
                          Nie, nie twierdzę, że można, to była absurdalna odpowiedź na Twój absurdalny wpis , że należy edukować tych, którzy są za kara śmierci.
                          Co z tymi mocno wydedukowanymi, także w dziedzinie prawa, którzy zmienili swój stosunek do ks pod wpływem widoku miejsca zbrodni? Osobiście znam taki przypadek
                         • nenia1 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 20:37
                          Zaraz, zaraz, to ty przecież powoływałaś się na poczucie "sprawiedliwości" jakiegoś bliżej nieokreślonego ogółu społeczeństwa, doprecyzowałam więc, i wygląda, że po pierwsze nie jest to ogół, a po drugie przeważają w takich poglądach ludzie z niskim poziomem wykształcenia. Zgodzisz się z tym, że tworząc prawo nie powinniśmy chyba jednak opierać się na odczuciach ludzi najmniej wykształconych i schlebiać właśnie takiej grupie. Już mamy Sylwestry z Zenkiem i filmy biograficzne o nim produkowane przez państwową telewizję z misją szerzenia kultury i historii, więc może przynajmniej tworząc system prawny nie będziemy się opierać akurat na tym targecie.
                         • daniela34 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 15:19
                          sofia_87 napisał(a):

                          > I Ty sądzisz, że takiej wielokrotna zabojczyni gotowej zabić w dwie sekundy pom
                          > oże terapia?

                          A gdzie ja coś takiego twierdzę? Twierdze, ze zamiast ją zamykać bez terapii na etapie jak była jednokrotną zabójczynie w celi na zasadzie: która którą zabije szybciej (twoj postulat) jesli jest zaburzona, należy ja poddać terapii.
                          >
                          > Niczego nie stworzylam, po prostu pokazuje głupotę tzw. cywilizacji, w której o
                          > fiary nie są chronione, a mordercy jak najbardziej.

                          Przez parę stuleci kara śmierci byla w większości krajów. I jak to ochroniło ofiary mianowicie?
                          >
                          > Jeśli ktokolwiek skrzywdzi kogoś mi bliskiego to będę działac
                          Wtedy już będzie za późno. Dzialaj lepiej teraz. Chyba że lex retro non agit też chcesz przy okazji obalić.
                         • daniela34 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 17:01

                          > Wierzę w rozsądek Europejczyków. W końcu uczymy się na błędach


                          No to ruszaj z kampanią. Jako się rzekło, jak już kogoś dla ciebie bliskiego spotka krzywda (czego broń Boże nie życzę, wręcz mam nadzieję, że wszyscy bezpiecznie przejdziecie przez życie) to będzie za późno. Póki co uprawiasz krzykilwy populizm forumowy spod znaku Pana Z. Ach taka jestem bezlitosne dla sprawców!
                         • daniela34 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 19:04
                          sofia_87 napisał(a):

                          > To nie do końca tak jest. Naprawdę nie znasz osób w swoim środowisku, które są
                          > zwolennikami kary śmierci?


                          Nie. Znam wyłącznie osoby medialne spod znaku PiS i co poniektórych zwolenników Konfederacji.


                          > Mąż jest prawnikiem, on i wielu jego znajomych jest za

                          Stąd wniosek, ze nie znam twojego męża.
             • daniela34 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 26.01.21, 23:06
              trilllian napisała:

              > Przychodzi mi do głowy wiele rzeczy: umieszczenie w tej a nie innej jednostce (
              > pewnie są bardziej lub mniej przyjazne miejsca), kwestia widzeń.
              > Nieprawdopodobne?

              No nie za bardzo. Człowiek jest niebezpieczny- trafi do zamkniętego zakładu karnego z oddziałem N i z systemem terapeutycznym. Tu nie ma "przyjaznych" miejsc. Widzenia są określone regulaminem i typem zakładu.
               • daniela34 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 26.01.21, 23:20
                trilllian napisała:

                A jak wpiszą to dodatkowe widzenie dla dziecka prokuratora?

                > I nie napisałam że są jakieś "przyjazne miejsca". Ale jednak jest pewna skala,

                Tak? A jaka jest ta skala?


                > a i w zakładzie N też nie musi siedzieć wiecznie.

                Yhm. Oczywiście. Zaatakował konwojującego go policjanta, a następnie personel podczas obserwacji psychiatrycznej. Odłamkiem szkła. Na pewno go przeniosą na zwykły oddział. Migusiem.


                > Ok, nie przekonamy się nawzajem smile

                Jak napiszesz konkretnie jakie przywileje go spotkają i w jaki sposób zostaną udzielone. Na przykład chętnie poczytam o tej skali przyjazności zakładów zamkniętych.
                 • daniela34 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 26.01.21, 23:39
                  trilllian napisała:

                  > Ale ja nie mam ambicji cię przekonać, po prostu za długo żyję w Polsce żeby wie
                  > rzyć że każdy zawsze postępuje tak jak napisano w regulaminie

                  ale ja wcale nie twierdzę, że zawsze się tak postępuje. Tylko ogólne stwierdzenie "każdy regulamin można złamać" nadal mi nie wyjaśniło, który to zakład karny będzie bardziej przyjazny (z bardzo, bardzo wąskiej listy takich, w których Kajetana P. w ogóle można umieścić), kto zaryzykuje złamanie tego regulaminu i w konsekwencji narażenie swojego życia i w jaki konkretnie sposób miałoby to zostać dokonane w tym przypadku. Swoją drogą, zastanawiam się, nawet jak by mu jakoś przyznali te dodatkowe widzenia, to co mu z tego przyjdzie konkretnie. Myślisz, że widok mamusi prokuratorki przez szybkę to dla niego jakaś szczególna korzyść?


                   • daniela34 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 00:29
                    trilllian napisała:

                    > W jaki sposób wyrażenie widzenia na 5 a nie 3 widzenia w miesiącu naraża czyjeś
                    > życie? (To pytanie retoryczne, bo już idę spać)

                    No teoretycznie mogą mu z naruszeniem regulaminu dać "przywileje" które miałyby dla niego sens. Tyle, że to narażałoby pracowników ZK- widzenia ze zmniejszoną kontrolą, dodatkowe wyposażenie celi. Tyle, że facet sobie na ścisłej obserwacji skombinował kawałek szkła i zaatakował -to raczej nie zaryzykują.
                    I teraz przechodzimy niżej: do samych częstszych widzeń jako takich


                    > I tak, widzenia generalnie są dla skazanych przywilejem. No chyba że nie chcą w
                    > idzieć rodziny, to wtedy nie są.

                    Aaaa, generalnie. To teraz mi powiedz konkretnie, jak takie po prostu sobie widzenie z kimkolwiek miałoby dla Kajetana P. , człowieka który z zimną krwią zabił przypadkową osobę, żeby pokonać słabość być jakimkolwiek przywilejem. Myślisz, że tęskni za mamą?

                    Generalnie widzenia są przywilejem. Dla niego? Raczej wtedy, gdyby podczas widzenia mógł coś dostać. Ale wtedy- wracamy do punktu pierwszego i ryzyka dla personelu
        • nenia1 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 11:24
         daniela34 napisała:

         > Wiesz, ja wiem, ze ludziom sie wydaje, że on ma w ZK raj, ciepło, brzuch pełny,
         > telewizor i w ogóle super.

         Tak, ludzie mają takie naiwne wyobrażenie więzienia, chłop nie musi pracować, sprzątać, jedzenie pod nos,
         poćwiczy na siłowni, wieczorem poogląda seriale a inni na niego robią. Miliony dostają depresji przez "zamknięcie" w domu z powodu covida, ale pobytu w więzieniu to właściwie prawie wieczne wakacje.
         • sofia_87 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 11:33
          Ale do więzienia trafia się za przestępstwo, to nie jest sanatorium ani nagroda.
          A.miliony zamknięte w domu z powodu covid przestępstwa nie popełnilo, przeciwnie dostają depresji także przez to, że martwią się o pracę oraz o byt swój swojej rodziny.
          Porównania mocno nietrafione
         • daniela34 Re: Dlaczego Kajetan odbędzie karę w formie terap 27.01.21, 11:33

          > Tak, ludzie mają takie naiwne wyobrażenie więzienia, chłop nie musi pracować, s
          > przątać, jedzenie pod nos,
          > poćwiczy na siłowni, wieczorem poogląda seriale a inni na niego robią.

          Przy czym ja nie twierdzę, że więźniów powinno się stworzyć raj z hurysami. Ale jak mi ktoś opowiada jak mają dobrze, to uprzejmie pytam, w ilu więzieniach był choćby na 10 minut. Bo ja w kilkunastu. W tym ma oddziałach N.
          W takim Tarnowie ostatnio przynajmniej przestało śmierdzieć. To już jest plus.