Dodaj do ulubionych

Kolor trumny

26.01.21, 23:14
W tym roku umrę. Skąd wiem? Takie rzeczy się przeczuwa. Mniejsza o to.
Chciałbym się Was poradzić – jaki jest modny kolor trumny? Pragnę zawczasu ustalić szczegóły mojego pochówku. Bo jak umrę, żona, wstrząśnięta, nie będzie miała głowy do spraw organizacyjnych, więc pogrzebem zajmie się moja rodzina, z którą jestem skłócony. I wcale bym się nie dziwił, gdyby mnie z zemsty wpierd... do jakiejś różowej trumny. Nie chcę im dać tej satysfakcji.
Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: Kolor trumny 26.01.21, 23:17
      etata napisał:

> W tym roku umrę. Skąd wiem? Takie rzeczy się przeczuwa. Mniejsza o to.
      > Chciałbym się Was poradzić – jaki jest modny kolor trumny? Pragnę zawczasu usta
      > lić szczegóły mojego pochówku. Bo jak umrę, żona, wstrząśnięta, nie będzie miał
      > a głowy do spraw organizacyjnych, więc pogrzebem zajmie się moja rodzina, z któ
      > rą jestem skłócony. I wcale bym się nie dziwił, gdyby mnie z zemsty wpierd... d
      > o jakiejś różowej trumny. Nie chcę im dać tej satysfakcji.

Różowe trumny są bardzo ładne.

S.
      • etata Re: Kolor trumny 26.01.21, 23:28
        Trumna nieistotna, wykup wysokie ubezpieczenie na życie 😀

Już mam. I to bardzo wysokie.
        Głupio powiedzieć, ale jako martwy mam dużo większą wartość niż jako żywy...
        • saszanasza Re: Kolor trumny 27.01.21, 00:09
          etata napisał:

> Trumna nieistotna, wykup wysokie ubezpieczenie na życie 😀
          >
          > Już mam. I to bardzo wysokie.
          > Głupio powiedzieć, ale jako martwy mam dużo większą wartość niż jako żywy...

No ale czy to na co umrzesz jest objęte tym ubezpieczeniem, bo jak wpiszą ci covid to pozamiatane🙈😅
          • etata Re: Kolor trumny 27.01.21, 00:17
            "No ale czy to na co umrzesz jest objęte tym ubezpieczeniem, bo jak wpiszą ci covid to pozamiatane🙈😅"

Moje ubezpieczenie pokrywa covid.
      • etata Re: Kolor trumny 26.01.21, 23:40
        "Miejsce na cmentarzu masz?"

Zacząłem już szukać.
        Jest to czynność arcyrefleksyjna. Możecie mi wierzyć, że inaczej się szuka miejsca na cmentarzu dla kogoś, a inaczej dla siebie.
        • etata Re: Kolor trumny 27.01.21, 00:13
          "Skąd mamy wiedxieć co Ci polecić jeśli nie podałeś w co będziesz ubrany na tę okazję"

Skromnie, bez wydziwiania - szary garnitur, bordowy krawat, biała koszula, czarne skarpetki i czarne półbuty.
            • ultimate.strike Re: Kolor trumny 27.01.21, 00:28
              Zdecydowanie! Streój niemęski, toteż kolor trumny musi być pod to dopasowany. Zasada jest prosta, zmarli w spodniach - różowy, zmarli w kiltach (oczywiście w bardziej dostojnym wieku) - kolor niebieski.
              • etata Re: Kolor trumny 27.01.21, 00:34
                "Zasada jest prosta, zmarli w spodniach - różowy, zmarli w kiltach (oczywiście w bardziej dostojnym wieku) - kolor niebieski."

Kilt w trumnie? Dajże spokój, przecież jajka będzie widać.
                • ultimate.strike Re: Kolor trumny 27.01.21, 00:40
                  Dlaczego rozsiewasz durnowate stereotypy? Oczywście, że kilt jest m.in. po to, by jajek nie było widać. Doskonale sprawdza się w tej roli, dzięki głębokim plisom w części tylnej oraz luźnym, wewnętrznym apronie z przodu kilt zabezpiecza doskonale przed wścibskim wzrokiem, jest to prawdopodobnie najlepiej zabezpieczony antyupskirtowo rodzaj spódnicy.
                  • etata Re: Kolor trumny 27.01.21, 00:46
                    "Dlaczego rozsiewasz durnowate stereotypy? Oczywście, że kilt jest m.in. po to, by jajek nie było widać. Doskonale sprawdza się w tej roli, dzięki głębokim plisom w części tylnej oraz luźnym, wewnętrznym apronie z przodu kilt zabezpiecza doskonale przed wścibskim wzrokiem, jest to prawdopodobnie najlepiej zabezpieczony antyupskirtowo rodzaj spódnicy."

Nawet jeśli to prawda, to i tak kilt w moim przypadku odpada. Kilt po prostu kojarzy mi się z sutanną...
                    • ultimate.strike Re: Kolor trumny 27.01.21, 18:12
                      A co Ci się z sutanną nie kojarzy? Sutanna to suknia, kilt to spódnia. Sutanna jest długa, za długa jak na mesie zdrowie, do tego placze się, nie nadaje się do pracy, tylko nieroby w niej moga chodzić. Kilt jest bardzo wygodny, ergonomiczny, w pracy sprawdza się doskonale. No i kilt jest pochodzenia europejskiego, sutanna to bliskowschodni import.
                  • karme-lowa Re: Kolor trumny 27.01.21, 09:30
                    ultimate.strike napisał:

> Dlaczego rozsiewasz durnowate stereotypy? Oczywście, że kilt jest m.in. po to,
                    > by jajek nie było widać. Doskonale sprawdza się w tej roli, dzięki głębokim pli
                    > som w części tylnej oraz luźnym, wewnętrznym apronie z przodu kilt zabezpiecza
                    > doskonale przed wścibskim wzrokiem, jest to prawdopodobnie najlepiej zabezpiecz
                    > ony antyupskirtowo rodzaj spódnicy.
                    >
                    Już widzę jak popylasz do pracy w kilcie.
                    W necie wszystko można napisać.
                    • ultimate.strike Re: Kolor trumny 27.01.21, 18:09
                      Wreszcie udało mi się tą sprawę załatwić, i tak właśnie popylam. Akcja jest nie w Polsce, a do tego musiałem zatrudnić prasę i organizacje antydyskryminacyjne. Zrobiłem takie zamieszaanie, że stałem się rozpoznawany na ulicy Tal w raktyce wygląda równouprawnienie w krajach Zachodu.
                      • ultimate.strike Re: Kolor trumny 27.01.21, 18:16
                        W Polsce tylko w jednym zakładzie pozwolili mi w kilcie pracować, i to w takim, w którym oficjalnie BHP na to nie pozwalało. Za to w pracy biurowej miałem problemy, szefowie mnie na schodach straszyli, organizowałem strajki kiltowe, kiedyś te historie tu na forum opisywałem. potem przeszedłem na swoje i w mojej firmie jako szef mogłem się ubierać jak chciałem, toteż nikt mnie tam w spodniach nie widział. Obecnie od ponad pół roku spodni nie miałem na sobie ani przez 1 sekunde. Nie żałuję, nie ma czego, spodnie to dziadostwo, tragiczna w skutkach pomyłka projektantów mody.
                        • etata Re: Kolor trumny 27.01.21, 19:48
                          "Za to w pracy biurowej miałem problemy, szefowie mnie na schodach straszyli, organizowałem strajki kiltowe, kiedyś te historie tu na forum "

Warto było wojować? Pytam, bo dopiero teraz rozumiem, jak bardzo życie jest krótkie i kruche. Gdybym mógł cofnąć czas, to znacznie częściej bym przytakiwał ludziom. Bo i tak te spory nie miały wpływu na bieg wypadków. Nic tak jak Śmierć nie uczy człowieka mądrości objawionej w milczeniu.
                          • yadaxad Re: Kolor trumny 27.01.21, 19:57
                            Śmierć nic nie uczy, bo nie można być martwym i żywym, prócz kwantowego kota. W życiu się robi to co przynależy życiu i w tym momencie jest ważne. To, że po czasie się zmienia spojrzenie, nie ma nic wspólnego z tamtą sytuacją, tylko z przyszłą.
                            • etata Re: Kolor trumny 27.01.21, 20:20
                              "Śmierć nic nie uczy, bo nie można być martwym i żywym, prócz kwantowego kota."

Oczywiście masz rację. Chodziło mi o bliskość Śmierci – o jej wyraźny już szept.
                              • ultimate.strike Re: Kolor trumny 27.01.21, 20:28
                                Szepty śmierci są zwodnicze, jak chce nadejść to się zwykle nie zapowiada a już szczególnie za pomocą szeptów,. Czasem się pokazuje na tomografie albo czymś w tym rodzaju i to wszystko.
                              • yadaxad Re: Kolor trumny 27.01.21, 20:33
                                Docenia momentalność, chyba, że jest się tak przywiązanym do tego co być może, że dalej w to się ucieka. Zajmować się czymś, co nic dla nas zrobić nie może?
                          • ultimate.strike Re: Kolor trumny 27.01.21, 20:26
                            Warto było wojować

Tak.

Gdybym mógł cofnąć czas, to znacznie częściej bym przytakiwał ludziom

Życia by Ci to nie wydłużyło, pewnie też nie poprawiło, zaoszczędziłbyś trochę na lustrach, ale w zamian za problemy z goleniem twarzy.
              • katriel Re: Kolor trumny 27.01.21, 03:16
                > Zasada jest prosta, zmarli w spodniach - różowy, zmarli w kiltach (oczywiście w bardziej dostojnym wieku) - kolor niebieski.

Logiczne. Różowy, tradycyjnie męski kolor (tak było przez cały 19 wiek a gdzieniegdzie jeszcze długo później) pasuje do spodni, a delikatny, "Maryjny" błękit zostawmy kobietom (i facetom w spódniczkach).
          • snajper55 Re: Kolor trumny 27.01.21, 00:49
            etata napisał:

> "Skąd mamy wiedxieć co Ci polecić jeśli nie podałeś w co będziesz ubrany na tę
            > okazję"
            >
            > Skromnie, bez wydziwiania - szary garnitur, bordowy krawat, biała koszula, czar
            > ne skarpetki i czarne półbuty.

Bez cylindra???

S.
    • mysiulek08 Re: Kolor trumny 26.01.21, 23:52
      trumna nie, wystarczy gustowne pudelko na prochy, dyspozycja rozsypania w pewnym miejscu zostala juz wydana

a co do rozu, to tak pudrowy, brzoskwiniowy roz jest bardzo korzystny
    • ultimate.strike Re: Kolor trumny 27.01.21, 00:44
      I jeszcze jedno, nie rób sobie nadziei na rychłą śmierć. Nie chcesz Covida na trumnie, jesteś więc dla polityków i służby zdrowia kompletnie bezwartościowy jako trup, lekarze i politycy zrobią wszystko, żebyś żył.
      • etata Re: Kolor trumny 27.01.21, 00:52
        "Nie chcesz Covida na trumnie, jesteś więc dla polityków i służby zdrowia kompletnie bezwartościowy jako trup, lekarze i politycy zrobią wszystko, żebyś żył."

Lekarze są już bardzo zmęczeni, politycy mogą fałszować statystyki, a nowe mutacje, jeszcze groźniejsze, zaczynają szaleć. To już jest mecz do jednej bramki.
        • ultimate.strike Re: Kolor trumny 27.01.21, 18:19
          Lekarze są już bardzo zmęczeni,

Fakt, te szpitalne imprezy w ramach koronawakacji mogą dać w kość. Kac pewnie większy niż Mount Everest.

politycy mogą fałszować statystyki, a nowe mutacje, jeszcze groźniejsze, zaczynają szaleć

Tak, groźne mutacje polityków szaleją po świecie.

To już jest mecz do jednej bramki.

Za to piłki s dwie.
    • magda_100 Re: Kolor trumny 27.01.21, 10:44
      Ja chcę byc skremowana więc planuję sama kupić sobie urnę tają zeby mi się podobała. No ale ona nie jest duża i nie bedzie kłopotu z przechowywaniem do czasu aż bedzie potrzebna. Z trumną gorzej - ale moze upchnięsz gdzieś w garazu albo na strychu. Będziesz miał pewność ze jest taka jaką chcesz smile
      • segregatorwpaski Re: Kolor trumny 27.01.21, 13:13
        Babcia mojej koleżanki sama sobie kupiła 'za wczasu' trumnę, bo jej zdaniem mąż miał gust beznadziejny, co roku po prezentach to widziała, że o miejsce wiecznego spoczynku musi się sama zatroszczyć wink
        Trumna była zapakowana szczelnie i przechowywana na strychu.
        Chętnym na tę atrakcję gościom babcia (w tym mnie, ok 12letniej koleżance wnuczki) ochoczo pokazywała trumnę w ramach oprowadzania po domu, dorzucając garść szczegółów, że garsonka będzie ta ciemno granatowa, bo jej do oczu pasuje, jedwabna apaszka ta od ciotki Zuzy, buty takie i takie, już nie pamiętam szczegółów. Za to świetnie pamiętam, że babcia miała nawet pakiet kosmetyków przygotowany, w tym szminkę w takim kolorze, coby jak jakaś ladacznica nie wyglądać wink
    • segregatorwpaski Re: Kolor trumny 27.01.21, 13:02
      Różowa lub tęczowa Ci nie grozi - to bardzo nietypowe zamówienie byłoby, a takie są mega drogie. Skłócona rodzina na pewno się nie szarpnie na taki wydatek - stawiałabym, że wybiorą najtańsze, a te z reguły są proste i tak naprawdę najładniejsze big_grin
    • tanebo001 Re: Kolor trumny 27.01.21, 13:58
      A taką sobie walnij www.alibaba.com/product-detail/ANA-hot-sale-luxury-funeral-supplies_62559994316.html?spm=a2700.7724857.0.0.2dcd50efikslbi&fullFirstScreen=true
      • etata Re: Kolor trumny 27.01.21, 18:07
        " jaki kolor Ci się podoba??"

Błękitny. Myślę jednak, że to zbyt odważny kolor na trumnę. Znacznie łatwiej jest eksperymentować ze swoim życiem niż pogrzebem.
    • m_incubo Re: Kolor trumny 27.01.21, 15:05
      Zmartwię cię, po śmierci będziesz mieć mniej niż zerowy wpływ na to gdzie, kto i w czym cię pochowa, więc nie zaprzątaj sobie tym w ogóle głowy.
      • etata Re: Kolor trumny 27.01.21, 17:57
        "A nie wolisz urny?"

Urna to może i niezły pomysł. Z tym że ja musiałbym się z nim trochę oswoić. A nie sądzę niestety, żeby mi dużo czasu zostało...
        • yadaxad Re: Kolor trumny 27.01.21, 18:13
          Robić coś, czego robić nie trzeba? Przecież te wszystkie "zabawy" wokół są dla żywych. Warto sobie uświadomić, że nie będąc żywym kompletnie nic się ciebie nie dotyka. Jeszcze za życia można mieć satysfakcję, że się własną śmiercią nabruździ, czy chce zrobić jak najmniej kłopotu. Ale trumna jako taka dla nieboszczyka nie istnieje.
          • etata Re: Kolor trumny 27.01.21, 18:33
            "Robić coś, czego robić nie trzeba? Przecież te wszystkie "zabawy" wokół są dla żywych. Warto sobie uświadomić, że nie będąc żywym kompletnie nic się ciebie nie dotyka."

Jesteś żywa i, wybacz, w tym właśnie tkwi ułomność Twojego rozumowania. Ja niby jestem żywy, ale już w sferze cienia. Mając głębokie przekonanie o swoim bliskim i nieuchronnym losie, zupełnie inaczej się myśli. Ale tego nie da się wytłumaczyć nikomu, kto jest wciąż mocno uczepiony życia.
            • yadaxad Re: Kolor trumny 27.01.21, 19:42
              W sferze cienia rób to co ci dzisiaj robi dobrze. Wyobrażanie sobie własnego pogrzebu, owszem zajmuje myśl, ale nie ma nic wspólnego z przyszłością, która w niczym się ciebie nie dotknie. Może są lepsze rzeczy do tego by je materializować tu i teraz, które jeszcze warto przeżyć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka