Dodaj do ulubionych

kręcone włosy mega suche - jak nawilżyć

27.01.21, 15:31
pewnie temat już wałkowany ale zapytam bo to czasem na bieżąco nowe pomysły/metody się pojawiają
jestem posiadaczką kręconych włosów, gęstych, długich tak do łopatek
niestety, już sporo siwych mam , farbuję wiec to też nie pomaga
ale od dłuższego czasu jest masakra !! są tak suche, że jak bym umyła głowę i nie nałożyła odżywki nawilżającej to nie byłoby szans ich rozczesać po myciu (poza tym nie czeszę- ja z tych co wstaję , pacami "przegrzebię " fryzure i już ją mamwink)
jakieś sprawdzone sposoby? kosmetyków mnóstwo próbowałam, olej arganowy też przerabiałam i dalej doopa
Obserwuj wątek
    • hellen Re: kręcone włosy mega suche - jak nawilżyć 27.01.21, 15:52
      Dziewczyny radzą OMO, ostrzegam, że nie zawsze się sprawdza, a upierdliwe mocno.
      Wypisałam się z OMO i napiszę Ci co ja robię (włosy miałam bardzo zniszczone farbowaniem, suche jak stóg siana, przestały rosnąć, tzn. rosły, ale na końcach się kruszyły):
      1. Przeszłam na farbowaniem henną, jestem bardzo zadowolona. Nie wiem czy możesz, ale jeśli tak to zachęcam.
      2. Szampon bez slsow i innych badziewi, delikatny i naturalny
      3. Kilka rodzajów odżywek - moje włosy się szybko przyzwyczajają do odżywki i przestają reagować. Teraz mam bananowy hair food z garniera i drożdżową babuszki agafii, obie robią mi dobrze na włosy, używam zamiennie. Lepiej używać masek niż odżywek, suche włosy wszystko wchłaniają. Ważne jest rozprowadzenie odżywki na wszystkich kosmykach, jest trudno, bo masz splątane, ale z czasem będzie coraz łatwiej. Jeżeli po spłukaniu odżywki nadal jest problem z rozczesaniem to nakładam odżywkę bez spłukiwania (hair food jest dobry, bo można go używać tak i tak)
      4. Olejowanie włosów - raz na tydzień lub rzadziej, zależy jak mam czas nakładam na całe włosy olej z czarnuszki albo lniany (arganowy i kokosowy są beznadziejne dla kręconych włosów). 20-40 ml, zależy jak mam suche włosy akurat. Dokładnie nakładam olej pędzelkiem na całe włosy, trzymam minimum 12 godzin, ale zdarzało mi się i 24 jak i tak siedziałam w domu. Potem normalnie myję włosy, odżywka itd. Olejków używam też do końcówek po umyciu jak mi się puszą.

Włosy mam obecnie zdrowe, coraz grubsze, fajnie się kręcą i układają. Miękkie.
      • aqua48 Re: kręcone włosy mega suche - jak nawilżyć 27.01.21, 17:40
        hellen napisała:

> Kilka rodzajów odżywek -
        > bananowy hair food z garniera i drożdżową babuszki
        > agafii, obie robią mi dobrze na włosy, używam zamiennie. Ważne jest rozprowadzenie odżywki
        > na wszystkich kosmykach,
        > nakładam odżywkę bez spłukiwania (hair food jest dobry, bo można go używać tak i
        > tak)
        > Olejowanie włosów - (arganowy i kokosowy są beznadziejne dla kręconych włosów).

Z powyższym się zgadzam Do odżywek lubianych przez moje suche i kręcone włosy dodam imbirową z Garniera, oraz żółtą Cafe Mimi, obie nakładam w minimalnych ilościach na koniec mycia, bez spłukiwania.

Ważne jest by włosów po umyciu i nałożeniu ostatniej maski/odżywki nie wycierać tylko uczesać grzebieniem o szerokich zębach aby odżywka równomiernie się rozprowadziła i lekko ugniatać stale moczonym i mokrymi (!) dłońmi, tak aby jak gdyby wciskać w nie wodę, a następnie wygniatać je delikatnie w starym t-shircie nie szorując oraz suszyć suszarką z dyfuzorem.

• hellen Re: kręcone włosy mega suche - jak nawilżyć 27.01.21, 18:15
          Zgadzam się, chociaż moje włosy są kręcą naprawdę mocno, jak ugniatam z dodatkiem stylizatora to mam prawie afro 🤣, ale nie zawsze mi się chce. Mój sposób wypracowałam ostatnio, jak miałam do wyboru ściąć włosy na krótko albo zadbać o nie porządnie i przestać farbować chemicznie. A że jestem z natury leniwa, to jadę trochę na skróty. Ważne, że działa.
          Imbirową wypróbuję.
          Ze swojej strony mogę polecić całą serię babuszki agafii, tanie i naturalne kosmetyki, maski biovax, a do rozczesywania małe ilości odżywek kallosa.
        • aqua48 Re: kręcone włosy mega suche - jak nawilżyć 27.01.21, 18:14
          jolie napisała:

> Jesteś kolejną osobą po blogerce, która poleca bananowy hair food Garniera,

Mnie się też sprawdza, o dziwo papaja z tej samej serii nie robi nic, zero, nul. Każdy ma inne włosy i odżywki/maski/oleje dobiera się indywidualnie. Wszystkie włosomaniaczki to powtarzają.
          • jolie Re: kręcone włosy mega suche - jak nawilżyć 27.01.21, 18:19
            Dobierałam sobie produkt sugerując się typem włosów tzn. jeżeli uznałam, że mam bardzo podobne do osoby, która poleca, to i na mnie dobrze zadziała. I tak szczerze - nie mam kasy na tyle, żeby testować kilka produktów (o ekologicznym aspekcie takich nadmiarowych zakupów nawet nie piszę). Bananowy hair food jest często polecany i stać mnie na niego.
            • hellen Re: kręcone włosy mega suche - jak nawilżyć 27.01.21, 18:34
              Jasne, mnie też czasem nie pasuje jakąś odżywka, wykorzystuję ją wtedy jako krem do golenia nóg (sposób z ematki, oczywiście).
              Ciężko się sugerować zdaniem innych, każdy ma inne włosy, ale jeśli się puszą to niekoniecznie powodem jest odżywka. Jak suszysz włosy? Jak je rozczesujesz? Ja mam najbardziej puchate i niesforne jak rozczesuję trochę podeschnięte. Muszą być mokre, wtedy po rozczesaniu chwilę ugniatam i jest ok. No i oczywistość: żadnych suszarek. Cokolwiek bym nie robiła, suszarka zawsze powoduje efekt puchu.
      • lewababa Re: kręcone włosy mega suche - jak nawilżyć 30.01.21, 17:49
        konsta-is-me napisała:

> Nie rozumiem.
        > Wcześniej nie były suche ??
        > I mogła s przeczesywać po myciu bez odżywki ??
        > No według mnie to normalne, takie właśnie są suche i kręcone włosy.
        > Bez odżywki...
        >
        > Polecam markę Keraste.
        > Olej z pestek dyni .

co w tym dziwnego? tak wcześniej nie było z nimi problemu
        teraz jest mega problem -w dużej części na pewno wpływ na to ma fakt, ze mam już sporo siwych
    • aagnes Re: kręcone włosy mega suche - jak nawilżyć 27.01.21, 18:31
      Dodam tylko od siebie, jako że mam jak nie takie same to bardzo podobne włosy, mi pomogło jak przestałam marnować włosy fryzjerskim sposobem czyli odrosty, potem przyciągnięcie farby na całość tylko farbuje jedynie odrosty co 2-3 miesiące, reszty nie ruszam. Na gęstych, kręconych włosach stopniowe jasnienie końcówek w ogóle nie przeszkadza.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka