Dodaj do ulubionych

Domowy terrorysta 馃檮

27.01.21, 20:24
Wyj臋艂am sobie z 艂贸偶ka moj膮 podusi臋, tak膮 z pianki termo, celem pod艂o偶enia pod brzuch. No i przykaza艂 ten, kt贸ry w nocy mi j膮 kradnie, stan膮艂 naprzeciw mnie, akurat na ksi膮偶ce, zacz膮艂 si臋 dr偶e膰 i wali膰 mnie 艂ap膮 po r臋kach.
Jestem mientka faja o odda艂am mu 馃う
Czy s膮 tutaj inne ofiary przemocy kotowej?
Obserwuj w膮tek
      • arwena_11 Re: Domowy terrorysta 馃檮 27.01.21, 21:16
        A m贸j jest chyba zachwycony. Pan si臋 kr臋ci, zawsze co艣 podsypie do miski, jak widzi biednego kotecka siedz膮cego ze smutn膮 min膮 nad pust膮 mich膮 ( kt贸r膮 opr贸偶ni艂 5 minut wcze艣niej ). Dodatkowo, pan pracuje le偶膮c na kanapie - wi臋c mo偶na si臋 uwali膰 mu na brzuchu robi膮c za podstawk臋 na laptopa.
    • z_pokladu_idy Re: Domowy terrorysta 馃檮 27.01.21, 20:31
      Ja jestem. Wystarczy, 偶e jest kilka chrupek w misce za ma艂o albo 偶wirek nie do艣膰 lawendowy i prosz臋, niezadowolenie wyra偶ane sikiem gotowe. Ostatnio na st贸艂 wskoczy艂a i nasika艂a. Wola艂abym walenie 艂ap膮.
      • mysiulek08 Re: Domowy terrorysta 馃檮 27.01.21, 20:44
        uuu, to nawet przy naszej ferajnie nie mamy takich jazd, jest owszem jeden z odleglej galaktyki co go zaden kot nie rozumie i czasami oznaczy zaslone bo sie denerwuje brakiem zrozumienia, ale odkad jest na prozaku to jest spokoj, tzn on ma spokoj i my mamy spokoj,
        • z_pokladu_idy Re: Domowy terrorysta 馃檮 27.01.21, 21:09
          No w艂a艣nie ja nie z tych, co potrafi膮 si臋 dostosowa膰. Ci膮gle ten nielawendowy 偶wir kupuj臋 i mam. Jak to pisz臋, to a偶 uwierzy膰 nie mog臋, 偶e ta poczwara w艂a艣nie 艣pi na oparciu kanapy i mi mruczy do ucha. Za艂atwi艂a nam dwa materace, nowy monitor od kompa i blat d臋bowy. Ale skoro oboje z m臋偶em bierzemy antydepresanty, to mo偶e i kot ma co艣 z deklem.
      • aqua48 Re: Domowy terrorysta 馃檮 28.01.21, 10:33
        z_pokladu_idy napisa艂(a):

> Ostatnio na st贸艂 wskoczy艂a i nasika艂a. Wola艂abym walenie 艂ap膮.

No i w艂a艣nie dlatego nigdy(pr贸cz alergii) nie b臋d臋 mia艂a kota. Psy jednak tego nie robi膮 smile
          • aqua48 Re: Domowy terrorysta 馃檮 28.01.21, 12:51
            chatgris01 napisa艂a:

> Ale koty-lejki s膮 mniejszo艣ci膮 (w dodatku cz臋艣膰 z nich mo偶na z tego wyleczy膰).

No nie wiem, kot znajomych la艂 im do but贸w..A mo偶na wyleczy膰 kota ze zwyczaju chodzenia po sto艂ach i wskakiwania na blat w kuchni?

• chatgris01 Re: Domowy terrorysta 馃檮 28.01.21, 18:32
              aqua48 napisa艂a:

> chatgris01 napisa艂a:
              >
              > A mo偶na wyleczy膰 kota ze zwyczaju chodzenia po sto艂ach i wskakiwania na blat w kuchni?

Moich nigdy nie musia艂am od tego odzwyczaja膰, bo zawsze mia艂y zakaz oraz ograniczony dost臋p do kuchni (tylko w mojej obecno艣ci), ale same z siebie te偶 jako艣 niespecjalnie pr贸bowa艂y/pr贸buj膮.
              Znajomi kociarze odstraszaj膮 za pomoc膮 dwustronnej ta艣my klej膮cej, albo wy艂o偶enia szeleszcz膮c膮 foli膮 aluminiow膮, albo psikania wod膮 ze spryskiwacza, ze skutkiem r贸偶nym.

Jako 偶e koty dziel膮 si臋 na przypod艂ogowe i przysufitowe, je艣li dopiero planuje si臋 kota, najpewniej wybra膰 egzemplarz/ras臋 przypod艂ogowe. Z ras膮 艂atwiej, np. maine coony i ragdolle raczej nie maj膮 tendencji do wspinaczki i poprzestaj膮 na kanapach, 艂贸偶kach i fotelach, u dachowc贸w to trudniej przewidzie膰 (generalnie wi臋kszo艣膰 robi si臋 bardziej przypod艂ogowa na staro艣膰). Ale bior膮c doros艂ego dachowca, mo偶na ju偶 wiedzie膰 o jego upodobaniach, wi臋c da si臋 wybra膰 przypod艂ogowego (cho膰 u dachowc贸w to rzadsze).
              Z rasowych bardzo wspinaczkowe s膮 np. norwegi.
      • snakelilith Re: Domowy terrorysta 馃檮 27.01.21, 22:29
        Je偶u, wy o kotach, a ja sta艂am si臋 dzi艣 ofiar膮 wiewi贸rki. Od tygodni przychodzi codziennie na m贸j balkon 偶ebrz膮c o orzechy, niekiedy nawet dwa razy dziennie i gdy nic nie znajdzie obra偶ona kopie mi w doniczkach z tulipanami. Dzi艣 wygoni艂a mnie w paskudn膮 pogod臋, 4 stopnie i zimny deszcz, do sklepu, bo sko艅czy艂y mi si臋 laskowe. Mam jeszcze worek w艂oskich, ale ona je te orzechy naprzemiennie, najpierw w艂oski, potem laskowy, 艂yk wody i od pocz膮tku, nie wiem czy zaakceptuje brak wyboru. Lod贸wka pe艂na, zamra偶arka pe艂na, a ja zapindalam jak pomylona po karm臋 dla wiewi贸rki..... wink
    • chatgris01 Re: Domowy terrorysta 馃檮 27.01.21, 20:35
      Jak si臋 po艂o偶臋 do 艂贸偶ka, to nie mog臋 przy艂o偶y膰 g艂owy do poduszki i zaraz zasn膮膰, bo zostaj臋 natychmiast obleziona przez koty. W dodatku przesz艂y na wy偶szy level (bo to dzikie dziki by艂y) i zacz臋艂y mi si臋 k艂a艣膰 na brzuchu albo klacie (uch). Nie ma zmi艂uj, twardo domagaj膮 si臋 miziania-jeden drze jap臋 i kr膮偶y wok贸艂, drugi kr膮偶y wok贸艂, w艂azi mi na g艂ow臋, podk艂ada zad pod klepanie szynki, a je艣li nie reaguj臋, to napominaj膮co szturcha mnie 艂ap膮 po twarzy surprised
    • jola_ep Re: Domowy terrorysta 馃檮 27.01.21, 20:38
      Tak. Moja kotka jest jest jednocze艣nie m膮dra i g艂upia. Drzwi otwiera, zamyka膰 nie umie. Cz艂owieka nigdy nie zaczepi pazurem, ale ruszaj膮ca si臋 skarpetka to doskona艂y cel ataku. To nic, 偶e cz艂owiek w 艣rodku wink Przecie偶 go nie wida膰?

M膮偶 karmi koty rano, ja wieczorem (a w dzie艅 kto si臋 nawinie). Lubi臋 pracowa膰, jak ju偶 ciemno i spok贸j. W ferworze pracy zapominam w艂a艣nie, 偶e godzina karmienia wybi艂a. Moja kotka najpierw siedzia艂a i patrzy艂a wymownie mi w oczy. Ale to s艂abo pomaga艂o. A偶 odkry艂a, 偶e jak wbije pazur mi臋dzy siedzenie a oparcie fotela, to pani cudnie wrzeszczy, podskakuje i zauwa偶a kota tongue_out

Jestem pewna, 偶e ona nie zajarza komu wbija ten sw贸j pazur. Ale skuteczna bestia jest ... Wol臋 nakarmi膰, ni偶 ryzykowa膰 ostr膮 szpil臋 w najmniej oczekiwanym momencie smile
    • cku Re: Domowy terrorysta 馃檮 27.01.21, 20:45
      Moj wczoraj zosta艂 przypadkiem zamkni臋ty na tarasie. C贸rka us艂ysza艂a jak miauczy. Po wpuszczeniu urz膮dzi艂 nam miaucz膮c膮 awantur臋 pe艂n膮 wyrzut贸w 馃檪
      • alicia033 Re: Domowy terrorysta 馃檮 27.01.21, 21:00
        primula.alpicola napisa艂a:

> Potrafi臋 z艂owrogo i skutecznie prycha膰.

wi臋c masz wyj膮tkowo mi艂ego i ugodowego kota, skoro go to odstrasza.
        Moje potrafi膮 warcze膰 jak ca艂e stado g艂odnych tygrys贸w, doskonale stosuj膮 strategi臋 biernego oporu i maj膮 偶elazny up贸r.
        Swego czasu starannie policzy艂am - najbardziej uparty egzemplarz (bardzo drobniutka, nieca艂e 3 kg wagi, buro pr臋gowana koteczka) wskakiwa艂, k艂ad艂 si臋 na laptopa, ja go spycha艂am z klawiatury i tak 48 razy. Skapitulowa艂am, najwyra偶niej moja cierpliwo艣膰 jest mniejsza, ni偶 koci up贸r.
        • chatgris01 Re: Domowy terrorysta 馃檮 27.01.21, 21:11
          alicia033 napisa艂a:

> wi臋c masz wyj膮tkowo mi艂ego i ugodowego kota, skoro go to odstrasza.
          > Moje potrafi膮 warcze膰 jak ca艂e stado g艂odnych tygrys贸w, doskonale stosuj膮 strat
          > egi臋 biernego oporu i maj膮 偶elazny up贸r.

Moje s膮 jeszcze gorsze-robi膮 oczy kota ze Shreka, przymilaj膮 si臋 i mrucz膮, i jak tu na takiego s艂odziaka prycha膰?! (chocia偶 te偶 potrafi臋 nie藕le).
    • mysiulek08 Re: Domowy terrorysta 馃檮 27.01.21, 20:56
      najwieksza terrorystka, absolutna talibanka jest... Kicia.Yoda, wszystko co chce musi byc zaraz, natychmiast, zaraz juz trzeba wyjsc na spacer (nawet jesli to jest blady swit), trzeba isc do konkretnej kaluzy zeby sie napic albo wlaczyc sikawke, albo wejsc na dach auta, sypnac przysmaczkow (cud, ze je cos innego niz swoje chrupki), wymienic wode (choc rano byl swieza), posunac sie z poduszka, podniesc koc zeby zrobic namiot, isc z nia na drzemke, sciszyc tv, dac maselka przy kolacji i mnostwa innych rzeczy, bo jak nie to zaczyna wyc, zawodzic, szczekac! miauczec albo nerowowo drapac prawe ucho i oko niemal do krwi

Grupson czasami zawodzi, ze mu milosci trzeba i tyle
    • heca7 Re: Domowy terrorysta 馃檮 27.01.21, 21:26
      Wiedzia艂am , 偶e b臋dzie o kotach wink
      Kiedy 偶y艂 Kotor to on by艂 domowym terroryst膮. Wszystko mu by艂o wolno a on jakim艣 cudem nigdy nie przekracza艂 granicy. Dop贸ki ogl膮da艂 program o pieskach preriowych albo polowaniu lwic nikt nie mia艂 prawa prze艂膮czy膰 tv- reszta t艂oczy艂a si臋 przez mniejszym ekranem w naszej sypialni. Mogli ewentualnie ogl膮da膰 razem z kotem polowanie big_grin Jak siedzia艂 na fotelu to nale偶a艂o zaj膮膰 drugi albo znale藕膰 sobie inne miejsce. Chcia艂 wyj艣膰 o 4 nad ranem? Prosz臋. Chcia艂 wr贸ci膰 o 1.00? Prosz臋. Chcia艂 kawa艂ek pol臋dwicy? Dostawa艂. Ale nigdy nie zrobi艂 niczego w stylu nasikania z艂o艣liwego lub zrobienia kupy. On po prostu potrafi艂 nam w spos贸b kulturalny i bardzo zrozumia艂y pokaza膰 czego potrzebowa艂. Nigdy si臋 nie unosi艂, nie okazywa艂 z艂o艣ci. On mia艂 chyba zepsut膮 funkcj臋 machania ogonem wink Czasem mia艂am wra偶enie, 偶e to my jeste艣my przedmiotem jego bada艅. Zachowywa艂 si臋 jak koci Dawid Attenborough- Drogie koty, oto zosta艂em zaakceptowany przez stado ludzi. Teraz mamy niepowtarzaln膮 okazj臋 zobaczy膰 jak zachowuje si臋 samica dominuj膮ca. Przygotowuje jedzenie, kt贸re upolowa艂 jej partner przy pomocy 偶elaznego potwora. Strawa zostanie rzucona potomstwu - dw贸m m艂odym samczykom i jednej samiczce (ludzie bardzo d艂ugo trzymaj膮 przy sobie potomstwo). Ludzkie kociaki maj膮 s艂abe z臋by i musz膮 posi艂kowa膰 si臋 narz臋dziami. Dlatego aby ich ob艂askawi膰 przynios艂em im od razu uduszonego ptaka. 呕ywy na pewno by im uciek艂 itd, itp...

Panna Cota jest s艂odka, szaleje, bawi si臋 pi臋knie i NIC nie rozumie. Kot, s艂odki ale po prostu kot...
    • angazetka Re: Domowy terrorysta 馃檮 27.01.21, 21:53
      Ja jestem ofiar膮 przemocy psowej, zw艂aszcza w zakresie przytulania si臋 do ukochanego. Pies mo偶e go olewa膰, ale gdy tylko ja si臋 zechc臋 przytuli膰, to bestia myk! i jest mi臋dzy nami. Ma艂a cenzura obyczajowa.
    • bona.sforza Re: Domowy terrorysta 馃檮 27.01.21, 21:59
      M贸j oprawca stosuje przemoc psychiczn膮. Nie wiem jak on to robi, ale jednym spojrzeniem zmusza ofiary do wyczyniania najdziwniejszych sztuk. Przesta艂 pi膰 wod臋 z miski, krany po remoncie mu nie odpowiadaj膮, w zimie nie wychodzi na taras napi膰 si臋 z ka艂u偶y, wi臋c przez ostatnie kilka tygodni sp臋dzali艣my godziny dziennie lej膮c wod臋 z kubeczka odpowiednio cienkim sikiem. W tym Pa艅ciu, kt贸ry z zasady nie ulega niczyim fanaberiom, dzieci oraz oczywi艣cie ja, niezale偶nie od notorycznego braku czasu. Dzi艣 Pa艅ciu skonstruowa艂 poide艂ko dla kota, kt贸re kot 艂askawie zaakceptowa艂.
      Nikt nie si膮dzie na fotelu, kt贸ry zaj膮艂 kot, nikt nie po艣cieli 艂贸偶ka na kt贸rym le偶y kot, ostatnio dzie膰 nie m贸g艂 i艣膰 na e-lekcje, bo kot...!
      Do tego w nocy sypia tylko ze mn膮, a w艂a艣ciwie na mnie. Wstaj臋 cala po艂amana. Teoretycznie wa偶y 4 kilo...
      Ten kot tylko raz w 偶yciu kogo艣 podrapal, i to przez pomy艂k臋. Ale i tak rz膮dzi.
    • lukrecja46 Re: Domowy terrorysta 馃檮 27.01.21, 22:02
      Nasze koty 艣pi膮 z nami. Pod ko艂derk膮. Od 20 jest pilnowanie 艂贸偶ka, 偶eby pa艅cia przypadkiem nie przeoczy艂a. Jak ju偶 si臋 gady u艂o偶膮 wygodnie w poprzek jeden a drugi wzd艂u偶 to 艣pimy jak z noworodkami- ostro偶nie. Nie daj buk obudzimy i awantura gotowa..
    • lellapolella Re: Domowy terrorysta 馃檮 27.01.21, 22:43
      Mam dwa koty, kt贸re dziel膮 si臋 kompetencjami: Py艣ka to inteligencja, a von Wonglik- kultura i charmsmile Ciesz臋 si臋, 偶e Py艣ka to kotka, a nie ludzkie dziecko, musia艂abym bowiem wyskoczy膰 z kasy na Oxbridge, by nie zmarnowa膰 jej potencja艂ubig_grin Rozumie, co si臋 do niej m贸wi, lubi towarzyszy膰 we wszystkich dzia艂aniach i w og贸le, cud, mi贸d i orzeszki. Gdyby kto艣 nie podrzuci艂 nam kociego oseska do gara偶u, w og贸le nie poznaliby艣my jej ciemnej strony- od momentu, gdy dotar艂o do niej, 偶e koci臋 zostaje, przesta艂a si臋 odzywa膰 i traktowa艂a nas lodowato. Sko艅czy艂y si臋 miziania, rozmowy i spanie razem. By艂a ci臋偶ko obra偶ona, nie da艂a si臋 dotkn膮膰, a kiedy odwiedzili m臋偶a koledzy, bezczelnie wpakowa艂a im si臋 na kolana. Normalnie, znika, gdy do domu wchodzi obcy, a wtedy siedzia艂a sobie to u jednego, to u drugiego, ostentacyjnie na nas patrz膮c- to, kurde, nie by艂o mi艂esad Ostatecznie, musieli艣my kociakowi znale藕膰 dom. Przebaczy艂a nam dopiero po jakim艣 czasie, do 艂o偶nicy wr贸ci艂a po miesi膮cu. Von Wonglik za to by艂 dla malucha wyrozumia艂ym wujciem i nawet udost臋pnia艂 si臋 do zabawy. To niesamowity kot, prawdziwy hrabia- nie istniej膮 dla niego 偶adne kartony ani ludzkie jedzenie na stole. Tyle, 偶e wychodzi co noc o wp贸艂 do pi膮tej, sygnalizuj膮c gotowo艣膰 darciem pazurami po bieli藕niarce. I ja, zdeklarowana sowa, wstaj臋 i go wypuszczam; jak odm贸wi膰 komu艣, kto oczekuje tak niewiele?
    • cisco1800 Re: Domowy terrorysta 馃檮 28.01.21, 05:50
      Jest 05:47. Futro zg艂odnia艂a jakie艣 p贸艂 godziny temu... To chyba 艂apie si臋 pod przemoc kotow膮. Na偶arta 艣pi teraz, a mnie si臋 nie op艂aca bo i tak za p贸艂 h wstawa艂abym do pracy
    • mashcaron Re: Domowy terrorysta 馃檮 28.01.21, 10:42
      Mnie wczoraj w nocy kr贸liki wygryz艂a z 艂贸偶ka. M艂oda si臋 obudzi艂a ko艂o 3, posz艂am do niej i mi si臋 przysn臋艂o. Po godzince chc臋 wr贸ci膰 do ma艂偶e艅skiego 艂o偶a a tam ch艂op ob艂o偶ony kr贸likami 艣pi...
    • morekac Re: Domowy terrorysta 馃檮 28.01.21, 12:28
      C贸z, najm艂odszy dotychczas kotek (co z tego, 偶e 5 lat ma) zacz膮艂 podsikiwa膰 - chyba w reakcji na m艂odsze "rodze艅stwo". Na kt贸re przez pierwszy tydzie艅 sycza艂 jak w膮偶 i bulgota艂 jak jaki艣 potw贸r. Jest te偶 hipoteza, 偶e to z powodu braku jego ukochanych chrupeczek (dostawa si臋 op贸藕ni艂a, a poprzedni rzut "okazywania niezadowolenia" mia艂 w艂a艣nie przy d艂u偶szym braku owych chrupek)
      Dosta艂 chrupek, podusi臋 z walerian膮 i od 2 dni jest lepiej.
    • madi138 Re: Domowy terrorysta 馃檮 28.01.21, 12:57
      Niestety, koci terroryzm to powszechne zjawisko. Awantury o jedzenie to standard. Moja kotka ponadto, zw艂aszcza sobie fotele biurowe moich dzieci. Naprzemiennie, w zale偶no艣ci od nastroju. Nie interesuje jej, 偶e dzieci maj膮 w艂a艣nie zacz膮膰 lekcje online i dziecko musi usi膮艣膰 przy biurku. Jest nie do ruszenia, boj膮 si臋 jej wszyscy w domu opr贸cz mnie. Postawi艂am sobie za punkt honoru, udowodnienie kocicy, 偶e to ja jestem samic膮 alfa i twardo 艣ci膮gam j膮 z fotela, nie zwa偶aj膮c na syczenie, drapanie, itp. Dziecko siada, a kotka staje obok fotela i cierpliwie czeka, a偶 po co艣 wstanie i wtedy znowu wskakuje na fotel-i cyrk zaczyna si臋 od nowa. Jest w tym niezmordowana, ale ja te偶- to ja tu rz膮dz臋! 馃樄 馃樄 馃樄
    • leia33 Re: Domowy terrorysta 馃檮 28.01.21, 13:20
      Ja pr贸bowa艂am mie膰 kota, ale nie potrafi艂am si臋 podporz膮dkowa膰 - nie b臋dzie jaki艣 sier艣ciuch mn膮 rz膮dzi艂. Odda艂am kota przyjaci贸艂ce, ma u niej fotel, na kt贸rym tylko on siada, jak si臋 wkurzy albo obrazi sika jej na pod艂og臋. Albo za艂atwia si臋 obok kuwety. Dzi臋ki pi臋kne.
    • kanna Re: Domowy terrorysta 馃檮 28.01.21, 16:24
      Jak raz w czasie pandemii uda艂o mi si臋 - cudem jakim艣 nienazwanym - wypchn膮膰 wszystkich z domu, to moja przysz艂a do mnie wieczorem i mnie zwyzywa艂a.

Ze ona posz艂a na g贸r臋, sprawdzi艂a wszystkie 艂贸偶ka a tam nikogo nie ma. I jak teraz wieczorem za艣nie, bez g艂askania?! Natychmiast mam jej ludzi odda膰!

Popularne w膮tki

Nie pami臋tasz has艂a

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si臋

Nakarm Pajacyka