Dodaj do ulubionych

Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe"

28.01.21, 21:44
[url=https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Swiat/Ruszaja-niemieckie-obozy.-Lockdown-to-za-malo-bedzie-reedukacja-22-01-2021Koronawirus w Niemczech wygrywa, a liczba ofiar rośnie w zastraszającym tempie. Niemiecki rząd znalazł jednak sposób, by poradzić sobie z osobami łamiącymi obostrzenia i restrykcje. Wkrótce ruszają niemieckie obozy, w których odbywać się mają „obowiązkowe szkolenia”
Więcej: www.planeta.pl/Wiadomosci/Swiat/Ruszaja-niemieckie-obozy.-Lockdown-to-za-malo-bedzie-reedukacja-22-01-2021][/url]

Mieszkańcy Niemiec, którzy nie poddadzą się samoizolacji po kontakcie z koronawirusem, mogą zostać umieszczeni w ośrodkach zatrzymań. Osoby, które po otrzymaniu grzywny i ostrzeżenia, nadal nie zastosują się do poleceń władz, stracą wolność – informuje Polsat News.
Co na to e-matka?
Obserwuj wątek
  • snakelilith Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 28.01.21, 23:06
   He? Nie obozy, a strzeżona izolacja w więzieniu dla ludzi z pozytwnym testem, którzy uporczywie sprzeciwiają się obowiązkowi kwarantanny. Takich nie ma wielu, bo większość nie chce mieć na sumieniu życia innych ludzi.
   Jak na razie też, pomysł mają tylko pojedyncze landy (Saksonia, Schleswig, Brandenburgia), to nie jest ogólnoniemiecka regulacja.
   A jak robi się to w Polsce? Można z pozytwnym testem ignorować kwarantannę?
   • alicia033 Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 28.01.21, 23:15
    snakelilith napisała:

    > A jak robi się to w Polsce? Można z pozytwnym testem ignorować kwarantannę?


    można, bo "system" jest dziurawy, jak sito.
    Jednych sprawdza kilka razy dziennie, innych kompletnie ignoruje od początku do końca. I ten chaos, mimo oficjalnie spadającej liczby zachorowań wyłącznie narasta.
    • snakelilith Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 28.01.21, 23:21
     U mnie też nikt nie sprawdza. Mam w rodzinie przypadek covida, jak na razie jeden telefon od Urzędu Zdrowia.
     Przypuszczam jednak, że gdy kogoś z nakazem kwarantanny złapią gdzieś w publicznej przestrzeni, to musi bulić jakieś kary. Ale na niektórych nawet to najwidoczniej nie działa.
     • alicia033 Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 28.01.21, 23:35
      w Polsce wg oficjalnych przepisów jest podobnie ale ryzyko złapania jest pomijalne - przede wszytkim władzuchna ufa telefonicznej apce, która zostawia pewien dystans czasowy na reakcję, polegającą na wysłanie apki. Więc samo to pozwala na np. zrobienie rundki po pobliskich lokalnych sklepach czy wybiegnie psa w niedalekiej odległości (a z ilu osobami w tym czasie człowiek może wejść w bliski kontakt się nie sprawdzi). Poza tymi prostymi sposobami działa już wiele aplikacji, które skutecznie obchodzą geograficzną lokalizację numeru.
      • snakelilith Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 28.01.21, 23:57
       Ta apka to fikcja. Moja mama w Polsce odmówiła jej założenia. Teraz jest na kwarantannie i nikt jej nie sprawdza. I na pewno wiele ludzi przepada przez ten radar, można mieć tylko nadzieję, że zachowują się jak moja mama, czyli rozsądnie. Cała masa zdrowych ludzi siedzi bowiem na lockdownie i czeka na koniec tego szaleństwa, nie potrafię pojąć więc motywacji zarażonych ludzi, którzy uważają, że świadomym i celowym łamaniem reguł kwarantanny robią coś mądrego.
       • ultimate.strike Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 01.02.21, 13:14
        Nie zwalaj winy na ludzi. Lockdowny robią vrządy i wszędzie, gdzie się je wprowadza następuje wzrost zachorowań, tak samo z maseczkami i innym badziewiem. Patrząc na statystyki widać, że te środki nie działają. Są 2 wyjaśnienia, dla ćiebie: środki są nieskuteczne, nieadekwatne do zagrożenia, i wyjaśnienie prawdziwe: statystyki są manipulowane, są podkładką do zaostrzania środków.
   • ultimate.strike Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 29.01.21, 01:42
    Snake, nie mówimy o zagrożeniu życia, bo takowego nie ma, mówimy o łamaniu zasad religijnych. Przykazania Pandemii mają charakter religijny i są formą represji, biczowania się aby zbliżyć się do Pandemicznego ideału. Przy okazji to ruska broń masowego rażenia, dzięki której już niedługo Twoim krajem rządzić będzie AfD.
     • snakelilith Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 29.01.21, 13:24
      ultimate.strike napisał:

      > Można przypuszczać, że każdy zamknięty za pandemiczny prozelityzm stanie się wk
      > rótce nowym wyborcą skrajnej prawicy.
      >

      Szęść Boże na drogę. W Schleswig takich miejsc izolacji dla idiotów jest na razie 6. Jak to mają być wyborcy skrajnej prawicy, to demokratyczna reszta może już odpalać szampana.
      • ultimate.strike Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 29.01.21, 17:04
       Poczekaj, Hole3ndrom wystarczył mieiąc lockdownu, Niemcy może potrzebuja 2 lata. Wiem, że jesteś wybitnie aryjska, będziesz sobie z AfD śpiewała piosenki, ale to tylko do pewnego czasu, potem będziesz musiała się nauczyć piosenek po rosyjsku albo chińsku, zależy, do której strefy wpływów się Niemcy załapią.
     • saszanasza Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 29.01.21, 17:06
      fraudes napisała:

      > Mam wrażenie, że nadchodzi era ekstremizmów.


      A ja mam wrażenie, że antyszczepy znalazły sobie kolejny temat do wyolbrzymiania i potęgują jedynie efekt, rozdmuchuja i wyolbrzymiają.. Najpierw mój profil odwiedził mój kolega ze swoimi „przemyśleniami”, widocznymi na rysunku, a potem wpisała się jego żona ze swoimi,

      wiadomosci.onet.pl/kraj/76-rocznica-wyzwolenia-auschwitz-birkenau-przypominamy-przemowienie-mariana-turskiego/7x15q47?fbclid=IwAR29MIcJSaIVFIO0bYK1IhZb2Ywr0_5LyUZNwmo9KkfrPIv3HuMntu3lN5k
      A potem nastąpił zwrot w kierunku obozów w niemczech, na zasadzie potwierdzenia, że mają rację🙈

      Reasumując, wygląda więc na to, że szczepienie ludzi i aborcja to praktycznie to samo a ludzie którzy nie chcą się szczepić za chwilę, będą traktowani jak żydzi z obozów koncentracyjnych, które wlaśnie niemcy tworzą. Bedzie eksterminacja🙈
       • saszanasza Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 29.01.21, 17:29
        myslozbrodniarka napisała:

        > Czego nie rozumiesz, kobieto? Niech szczepią chętni, tak jak się skrobią chętni
        > .

        Skrobanie, nie zagraża nikomu ponad osobie która skrobie. Nieszczepione dzieci i dorośli zarażają całej populacji i przenosząc zmutowane z czasem wirusy, na które ich zaszczepieni koledzy nie bedą już odporni. Czego ty nie rozumiesz kobieto?
        • saszanasza Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 29.01.21, 17:38
         saszanasza napisała:

         > myslozbrodniarka napisała:
         >
         > > Czego nie rozumiesz, kobieto? Niech szczepią chętni, tak jak się skrobią
         > chętni
         > > .
         >
         > Skrobanie, nie zagraża nikomu ponad osobie która skrobie. Nieszczepione dzieci
         > i dorośli zarażają całej populacji i przenosząc zmutowane z czasem wirusy, na k
         > tóre ich zaszczepieni koledzy nie bedą już odporni. Czego ty nie rozumiesz kobi
         > eto?
         >
         >
         Nawet teraz masz wlaśnie przyklad co się dzieje, gdy uaktywnia się jakiś wirus i przenosi się. Jest chaos, jest syf, jest ograniczenie swobód, a wszystko to dlatrgo, że służba zdrowia zupełnie nie jest przygotowana na ratowanie tysięcy chorych ludzi. Pomyśl sobie, że za kilkanaście lat powrócą inne wirusy: odry, świnki, czy różyczki, ktore zaczynają sie rozprzestrzeniać, bo ludzie przestali się szczepić. Nadal uważasz, że szczepienia powinny być dobrowolne?
  • ultimate.strike Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 29.01.21, 17:08
   Koronawirus w Niemczech wygrywa, a liczba ofiar rośnie w zastraszającym tempie.

   To lockdown i maseczkin chirurgiczne nie działają? Dlaczego zatem nie pociągnięto do odpowiedzialności sprawców uciążliwych i nieskutecznych środków zaradczych? Kanclerz jeszcze na wolności?
    • saszanasza Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 30.01.21, 10:16
     myslozbrodniarka napisała:

     > Ludzie w końcu obudzą, ale to potrwa- lecia. Muszą osobiście doświadczyć syste
     > mu. Narazie wierzą w każde kłamstwo, tak jak to było w nazistowskich Niemczech
     > lub w Polsce - getto i karuzela po aryjskiej stronie, za murem.

     Na chwilę obecną to Polsce i bez obozów bliżej do nazistowskich Niemiec, niż Niemcom z ich aktualnymi „obozami”.
     • myslozbrodniarka Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 30.01.21, 12:41
      >Na chwilę obecną to Polsce i bez obozów bliżej do nazistowskich Niemiec, niż Niemcom z ich aktualnymi „obozami”

      Ale przyznasz, że prawie każda foliarska przepowiednia się cudnie ziściła. Sa i wyszczepienia i obozy i paszporty zdrowia, i następne bardziej zarazliwe i smiertelne odmiany covida oraz dalsze niszczenie klasy sredniej/biznesów praz fejkowe testy PCR.
      • saszanasza Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 30.01.21, 13:46
       myslozbrodniarka napisała:

       > >Na chwilę obecną to Polsce i bez obozów bliżej do nazistowskich Niemiec, n
       > iż Niemcom z ich aktualnymi „obozami”
       >
       > Ale przyznasz, że prawie każda foliarska przepowiednia się cudnie ziściła. Sa i
       > wyszczepienia i obozy i paszporty zdrowia, i następne bardziej zarazliwe i smi
       > ertelne odmiany covida oraz dalsze niszczenie klasy sredniej/biznesów praz fejk
       > owe testy PCR.

       Szczepienia na covid nie są obowiązkowe. Obozy są jedynie w Niemczech i to dla ludzi którzy notorycznie nie przestrzegają przepisów prawa. Z tego co się orientuję w Polsce celowe narażenie kogoś na utratę zdrowia, w tym celowe zarażenie kogoś już dawno było karane. Testy PCR nie są fejkowe i zostało to udowodnione. Covid mutuje, bo to normalne, że mutuje, to również było do przewidzenia bo mutuje większość wirusów, (w tym wirus grypy), gdyby ludzie nie szczepili się dotąd obowiązkowymi szczepieniami zmutowałyby i inne wirusy, gospodarka jest rozjechana, bo rzadzą nami nieudacznicy, więc te przewidywania foliarzy można sobie w tyłek wsadzić.
       • myslozbrodniarka Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 30.01.21, 14:16
        saszanasza napisała:

        > myslozbrodniarka napisała:
        >
        > > >Na chwilę obecną to Polsce i bez obozów bliżej do nazistowskich Niem
        > iec, n
        > > iż Niemcom z ich aktualnymi „obozami”
        > >
        > > Ale przyznasz, że prawie każda foliarska przepowiednia się cudnie ziściła
        > . Sa i
        > > wyszczepienia i obozy i paszporty zdrowia, i następne bardziej zarazliwe
        > i smi
        > > ertelne odmiany covida oraz dalsze niszczenie klasy sredniej/biznesów pra
        > z fejk
        > > owe testy PCR.
        >
        > Szczepienia na covid nie są obowiązkowe.

        Teoretycznie. ponieważ konwencja genewska i polska konstytucja zabraniają eksperymentów medycznych bez zgody obiektu. Jednakże, tzw. paszporty zdrowia spowodują przymus w praktyce. Do tego dojdzie zajswiadczenie o zaszcepieniu wymagane prze pracodawcę.

        >Obozy są jedynie w Niemczech


        Nieprawda, są również w inych krajach- np. Kanadzie i USA.


        i to dla
        > ludzi którzy notorycznie nie przestrzegają przepisów prawa

        Prawo- to brzmi dumnie. Pora przyzwyczaić się , że prawo to głównie narzędzie w rękach rządzących. Co znaczy prawo dla rzadzących, pokazują protesty w Polsce vide aborcja, zresztą w innych krajach również.        >Testy PCR nie są fejkowe i zostało to udowodnione.

        Polecam zapoznanie się ze stanowiskiem WHO bodajże z grudnia 2020, co prawda nie przyznano wprost, że są fejkowe, ale uczyniono to między wierszami.

        Śnij dalej, dobranoc.
        • saszanasza Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 30.01.21, 14:39
         myslozbrodniarka napisała:

         > saszanasza napisała:
         >
         > > myslozbrodniarka napisała:
         > >
         > > > >Na chwilę obecną to Polsce i bez obozów bliżej do nazistowskic
         > h Niem
         > > iec, n
         > > > iż Niemcom z ich aktualnymi „obozami”
         > > >
         > > > Ale przyznasz, że prawie każda foliarska przepowiednia się cudnie z
         > iściła
         > > . Sa i
         > > > wyszczepienia i obozy i paszporty zdrowia, i następne bardziej zar
         > azliwe
         > > i smi
         > > > ertelne odmiany covida oraz dalsze niszczenie klasy sredniej/biznes
         > ów pra
         > > z fejk
         > > > owe testy PCR.
         > >
         > > Szczepienia na covid nie są obowiązkowe.
         >
         > Teoretycznie. ponieważ konwencja genewska i polska konstytucja zabraniają ekspe
         > rymentów medycznych bez zgody obiektu. Jednakże, tzw. paszporty zdrowia spowodu
         > ją przymus w praktyce. Do tego dojdzie zajswiadczenie o zaszcepieniu wymagane p
         > rze pracodawcę.
         >
         > >Obozy są jedynie w Niemczech
         >
         >
         > Nieprawda, są również w inych krajach- np. Kanadzie i USA.

         Nieprawda:

         tvn24.pl/swiat/koronawirus-i-teorie-spiskowe-premier-kanady-justin-trudeau-rzad-nie-buduje-obozow-internowania-dla-zakazonych-4731110
         >

         >
         > Prawo- to brzmi dumnie. Pora przyzwyczaić się , że prawo to głównie narzędzie
         > w rękach rządzących. Co znaczy prawo dla rzadzących, pokazują protesty w Polsce
         > vide aborcja, zresztą w innych krajach również.

         Destrukcja systemu demokratycznego w Polsce rozpoczęła się w 2025 roku upolitycznianiem nadrzednych organów i łamaniem konstytucji w różnych sferach, wtedy mało kto protestował. Teraz nagle foliarze obudzili się, że łamane sa prawa, bo istnieje ryzyko, że ktoś ich zmusi do szczepień. Gdzie byli, gdy upolityczniano sądy?

         BTW pisałam już powyżej, żeby nie porównywać kwestii aborcji do wizji obowiązkowych szczepień. To dwie zupełnie różne kwestie. Jedna dotyczy bezpieczeństwa wszystkich ludzi (aborcją nie zarazisz sasiada), brak kontroli nad epidemią wynikającą chociażby z nieszczepienia kończy sie właśnie tym, czego doświadczasz, zwłaszcza w karju którym rządzi partia o autokratywnych zapędach.
         >
         >
         >
         > >Testy PCR nie są fejkowe i zostało to udowodnione.
         >
          • snakelilith Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 30.01.21, 15:17
           myslozbrodniarka napisała:

           > Hitler tez jakoś nie rozgla
           > szal wszem i wybec, ze są obozy wypoczynkowe w Dachau czy Auschwitz.


           No widzisz, a ty jesteś teraz do przodu. Już teraz wiesz, że te obozy są, choć żadnych obozów nie ma i raczej nie będzie, bo więzienia, to nie obozy. Może zajmij się przepowiedniami liczb totolotka, przynajmniej korzyść z tego będzie. Albo zacznij uczyć się języków tłuku, będziesz mogła tłumaczyć teksty z Bilda aż tak bardzo się nie ośmieszając.
       • tarsyliaa Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 30.01.21, 14:24
        saszanasza napisała:

        > >
        Testy PCR nie są fejkowe i zostało to udowodnione.
        >

        A gdzie to zostało udowodnione? Poproszę o źródło. Bo tymczasem na stronach WHO takie coś widnieje: www.who.int/news/item/20-01-2021-who-information-notice-for-ivd-users-2020-05

        • myslozbrodniarka Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 30.01.21, 14:36
         Bo nie przestrzegają prawa. Gdy, słyszę/czytam ten argument, to mnie śmiech pusty ogarnia, bo za chwilę może być przepis, że należy chodzić na czworakach, bo kowid fruwa powyżej metra. Tych, co nie będą przestrzegać tego przepisu prawa też wtrącimy do ciemnicy? Przez bierność społeczeństwa w większości były takie wynalazki jak holocaust. Też był poklask.
         • saszanasza Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 30.01.21, 14:42
          myslozbrodniarka napisała:

          > Bo nie przestrzegają prawa. Gdy, słyszę/czytam ten argument, to mnie śmiech pus
          > ty ogarnia, bo za chwilę może być przepis, że należy chodzić na czworakach, bo
          > kowid fruwa powyżej metra.

          Nie ogarniasz, że przepis, że należy chodzić na czworaka mógłby zostać wprowadzony nawet jeśli kowidu by nie było, bo mamy taką władzę i nasz system konstytucyjny padł parę lat temu?

          Tych, co nie będą przestrzegać tego przepisu prawa
          > też wtrącimy do ciemnicy? Przez bierność społeczeństwa w większości były takie
          > wynalazki jak holocaust. Też był poklask.

          Może ty się obudź. To nie skutek covidu. To skutek rozmontowania państwa prawa od 2015 roku.
           • myslozbrodniarka Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 30.01.21, 14:47
            >wszelkie szczepienia powinny być obowiązkowe, by właśnie nie dopuścić do takiej sytuacji jaką obecnie mamy z covidem.

            Jaką mamy? System opieki zdrowotnej w Polsce został rozwalony przez rządzących, a nie przez przeziębienie. ludzie umierają przez nieleczenie głównie.
           • tarsyliaa Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 30.01.21, 15:01
            saszanasza napisała:

            > I jeszcze jedno. Im dłużej przygladam sie tej sytuacji, tym bardziej skłaniam s
            > ię do opinii, że wszelkie szczepienia powinny być obowiązkowe, by właśnie nie d
            > opuścić do takiej sytuacji jaką obecnie mamy z covidem.
            >

            Saszanasza, skoro głosisz takie faszystowskie teorie, to może wytłumacz nam tu, po co te szczepienia na covid miałyby być obowiązkowe, skoro (wg informacji dostarczonej nam przez ich producenta) niczego nie gwarantują - można po nich zachorować, można po nich zarażać, po szczepieniu dalej trzeba nosić maseczki i utrzymywać dystans społeczny, no i jeszcze wisienka na torcie - można po nich przechodzić covid zdecydowanie gorzej niż nie będąc zaszczepionym. Do tego można po nich umrzeć i mieć paskudne Nopy. Słucham smile
            • saszanasza Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 30.01.21, 15:31
             tarsyliaa napisał(a):

             > saszanasza napisała:
             >
             > > I jeszcze jedno. Im dłużej przygladam sie tej sytuacji, tym bardziej skła
             > niam s
             > > ię do opinii, że wszelkie szczepienia powinny być obowiązkowe, by właśnie
             > nie d
             > > opuścić do takiej sytuacji jaką obecnie mamy z covidem.
             > >
             >
             > Saszanasza, skoro głosisz takie faszystowskie teorie, to może wytłumacz nam tu,
             > po co te szczepienia na covid miałyby być obowiązkowe, skoro (wg informacji do
             > starczonej nam przez ich producenta) niczego nie gwarantują - można po nich zac
             > horować, można po nich zarażać, po szczepieniu dalej trzeba nosić maseczki i ut
             > rzymywać dystans społeczny, no i jeszcze wisienka na torcie - można po nich prz
             > echodzić covid zdecydowanie gorzej niż nie będąc zaszczepionym. Do tego można
             > po nich umrzeć i mieć paskudne Nopy. Słucham smile

             🙈 obowiązek szczepień nie ma nic wspólnego z faszyzmem. praktycznie we wszystkich cywilizowanych krajach są szczepienia, które są obowiązkowe. Zachorować można po każdym szczepieniu. Moja córka szczepiła się na ospę i zachorowała, ale była wtedy izolowana. Nie łaziła po ulicy, bo to jej prawo!

             Większość szczepień jest po to, by łagodniej przejść chorobę (vide szczepienie na grypę). Co do przechodzenia „gorzej”, to w żaden sposób nie można tego udowodnić, nie przechodząc najpierw covidu bez szczepienia a potem po szczepieniu. Z kolei porównywanie, że jedna osoba się zaszczepiła i przeszła covid gorzej niż niezaszczepiona jest ruletką. Nie ma żadnej pewności, że ta osoba gdyby byla niezaszczepiona przeszłaby tą chorobę łagodniej.

             Co do całej otoczki covidowej, dotyczącej obowiązku noszenia maseczek przez osoby zaszczepione, odbywania kwarantanny, to jest to dla mnie tak samo niedorzeczne jak dla ciebie. To samo dotyczy profitow dla osób zaszczepionych. Dopóki szczepienie na covid nie bedzie obowiązkowe a panstwo nie zagwarantuje wystarczającej liczby szczepionek, to mogą sobie dupę podetrzeć takimi nakazami. Inna sprawa, że w Polsce nie mamy już rządow orawa i to nie z powodu covidu a z powodu rozmontowania praworządności. Aktualnie dla mnie walka o jakiekolwiek prawa jest bez sensu. Należy pozbyć się tego rządu i wpływów KK i nie mam zielonego pojęcia jak.
             • tarsyliaa Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 30.01.21, 16:26
              Saszanasza, odłóżmy inne szczepienia na bok i skupmy się na covidzie.

              Dalej nie wytłumaczyłaś mi, dlaczego chcesz nas wszystkich wyszczepić, skoro tak jak Ci napisałam, te szczepienia niczego nie gwarantują. Wiedziałabyś o tym, gdbybyś dokładnie przeczytała opracowanie Phizera
              www.fda.gov/media/144245/download?fbclid=IwAR2MKpobbnM6_UfOKStpkro7NrpqHTTp2rf67IJOr61KzlEPq8yNAAIiTOQ
              I nie niepokoi Cię fakt, że zaraz po szczepieniach ludzie chorują na Covid? (patrz Hiszpania, Izrael, domy starości w różnych krajach). Czy może uznasz to za zbieg okoliczności? Siedzę na wielu grupach dyskusyjnych anglojęzycznych, gdzie ludzie z całego świata piszą o swoich doświadczeniach po szczepieniach. Oprócz naprawdę paskudnych nopów jest bardzo dużo zachorowań na Covid zaraz po szczepieniu, potwierdzonych testami. Ale jak ktoś dokładnie przeczytał opracowanie Phizera , to w sumie się temu nie dziwi - widać, jaką tam zastosowano manipulację, żeby uzyskać pożądane wyniki. (str 42)

              Co do noszenia maseczek i stosowania dystansu społecznego, to nie wiem co jest dla Ciebie niezrozumiałe - trzeba się stosować do ograniczeń, bo szczepienie niczego nie gwarantuje, przecież producent jasno się wyraził, że skuteczność i bezpieczeństwo szczepionki będzie mógł ocenić dopiero po zakończeniu badań w 2023 roku. Więc szczepisz się po to, żeby dostarczyć Phizerowi danych, a nie po to, żeby jego szczepionka miała Cię przed czymś chronić.

              A co do łagodniejszego przechodzenia Covida po szczepieniu, to kto Ci to obiecał? Ja mam inne dane, które mówią coś zupełnie odmiennego.
              pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33113270/
              onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.1111/ijcp.13795?fbclid=IwAR0rRDRiQHvVrMXH-_a4E7_4h2jWyDOsQpqOuTcNt8pESQlofYJnCE0KF8g
              www.lewrockwell.com/2020/11/joseph-mercola/how-covid-19-vaccine-can-destroy-your-immune-system/?fbclid=IwAR0PSDB4uwoUSHEvuVPUHSis66LYhkVvtPf2Yqj9exNzKafuCtMD_rYaRes
               • saszanasza Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 31.01.21, 21:44
                tarsyliaa napisał(a):

                > Saszanasza - odpowiesz mi czy zrezygnowałaś?

                Nie, nie zrezygnowałam, nie znam angielskiego. BTW nawet jeśli szczepienia w pewnym procencie chronią i tak warto się szczepić, To jak z lekarstwami. Pomogą albo nie. Jeśli istnieje szansa że pomóc mogą, wezmę je.
                Siedzisz na grupach, mnie grupy nie przekonują. Siedzisz tam, gdzie chcesz siedzieć i czytasz to, co potwierdza twoją hipotezę, To, że ludzie chorują po szczepionce nie oznacza, że zachorowali od szczepionki. Mogli już być chorzy w momencie szczepienia, mogli się zakazić zaraz po, zanim jeszcze uzyskali przeciwciała. Teorii spiskowych o szczepionkach słyszałam już 100000, zupełnie mnie one nie przekonują bo patrzę na fakty z perspektywy lat. A w tej perspektywie niezależnie ile osób mialo jakie powikłania w wyniku szczepień pozbyliśmy się strasznych chorób. I to jest fakt.
                • tarsyliaa Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 01.02.21, 10:17
                 saszanasza napisała:

                 > Nie, nie zrezygnowałam, nie znam angielskiego. BTW nawet jeśli szczepienia w pe
                 > wnym procencie chronią i tak warto się szczepić, To jak z lekarstwami. Pomogą a
                 > lbo nie. Jeśli istnieje szansa że pomóc mogą, wezmę je.
                 > Siedzisz na grupach, mnie grupy nie przekonują. Siedzisz tam, gdzie chcesz sied
                 > zieć i czytasz to, co potwierdza twoją hipotezę, To, że ludzie chorują po szcze
                 > pionce nie oznacza, że zachorowali od szczepionki. Mogli już być chorzy w momen
                 > cie szczepienia, mogli się zakazić zaraz po, zanim jeszcze uzyskali przeciwciał
                 > a. Teorii spiskowych o szczepionkach słyszałam już 100000, zupełnie mnie one ni
                 > e przekonują bo patrzę na fakty z perspektywy lat. A w tej perspektywie niezale
                 > żnie ile osób mialo jakie powikłania w wyniku szczepień pozbyliśmy się straszny
                 > ch chorób. I to jest fakt.
                 >

                 Saszanasza, sory, ale bredzisz. To, że siędzę na grupach, to tylko mały szczególik. Podałam Ci linki do badań, a nie teorie antyszczepionkowe. To, że nie znasz angielskiego, to żadne wytłumaczenie. Niewiedza nie usprawiedliwia. Głosisz jakieś szczepionkowe herezje, że szczepienia świat uratowały w odniesieniu do preparatu, który notabene nie jest klasyczną szczepionką, chcesz szczepić a nawet nie wiesz w jakim celu. Nie stać Cię nawet na to, żeby przeczytać opracowanie producenta tego cudownego preparatu, który chcesz nam wszystkim zaaplikować, pomimo, że puki co, nie udowodniono, żeby przed czymkolwiek chronił, a są obawy, że może szkodzić.

                 A na grupach nie trzeba siedzieć wcale, wystarczy wejść sobie np na stronę Vaeras www.medalerts.org/vaersdb/index.php , żeby zobaczyć statystyki. Chociaż to i tak niepełny obraz, bo tylko niewielki procent wszystkich Nopów jest tam zgłaszany. Spójrzmy tylko: na dzień 22.1 (bo nie ma jeszcze aktualizacji na dzień dzisiejszy), na wskutek szczepienia w samym USA:
                 - zmarło 329 osób
                 - hospitalizowano 722 osoby
                 - było 273 przypadków zagrażających życiu
                 A tak jak napisałam, to tylko niewielki procent, który został zgłoszony.

                 Jeśli wg Ciebie, jeśli ktoś umiera parę godzin czy dni po przyjęciu szczepionki nie jest dowodem na to, ze zmarł w wyniku szczepienia, to po pierwsze, nie znasz definicji Nopu. Owszem, mogę sie zgodzić, że jeśli ktoś zaraz po przyjęciu szczepionki wpadł pod trawmaj albo cegła mu na glowę spadła, no to rzeczywiście nie zmarł w wyniku szczepienia, jednak każde inne pogorszenie jego stanu zdrowia które wystąpiło w okresie do czterech tygodni po podaniu szczepionki, ma ścisły związek z jej podaniem i jest traktowane jako NOP. Idąc Twoim tokiem rozumowania, to jak udowodnisz, że ktoś mając pozytywny test na covid umiera akurat na covid?
                  • tarsyliaa Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 01.02.21, 11:20
                   saszanasza napisała:

                   > może zatem zakończmy tą dyskusję, bo ani ty mnie nie przekonasz ani ja ciebie.
                   > mam koleżankę, antyszczepa, jesteście bardzo podobne, ona też dysponuje „badani
                   > ami”.
                   >

                   Jasne, zakończmy. Dyskutuje się z tymi, co mają coś do powiedzenia ...

                   A jeszcze taki szczegół - ja wcale nie chciałam przekonywać Ciebie, ani tym bardziej nie chciałam zostać przekonana. Uważam, że każdy ma prawo wyboru i decydowania o sobie.

                   Chciałam tylko, żebyś mi wytłumaczyła, dlaczego chcesz nas wszystkich wyszczepić czymś, co nie ma udowodnionej skuteczności ani bezpieczeństwa. Tylko tyle. Ale jak widać nie potrafisz, bo nie masz żadnej wiedzy w tym temacie - jak większość zgromadzonych tu szczepionkowych fanatyków.
                  • cimabue Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 01.02.21, 11:23
                   saszanasza napisała:

                   > może zatem zakończmy tą dyskusję, bo ani ty mnie nie przekonasz ani ja ciebie.
                   > mam koleżankę, antyszczepa, jesteście bardzo podobne, ona też dysponuje „badani
                   > ami”.
                   >


                   Zakończyć dyskusję 😃 Dyskusję do której nic nie wniosłas. Lepiej milczeć niż pisać bzdury.
             • berber_rock Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 01.02.21, 11:27
              saszanasza napisała:


              > 🙈 obowiązek szczepień nie ma nic wspólnego z faszyzmem. praktycznie we wszystk
              > ich cywilizowanych krajach są szczepienia, które są obowiązkowe.

              BZDURA. Mieszkam w kraju, ktory Ty chyba zaliczylabys do cywilizowanego - Belgia.
              W Belgii jest tylko jedno szczepienie obowiazkowe, JEDNO = POLIO.
              Cala reszta jest dobrowolna i nie ma zadnych sankcji za niewykonanie.
              I co?
              • saszanasza Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 01.02.21, 11:41
               berber_rock napisał(a):

               > saszanasza napisała:
               >
               >
               > > 🙈 obowiązek szczepień nie ma nic wspólnego z faszyzmem. praktycznie we w
               > szystk
               > > ich cywilizowanych krajach są szczepienia, które są obowiązkowe.
               >
               > BZDURA. Mieszkam w kraju, ktory Ty chyba zaliczylabys do cywilizowanego - Belgi
               > a.
               > W Belgii jest tylko jedno szczepienie obowiazkowe, JEDNO = POLIO.
               > Cala reszta jest dobrowolna i nie ma zadnych sankcji za niewykonanie.
               > I co?

               To chyba ty bzdury piszesz.

               szczepienia.pzh.gov.pl/faq/jak-wyglada-obowiazek-szczepien-w-roznych-krajach/
               Nie tylko belgia ma obowiązkowe szczepienia. Z kolei tam gdzie te szczepienia sa nieobowiązkowe, dzieci nieszczepione nie przyjmowane sa do żlobków czy przedszkoli lub też państwo prowadzi edukacje na szeroka skalę.
               • saszanasza Re: Niemcy otwierają obozy 01.02.21, 11:46
                saszanasza napisała:

                > berber_rock napisał(a):
                >

                >
                > To chyba ty bzdury piszesz.
                >
                > szczepienia.pzh.gov.pl/faq/jak-wyglada-obowiazek-szczepien-w-roznych-krajach/
                > Nie tylko belgia ma obowiązkowe szczepienia. Z kolei tam gdzie te szczepienia s
                > a nieobowiązkowe, dzieci nieszczepione nie przyjmowane sa do żlobków czy przeds
                > zkoli lub też państwo prowadzi edukacje na szeroka skalę.
                >

                Zamotałam wypowiedź. Nie tylko Polska ma obowiązkowe szczepienia*
               • berber_rock Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 01.02.21, 12:32
                saszanasza napisała:


                > Nie tylko belgia ma obowiązkowe szczepienia.
                Belgia ma JEDNO szczepienie obowiazkowe. Obowiazkowe=zagrozone sankcjami ze strony panstwa (bo moze Ty po prostu nie rozumiesz terminu: obowiazkowe)

                Z kolei tam gdzie te szczepienia s
                > a nieobowiązkowe, dzieci nieszczepione nie przyjmowane sa do żlobków czy przeds
                > zkoli

                _ zgadza sie, ale to ze nie sa przyjmowane, nie oznacza ze szczepienia sa obowiazkowe. Edukacja przedszkola nie podlega obowiazkowi edukacyjnemu.
                _ za to od 6. roku zycia, czyli od momentu kiedy istnieje obowiazek edukacyjny, przyjmowane sa wszystkie dzieci.
                • saszanasza Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 01.02.21, 12:38
                 berber_rock napisał(a):

                 > saszanasza napisała:
                 >
                 >
                 > > Nie tylko belgia ma obowiązkowe szczepienia.
                 > Belgia ma JEDNO szczepienie obowiazkowe. Obowiazkowe=zagrozone sankcjami ze str
                 > ony panstwa (bo moze Ty po prostu nie rozumiesz terminu: obowiazkowe)
                 >
                 > Z kolei tam gdzie te szczepienia s
                 > > a nieobowiązkowe, dzieci nieszczepione nie przyjmowane sa do żlobków czy
                 > przeds
                 > > zkoli
                 >
                 > _ zgadza sie, ale to ze nie sa przyjmowane, nie oznacza ze szczepienia sa obowi
                 > azkowe. Edukacja przedszkola nie podlega obowiazkowi edukacyjnemu.
                 > _ za to od 6. roku zycia, czyli od momentu kiedy istnieje obowiazek edukacyjny,
                 > przyjmowane sa wszystkie dzieci.


                 Dla mnie obowiązek szczepień a brak tego obowiązku a jednoczesne wprowadzanie innych restrykcji, które wymuszają na ludziach szczepienie to jedno i to samo, tylko inaczej zorganizowane. To nadal „gówno” tylko ubrane w zloty papierek. Prędzej czy później ludzie muszą mieć szczepienia a w większości krajów (poza belgią o ktorej pisałaś) tak to właśnie wygląda. Niby wybór jest, a jednak go nie ma.
                 • berber_rock Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 01.02.21, 12:44
                  Ale to nie sa zadne restrykcje.
                  BTW: moje dziecko chodzilo zarowno do zlobka jak i przedszkola i nikt sie o zadne szczepienia nie pytal.
                  Dostalismy raz przypomnienie, ze w wieku 6 lat trzeba cos tam wykonac. Ale nikt nie sprawdzal czy wykonalismy.
                  Od czasu pojscia do szkoly szczepieniami nie interesuje sie nawet szkolna pielegniarka smile

                  Za duzo gazet czytasz ...
                  • saszanasza Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 01.02.21, 12:58
                   berber_rock napisał(a):

                   > Ale to nie sa zadne restrykcje.
                   > BTW: moje dziecko chodzilo zarowno do zlobka jak i przedszkola i nikt sie o zad
                   > ne szczepienia nie pytal.
                   > Dostalismy raz przypomnienie, ze w wieku 6 lat trzeba cos tam wykonac. Ale nikt
                   > nie sprawdzal czy wykonalismy.
                   > Od czasu pojscia do szkoly szczepieniami nie interesuje sie nawet szkolna piele
                   > gniarka smile
                   >
                   > Za duzo gazet czytasz ...


                   No ale w Polsce jest podobnie. Wspomniana koleżanka nie jest gnębiona, choć jej syn nie ma ani jednego szczepienia, ma obecnie 6 czy 7 lat. Dlatego nie widzę problemu. Nie rozumiem „roszczeń” antyszczepionkowców, bo w zasadzie o co im chodzi? Aktualnie nikt ich nie ściga, nie słyszałam o jakiś aferaz z karaniem grzywnami choć jest to usankcjonowane prawnie. Z kolei nawet gdyby doprowadzili do zlikwidowania obowiązku szczepień zapewne rząd polski wprowadziłby zakazy, tak jak to jest w większości krajów. Ja naprawdę nie uważam szczepień za jakieś zło. Ba! moim zdaniem gorszym zagrożeniem jest wszechobecność suplementow, ktorymi faszerujemy siebie i dzieci od niemowlęctwa. Spożywamy ogromne ilości suplementów, nie wierzę, że jednorazowe, czy nawet kilkurazowe szczepienie (zbitą szczepionką) stanowi większe zagrożenie, niż jedzenie przez całe życie niewiadomo czego. I oczywiscie zdaję sobie sprawę, że szczepienia mają skutki uboczne, tak jak witaminy, na kogo wypadnie na tego bęc. Moja córka kilka lat temu mało nie udusiła się od płynu do płukania gardła, i nie, nie zachłysnęła się, po prostu ma uczulenie na jakiś jego skladnik.
                   • berber_rock Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 01.02.21, 13:05
                    saszanasza napisała:


                    > No ale w Polsce jest podobnie.
                    No to skoro jest podobnie, to nie rozumiem, o co bijesz piane.

                    > o. Ba! moim zdaniem gorszym zagrożeniem jest wszechobecność suplementow, ktorym
                    > i faszerujemy siebie i dzieci od niemowlęctwa. Spożywamy ogromne ilości supleme
                    > ntów,

                    KTO SPOZYWA????
                    Musisz odroznic niedojrzale rynki Europy Srodkowej, w ktorych pharma znalazla fantastyczne rynki z powodow prawnych: reklamy srodkow para-farmaceutycznych sa dozwolone, sprzedaz tychze suplementow w zwyklych sklepach rowniez.
                    U mnie nie da sie dostac takiej masy lekow bezreceptowych w zwyklym supermarkecie. Mozna je dostac w aptece, ale wczesniej trzeba wyjasnic po co i na co. Reklamy supplementow rowniez sa mocno ograniczone.
                    Takze Polska, Rumunia i Bulgaria to nie caly swiat wink

                    >
               • berber_rock Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 01.02.21, 12:34
                BTW
                Wychodzi ze czytac tez nie umiesz.
                Z ciekawosci kliknelam w zalaczony przez ciebie link i oto co mi wyskoczylo:

                Belgia. Szczepienia są dobrowolne. Do szczepień obowiązkowych przeciw wzw B zobowiązani są jedynie pracownicy służby zdrowia.

                smile
                Jak tam?
                Powrot do primary? smile
                • saszanasza Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 01.02.21, 12:41
                 berber_rock napisał(a):

                 > BTW
                 > Wychodzi ze czytac tez nie umiesz.
                 > Z ciekawosci kliknelam w zalaczony przez ciebie link i oto co mi wyskoczylo:
                 >
                 > Belgia. Szczepienia są dobrowolne. Do szczepień obowiązkowych przeciw wz
                 > w B zobowiązani są jedynie pracownicy służby zdrowia.
                 >
                 > smile
                 > Jak tam?
                 > Powrot do primary? smile

                 Gdybyś przeczytała to co napisałam w drugim poście wiedziałabyś, że „sprostowałam” informację. No ale lepiej czepić się jednego zdania niż przeczytać całość. Tak w belgii nie ma obowiązkowych szczepień i w zasadzie w praktyce tylko w belgii.
          • ultimate.strike Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 30.01.21, 15:30
           Może ty się obudź. To nie skutek covidu. To skutek rozmontowania państwa prawa od 2015 roku.

           W Niemczech nikt państwa prawa nie rozmontowywał, a rząd nadał sobie prawo karania osób nie podporządkowujących się durnym zasadom. To akurat jest skutek tej ruskiej fejkPandemii.
        • saszanasza Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 30.01.21, 16:16
         dr.amy.farrah.fowler napisał(a):

         > >celowe zarażenie kogoś już dawno było karane
         >
         > Tak, w czasach epidemii AIDS było trochę wyroków w tym temacie.
         >

         Ale to nieważne czy to aids, wzw b czy choroba weneryczna. Jeżeli masz jakąkolwiek chorobę zakaźną o której wiesz, powinieneś się izolować. Akurat jestem w stanie zrozumieć wymóg kwarantanny i uważam, że osoby ktore swiadomie zarażają covid powinny być karane, choćby grzywną. Z drugiej strony kwarantanna w polskim wydaniu, to jakaś kpina totalna i zupełnie się nie dziwię, że osoby robią wszystko, by z niej „wyjść” a niektórzy jej po prostu nie przestrzegają. Sama byłam na kwarantannie i ten system po prostu nie działa zwłaszcza w przypadku osób z kontaktu.
         • saszanasza Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 01.02.21, 13:19
          I jeszcze w kwestii niemieckich „obozów”. Gdyby ta sama gazeta napisała, że w Niemczech osoby nieprzestrzegające kwarantanny podlegają karze pozbawienia wolności przez okres 2 tygodni do 1 miesiąca, nikogo by ta informacja nie zainteresowała. Ot taki mają system prawny. A że sa to „obozy” to środowiska antyszczepionkowe rozdmuchały to ideologicznie i całość urosła do poziomu „powrotu do nazistowskich praktyk”.
          • snakelilith Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 01.02.21, 14:05
           saszanasza napisała:

           > A że sa to „obozy” to środowiska antyszczepi
           > onkowe rozdmuchały to ideologicznie i całość urosła do poziomu „powrotu do nazi
           > stowskich praktyk”.
           >

           Ale to nie są OBOZY. Tym bardziej nie szkoleniowe. To kolejna kłamliwa antyniemiecka propaganda pisorskiego goowna, czy innych gnid produkujących kłamstwa w celu manipulacji i dezinformacji społeczeństwa.
           Dokładnie jest to więzienie, do którego można trafić, gdy zlekceważy się obowiązek kwarantanny przy dodatnim teście. Do kary izolacji w więzieniu potrzebny byłyby jak do każdej kary więzienia sądowy nakaz. Dotyczyć ma to też tylko ludzi łamiących obowiązek po raz kolejny, czyli recydywistów.
           Jak na razie tylko nieliczne landy biorą coś takiego w ogóle pod uwagę i tylko w jednym (Schleswig) przygotowano SZEŚĆ takich miejsc izolacji w dotychczasowym, nieczynnym już ośrodku więziennym dla młodocianych. Jeżeli ktoś wspomina w tym kontekście o Auschwitz, to ma nierówno po kopułą. Albo umyślnie szczuje.
           • saszanasza Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 01.02.21, 14:58
            snakelilith napisała:

            >
            > Ale to nie są OBOZY. Tym bardziej nie szkoleniowe. To kolejna kłamliwa antynie
            > miecka propaganda pisorskiego goowna, czy innych gnid produkujących kłamstwa w
            > celu manipulacji i dezinformacji społeczeństwa.
            > Dokładnie jest to więzienie, do którego można trafić, gdy zlekceważy się obowią
            > zek kwarantanny przy dodatnim teście. Do kary izolacji w więzieniu potrzebny by
            > łyby jak do każdej kary więzienia sądowy nakaz. Dotyczyć ma to też tylko ludz
            > i łamiących obowiązek po raz kolejny, czyli recydywistów.
            > Jak na razie tylko nieliczne landy biorą coś takiego w ogóle pod uwagę i tylko
            > w jednym (Schleswig) przygotowano SZEŚĆ takich miejsc izolacji w dotychczasowy
            > m, nieczynnym już ośrodku więziennym dla młodocianych. Jeżeli ktoś wspomina w t
            > ym kontekście o Auschwitz, to ma nierówno po kopułą. Albo umyślnie szczuje.
            >
            >
            No wlasnie ja to wiem, ale to aktualnie jest przebój numer 1 wśród wszelkich zwolenników teorii spiskowych i antyszczepionkowców, aktualnie przebił nawet ryzyko grzybicy twarzy związanej z noszeniem maseczek.
            Ja się pytam, gdzie byli ci wszyscy ludzie, gdy w Polsce w 2015 roku PIS rozpieprzał system prawny i otworzyl furtkę do wszelkich nadużyć, a aktualnie szerzy dezinformację, wyolbrzymia i przeinacza fakty po to by zniechęcić nas do UE w tym Niemców i uzależnić od naszej jedynie słusznie postępującej, wyrozumiałej władzy. W Polsce naprawdę obozy nie sa potrzebne, aktualnie żyjemy w jednym wielkim obozie kłamstw i manipulacji z zanikającym systemem demokracji a raczkującą autokracją.
           • tarsyliaa Re: Niemcy otwierają obozy "szkoleniowe" 01.02.21, 15:35
            snakelilith napisała:

            > Dokładnie jest to więzienie, do którego można trafić, gdy zlekceważy się obowią
            > zek kwarantanny przy dodatnim teście.

            Czy ja dobrze Cię zrozumiałam? Popierasz więzienia dla zdrowych osób, które nie chcą poddać się izolacji z powodu dodatniego wyniku testu? A przecież dopiero co udawadniane tu było, że testy PCR dają fałszywie pozytwyne wyniki. Więc, żeby ludzi karać, najpierw trzeba by być pewnym, że popełniają przestępstwo.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka