Dodaj do ulubionych

20 tysięcy jednorazowo i hospicjum

29.01.21, 10:55
"Wyborcza" pisze, że poseł PiS Bartłomiej Wróblewski, który był inicjatorem zmian i zaostrzenia prawa aborcyjnego, razem z sejmowym zespołem na rzecz życia i rodziny postulują teraz, by „godnie zaopiekować się dzieckiem i ograniczyć jego cierpienie”."

Oczywiście nie ma znaczenia godność i cierpienie kobiety.

" Jakie mają plany? "Chcą szpitali położniczych z osobnymi pokojami 'dla matek z ciężko chorymi noworodkami, a także dostępu do przychodni perinatalnych i hospicjów perinatalnych'" - pisze "Gazeta Wyborcza". "Do tego 20 tys. zł jednorazowego świadczenia 'wynikającego z ustawy za życiem' i 1,5 tys. zł miesięcznie dla rodzin wychowujących niepełnosprawne dzieci. A opieka ma być traktowana jak praca, która daje prawo do emerytury" - czytamy."

Wow, ja już zmieniłam zdanie.
Obserwuj wątek
  • sofia_87 Re: 20 tysięcy jednorazowo i hospicjum 29.01.21, 11:06
   Niech spada.
   Wczoraj czytałam wywiad z dziewczyną z fundacji, która pomaga kobietom, które chcą zrobić aborcję w innym kraju, czasem nawet wszystko finansują gdy kobieta nie ma środków.
   Każdy może ich wspierać finansowo by tym skuteczniej mogły pomagać
  • woman_in_love Re: 20 tysięcy jednorazowo i hospicjum 29.01.21, 11:15
   Mi się bardzo podoba fakt, że dzięki lewactwu mojego pokroju, religijne z|eby i KK tak bardzo się ulepszają i zmieniają.

   1) Pamiętam początki na forum i wątki, że KK i ksiądz nie chcą pochować "dziecka poronionego" i jak katolki rzewnie płakały z tego powodu.

   I co? I wystarczyło kilka / kilkanaście lat nap*****nia w KK i katolstwo, i nagle księża przestali robić problemy. Ba, te świry kradną płody ze szpitala i sami teraz robią pochówki "dzieci nienarodzonych" nawet jak rodzice się do nich nie zgłosili.

   2) A teraz dzięki nap*****niu lewactwa, w końcu zrozumieli, że tu trzeba też może:
   - zapewnić "osobne pokoje dla matek z ciężko chorymi noworodkami" (a kiedy osobne pokoje dla matek ze zdrowymi?)
   - dostępu do przychodni perinatalnych i hospicjów perinatalnych
   - i kasa dla chorych dzieci, nad którymi opieka ma być traktowana jak praca.
   Wypisz wymaluj postulaty nas, lewaków.

   Na szczęście goofno z tego wyjdzie, jak to u prawaków. Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych został okradziony przez PiS już w 2019 i kasy nie ma.

   www.rp.pl/Niepelnosprawni/312209913-Fundusz-solidarnosciowy-Sejm-zabral-srodki-niepelnosprawnym.html
  • pade Re: 20 tysięcy jednorazowo i hospicjum 29.01.21, 11:26
   Czyli zatykanie gęby kasą.
   Jak trafi na bardzo młodą kobietę z rodzinką łasą na "pieniążki" to może skończyć się tragicznie.
   Ten rząd mnie tak brzydzi, że brak mi słów. Pytam samą siebie czasem gdzie jest granica, i sama sobie odpowiadam, że jej nie mauncertain
  • gama2003 Re: 20 tysięcy jednorazowo i hospicjum 29.01.21, 11:34
   Tak. A to wszystko przy kwitnącej równolegle każdej gałęzi służby zdrowia. Menu restauracyjnym w szpitalu, masażu stóp dla personelu i ćwierkających rajskich ptakach w rekreacyjnym holu każdej placówki medycznej.

   Świetny pomysł. A to jakieś kiepskie pkb Polski to złośliwie tylko do wizji nie pasuje.
   • backup_lady Re: 20 tysięcy jednorazowo i hospicjum 29.01.21, 11:45
    No dokładnie. I ten dostęp do przychodni perinatalnych i hospicjów perinatalnych - pewnie na NFZ, termin za 2 lata. Osobne pokoje dla matek z ciężko chorymi dziećmi - a skąd je wezmą, dobudują? A wyposażą każdy taki pokój jak? I za co? Czasami mam wrażenie, że oni najpierw biorą się za jakiś temat od dudy strony, kompletnie niepotrzebnie, robią syf i problem, a potem chcą naginać rzeczywistość, aby ten problem przypudrować. I liczą, że może jednak nie pier...nie.
    • netlii Re: 20 tysięcy jednorazowo i hospicjum 29.01.21, 12:04
     Ależ to jest dobrze przemyślana strategia. Przecież oni dokosnale wiedzą, że już nie sfinansują powyższych projektów obligacjami drukowanymi przez NBP. Niemniej w świat pójdzie obraz o fantastycznej woli ochrony takich dzieci. Od realizacji będzie ktoś inny niż partia rządząca. Jak się nie uda to wina sabotażystów prospołecznego projektów. Teraz pozostaje jedynie kwestia kogo obsadzą w roli sabotażystów.
  • smillla Re: 20 tysięcy jednorazowo i hospicjum 29.01.21, 11:40
   A może by tak znieśli obowiązek alimentacji tego wymuszonego narodzonego, przy zrzeczeniu się praw?
   Bo nie wiem, czy to powszechnie wiadome, ale państwo w tym momencie nie tylko wymusza urodzenie niechcianego uszkodzonego płodu. Ono wymusza także ponoszenie za to odpowiedzialności finansowej przez rodziców. Czyli albo sami wchodzą w rolę opiekunów, albo zrzekają się praw - ale alimenty mają płacić!
  • jehanette Re: 20 tysięcy jednorazowo i hospicjum 29.01.21, 11:41
   Obrzydliwe. Zmuśmy do rodzenia, budujmy umieralnie dla ciężko upośledzonych. 1,5 tys zł? Ktokolwiek zajrzał na jakiś blog rodziców ciężko chorego dziecka, wie że to nie starczy nawet na podstawowe środki higieniczne, nie mówiąc o sprzęcie, rehabilitacji, badaniach... Bóg nie istnieje, bo gdyby istniał już dawno walnąłby tych d*bili jakimś piorunem.
  • dyzurny_troll_forum Re: 20 tysięcy jednorazowo i hospicjum 29.01.21, 12:01
   astrologiiia333 napisała:

   > " Jakie mają plany? "Chcą szpitali położniczych z osobnymi pokojami 'dla matek
   > z ciężko chorymi noworodkami, a także dostępu do przychodni perinatalnych i hos
   > picjów perinatalnych'" - pisze "Gazeta Wyborcza". "Do tego 20 tys. zł jednorazo
   > wego świadczenia 'wynikającego z ustawy za życiem' i 1,5 tys. zł miesięcznie dl
   > a rodzin wychowujących niepełnosprawne dzieci. A opieka ma być traktowana jak p
   > raca, która daje prawo do emerytury" - czytamy."

   (1) Takie prawo trzeba napisać mądrze, zęby dzieci nie stawały się niepełnosprawnymi długoooo po urodzeniu dla tych nędznych 1500PLN;

   (2) Ale i tak skończy się jak zawsze. Niechciane dzieci będą konać we własnych odchodach gdzieś w kościelnym/zakonnym przytulisku-umieralni na ścianie wschodniej. A kościół będzie brał sowite dotacje od państwa na opiekę, na wybudowanie, na utrzymanie, na pochylanie się ze współczuciem.... Widzę, że z Irlandii nikt nie wyciągnął żadnych wniosków....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka