Dodaj do ulubionych

Problemy matkoskie nie tylko tu

02.02.21, 11:56
Jaka jest skuteczność nauki języka obcego zdalnie dla dzieci w wieku 7-12 lat? Chodzi mi o dodatkowe zajęcia z wykwalifikowanym nauczycielem, realizowane przy pomocy oprogramowania do transmisji dźwięku i obrazu typy Skype oraz Zoom? Spotkałam się z opiniami, że to mija się z celem, bo dzieciom trudno się skupić i nic nie zastąpi nauczycielskiej obecności fizycznej wśród dzieci. Ale załóżmy, że teraz nie ma możliwości, aby nauczyciel takie przybył i nauczał bezpośrednio. Czy wobec tego zdecydować się na zdalne zajęcia czy zaczekać do momentu możliwych lekcji żywych?
Obserwuj wątek
    • sagutxiki Re: Problemy matkoskie nie tylko tu 02.02.21, 14:26
      U nas sie nie sprawdzilo. Fajna lektorka, pojente dziecko smile bez deficytow uwagi i komentarze, ze sie nie koncentruje. Zaluje bo to bylo bardzo wygode dla nas i moglo byc z pozytkiem dla dziecka. Widicznie 9 latek potrzebiwal kontaktu na zywo. Sprobuje za jakis czas znowu.
    • tereso Re: Problemy matkoskie nie tylko tu 02.02.21, 15:17
      Języka i to bdb można się online nauczyć całkiem bez nauczyciela, mimochodem,trochę gier, trochę dyskusji z natywnymi znajomymi, trochę ciekawości świata ( czytanie, słuchanie, filmy) i styknie. Tylko musi trwać kilka lat powyższe, potem się rozwinie z innymi aktywnościami intelektualnymi 😊 Więc nauczyciel nie zaszkodzi nawet online 😁
    • livia.kalina Re: Problemy matkoskie nie tylko tu 02.02.21, 15:26
      Mam dziewięcioletniego syna, który od października do dzisiaj (dzisiaj po raz pierwszy idzie na lekcje stacjonarnie) miał zajęcia zdalne. fakt, ze to po prostu jest dobra szkoła językowa. Lekcje są super, dziecko się świetnie na nich bawi i bardzo dużo uczy. Postępy są regularnie sprawdzane przez wujka Anglika (który nie zna języka polskiego), w rozmowach telefonicznych.
    • mikams75 Re: Problemy matkoskie nie tylko tu 02.02.21, 18:20
      pomiedzy 7 a 12 jest ogromna roznica, dla takiego blizej 12 uwazam, ze skuteczznosci moze byc calkiem ok przy zalozeniu, ze dziecko chce a nauczyciel umie odpowiednio taka lekcje poprowadzic. Z 7-letnim dzieckiem mialabym watpliwosci, zalezy od dziecko i umiejetnosci skupienia na takich zajeciach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka