Dodaj do ulubionych

Czarnek zapowiada nową, katolicką dyscyplinę nauki

02.02.21, 14:37
Przemysław Czarnek na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim stwierdził, że na wielu polskich uczelniach widać "hołdowanie głupocie". Minister Edukacji i Nauki zapowiedział także utworzenie nowej dyscypliny naukowej, którą ma być nauka o rodzinie oraz skrytykował protestujących przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce, zarzucając im, że "nie rozumieją" nauki katolickiej.
Swoje mądrości wygłosił na KULu , na konferencji pod tytułem: "Aktualności przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację".
Czarnek przypomniał słowa kard. Wyszyńskiego, że "Najwyższym wysiłkiem nauki będzie poznać prawa przyrodzone, jako prawa Boże" i dodał, że "konkretyzacją prawa naturalnego są przykazania dekalogu, w tym fundamentalny zakaz 'nie zabijaj'".
"Masz nie zabijać kogokolwiek, w tym zwłaszcza tych najbardziej bezbronnych. Zdaje się, delikatnie rzecz ujmując, że niektórzy tego nie rozumieją i dają temu wyraz również w ostatnich dniach na ulicach niektórych miast w Polsce"
- powiedział, cytowany przez medium Tadeusza Rydzyka. - To jest też efekt tego, że nauka w Polsce odeszła od uczenia o tym, czym jest prawo naturalne i ta nadprzyrodzona rzeczywistość człowieka - dodał.

Minister Edukacji i Nauki zacytował słowa kard. Wyszyńskiego, że "najważniejszym zadaniem nauki katolickiej na czasy straszliwych kryzysów będzie rozpoznanie przyrodzonej natury osoby ludzkiej", co zdaniem Czarnka jest dzisiaj "wytyczną obecnie".
To jest właśnie dzisiaj zadanie nas wszystkich i wydaje się, że im bardziej zadanie to będziemy wspólnie wykonywać, tym będziemy się spotykać z coraz większym sprzeciwem i z coraz większym krzykiem […]. My musimy działać, pomimo tego, że ktoś będzie się temu sprzeciwiał, bo takie jest dzisiaj nasze zadanie, przywrócić to postrzeganie natury człowieka, prawa naturalnego, zrozumienie prawa naturalnego
- mówił.
Tak będzie wyglądała teraz edukacja naszych dzieci, i tak będzie chyba wyglądał cały ten nowy ład w Polsce zapowiadany przez Morawieckiego sad

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26739748,przemyslaw-czarnek-na-kul-zapowiedzial-nowa-dyscypline-naukowa.html
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka