Dodaj do ulubionych

Miał być tajwański aktor...

03.02.21, 08:39
Kobieta dała się oszukać internetowemu lovelasowi na kwotę 160 000 zł !!! Co sprawia że kobiety to robią? Jak można wziąć 160 000 zł pożyczki na kogoś kogo się na oczy nie widziało? Wiem, było, było, było... ale będzie jeszcze nie raz. Znacie takie przypadki? Może nie aż tak spektakularne, ale przypadki kobiet które dały się wyzuć z kasy oszustowi? Co nimi kieruje? Naiwność, miłosne zaślepienie a może "ja im jeszcze wszystkim pokażę"???

hrubieszow.policja.gov.pl/lhr/informacje/aktualnosci/111645,Mial-byc-tajwanski-aktor-pozostal-dlug-160-tysiecy-zlotych.html
Obserwuj wątek
      • fitfood1664 Re: Miał być tajwański aktor... 03.02.21, 09:41
        Naśmiewanie się na forum ? W którym miejscu widzisz naśmiewanie? Widzisz jakieś epitety? Ja nie. Dla mnie to po prostu ważny temat, na tyle ważny by poruszyć go tutaj, gdzie tyle kobiet przychodzi sobie poczytać. Może w ten sposób kolejna ofiara będzie tą niedoszłą. Mnie to bulwersuje że ktoś w tak głupi sposób niszczy sobie życie. Nie oszukujmy się, ta kobieta będzie te kredyty spłacać latami. Jeśli ma rodzinę, to tę rodzinę to zuboży, jeśli nie ma, tym trudniej będzie jej założyć. Kobieta z długami jednak odstrasza potencjalnych kandydatów na męża.
        BTW obstawiam że to samotność pchnęła ją do czegoś takiego, nie tylko brak partnera, ale i brak serdecznych przyjaciół którym mogła opowiedzieć o wszystkim a oni przemówić jej do rozsądku. Smutne, nie śmieszne.
      • aandzia43 Re: Miał być tajwański aktor... 03.02.21, 12:48
        abecadlowa1 napisała:

> Tak znam zawodowo takie przypadki. Najczęściej wynikają z choroby psychicznej l
        > ub upośldzenia umysłowego. Kiepski temat do naśmiewania się na forum.

Z choroby psychicznej to tak z grubej rury, czy faktycznie jest ich tak dużo? Schizofreniczki w ataku psychozy miłości ziemskiej nie szukają, spłycony afekt te rzeczy, prędzej w Jezusie się kochają albo uciekają przed kosmitami. Kobieta w fazie maniakalnej ChAD-u może dać się omotać, jeśli idzie jej w popęd i romanse. Laski z psychozami ponarkotykowymi lub umysłem zużytym przez alkohol - czemu nie. Starsze panie z demencją też mogą być podatne. Ale chyba większość to zwykłe babki w amoku realizacji potrzeb emocjonalnych. Amok miłosny robi z normalnego człowieka osobę zdolną do czynów i decyzji niepodobnych do dotychczasowych.
        • ludzikmichelin4245 Re: Miał być tajwański aktor... 03.02.21, 12:57
          aandzia43 napisała:

> Amok miłosny robi z normal
          > nego człowieka osobę zdolną do czynów i decyzji niepodobnych do dotychczasowych

Może to i dobrze - inaczej ludzkość by wyginęła, bo nie istniałby powód nieracjonalnego dzielenia się z potomstwem mięsem z mamuta.

• annajustyna Re: Miał być tajwański aktor... 03.02.21, 09:28
      Niedawno oglądałam niemiecki program na ten temat. Co mnie zaintrygowalo: jedna babka ze skłonnością do egzotycznych panów (zmarły mąż też był z daleka) tak się dała omamić niewidzianemu nigdy adoratorowi z Afryki, że wzięła dla niego pożyczkę i to w takiej kwocie, że się wstydziła przyznać. Kolejny pan czarnoskóry zaprosił ja do Turcji (prawdopodobnie szukał niemieckiej narzeczonej, by zdobyć wizę), było fajnie, ale to chyba nie to. Otóż łatwiej dać się omamickomus, kogo się nigdy nie spotkało (siła projekcji) niż komuś, kogo się jednak widziało choć trochę. Pokazana była też babka, która urządza pułapki na oszustów matrymonialnych. Ma w swojej bazie ponad 400 tys. podejrzanych profili internetowych...
      • fitfood1664 Re: Miał być tajwański aktor... 03.02.21, 09:44
        Jak kończyły się te pułapki? Jakieś konkretne kary?
        Ja raz widziałam reportaż o kobiecie która wyjechała bodajże do Senegalu, tam zainwestowała cały swój majątek w projekt bazy turystycznej oficjalnie na nazwisko narzeczonego, a potem... zaginęła.
        • mashcaron Re: Miał być tajwański aktor... 03.02.21, 10:25
          Ja oglądałam program o babce z Holandii która po wtopieniu w "żołnieża z Afganistanu" grubej kasy wyłożyła drugie tyle na jakiegoś super-hiper detektywa który znalazł tych oszustów ( bo to nie był jeden koleś, tylko pół afrykańskiej wioski do niej na zmianę pisało) . Ona wsiadła w samolot, poszła z tym detektywem do lokalnych władz i z policją pojechała do tej wioski spojrzeć oszustom w twarz. Bardzo się zdziwili...
        • annajustyna Re: Miał być tajwański aktor... 03.02.21, 10:51
          Ta "detektywka" współpracowała z innymi paniami i przez parę miesiecy nawijał oszustom makaron na uszy. Potem umawiały się np w kawiarni, że np tam przekażą pieniądze. Czasem policja wiedziała o tych akcjach, czasem była zawiadamiana w trakcie akcji dopiero. A czasem nikt się nie pojawiał.
      • fitfood1664 Re: Miał być tajwański aktor... 03.02.21, 10:15
        Media nagłaśniają zwłaszcza przykłady kobiet, ofiar internetowych oszustów, panowie rzadziej wysyłają pieniądze internetowym miłościom, choć zdarza się. Dać kartę kredytową komuś kogo realnie się zna to inna kategoria
        • irma223 Re: Miał być tajwański aktor... 03.02.21, 22:40
          fitfood1664 napisał(:

> panowie rzadziej wysyłają pieniądze internetowym miłościom

Ze 30 lat temu powstała "piękna Basia z Podlasia", lekarka o długich, blond włosach, błękitnych oczach i odpowiednich kształtach. Specjalizowała się w Niemcach i Holendrach. Listy pisał oraz pieniądze i paczki odbierał pan rolnik po 50-tce, zdjęcie było jakiejś modelki z czasopism, listy tłumaczył miejscowy tłumacz. W gazetach o tym pisali, gdy w końcu zakochany Holender przyjechał, lecz swej lubej nie znalazł.
    • volta2 Re: Miał być tajwański aktor... 03.02.21, 11:43
      gdyby tę kasę zarobiła i wiedziała, ile to trudu kosztuje, to by jej tak szybko nie przelała

a kredyt? toż to najłatwiejsze pieniądze świata

chociaż był program z brytyjką, ta umoczyła 800 koła funtów, zarobionych samodzielnie w większości(też dobrała kredytu albo dom sprzedła, już nie pamiętam - to była wonska spejszjalistka niczym tutejsze jemateczki) czyli na dobry bajer ratunku nie ma
      • fitfood1664 Re: Miał być tajwański aktor... 03.02.21, 11:49
        Nie ma, na youtubie mnożą się dokumenty o takich i podobnych przypadkach, ta chociaż uszła z życiem, bo go nie widziała, wszystko odbyło się na odległość.
        Nigeryjczycy ponoć zarabiają w ten sposób ok 40 milionów euro rocznie na Europejkach.
    • ludzikmichelin4245 Re: Miał być tajwański aktor... 03.02.21, 11:57
      Okropny vontek, ale się wpiszę - ostatnio oglądam na netfliksie taki serial dokumentalny o szpiegostwie.
      Pada tam takie zdanie z ust jakiegoś doświadczonego człowieka ze służb amerykańskich: "ludzie niechętnie udostępniają poufne informacje pod wpływem szantażu, ale pozwól im uwierzyć, że robią coś dla miłości, to zrobią wszystko".

• fitfood1664 Re: Miał być tajwański aktor... 04.02.21, 08:52
        o generałach to dziś każdy wie
        BTW oglądałam wczoraj kawałek dokumentu na Youtubie, co pozwala spojrzeć na sprawę z drugiej strony...
        oprócz tego że polowanie na internetowe naiwne sami oszuści nazywają spłatą długu kolonialnego, jeszcze jedna sprawa rzuca się w oczy, koszmarna bieda i brak perspektyw na jakikolwiek inny zarobek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka