Dodaj do ulubionych

Czy można zastrzec oceny?

05.02.21, 07:35
Czy można zastrzec, żeby nauczyciel - wychowawca nie czytał całej klasie ocen dziecka? Nasz wychowawca nie mając pomysłu na lekcję co tydzień wałkuje oceny - czyta na głos oceny każdego dziecka i komentuje przy całej klasie. Jest to przykre zwłaszcza dla tych dzieci, które średnio dają sobie radę z nauką. Mój syn uczy się dobrze, ale jako dziecko z deficytami ma kłopot z niektórymi przedmiotami - głownie wymagającymi sprawności manualnej.
Obserwuj wątek
  • primula.alpicola Re: Czy można zastrzec oceny? 05.02.21, 07:45
   Wychowawca nie ma pomysłu..? Ma program wychowawczy z rozpisanymi tematami, celami i sposobem realizacji. Może o to zapytaj. Ta zabawa z odczytywaniem i komentowanie ocen jest idiotyczna, szkodliwa i marnuje czas, oczywiście, że rodzice i dzieci mogą sobie tego nie życzyć. Nie tak się motywuje dzieci do nawyków.

   • leia33 Re: Czy można zastrzec oceny? 05.02.21, 07:52
    Tak, program i może jest, tylko trzeba do niego zajrzeć. Pan uczy wuefu i plus niestety wychowawstwo, jest kompletnie nieprzygotowany do zajęć - nawet nie robi sobie notatek z tego, co komu zadał, nie sprawdza prac przysłanych przez uczniów, kiedy się do niego napisze nie odpowiada tygodniami, nie wie, o czym była mowa na ostatniej lekcji. Pracuję teraz dużo zdalnie i jak słyszę tego gościa to szlag jasny mnie trafia - kompletna strata czasu. W zeszłym roku szkolnym podczas zdalnego lekcji online nie było wcale - nauczyciel obudził się przed końcem roku, że jakieś oceny trzeba wystawić i na chybcika wymyślił jakieś referaty.
   • ania_z_zielonymii Re: Czy można zastrzec oceny? 05.02.21, 08:04
    Jest, u nas nawet jak dziecko zapyta jaką ocenę dostało ze sprawdzianu czy odpytki to nauczyciel prosi o sprawdzenie w librusie, ponieważ nie może tego powiedzieć przy całej klasie z powodu RODO. Czasem któremuś się wymknie, ale tylko w przypadku gdy dziecko dostało 6tkę.
  • smillla Re: Czy można zastrzec oceny? 05.02.21, 08:07
   W ogóle nie powinno być informacji o cudzych ocenach/osiągnięciach szkolnym na forum publicznym.
   Jaki to ma sens? Dziecko może równie dobrze dowiedzieć się indywidualnie lub w pół minuty może tę informację odnaleźć na Librusie - i bez ogłaszania ocen wszem wobec jest skutecznie poinformowane.
   Ale tu nie chodzi o skuteczne informowanie, tylko o celowe dołowanie słabszych, lansowanie "wzorowych uczennic" i wprowadzanie atmosfery zawstydzania i rywalizacji.
   Nie cierpię tego publicznego wygłaszania ocen dziecka i komentowania. Zawsze przy tej okazji moje dziecko obrywa za plastykę i technikę - że stać na więcej, a takie marniutkie te rysunki, i takie nieudolne prace techniczne... Co to kogo, do licha, obchodzi?
  • ga-ti Re: Czy można zastrzec oceny? 05.02.21, 10:16
   Już chyba za moich szkolnych czasów w liceum nauczyciele nie czytali ocen, najwyżej robili zestawienie: tyle piątek, tyle czwórek, a tyle dwój, ale bez nazwisk.
   W dobie dzienników elektronicznych to sobie każdy uczeń swoje oceny zobaczy.
   Delikatna wersja: podpowiedzieć wychowawcy, co na wychowawczej robić może, podrzucić tematy, zagadnienia.
   Wersja ostra: zażądać zaniechania czytania ocen i tyle.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka