Dodaj do ulubionych

Przypadki Covida po szczepieniu (2 dawka)

05.02.21, 10:51
A więc w moim regionie podano do wiadomości, że poddano analizie próbkę zaszczepionych szczepionką Pfizera (około 4000 osób). Na te 4000 osób, 208 osób zaraziło się wirusem po pierwszej dawce, natomiast 12 osób po drugiej dawce. I teraz dyrektor regionalny ds. zdrowia twierdzi, że to bardzo ładne numery i szczepionka działa, natomiast jakiś lekarz powiedział, że wcale nie jest zadowolony z tego wyniku. Tłumaczył to mniej więcej w taki sposób: 4000 osób to mała próbka, więc jakby wziąć pod uwagę większą część społeczeństwa, liczby te byłyby na pewno wyższe. Po drugie w tej chwili zaszczepieni to personel medyczny, sanitarny i podopieczni domów opieki, czyli osoby z racji zawodu, którzy w sposób szczególy muszą stosować się do covidowych obostrzeń i przestrzegać środków ochrony oraz ludzie bardzo zaawansowani wiekiem, schorowani, nieaktywni i odizolowani od społeczeństwa (nie mogą więc być nośnikami wirusa). A co będzie jak zaczną szczepić się osoby młodsze, aktywne zawodowo i społecznie, nie zawsze przestrzegający środków ochrony? Wtedy liczby zakażeń pomimo drugiej dawki mogą wzrosnąć jeszcze bardziej. Plus należy mieć na uwadze dzieci i młodzież do 16 roku życia, która póki co nie może być poddana szczepieniu oraz osoby, które otrzymały tylko jedną dawkę i wystąpiły u nich dość mocne reakcje uboczne nie pozwalające na otrzymanie drugiej dawki (to ok. 7000 osób - jest prowadzony rejestr).
Tak więc jego zdaniem, szczepionka, owszem to dobre narzędzie do walki z covidem, ale to jedno z narzędzi, obok lekarstw i środków ochrony, a nie droga do wybawienia. I mowa o Pfizerze, ponoć tej jdnej z najbardziej skutecznych, a jak będzie np. po AstraZeneka?
Co wy sądziccie o takim wyniku?
Obserwuj wątek
  • zuzanna_a Re: Przypadki Covida po szczepieniu (2 dawka) 05.02.21, 11:02
   po pierwsze - dywagacje nt pierwszej dawki - są bez sensu. pełna procedura medyczna to dwie dawki. pierwsza daje jakiś ogląd - ale to tak jakby się dziwić że po dwóch tabletkach antybiotyku w organizmie ciągle są bakterie.
   poza tym - szczepienie Phizerem jest po 3 tygodniach. Okres inkubacji wirusa - ok 14 dni. Więc te osoby zaraziły się tak naprawdę przed szczepieniem/ zaraz po a to również nie jest dziwne bo wtedy szczepionak jeszcze nie działa w ogóle.
   kolejna sprawa - często szczepienie usypia czujność i te osoby nie uwazają na siebie jak powinny.
   i kolejna sprawa - zawód. szczepią ich pierwszych bo właśnie ONI są narażeni na covid najbardziej. jakby tak nie było i maseczki by chroniły - to by ich szczepili na koncu więc tej teorii przyświeca porętna logika. Pani księgowa siedząc sobie w biurze bez maski ma 100 razy mniejsza szanse zarazić się covidem niż lekarz którego chroni maska a pacjentów ma jeden po drugim. Jakby chciał mieć ochronę to by musiał mieć ten specjalny kombinezon. w nich zresztą medycy i tak się zarażali. sama maseczka nie chroni tych ludzi w ogóle więc cud że się tak mało zaraziło przy tym jak są narażeni.

   więc ja to widzę tak - jeśli najbardziej narażona grupa zaraziła się tylko w ilości 12/4000 osób - to oznacza to skuteczność 99,7% w tej grupie co jest wynikiem ŚWIETNYM.
   • panpaniscus Re: Przypadki Covida po szczepieniu (2 dawka) 05.02.21, 11:15
    Eeee nie tak szybko z 12/4000. Założyłaś, że bez szczepionki wszyscy by zachorowali??? To trzeba porównać z liczbą osób, która w podobnej grupie (pod względem wieku, stanu zdrowia, narażenia) zachorowałaby bez szczepienia.
    Plus: ważny jest przebieg. Szczepionka chroni przed ciężkim przebiegiem i hospitalizacją, niekoniecznie przed pojawieniem się wirusa w wymazie.
    Okres inkubacji SARSCov2 to średnio 5-6 dni, 2 tygodnie to rzadkie proporcjonalnie przypadki.
   • ultimate.strike Re: Przypadki Covida po szczepieniu (2 dawka) 05.02.21, 15:11
    zawód. szczepią ich pierwszych bo właśnie ONI są narażeni na covid najbardziej.

    Jasne, bedactwa z pierwszej lini frontu, walki z pacjentami.

    jakby tak nie było i maseczki by chroniły

    Ale już wemy ponad wszelką wątpliwość, że maseczki nic nie dają. Co nie przeszkadza rzdom zamuszać
    obywateli do ich noszenia.

    Pani księgowa siedząc sobie w biurze bez maski ma 100 razy mniejsza szanse zarazić się covidem

    Pani ksiegowa jest na home ofice.

    niż lekarz którego chroni maska a pacjentów ma jeden po drugim

    Maska nie chroni. Lekarz ma pacjentów jednego po drugim, czasem jeszcze trzeciego w ciągu dnia, ale to niezbyt często, zwykle tylko dwóch dziennie. Za to kasjerka w markecie obsługuje codzienie tysiące ludzi, do grudnia w Holandi bez maseczki nawet i nie jest w żadnej grupie ryzyka. Kasjerek pandemia nie tyka, zajmuje sie tylko naszymi biednymi medykami przemęczonymi fałszowaniem dokumentacji medycznej.
    BTW Ministerstwo, NFZ, lekarze stanowczo zaprzeczali jakoby NFZ dawał dodatkowa kasę za koronazgony, tym czasem każdy, z kim rozmiawiam twierdzi, że takowa kasa jest wypłacana.
   • ultimate.strike Re: Przypadki Covida po szczepieniu (2 dawka) 05.02.21, 15:16
    Jakby chciał mieć ochronę to by musiał mieć ten specjalny kombinezon. w nich zresztą medycy i tak się zarażali

    To po co ten kombinezon, skoronon też nie działa? Moze lepiej spluwać przez lewe ramię, też nie działa ale bardziej widowiskowe?

    sama maseczka nie chroni tych ludzi w ogóle więc cud że się tak mało zaraziło przy tym jak są narażeni.

    To po jakiego grzyba się ją nosi? Powiem Ci, nie tylko w celu hodowania grzyba, także dlatego, żeby teroryzować spoleczeństwo. Skoro Pandemia nie jest straszna i społeczeństwo nie chce się jej bać niech ludnosć boi się tłumu w maskach. I tyle wlaśnie warta jest ta cała Pandemia, to ruski fejk odpalony w celu znszczenia zachodniej gospodarki i dezintegracji UE oraz NATO.
  • margerytka73 Re: Przypadki Covida po szczepieniu (2 dawka) 05.02.21, 11:17
   Jeśli tak, to mam złą wiadomość, nigdy nie wyjdziemy z pandemii, ale to mały pikuś, bo po covid będą inne choroby Gorsze są te lokdowny, wzrost cen wszystkiego, począwszy od składek, skończywszy na papierze toaletowym, oraz to, że po 500 plus i covidzie mamy ogrąmną dziurę w budżecie, którą trzeba będzie jakoś załatać. A że nie zabiorą tym, którzy wyciągają rekę, bo tamtych to trzeba dofinansowywać, to skupi się na szarym, pracującym człowieku i im więcej sobie wypracujesz, tym więcej oddasz.
   Dojdą do tego teraz te wszystkie ciąże patologiczne, utrzymanie niepełnosprawnych od urodzenia osób, więc martwiłabym się raczej sprawami gospodarcazymi a nie, czy szczepionka taka czy taka ma taką a taką skuteczność.
   Z resztą covid skończy się , jak przestaną go maglować w mediach. Oczywiście nadal będą chorzy, ale oni będą już niewidzialni dla polityków, tv, radia , gazety, nie będzie tematu (tak jak nagle zniknęli chorzy na raka, na AIDS, nie ma też chorych na depresję, czy problemu inVitro) wink
  • pitupitt Re: Przypadki Covida po szczepieniu (2 dawka) 05.02.21, 11:17
   Myślimy, że ktoś na siłę próbuje siać panikę i przekonywać, że szczepionka to zuo i narzędzie szatana. A należałoby zadać najpierw pytanie: po jakim czasie od podania szczepionki doszło do zakażenia, dopiero wtedy wyciągać wnioski. Tyle. Dla niektórych, jak widać, to AŻ TYLE.
    • ultimate.strike Re: Przypadki Covida po szczepieniu (2 dawka) 05.02.21, 15:28
     Wypowiadający się pesymistycznie lekarz powiedział, że szczepionki to jak najbardziej dobre narzędzie do walki z Covidem, ale niewystarczające.

     Doskonałe narzędzie ale nie wystarczające, malo tego, nie wystarczające nawet w połączeniu z maseczkami, pleksą, ograniczeniem kontaktów z pacjentami do minimum nie ratującego im zycia, a sprawa dotyczy medyków, czyli osoby, które powiny zasady znać i przestrzegać, w końcu to profesjonaliści. To jaki środek jest jeszcze doskonalszy, na tyle doskonały by przynajmniej w ograniczonym zakresie działać?
  • araceli Re: Przypadki Covida po szczepieniu (2 dawka) 05.02.21, 11:25
   arista80 napisała:
   > Tłumaczył to mniej więcej w taki sposób: 4000 osób to mała próbka, w
   > ięc jakby wziąć pod uwagę większą część społeczeństwa, liczby te byłyby na pewn
   > o wyższe.

   No jasne - jak po drugiej dawce zaraziło się 12 osób z 4000 to pewnie z 40000 zarazi się około 120. Geniusz normalnie tongue_out
  • madami Re: Przypadki Covida po szczepieniu (2 dawka) 05.02.21, 11:37
   Eksperci na łamach mediów oczywiście lamentują i przestrzegają ale zauważcie, że środków ochrony nie da się stosować na dłużą metę, chyba że lubujmy się w martwych przepisach, zwyczajnie nie da się ciągle stosować dystansu, izolacji i masek na skalę społeczną, im dłużej będą nakazywane tym więcej osób nie będzie się stosować - ludzie są jacy są, społeczeństwo jest jakie jest a na pewno izolacja nie leży w naszej naturze, co więcej nie leży w interesie społecznym.

   Co sądzę o wyniku - a to co sądziłam od miesięcy: wirusa nie da się pokonać ani "z nim wygrać" - strasznie nie lubię tych określeń, możliwe że zachoruje jeszcze sporo osób, możliwe że umrze sporo osób ale my nie jesteśmy w stanie temu zapobiec bez całkowitej izolacji wszystkich i wszystkiego - nie da się. Powinniśmy to w końcu pojąć i żyć dalej bez ponoszenia dalej tych ogromnych kosztów społeczno gospodarczych. A czeka nas naprawdę dużo do naprawienia.
  • morekac Re: Przypadki Covida po szczepieniu (2 dawka) 05.02.21, 12:02
   >Po drugie w tej chwili zaszczepieni to personel medyczny, sanitarny i podopieczni domów opieki, czyli osoby z racji zawodu, którzy w sposób szczególy muszą stosować się do covidowych obostrzeń i przestrzegać środków ochrony

   I z racji zawodu narażeni są na znacznie większy kontakt z wirusem. Pełnej odporności nie zdobywa się 3 minuty po szczepieniu, tylko +- 2 tygodnie po 2 dawce.
  • asiairma Re: Przypadki Covida po szczepieniu (2 dawka) 05.02.21, 12:37
   Źródło? Cos mi nie gra z tymi liczbami, 208 z 4000 osób to ponad 5%. Szczepienia są powiedzmy od miesiąca. 5% zarażonych dla populacji 38 milionów to 190 tysięcy czyli dokładnie tyle ile (rejestrujemy oficjalnie) chorych przez ostatnie 30 dni (6-7tysiecy dziennie). Czyli albo liczby do kitu, albo szczepionka w pierwszej fazie w ogóle nie działa.
   No i jeśli liczby prawdziwe, to rejestrujemy ułamek przypadków - co prawda liczyłam że jakieś 30%, ale wygląda, że dużo mniej.
   4tys to nie jest już mała próba.
   • araceli Re: Przypadki Covida po szczepieniu (2 dawka) 05.02.21, 15:37
    asiairma napisała:
    > Źródło? Cos mi nie gra z tymi liczbami, 208 z 4000 osób to ponad 5%. Szczepieni
    > a są powiedzmy od miesiąca. 5% zarażonych dla populacji 38 milionów to 190 tysi
    > ęcy czyli dokładnie tyle ile (rejestrujemy oficjalnie) chorych przez ostatnie 3
    > 0 dni (6-7tysiecy dziennie). Czyli albo liczby do kitu, albo szczepionka w pier
    > wszej fazie w ogóle nie działa.

    Po pierwsze - ona nie pisze o Polsce. Po drugie - skuteczność szczepionki Pfeizera jest oceniana na 95% więc dane są zgodne z danymi producenta. Po trzecie 5% od 38mln to 1,9 miliona a nie 190 tys tongue_out


    > No i jeśli liczby prawdziwe, to rejestrujemy ułamek przypadków - co prawda licz
    > yłam że jakieś 30%, ale wygląda, że dużo mniej.
    > 4tys to nie jest już mała próba.
    • asiairma Re: Przypadki Covida po szczepieniu (2 dawka) 05.02.21, 16:37
     Cholerka - z ostatnim masz racje, zero mi uciekło w głowie. Ale wtedy te liczby jeszcze bardziej kupy się nie trzymają. Nie ma znaczenia, że nie w Polsce. Proporcje się powinny zgadzać. No i najważniejsze- popraw mnie lub wytłumacz mi te % skuteczności. Jeśli szczepionka ma np 60% skuteczności (np. na grypę), to oznacza, że o 60% zmniejsza się prawdopodobieństwo, że zachoruje, a nie że 60 osób z 100 nie zachoruje na grypę? Czyli jak mam szansę zachorowania 1/20 to jeszcze ją sobie o 60% zmniejszam.
     Skuteczność jakość musi być liczona inaczej chyba, ja sobie raczej to wyobrażałam, że eksperymentują na kulturach tkankowych czy myszach i sprawdzają procent zachorowania po faktycznej ekspozycji na wirusa.
     A ci ludzie po szczepieniu po pierwsze nie muszą wcale być eksponowani na wirusa a po drugie gdzieś rolę gra czynnik czasowy (czyli im dłuższy czas tym większe prawdopodobieństwo ekspozycji), a nie szczepi się od niewiadomo jak dawno a od miesiąca.
     • alicia033 Re: Przypadki Covida po szczepieniu (2 dawka) 05.02.21, 16:50
      asiairma napisała:

      > Skuteczność jakość musi być liczona inaczej chyba, ja sobie raczej to wyobrażałam, że eksperymentują na kulturach tkankowych czy myszach i sprawdzają procent zachorowania po faktycznej ekspozycji na wirusa.

      skuteczność na ludziach badana jest liczbą zaszczepionych osób, które po szczepieniu wytworzyły przeciwciała.
      I, co jest bardzo śmieszne ale niestety prawdziwesad - po określonym czasie, przede wszystkim ankietą wśród biorących udział w badaniu, czy mieli objawy wskazujące na możliwość zachorowania/zachorowali na covid19 po szczepieniu.
      Nikt ludzi biorących udział w badaniach specjalnie nie wystawia na kontakt z covidem19 (tak, jak to robi się w przypadku badań na zwierzętach).
      Więc ta skuteczność szczepionek przeciw covid19 jest póki co mocno deklaratywna, pfizer ma oficjalnie zakończyć badania w 2023big_grinDD.
  • myelegans Re: Przypadki Covida po szczepieniu (2 dawka) 05.02.21, 16:00
   lekarz ma racje. szczepionka to jedno z narzedzi, i te szczepionki sa jedne o najwyzszym poziomie efficacy. ZADNA szczepionka nie chroni w 100%, a jednak wszyscy tutaj szczepia dzieci wiedzac, ze nie daje 100% efektywnosci.
   End point efficacy do ph3 byl... 50%, czyli kazda z badanych szczepionek ktora daja 50% ochrone zostanie dopuszczona na rynek bo wg epidemiologow, biostatystykow, specjalistow zdrowia publicznego, immunologow przy odpowiednim stopniu wyszczepienia osiagnie herd immunity
  • memphis90 Re: Przypadki Covida po szczepieniu (2 dawka) 06.02.21, 10:20
   Bardzo dziwne są te wyniki, bo zgodnie z wynikami badań spodziewamy się skuteczności ok 90 - 95 %, czyli w tym wypadku możliwości zachorowania u tych 200-400 osób, ale pojąć nie mogę dlaczego ta konkretna 200 uprzejmie zachorowala tuż po/w trakcie szczepień, a nie 20 teraz, 10 po miesiącu, 50 po 3 miesiącach itd...? A nawet mając na uwadze fakt, że 5-10% nie wytworzy odporności, to przecie, rok chodzili po swiecie NIE łapiąc wirusa, a tu nagle szczepionka i bum choroba natychmiast jest?
   • alicia033 Re: Przypadki Covida po szczepieniu (2 dawka) 06.02.21, 15:46
    memphis90 napisała:

    > ale pojąć nie mogę dlaczego ta konkretna 200 uprzejmie zachorowala tuż po/w trakcie szczepień, a nie 20 teraz, 10 po miesiącu, 50 po 3 miesiącach itd...

    dlatego, że deklarowana przez producenta skuteczność szepionki to tylko jego pobożne życzenia.
    • memphis90 Re: Przypadki Covida po szczepieniu (2 dawka) 06.02.21, 15:53
     A to będą jaja, jak się finalnie okaże, że ten "odpad dla świń " jak nauczycielki na tym forum nazywają szczepionkę AZ, ma wyższą skuteczność jak wychwalana Comirnaty...😂

     Natomiast Twoja odpowiedź nijak się ma do mojego pytania, niestety... Bo nawet niższa niż deklarowana skuteczność nie tłumaczy wysypu zakażeń tuż po samym szczepieniu lub w jego trakcie - skoro dotyczy ludzi, którzy rok chodzili po świecie z pandemią NIE zaraziwszy się...
     • alicia033 Re: Przypadki Covida po szczepieniu (2 dawka) 06.02.21, 16:13
      memphis90 napisała:

      > Bo nawet niższa niż deklarowana skuteczność nie tłumaczy wysypu zakażeń tuż po samym szczepieniu lub w jego trakcie - skoro dotyczy ludzi, którzy rok chodzili po świecie z pandemią NIE zaraziwszy się...


      obstawiam najzwyklejszą koincydencję. Niewykluczone, że związaną z fałszywym poczuciem bezpieczeństwa (zaszczepiony = bezpieczny). A tego, co będzie po 3, 5 czy 12 miesiącach masowych szczepień nie wie nikt, wliczając producentów.
   • alicia033 Re: Przypadki Covida po szczepieniu (2 dawka) 06.02.21, 16:17
    ela.dzi napisał(a):

    > Sądzimy, że wystarczy, żeby każda szczepionka minimalizowała ryzyko hospitalizacji i ciężkiego przebiegu do zera i w końcu z tego wyjdziemy.

    no to, jeśli chodzi o covid - na pewno nie z tymi szczepionkami, które teraz są.
    W przypadku covida zresztą to medialna histeria, na którą szczepionki nie pomogą, bo realne zagrożenie nim jest pominalne.
    • ultimate.strike Re: Przypadki Covida po szczepieniu (2 dawka) 06.02.21, 16:22
     W przypadku covida zresztą to medialna histeria

     To dezinformacyjna broń masowego rażenia. To nie zwykła histeria, fejkpandemia uderzyła w zachodnie gospodarki i systemy polityczne, skutki będą dla nas bardzo groźnie. Efektem może byś przejęcie władzy przez skrajna prawicę, demontaż UE, NATO i sojuszu pacyficznego. USA przestana byc supernocaratwem, Indie i Brazylia też obrywają, w akcji pozostana Rosja i Chiny.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka