Dodaj do ulubionych

Ból i drętwienie rąk - kręgosłup szyjny

• zimowa_piosenka Re: Ból i drętwienie rąk - kręgosłup szyjny 05.03.21, 18:38
      No i mam diagnozę. Jednak reumatoidalne zapalenie stawów – seronegatywne.
      Mimo blokady do nadgarstków, niesteroidowych leków przeciwzapalnych, leków przeciw opuchliźnie, witaminie B itp. nie czułam się lepiej, a może czasem gorzej. Całe ciało mnie bolało, zaczęły boleć kolana. Wybłagałam wizytę u reumatologa. Przepisała mi leki, między innymi sterydy, które niesamowicie pomogły. Już po drugiej dawce czułam się lepiej. Ogólne stan zapalny w rękach zmniejszył się na tyle że byłam w stanie poczuć co mnie w niech boli, a mianowicie głównie stawy palcow. Po tygodniu jestem już w stanie praktycznie normalnie używać dłoni.
      • mandre_polo Re: Ból i drętwienie rąk - kręgosłup szyjny 05.03.21, 18:51
        Leczenie RZS dieta przynosi dobre efekty. Jest restrykcyjna ale warto spróbować. Znam jedną osobę która zastosowała i ma fazę remisji
        • andace Re: Ból i drętwienie rąk - kręgosłup szyjny 05.03.21, 19:58
          „Leczenie” dietą nie istnieje, nie ma potwierdzenia w żadnych badaniach naukowych, a ta choroba charakteryzuje się okresami remisji i powrotu, wiec to dowód anegdotyczny. Choroba nie leczona niestety bardzo pogarsza jakość życia i może prowadzić do poważnych powikłań wiec nie doradzaj innym odstawienia leczenia.

Zimowa_piosenka - przykro mi z powodu diagnozy, mam nadzieje że trafiłaś na dobrego reumatologa. Pamiętaj że sterydy są tylko doraźnie na początek, ale na stałe należy dobrać odpowiedni lek, na szczęście jest całkiem spory wybór. Dbaj o siebie, odpoczywaj i trzymam kciuki za leczenie.
          • mandre_polo Re: Ból i drętwienie rąk - kręgosłup szyjny 06.03.21, 01:31
            Jakie odstawić leczenie stosując dietę? Czytaj ze zrozumieniem, poczytaj o diecie
          • zimowa_piosenka Re: Ból i drętwienie rąk - kręgosłup szyjny 06.03.21, 12:25
            Dzięki Andace za całą Twoją pomoc i wsparcie w tym wątku.

Co do dobrego reumatologa- to nie wiem. Jeszcze nie mam zaufania do swojej lekarki, nie znam nikogo z RZS, nikogo z tego środowiska medycznego. Jest to poradnia reumatologiczna, w szpitalu bez oddziału reumatologicznego, zatem mam obawy. W moim województwie (opolskie) - jak czytałam w statystykach jest najniższe finansowanie na głowę na reumatologię, tak więc mam pewne obawy. Jednakże leczenie na pierwszy rzut wydane jest wg aktualnych rekomendacji - metotreksat, kwas foliowty i metypryd. Dikofenak doraźnie.
            Martwi mnie trochę brak szerszej diagnostyki -na kolejną wizytę (po miesiącu leczenia) mam skierowanie tylko na rtg rąk, krew (morfologia, CRP, OB, Kreatynina i ALT). Z antyCPP i ANA1 już przyszłam na wizytę. Na rezonans ręki skierowania dać nie chciała, bo mówiła, że podstawowy test to ten RTG (który jak wiemy nic nie pokazuje w początkowym okresie choroby).
            Mam też pytanie -czy lekarz reumatolog może dawać skierowania na fizjoterapię i do innych specjalistów (w związku z ta chorobą) np. laryngologa ?
            Czy trzeba się o to prosić czy program rehabilitacji ruchowej jest jakoś uwzględniony automatycznie w proces leczenia na NFZ?

Andace - a mogę spytać - od dawna chorujesz? Jak sobie radzisz? Czy żyjesz z bólem czy udaje się bez. Nikogo nie zna z ta chorobą, a w Internecie te informacje to mnie dobijają: "RZS to ciężka nieuleczalna choroba, prowadząca do niepełnosprawności i przedwczesnej śmierci" albo "po 5-ciu latach około 50% osó zaprzestaje aktywności zawodowej, a po 10-ciu już prawie wszyscy" sad

• jaga.34 Re: Ból i drętwienie rąk - kręgosłup szyjny 23.03.21, 10:06
      Jeżeli pracujesz na laptopie to zmień laptopa na monitor i usiądź w innej pozycji, mi taki prosty zabieg pomógł

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka