Dodaj do ulubionych

Kto się zna? (edukacyjnie)

08.02.21, 23:09
Mam młodego w klasie sportowej (II). Jednocześnie syn trenuje piłkę w klubie. W tym roku zmienił mu się trener i jest INTENSYWNIE...(a pewnie będzie coraz intensywniej...). W związku z tym nie wyobrażam sobie klasy IV sportowej (bo to +8 dodatkowych godzin lekcyjnych).
W klasie jest tak sobie...i np. młody niezbyt lubi wf...(którego ma 2 godziny dziennie). Poczekałabym do końca III klasy i przeniosła do zwykłej klasy ALE mam obawy, że więcej osób wpadnie na ten pomysł. Pozostałe klasy są klasami integracyjnymi więc mają jakieś limity. Na ten moment jest miejsce. Czy będzie za rok? Nie wiem.

I pytanie: czy dyrektor może odmówić przeniesienia dziecka w sytuacji gdy nie chce być w klasie sportowej (dziecko z rejonu szkoły) w sytuacji gdy nie bardzo jest gdzie i co się wtedy dzieje?
Szkoły zmieniać nie chcę.
Czekać czy nie? Jak myślicie? Przenieść będę musiała tak czy siak.
Obserwuj wątek
  • ichi51e Re: Kto się zna? (edukacyjnie) 08.02.21, 23:13
   “ Przeniesienie dziecka do innej klasy na prośbę rodziców realizuje dyrektor, jeśli w danej klasie są wolne miejsca. Potrzebna jest do tego jego zgoda, którą wydaje po złożeniu przez rodziców odpowiedniego podania. ”
  • jkl13 Re: Kto się zna? (edukacyjnie) 09.02.21, 11:15
   Nie bardzo rozumiem. Masz syna w klasie sportowej i dodatkowo trenuje piłkę w klubie? Klasa sportowa też jest piłkarska czy o innym profilu?
   Moim zdaniem na etapie końca 3 klasy będziecie musieli dokonać wyboru. Jeśli syn będzie chciał dalej kontynuować sport,to wybrać klasę sportową,ale zrezygnować z treningów poza szkołą.
   Jeśli ze sportem mu nie po drodze, zrezygnować z klasy sportowej i kontynuować piłkę po szkole.
   Mój syn też stał przed takim wyborem. Od przedszkola trenował judo i piłkę. Do końca 3 klasy udało się trenować obie dyscypliny. Ale w 4 klasie musiał się na coś zdecydować,bo brakowało mu dnia na wszystko. Wybrał klasę sportową piłkarska, zrezygnował z judo. Teraz jest w 6 klasie,wyboru klasy sportowej nie żałuje,ale on ma piłkę we krwi , zakaz trenowania to największa kara, a miłość do piłki nadal mu nie przeszła. Mimo obecnej pogody trenuje codziennie,na dworze i pasuje mu to.
    • jkl13 Re: Kto się zna? (edukacyjnie) 09.02.21, 22:14
     To może poszukajcie klasy sportowej piłkarskiej,o ile jest w waszym mieście. Jeśli nie ma, pomyślcie o klasie ogólnej i treningach poza szkołą. Moim zdaniem nie ma sensu kontynuowania nauki w klasie sportowej w dyscyplinie,która dziecku nie pasuje. Jednak klasa sportowa to mnóstwo intensywnych treningów,zawody, obozy, szkoda zmuszać dziecko, które tego nie czuje.
     • manala Re: Kto się zna? (edukacyjnie) 09.02.21, 23:28
      Piłkarskiej u nas nie ma, ale i tak bym nie zapisała do takiej, bo to o czym piszesz (treningi, zawody, obozy) ma w klubie. W szkole na razie nie ma konkretnej dyscypliny.

      W sumie dostałam już odpowiedź. Okazało się, że jednak miejsc w innych klasach nie ma. Jestem trochę wkurzona, bo założenie było takie, że idzie do klasy sportowej I-III, a potem przenosimy do normalnej. Tymczasem nie ma tu opcji manewru. Chyba, ze zmiana szkoły, a to już nieszczególnie mi pasuje.
      • jkl13 Re: Kto się zna? (edukacyjnie) 10.02.21, 07:34
       To u nas jest trochę inna sytuacja,bo klub we współpracy ze szkołą tworzy klasę sportową. Nie ma więc możliwości trenowania na wyższym poziomie inaczej niż w klasie sportowej (w klubie zostały dzieci trenujące wybitnie amatorsko, nie jeżdżące na obozy i zawody,bo ich to po prostu nie interesuje lub odbiegały poziomem znacznie od reszty zawodników).
       Natomiast nadal uważam,że zostawienie syna w klasie sportowej w twojej sytuacji przyniesie więcej szkody niż pożytku i zdecydowałabym się na zmianę szkoły. Pamiętaj,że klasa sportowa ma mnóstwo treningów, a przy dyscyplinie drużynowej (w waszej sytuacji siatkówka) dziecko niezaangażowane ma duże szanse być odtrącone przez klasę ( bo nie trenuje, bo się nie przykłada, bo jest słabsze). Klasa sportowa to mega rywalizacja i trzeba być naprawdę odpornym,by to znieść. Poza tym twój syn na treningi siatkarskie będzie musiał chodzić,bo będą wpisane w plan lekcji. A kiedy będzie miał czas na piłkę?
       • jkl13 Re: Kto się zna? (edukacyjnie) 10.02.21, 07:56
        Ps.
        We wszystkich znanych mi szkołach sportowych (różne dyscypliny) na koniec 3 klasy podstawówki jest ponowny nabór do klas sportowych. Zarówno dla dzieci już uczęszczających do szkoły,jak i spoza niej. Bo trenerzy zdają sobie sprawę,że zawodnik niezaangażowany to żaden zawodnik, a poza tym wymaga się już od dziecka pewnego poziomu. I dla dzieci,które z różnych powodów nie przeszły ponownego naboru,a są z rejonu, dyrektor musi utworzyć klasę ogólną. Może więc nie wszystko stracone, dowiedz się w swojej szkole jak to u was wygląda.
        • anglofillka Re: Kto się zna? (edukacyjnie) 10.02.21, 09:59
         W naszej szkole jakiś rok czy dwa lata temu zlikwidowano możliwość ponownego naboru do 4 klasy sportowej. Dostać się można tylko w 1 klasie, lub mając wybitne osiągnięcia w danym sporcie.
         Moje dziecko się nie zostało q 1 klasie, rozważaliśmy nabór w 4, ale raz, że się przyzwyczaił do swojej klasy, a dwa, cóż, naboru, a co za tym idzie, wyboru już nie ma.
        • jkl13 Re: Kto się zna? (edukacyjnie) 10.02.21, 10:21
         Ale czy będzie tak samo zainteresowany, gdy zamiast wf i ogólnorozwojowego sportu będzie miał co tydzień 4 godziny wf plus 6 godzin siatkówki? I siatkówka to będą porządne treningi,a nie takie tam sobie granie,bo trener będzie wychodził z założenia - słusznego - że skoro ma dzieci w klasie sportowej to ma z nich zrobić drużynę i wozić na zawody. A co, jak zawody siatkarskie będą kolidowały z piłkarskimi (bo jedne i drugie będą się odbywały w weekendy)?
         Na twoim miejscu zaczęłabym powoli przygotowywać plan a b c ,w tym możliwość zmiany szkoły. Bo klasa sportowa o konkretnym profilu (dyscyplinie) moim zdaniem naprawdę jest nie do pogodzenia z intensywnym trenowaniem innej dyscypliny poza szkołą.
         • manala Re: Kto się zna? (edukacyjnie) 10.02.21, 10:45
          Całkowita zgoda. Dlatedo założenie było takie, że młody idzie do 1-3 sportowej ale w starszych klasach już nie. Jego trener zresztą też mówi, że absolutnie nie klasa sportowa bo nie da rady.
  • julita165 Re: Kto się zna? (edukacyjnie) 10.02.21, 08:19
   Nie wiem czy koniecznie musisz przenosic. Jak szukalam dla syna szkoly byla tez opcja takiej jednej z klasa plywacka. Do klas sportowych nie obowiazuje rejonizacja i stad ten pomysl w razie gdyby go do zwyklej klasy nie przyjeli jako dziecko spoza rejonu. Pytalam wtedy dyrektorke a co sie stanie jesli dziecku znudzi sie tyle plywania, nie bedzie dostatecznie dobre, pojswia sie jakies klopoty zdrowotne itp. Powiedziala ze nic, bedzie sobie dalej normalnie chodzil do szkoly i swojej klasy tylko bez treningow. Dodala ze to normalne, co roku jakies dzieci z treningiw wypadaja i pod koniec szkoly to juz z polowa klasy sportowej wcale sportowa nie jest.
  • ophelia78 Re: Kto się zna? (edukacyjnie) 10.02.21, 08:46
   Ale do klasy sportowej dziecko musi mieć zaświadczenie od lekarza medycyny sportu. Zaświadczenia nie zanosisz (bo nie i juz) a skoro dziecko z rejonu to miejsce w innej klasie musi się znaleźć i juz.
   Dyr Cie zlewa bo ma nadzieję ze nie znasz przepisów i uda mu się uniknąć rozwiązania sprawy

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka